Soru Sor

soru sor astrolojik sorular doğum haritası hakkında sorular burç uyumu hakkında sorular evlilik uyumu

Soru Sor

Doğum haritasından aldığımız etkilerle ilgili aklınıza takılanları ve merak ettiklerinizi bu sayfa altında sorabilirsiniz.

Sorularınızı öncelikli olarak ilgili makalelerin altında sormaya özen gösteriniz. Bu şekilde sürekli tekrar eden benzer sorular ortaya çıkmamış olacaktır.

Hangi konularda net cevaplar verebilirim?

 • Burçlar
 • Burç uyumları
 • Doğum haritasına uygun meslek seçimi
 • Burcuna göre çocuğa nasıl davranmalı?
 • Ev ve gezegen konumlarına göre evlilik uyumu
 • Doğum haritasında ruhsal yetenek konumları
 • Doğum haritasında ev konumları ve etkileri

ve benzer konular…

Zamanım ölçüsünde sorularınızı cevaplamaya çalışırım. Lütfen gelecekle kesin ve net tarih gerektiren sorular sormayın çünkü doğum haritası kadersel durumlar haricinde kesin hükümler içermez. Sadece etkiler. Sonuçlar daha çok olması gerektiği gibi irademizle şekillenir. Doğum haritasından sadece astrolojik etkileri çıkarabiliriz.

Bir insana “şu zamanda olacak” dediğiniz anda o zamana odaklanır ve tüm yaşamı buna göre şekillenir. Ancak daha iyi olacakken olumsuz sonuçlarla da karşılaşabilir. Bu nedenle gelecekle ilgili net sözler söylemek doğru değildir.

İlgilendiğim alanlar daha çok

 • Burçların, gezegen ve ev konumlarının kişiliğimiz üzerindeki etkileri
 • Olumlu ve Olumsuz etkilere karşı tavırlarımız
 • Gezegen ve ev konumlarından aldığımız etkiler
 • İnsanı ve dolayısı ile hayatı tanıma
 • Yaşamımızı daha verimli hale getirme

Lütfen bu sayfada doğum haritası analizi sormayın. 

Doğum haritası analizi için Ücretsiz Doğum Haritası Analizi sayfasına yazabilirsiniz.

AkrepBlog bildirimleri açma ve abonelik

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 101 YORUM
 1. Berna dedi ki:

  Merhaba benim oğlumun doğum tarihi 16 Mayıs Algol Güneş kavusumu var 6. Evde 7. Ev girişine 3 derece yakın.
  Algol güneş ASC karsit.
  Ay 10 evde üçgen yapıyor güneş ve Algole. Yanında kuzey ay ve Jüpiter var
  8. Ev şans noktası sekstil yapıyor yine güneş ve Algole
  4. Evde Kiron sekstil yapıyor yine güneş ve Algole
  Araştırdım ama Algol güneş kavusumu korkuttu beni bu kötü bir etki mi demek acaba
  Şimdiden çok teşekkür ederim

  Kuzey Ay ve Jüpiter 10 evde. Biraz karışık yazmışım. Yine çok yakın olmasa da üçgen yapıyorlar güneş ve Algole

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba Berna Hanım. Biraz karışık olmuş ama mümkün olduğunca toparlamaya çalışayım.

   1. Kuzey Ay Düğümü ve Jüpiter 10. Evde: Kuzey Ay Düğümü burada, hayat amacınızı ve gelişim yönünüzü vurguluyor. 10. Ev, kariyer, hedefler ve toplumsal statü ile ilgilidir. Bu konum, kariyerinizde büyüme ve genişleme potansiyeli taşıdığınızı gösterebilir. Jüpiter de genişleme, şans ve fırsatlarla ilişkilendirilir, bu nedenle bu konum, kariyerde olumlu gelişmelerin işareti olabilir.
   2. Algol Güneş Kavuşumu 6. Evde: Algol, astrolojide zorlu veya karanlık temalarla ilişkilendirilen bir sabit yıldızdır. 6. Ev sağlık, günlük işler ve hizmet ile ilgilidir. Bu kavuşum, sağlık veya iş alanında bazı zorlukları ve zorlu deneyimleri işaret edebilir. Ancak, bu deneyimlerin kişisel büyüme ve dönüşüm fırsatları da getirebileceği unutulmamalıdır.
   3. Algol Güneş ASC Karşıt: Algol’ün Güneş’e karşıt durması, özellikle ilişkilerde veya dış dünyada bazı zorluklar veya çatışmalar yaşayabileceğinizi gösterebilir. İlişkilerdeki dinamiklerde dikkatli olmak ve anlayışlı yaklaşmak önemlidir.
   4. 8. Ev Şans Noktası Sekstil Güneş ve Algol: 8. Ev, dönüşüm ve diğerlerinin kaynakları ile ilgilidir. Bu şans noktasının Güneş ve Algol ile uyumlu açı yapması, finansal veya kaynaklarla ilgili fırsatları ve dönüşümü işaret edebilir.
   5. 4. Evde Kiron Sekstil Güneş ve Algol: Kiron, yaraları iyileştirme ve öğrenme ile ilişkilendirilir. 4. Ev, aile, kökler ve içsel dünya ile ilgilidir. Bu açı, geçmişteki yaraları iyileştirme ve içsel büyüme konularında fırsatları işaret edebilir.

   Etkiler olumsuz görünse dahi astrolojik etkilerin doğrudan bizim yaşamımıza yansıması yazıldığı veya sizin okuduğunuz gibi olmaz. Bir insanın bulunduğu coğrafi konum, birlikte olduğu insanların enerjileri, kendisi için yapılan dualar, verilen sadakalar… tamamı ayrı bir enerji alanı oluşturur. Eğer endişeleriniz var ise dua edip zor durumda olanlar için sadaka verebilirsiniz.

   Unutmamanız gereken doğum haritası tüm noktaları ile etkileşim halindedir. Tek bir noktaya odaklanarak ondan sonuç çıkarmayın lütfen. Ancak içinizin rahatlaması için tedbirler alabilirsiniz. Astroloji de zaten olası riskleri önceden görüp ona göre tedbir aldığımızda yaşamımıza olumlu katkı sağlayabilir.

   Ailenizle birlikte sağlıklı ömürler dilerim.

 2. Mel dedi ki:

  Merhabalar
  Ben daha önce size soru sormuştum. Aklıma yeni bir soru daha takıldı onu da sormak istiyorum.
  E-ticarete uygun oldugumu soylemistiniz ben buna ek olarak kripto,borsa ve finansal astroloji eğitimleri alıp borsadan kriptodan da para kazanmayı planlıyorum acaba bunlar da bana uygun mudur? 11.evimde Satürn var sanırım ilk önce zorlaştıracak gibi geliyor ama tam kestiremiyorum da.
  Doğum tarihim; ****
  Teşekkürler

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba.

   Satürn uzun vadeli yatırımlar, Uranüs ani değişimlere uyumluluk açısından ve teknolojiye yatkınlık açısından daha olumludur.

   Uranüs 9. evde ve Oğlak burcunda. Satürn 11. evde ve Kova burcunda. Uranüs, 11. ev ve Kova burcu teknoloji ve yenilikler için uygundur. 2. evde İkizle burcu var anca gezegen yok. Satürn ve Oğlak burcu hedefler ve disiplin için kullanılabilir. Hedef belirleyip diğer konumları uygun şekilde değerlendirebilirsiniz.

   Olmaz dense de olabilir, Olur dense de olmayabilir. Sizin sahip olduğunu özellikleri nasıl kullandığınıza da bağlı. Eğitimleri aldıktan sonra veya eğitimlerde bunu anlayabilirsiniz.

 3. Asel dedi ki:

  Beklerim tabiki.cok tesekkur ederim

  1. Akrep dedi ki:

   Rica ederim.

 4. Asel dedi ki:

  Biraz once yazmistim.ek olarak soylemem gerekirse bizim 10 yillik bir iliskimiz var bu arada..surekli gelgitli ..bu neden kaynakli..baya kritik surecler yasadik..Hala da ayni potansiyellere sahibiz sanirimm..sevgi var bir o kadar ihtiras da var

  1. Akrep dedi ki:

   Asel hanım bir önceki iki mesajınızda uyum analizi istemişsiniz ama bunu Ücretsiz Doğum Haritası Yorumu bölümüne yazarsanız daha iyi olur. Veya oradaki taleplerin tamamlanmasını bekleyin bitince bakarım. Mesajınızın birini bilgilerin durması için silmedim duruyor. Bu kısımda sadece soru cevap yapıyoruz.

 5. Asel dedi ki:

  ******
  *******
  iliski yorumu istiyordum

  1. Akrep dedi ki:

   Mail adresinize gönderdim.

 6. Asel dedi ki:

  *** benim *** partnerimin iliski yorumu

  1. Akrep dedi ki:

   Lütfen doğum tarihleri ile birlikte doğum yeri ve doğum saatini de ekleyin. Sadece tarihler ile doğru sonuçlar çıkmayacaktır.

 7. Scorpion dedi ki:

  Bana zarar vermesine rağmen ondan niye kopamıyorum? ***** tarihinde doğdum. Sevgilim değil, amma aşık oldum, sanırım. Bana karşı ne hiss ediyor, bilmiyorum.

  1. Akrep dedi ki:

   Sadece verdiğini doğum tarihi ile net bir şey söylemek zor. Akrep burçları için tutku herşeydir. Aşık olmuşlarsa abartıya kaçabilirler. Kopmaları gerçekten çok zordur. Karşı tarafın ne hissettiği, ne yaptığı veya ne olacağı ile fazla ilgilenmezler. Aşk kapısı bir kez açılmışsa kapanması zordur. Zaman gerektirir. Neptün 7. evinizde ise ve Mars 7. evinizde ise bu durum olabilir. Bu gibi durumlarda aşağıdaki etkiler olasıdır.

   Venüs ve Neptün Etkileri: Venüs, aşk, ilişkiler ve cazibe ile ilişkilidir. Neptün ise romantizm, hayalperestlik ve ideallerle bağlantılıdır. Eğer doğum haritasında Venüs veya Neptün’ün romantik açılarda veya zorlayıcı etkileşimlerde bulunduğu bir durum varsa, kişi gerçekçilikten uzak idealize edilmiş bir aşka eğilim gösterebilir.

   Satürn Etkileri: Satürn, sınırlar, sorumluluklar ve gerçekçilikle bağlantılıdır. Ancak, bazen Satürn etkisi, kişinin kendi duygusal sınırlarını çizmede zorluk yaşamasına veya olumsuz ilişkilere bağlanma eğilimini artırabilir.

   Chiron Etkileri: Chiron, yaraları ve onların iyileştirilmesini temsil eder. Eğer Chiron’un doğum haritasındaki belirli bölgelerde zorlu etkilerle birleştiği bir durum varsa, kişinin geçmiş yaralarını tekrar yaşama eğilimi olabilir.

   Ay Etkileri: Ay, duygusal güvenlik, beslenme ve içsel ihtiyaçlarla ilişkilidir. Eğer Ay’ın doğum haritasındaki konumu veya açıları, kişinin duygusal ihtiyaçlarına odaklanmasını zorlaştıran bir durumu işaret ediyorsa, bu tür deneyimler daha belirgin olabilir.

   Venüs-Mars Açıları: Venüs ve Mars, aşk ve cinsellikle ilişkilidir. Bu iki gezegen arasındaki açılar veya etkileşimler, kişinin romantik arzularını ve ilişkisel dinamikleri nasıl dengelediğini etkileyebilir.

 8. Mel dedi ki:

  Merhabalar
  Aklımda bir soru var ama doğru yere mi yaziyorum bilmiyorum çünkü doğum haritası analizi kısmına daha uyuyor gibi ama yine de şansımı deneyeceğim.
  ****** doğumluyum
  Hayatımda hiçbir şey iyi gitmiyor. Özellikle para konusunda doğduğumdan beri sıkıntı çekiyorum. Para kazanamiyorum gerçekten ne yaparsam yapayım para bana gelmiyor. Çocukluğumdan beri her konuda uğraşıp duruyorum ama hiçbir şey değişmiyor. Gerçekten artık anlam veremiyorum. Neden böyle? 1 kere bile güzel bir şey yaşamadım, bir şey beni tutuyor ve yaşamama engel oluyor gibi. Saturnden dolayı mı acaba? Astroloji kitapları okuyorum, Tarot baktiriyorum Reiki bile denedim ama hiçbir şey değişmiyor. Gerçekten büyük bir bahtsızlık var üzerimde ve kurtulamıyorum. Uranüs boğaya geçince boğalar değişime uğrayacak diyorlar bende o kadar hiçbir şey değişmiyor ki sanki gorunmezim gibi. Jüpiter bogalara şans getircek diyorlar ne şansı bütün olumsuzluklar beni buldu. Temmuz başında ölümden de döndüm bütün bu kötü yaşamı astrolojiyle açıklanabilir mi bilmiyorum. E-ticarete başladım son çare olarak ama hiç ümidim yok artık. Eğer yanlış yere yazdiysam kusura bakmayın, doğum haritası analizi kısmındaki yorum açılınca tekrardan yazarım. Teşekkürler
  İyi akşamlar

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba.

   Görünüşe göre sorun doğum haritanızla ilgili. Uranüs Mart 2019 yılından bu yana Boğa burcunda ama sadece boğa burcunda olması yeterli değil. Uygun ev konumuna da geçmesi gerekiyor. Asıl değişim Uranüs’ün para kazanmanızı sağlayabilecek burç ve konuma geçmesi ile olabilir. Mays 2026 yılında bunun ilk aşaması başlıyor. Temmuz 2027 yılında da tam konumuna geliyor.

   Bana sanki yanlış alanlarda para kazanmaya çalışıyorsunuz gibi geliyor. Bu zamana kadar hangi alanlarda para kazanmak için çaba gösterdiğinizi yazar mısınız.
   Neleri yapmaktan keyfi alırsınız? Daha önce kendi yeteneklerinizi keşfetmek için neler yaptınız? (E ticaret güzel ancak asıl para kazanmanızı sağlayacak konum ile birlikte çalıştırmanız gereken noktalar var. Şu an siz arkadaş çevresine teknolojiyi kullanarak hitap etmiş gibi oluyorsunuz, bunu genişletmeniz lazım)

   KAD oğlak olduğunuz için amacınıza ulaşmak için yürüdüğünüz yolda gerektiğinde defalarca düşmekten dahi haz alabilmeniz lazım “yine çok değerli bir tecrübe edindim” şeklinde.

   Mars Koç, Merkür Koç ama her ikisi de 12. evde ve 12. evde de Balık burcu var. Koçları ruhsal yönden besleyip büyütüyor : ) Kuzuya dönmüşler orada.
   Enerjinizi çok aktif ve verimli bir şekilde kullanamamanız veya varsa bir işte uzun süre enerjinizi aktif kullanamamanız, iletişimde pasif kalmanız veya etkin olamamanız bu nedenle. İnsanlarla birebir iletişim halinde olmanızı gerektirecek ticari işler yerine e-ticaret sizin için çok daha uygun. Çünkü 3. evinizde Yengeç burcu da var. 12. evdeki Merkür ile 3. evdeki Yengeç zihinsel aktivitenizi ve iletişim becerilerinizi olumsuz etkileyebilir. (umarım o konumda değil dedim içimde Ay da Yengeç burcunda imiş) Ayınız da yengeç burcunda olduğu için doğal olarak panik atak ve duyguları ifadede abartıya kaçma eğilimi de olabilir.

   Uranüs Oğlak Retro (9. ev konuları)
   Neptün Oğlak Retro (9. ev konuları)
   Pluto Akrep Retro – Ortaklıklar için sorun olabilir (7. ev konuları)

   Şu an Satürn etkisi de var evet… Jüpiter eşliğinde Satürn etkisi var. Siz düşüncelerinizi olumsuz yönde biriktirip kullandıkça olumsuz olan her şey genişleyip büyüyecektir.

   20 Ağustos 2022 – 8 Mayıs 2024
   Tarihleri arası sizin için güzel adımlar atıldığında sonuçları da güzel olabilecek bir dönem. Ancak yeni fırsatları iyi bir şekilde değerlendiremezseniz kendinizi huzursuz hissedeceksiniz. Bu süreçte sosyal bağlantıların değiştirilmesi gerekebilir. Özellikle hedeflerinizi desteklemeyen veya size zarar veren arkadaşlıklar bu dönemde yeniden gözden geçirilebilir. Bu dönemde arkadaşlarınıza borç para verirken (veya böyle bir durum ortaya çıkarsa) dikkatli olmanızda yarar var. Hatta çok gerekli değilse parayı ve maddi imkanları kendiniz için kullanın. Bu dönemde size akıl veren, ne yapmanız gerektiğini söyleyen biri veya birileri ile karşılaşabilirsiniz. Veya böyle bir arayış içerisine girebilirsiniz ki şu an burada olmanız da bununla bağlantılı olabilir.

   Bu dönemin en değerli sözü “Korkunun yaşamınızı yönetmesine izin vermeyin” Hedeflerinize ve amaçlarınıza odaklanın. 8 Mayıs 2024 tarihinden sonra yeni bir döneme gireceksiniz. Yaşamınız büyük oranda değişecek. Mars enerjisi yaşamınıza hakim olacak. Ancak Mars 12. evinizde ve Balık burcunda olduğu için o dönemi çok dikkatli bir şekilde yönetmelisiniz. Enerji değişimi biraz sarsıcı olabilir.

   Diğer ayrıntıları mail adresinize yazıyorum.

 9. Elif dedi ki:

  Astroloji ile ilgili ne zaman bir bilgi bakmak istesem en değerli hazine bence bu sayfa ..
  Gerçekten burada okuduğum bilgiler başka yerde yok .. emeğinize sağlık
  *** *** doğumluyum
  Aşk hayatım ile ilgili bir bilgi var mıdır bana 🙂 evlilik yada artık ciddi bir ilişki ön görünüz nedir ? 🙂
  Teşekkürler

  1. Akrep dedi ki:

   Teşekkür ederim güzel sözleriniz için Elif Hanım. Dilerim yaşamınız da hazine kadar değerli olur. Keşfettikçe yaşamınız değer kazanır.

   Geçmiş dönem etkilerinden başlayarak günümüze ve yakın geleceğe ilerleyeyim.

   13 Şubat 2012 – 23 Aralık 2013 tarihleri arasında ilk evlilik etkisini almışsınız.
   23 Aralık 2013 – 1 Kasım 2015 İlk etkide evlilik olmuşsa veya bir sevgili bu dönem hoş olmayan bir rüzgar esmiş olabilir.
   9 Eylül 2017 – 20 Temmuz 2019 Aşk hayatınızla ilgili önemli kararlar almanızı gerektiren etkiler. Evlilikte ayrılık veya sevgiliden ayrılma veya evli iken ikisi arasında tercih yapma gibi. Evlilik olarak ta değerlendirilebilecek etkiler.
   20 Temmuz 2019 – 31 Ekim 2020 Evlilik etkisi
   31 Ekim 2020 – 13 Şubat 2022 Evlilik etkisi
   13 Şubat 2022 – 29 Mayıs 2023 Evden ayrılma (evlilik ile de olabilir), Çocuk sahibi olma

   Bundan sonraki en yakın etki,

   23 Aralık 2025 – 6 Nisan 2027 tarihleri arasında. İş ortamı veya arkadaş çevrenizle bağlantılı olabilir.

   Geçmiş etkiler ve sonraki etkilerin astrolojiler olduğunu ve bu etkilerin irade ile değişebileceğini lütfen unutmayın. Etki olur bu kaderseldir ancak alacağınız kararlar bu etkilerin yaşamınıza nasıl yansıyacağını belirler.

 10. melike dedi ki:

  merhabalar doğum haritası kısmında yorum engeli var dolmuş sanırım yorum atamıyorum buradan yazabilri miyim?
  ***. venüs retro bana iyi geldi kendimde bazı yeteneklerimi keşfetme fırsatım oldu astrolojiyle ilgilenmeye ve eğitim için adımlar atmaya başladım sizce nasıl olur?

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba Melike Hanım.

   Retro genelde olumsuz olarak ele alınır ama aslında o kadar da kötü değildir. Retro’nun yani geri hareketin amacı, kıyıya köşeye atılmış, yarım bırakılmış, eksik kalmış, yeniden gözden geçirilmesi ve tamamlanması gereken konuları hatırlatmak ve eksiklerin giderilerek yola devam edilmesini sağlamaktır. (Tabi bu etki yanlış kullanılırsa veya yanlış anlaşılırsa genelde eski sevgili konularından çok olur olumsuz sonuçlara da neden olur)

   Başak burcu analiz yeteneği ile harika analizler yapacağınıza, doğum haritalarının en ince ayrıntılarına kadar ineceğinize eminim. Hatta isterseniz burada pratik te yapabilirsiniz.

   Yalnız 2. evinizde balık burcu var kazanç sağlama konusu biraz farklı işleyebilir. Bu konuda ruhsal olarak tatmin olabilmek için mutlaka insanlara yardımcı olmanız da gerekir. 10. evinizde bu bu konuyu derinleştirerek destekleyecektir. KAD, Güneş ve 8. evde bulunan Başak burcu sizi insanlara bu yönde hizmet etmek için hem etki hem de derinlik katacaktır eminim.

   Bence nasıl olur? Bir insan bir alana yöneliyorsa bu tesadüf değildir. Yöneldiği alanda içi rahat ve bazı taşların yerine oturduğunu da hissediyorsa bence iyi olur.

 11. Feyza dedi ki:

  Merhaba , **** .Yükselenim Oğlak ay burcum Kova. Giyim sektörü ve e ticaret üzerine yeni bir iş girişiminde bulunmak istiyorum ama Astrolojik yayınlarda 22 Temmuz -5 Eylül arası yeni başlangıçlardan uzak durun dendiği için şu an arka plan hazırlıklarını yapıyorum. Şirket kuruluşu olarak 17 Eylül düşünüyorum . Bu tarih işimin başarılı olması ve hızlı büyümesi için uygun bir tarih midir? Yurtdışı ayağı da olsun istiyorum . Tarih uygun değilse önereceğiniz bir tarih var mıdır?
  Teşekkürler

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba Feyza Hanım. Mail adresinize ayrıntıları yazdım.

 12. Ece ALTINEZER dedi ki:

  Merhaba *** ***’te *** doğdum.

  Kariyer hayatımdaki süreç nasıl işleyecek?
  Yoğun çalışan çok yorulan biri mi olacağım yoksa rahat bir işim mi olacak?
  iyi kazanıp zengin olabilecek miyim?
  ileride kendi şirketim olacak mı ya da olmayacaksa üst düzey yöneticilik tarzı bir durum olma ihtimali var mı?
  İş konusunda yetenekli olduğum alanlar nedir?
  endüstri mühendisliği son sınıfım bölümümle devam mı etmeliyim yoksa bölüm dışı bir şeyde daha mı başarılı olurum?
  Hobi tarzı şeylerden para kazanma yolum var mı?
  yurdışında yaşama ihtimalim görünüyor mu?
  Herhangi ruhsal bir yeteneğim var mı?
  hayattaki vizyonum nedir
  nasıl biriyim
  evrendeki görevim nedir
  hayatımı bana verilen tüm özelliklerle nasıl verimli geçirebilirim? (yeteneklerimi kullanamadığımı ve kendimi henüz keşfedemediğimi düşünüyorum)
  Auram ve enerjim nasıl çevremdekilere nasıl görünüyor nasıl daha geliştirebilrim
  en iyi ve en kötü özelliklerim
  düzeltmem gereken ve uzak durmam gereken şeyler
  Erkek arkadaşımın doğum tarihi 06 Haziran 2002 10.30 Bursa onunla evlilik olur mu
  ilişkimde dikkat etmem gereken şeyler
  bana hak ettiğim değeri verebilecek bir insan mı

  Biraz çok soru sordum sanırım. İlginiz için çok teşekkür ederim. Bu tarz konularla çok ilgileniyorum ve sayfanız çok öğretici ve yorumlarınız çok güzel ve doğru. Benim de sizin gibi bu kadar bilgiye sahip olmam için herhangi bir öneriniz var mı ve benimle bu konuda ayrıca iletişime geçebilir misiniz çok teşekkür ederim <3

  1. Akrep dedi ki:

   : ) Ece.. Eceeeee Ne yaptın Eceee : ))

  2. Akrep dedi ki:

   Teşekkür ederim güzel sözlerin için.

   Kısa ve öz bir şekilde özetlemeye çalışayım.

   Parasal konular, para kazanabileceğin veya kolay kazanabileceğin alanlar: https://www.akrepblog.com/2-ev-aslan-burcu.html
   Kariyer: https://www.akrepblog.com/10-ev-balik-burcu.html
   İş Ortamında: Enerjik, aktif, titiz ve dinamik
   Zengin olabilir misin?: Evet. İntikam peşinde koşmazsan, dürüst ve erdemli olursan, kendine net hedefler belirlersen özellikle iki sabit yıldızın etkilerini arkana alabilirsin. Bu soruları sormana neden olan da bu yıldızların etkileri zaten. Gerektiğinde kendine iyi bir rehber bulabilirsen veya kendi rehberliğini yapabilirsen bu ihtimalin var. Unutma etkiler kaderseldir ancak irade ile yol alırsın. Atacağın yanlış adımlar seni batırabilir de, doğru adımlar zirveye taşıyabilir.

   Ruhsal yeteneğin var mı? Çok yoğun olmamakla birlikte biri sabit yıldızdan diğeri yengeç burcu konumlarından, biri akrep burcu konumundan, biri Jüpiter konumundan var. (ilk görebildiklerim)
   Seni görenler ve Auran: Yengeç olarak görürler. Duygusal, öncü

   Yaşam amacın: Öncelikle kendi içsel sorunlarını çözüp (bilinçaltı ve psikolojik mekanizmalar) empatiyi ve diğer insanların psikolojik ve ruhsal durumlarını anlamak ve onlara destek olmak.
   – Alçakgönüllü olmak
   – Duygularını ve düşüncelerini net bir şekilde açıklamak
   – Başkalarını ruhsal, fiziksel ve duygusal olarak geliştirmek
   – Başkalarını yargılamadan kabul etmek.

   Evlenme ihtimalin yüksek olan burçlar: Boğa ve Yay.. Boğa ruhunu tatmin eder, ruhsal olarak daha uyumlu olursun. Yay enerjini ve bedenini tatmin eder. Ancak mutlaka bunlar olarak diye bir kural yok. Haritana göre bunlar öncelikli olabilir.

 13. Melike dedi ki:

  Merhabalarr astrolojiye aşırı ilgim var ama içimde ileride zengin olacakmışım gibi bi his var başak burcuyum para her zaman bana gelir ama şuan biraz dardayım ilerde zengin olucak mıyım? 🙂 sorum bu doğum yerim **** *** da doğdum

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba. Evet doğum haritanda güçlü sabit yıldızlar var. Erdemli, ahlaklı, planlı, disiplinli ve hedeflerine ulaşmak için sabırla çalışırsan zengin ve güçlü olabilirsin.
   13 Şubat 2023 Tarihine kadar ilk adımlar gelebilir. Bu dönemde gelecek işler, terfiler vb. arkadaş veya iş çevresinden gelebilir. Ayrıca bu tarihe kadar bir evlilik etkisi de var. Aslan burcu olabilir.

   Zenginlik te evliliğe bağlı gelişebilir ancak henüz erken. Şu an ilk adımları atacağın dönemdesin. Tam tarihleri belirlemek için ciddi bir çalışma gerekebilir ama şu an için buna gerek olduğunu sanmıyorum. Şu an yapman gereken gelecek olan teklifleri en doğu şekilde değerlendirip kendini ispatlaman.

   Maddi konular ve Kariyer ile ilgili iki önemli konumda Su grubu burçları var.

   2. evinde balık burcu var. Parasal konularda dikkatli olan gerekir. Kazandığında kadar ihtiyacı olanları da düşün ancak bu şekilde ruhsal doyuma ulaşabilirsin. Hislerine güvenmeyi öğrenmek gelecek adına doğru bir adım olabilir.
   https://www.akrepblog.com/2-ev-balik-burcu.html

   İşini nasıl yaparsın? Kesinlikle prensip sahibi, ödün vermez, kararlı, savaşçı, enerjik ve dinamik.. Sevgileri güçlü. İyi bir gözlemci ve analist. İnsanları iyi tanırsın. Hangi konuma kimler getirilmeli iyi bilirsin. Yeri geldiğinde acımazsın ama kesinlikle adil olursun. Hak edene hakkını verirsin. (Diğer konumlar bu özelliklerini kapatmamışsa)
   https://www.akrepblog.com/astrolojide-evler/dogum-haritasinda-10-ev

 14. Gzien dedi ki:

  *****
  Aşk ve evlilik için bakmanızı istiyorum haritada ki bolca akrep ve 7.ev konumları beni meraka düşürdü, nası bir insanı hayatıma çekme eğilimim var, haricinde ise genel bi yorumlama ve belirtmek istediğiniz şeyler olursa tercihinize kalmis şimdiden teşekkürler 🙂

  1. Akrep dedi ki:

   O kadar enerji 7. eve yığılmışsa bu enerjiyi ancak bir terazi dengeleyebilir… Peki ama bir terazi bu kadar enerji ile başa çıkabilir mi? İşte o konu gerçekten tartışılır. Çok iyi tercih yapmak gerekir. Çok büyük bir ihtimalle bir Terazi burcu ile evlenebilirsin ama iradeyi de gözardı etmemek lazım (Bu terazi doğum haritasında terazi yoğunluğu olan biri de olabilir. Ancak ruhsal yönden Terazi olması senin için daha iyi olabilir)

   Mars Akrep
   7. Ev Akrep
   Venüs Akrep
   Jüpiter Akrep
   Merkür Akrep
   Uranüs Balık
   KAD Balık
   12. ev Balık

   : ) Benim gördüklerimi görsen sevinir misin üzülür müsün bilmiyorum. Bu enerjiyi değerlendirebilirsen aslında harika. Ama konu evlilik olduğu için bu enerjini dengeleyebilecek birini bulman evlilik hayatın ve yaşam amacını en iyi şekilde gerçekleştirebilmen açısından oldukça önemli. Mars Akrep ve 7. Akrep etkisi ile Mars karakterli biri ile evliliği tercih etme cür’etinde bulunursan Fırtına ve şimşekler eksik olmayabilir. Bu maceracı ruhunun ne kadar gelişmiş olduğu ile de ilgili.

   7. Ev Akrep Burcu

   Konuyu yukarıdaki linkte mümkün olduğunca ayrıntılı bir şekilde açıklamaya çalıştım. Mars Akrep ve 7. ev Akrep için o yazıyı dikkate alabilirsin.

   Akrep burcu uyumu ile ilgili konulara aşağıdaki linkten bakabilirsin.
   Akrep Burcu Uyumu

   Akrep Burcu Burç Uyumları

   Diğer konumlarını zaten bu harita sahibinin eminin ki incelemiş olması gerekir. Hatta kendini ve nasıl birisi olduğunu keşfetme sürecine vakit kaybetmeden başlamış olduğuna eminim.

   Güneş evresinde dünyaya gelmişsin ve şu an Venüs evresinin yani hayatının en güzel dönemlerinden birini yaşıyorsun. Ancak Doğum haritandan dolayı şu an içinde bulunduğun dönem 24 Eylül 2023 tarihine kadar en çok dikkat etmen gereken dönem.

   – Otoriteye karşı yaşasın özgürlük dönemi
   – Karşı cinse karşı ilginin tavan yaptığı dönem
   – Baba figürü veya erkeklere karşı tavır
   Dikkat!
   – Saldırganlık Hayır, Sükunet Evet
   – Aklına güvendiğin kadınlardan tavsiyeler alabilirsin

   24 Eylül 2023 – 15 Kasım 2024
   Önceki dönemde (23 Eylüle kadar) ve yukarıdaki tarihler arasında karşı cinsten gelecek ve ahlaki yapını bozabilecek tekliflerden uzak duralım çünkü bu dönemde atacağın yanlış adımlar bir sonraki evreni olumsuz etkileyecektir.

   Bazı önemli bilgi ve notları mail adresine gönderdim oradan kontrol edebilirsin.

 15. Hisoka dedi ki:

  Doğum haritamdaki ruhsal yetenek konumları
  Doğum haritasındaki ev konumları ve etkileri
  Mesleğimde daha çok hangi yönde başarılı olacağımı ve güçlü ve zayıf yönlerini merak ediyorum.
  *** de saat *** de *** doğdum

  1. Akrep dedi ki:

   Tamamı buraya sığmayacağı için mail adresine gönderdim.

 16. Banu dedi ki:

  ***
  ankaradan artik cikabilecekmiyim ? deniz olan 1 yerde yasam gorunuyor mu ? eşim *** akibetimiz ?

  1. Akrep dedi ki:

   Mail adresinize yazdım.

 17. Mucci dedi ki:

  Kendimi hangi konular üzerinde geliştirmeliyim? Hangi işi yapmalıyım?
  ***

  1. Akrep dedi ki:

   Aşağıdaki linkler size fikir verecektir.

   Kolay para kazanabileceğiniz veya para kazanabileceğiniz alanlar
   2. Ev Koç Burcu

   İşi nasıl icra edeceğiniz, Kariyer ve Toplumsal Statü
   10. Ev Yay Burcu

   İş Ortamı, Analitik yeteneğiniz, hizmeti nasıl sunacağınız
   6. Ev Yengeç Burcu

   Hayatınızda ulaşmanız gereken nokta, Olmanız gereken siz
   KAD Başak Burcunda ve 7. Evde
   Linkinde konumları bularak bakabilirsiniz.

 18. Ezgi dedi ki:

  Merhaba,
  *** tarihinde saat ** doğdum. Bu site gerçekten güzel bir kaynak. Emeğinize sağlık 🙏
  Bu aralar yurtdışına yerleşeceğim ama bir türlü tam zamanı belli olmadı. Haritama göre tahminen en yakın ne zaman gidebilirim?

  Şimdiden teşekkürler.
  İyi çalışmalar…

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba Ezgi Hanım. Teşekkür ederim güzel sözleriniz için.

   20 Ocak 2022 – 5 Mayıs 2023 tarihleri arasında bu yönde bir etki almışsınız. Daha çok taşınma veya yer değişikliği veya ev değişikliği, yenilemesi ile ilgili..

   Bu etkiyi hazırlık aşaması olarak değerlendirebiliriz.

   Ancak asıl etkiyi,

   5 Mayıs 2023 – 17 Ağustos 2024

   Tarihleri arasında alacaksınız. Bu tarihler arasında olağandışı bir gelişme olmazsa istediğiniz yere yerleşebilirsiniz. Sorumlulukların artacağı, projeler ve başarılar… Yaşamınızın büyük oranda değişeceği bir döneme hazır olun.. (Etkileri iyi bir şekilde değerlendirebilirseniz)

   Önceki tarih aralığında da şu an içinde bulunduğunuz tarih aralığında da evlilik etkisi var. Eğer daha önce evlenmişseniz bu tarih aralığında çocuk sahibi olma etkisi de var.

   Değişim ve dönüşüm ile ilgili 26 Temmuzda başlayıp 29 Temmuzda zirve yapan bir etki almışsınız. Ağustos ayı boyunca ve özellikle Ekim ve Kasım tarihlerinde büyük ihtimalle bu etki daha güçlü bir şekilde kendini göstermeye başlayacaktır. Ancak bu etkiyi nasıl kullanacağınızın iradenizle ilgili olduğunu unutmayın lütfen. Astrolojik etkiler ortaya çıktığında ve güçlendiğinde adeta bir şeyi yapmak için başka bir yol yokmuş gibi hissedersiniz, alternatif düşünemez ve güçlü bir arzu hissedersiniz. Etkilerle niyetleriniz uyuştuğunda düşüncelerin fiile dökülmesi daha kolay olur.

   Herşeyin gönlünüzce olmasını dilerim.

 19. Gizem dedi ki:

  ****

  Değerli vaktinizi çok meşgul etmeden merak ettiğim iki konu hakkında sorum olacaktı.
  1. Haritamda ki açılar ve genel anlamları?
  2. Şuan bekarım ve evlilik düşünmüyorum sadece merak ettiğim için olası bir evlilik var ise hangi tarihlerde ?

  Vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim. Sitenizi çok faydalı buluyorum evler, evlerin anlamları gibi merak ettiğim sorularımı sitenizden yararlanarak cevaplayabiliyorum. Ayrıca ücretsiz bir şekilde böyle bir etkinlik yaptığınız için de çok teşekkür ederim

  1. Akrep dedi ki:

   Estafurullah rica ederim.
   Uzun olduğu için mail adresinize gönderdim.

 20. Goddess dedi ki:

  Merhaba.
  doğum tarihi :**
  Soğum saati : **
  Doğum yeri : **
  Şu an Baküde yaşıyorum. Doğum haritamda yabancı ülkede yaşamak ve yabancı bir eşle evlenmek konumları ve şansları var mı ? Bir de doğduğumdan beri maddi sağlık sıkıntılarım ,sorunlarım var.Rica edersem, vaktiniz olursa bunlarla ilgili harita analiz yapa bilirmisiniz ? Önceden teşekkür ederim.

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba. Bakü’ye değerli kardeşlerimize selamlar.

   “doğduğumdan beri maddi sağlık sıkıntılarım ,sorunlarım var” bu kısmı açar mısınız biraz.

 21. Berk dedi ki:

  Doğum haritası analizi.

  Kariyer/En uygun meslek hangisi?

  *** ***

  1. Akrep dedi ki:

   Kariyer ve Meslek ile ilgili konular için aşağıdaki linklerden bilgi alabilirsiniz. Doğum haritanızla ilgili kısımları ekliyorum.

   2. Ev Koç Burcu
   10. Ev Yay Burcu

   6. Ev Yengeç Burcu
   KAD 2. Evde Koç Burcunda

   Doğum Haritasına Bakarak Meslek Tercihi Nasıl Yapılır?

 22. As dedi ki:

  Merhaba *** tarihinde saat *** de doğdum. Ne zaman evleneceğim evleneceğim kişinin mesleği genel özelliklerini doğum haritam da görebiliyormusunuz. Şu anda hayatımda birisi var evleneceğim kişi o mu merak ediyorum.

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba. Keşfe doğum yerinizi de yazsaydınız. Ben İstanbul girerek baktım ancak farklı bir ilde doğmuşsanız doğal olarak sonuçlar değişebilir. Aşağıdaki bilgiler doğum yerini İstanbul ve özellikle doğum saatinizle birlikte doğum bilgileriniz doğru ise geçerlidir.

   Evleneceğiniz insan büyük ihtimalle Balık burcu olacak. Balık burçlarından biri olabilir.

   6 Haziran 2008 – 1 Ocak 2010 tarihleri arasında hayatınızı olumsuz etkileyen ve günümüze yansıyan bir olay oldu mu? (Olmamışsa güzel, sonucu büyük oranda aile kararı etkilemiş olabilir.)

   21 Şubat 2013 – 10 Kasım 2014 tarihlerinde 11 yıl süren sıkıntılı dönemi geride bırakmış ve ciddi bir evlilik etkisi almışsınız.

   28 Temmuz 2016 – 15 Nisan 2018 tarihleri arasında bir evlilik etkisi daha almışsınız.

   Ciddi bir evlilik etkisine dönüşecek aşk gelişimini de 15 Nisan 2018 – 1 Ocak 2020 almışsınız. (emin olunmayan veya biraz romantizm tadı çıkarılan)

   1 Ocak 2020 – 18 Eylül 2021 bu tarihe kadar evlenip ayrılmışta olabilirsiniz. Bu tarihlerde tekrar evlilik etkisi olmuş. Veya gündeme gelmiş veya düşüncelerinizi etkilemiş.

   Bu tarihten sonra evlilik etkisi azalacak, bitmeyecek tabiki ama öncekiler kadar güçlü olmayabilir. Daha önce etki aldığınız dönemlerde yaşamınıza biri girmişse ve balık burcu değillerse sonraki dönemlere sarkmış olabilir.

   Bu tarihleri nasıl değerlendirdiniz veya neler yaşadığınız bilmiyorum. Ama neden bunları yaşadınız onu da mail adresinize yazayım, çünkü biraz uzayabilir. Ayrıca herşeyi netleştirmek için doğum yerinizi de ekleyin.

 23. Ayşe dedi ki:

  Merhaba ben doğum haritamla ilgili bir şey sorabilir miyim?

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba. “Soru sor” başlığı altında bu soru biraz ilginç olmamış mı 🙂
   Tabiki sorabilirsiniz. Bildiğim bir konu ise yardımcı olmaya çalışırım.

 24. Nemesis dedi ki:

  *** saat tam *** da ***doğdum haritamdaki bazı konumlardan dolayı herkes aldatılacağımı söylüyor bu yüzden güven sorunları yaşıyorum rica etsem aşk hayatıma bakabilir misiniz

  1. Akrep dedi ki:

   Ne kadar rahat ve kolay söyleyebiliyorlar bu tür şeyleri. Astrolojik etkiler tabiki insanı etkiler ancak her zaman herkeste aynı sonuçları doğurmaz. Kişi nasıl bir hayat sürmüşse onun da yansıması olur.

   Neye dayanarak bunu söylediler bilmiyorum tüm ayrıntılara bakmadım ama ilk gördüğüm 12. evde terazi burcunuzun olması. Aşağıdaki linklerde dayanak noktalarını okuyabilirsiniz. Ancak bu konum size de gizli ilişki etkisi verir. Siz bu konumu bu yönde kullanırsanız doğal olarak sizde yaptığınızı yaşayabilirsiniz.

   12. Ev Terazi Burcu
   Terazi 12. evde

   Bunun dışında Neptün 3. evinizde yani iletişim halinde bulunduğunuz insanlar konusunda yanılsama yaşayabilirsiniz. Ancak Neptün’ün Venüs ile güzel bir açısı var. Bu açı bağlılık ve romantizmi artırır. Bu açı Venüs’ün diğer açılarından daha güçlü olduğu için olumsuz etkileri bastırabilir.

   Aldatma Aldatılma eğilimi veren bir sabit yıldız var sizin doğum haritanızda görünmüyor.

   Doğum haritanıza göre iradenizle yaşamınıza yön verebilirsiniz. İki burç ile evlenme ihtimali olabilir. Akrep veya İkizler. Bu konuda iradenizi kullanabilirseniz Akrep burcu daha sadır bir burçtur. (Doğum haritasındaki tüm konumları da önemli) Siz doğum haritanızda aldığınız etkiler nedeni ile çevrenize yoğun bir çekim enerjisi yayarsınız. Bu enerjiyi nasıl kullanacağınız, aldığınız etkileri nasıl değerlendireceğiniz, ileride evleneceğiniz insanın nasıl olacağını da belirleyecektir. Eğer sizdeki 12. evi şimdiden olumsuz yönde kullanırsanız çekim etkisi ile buna uygun insanlarla karşılaşırsınız. İradenizle yön bulun. Doğru adımlar doğru insanları çeker. Yanlış adımlar haritanızdaki negatif noktaları harekete geçirir.

   İlk evlilik etkisini 6 Nisan 2027 – 13 Şubat 2029 tarihleri arasında alacaksınız. Ocak 2029 gibi Akrep olabilir. Ayrıntılara bakmadım. İkinci etki 31 Ekim 2032 – 9 Eylül 2034 tarihleri arasında. Bu dönemde eğer daha önce evlenmemişseniz ve karar vermekte zorlanırsanız Alacağınız kararlar hayatınızın gidişatını etkileyeceği büyüklerinizin fikirlerini almaya çalışın.

   Eğer bu bilgiler yeterli gelmezse Ücretsiz Doğum Haritası Analizi başlığında buradaki sorunuzu da hatırlatarak yorumları açtığımda yazarsanız mail adresinize tüm gezegen, ev ve burç konumlarınızın geniş açıklamalarını göndereyim. Eksi ve artı yönlerinizi çok iyi öğrenmeye çalışırsınız.

 25. Harun dedi ki:

  Merhabalar hocam. Öncelikle bizlere bu imkanı sağladığınız için çok çok teşekkür ederiz. *** Gece saat *** doğumluyum. Karakterimin güçlü ve güçsüz yanları neler hocam. Özellikle güçsüz yanlarım neler ve bunun için neler yapmalıyım. Nasıl bir hayat bekliyor beni. Ve üç yıllık bir ilişkim var Burcu oğlak ay burcu balık yükseleni ise akrep. Bu ilişkinin oluru varmıdır. Şimdiden çok çok teşekkür ederim 🙏

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba. Rica ederim. Ancak bu kadar ayrıntılı soruların analizi ciddi zaman gerektiriyor. Şu an bu kadar zaman ayıramam. Mümkün olduğunca sade ve bir soru olursa daha iyi olur.

 26. zeynep dedi ki:

  Merhaba ben 09.11.1999 İstanbul/Uskudar saat 09.30 da dunyaya geldim.Doğum haritama bakarak hangi mesleklerde daha basarili olurum ve kariyerimi sekillendirebilirim yardimci olur musunuz bir turlu geleneksel para kazanma yontemlerini benimseyemiyorum cunku.Tesekkur ederim simdiden 🙂

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba. Mail adresinize bir mail gönderdim, Bazıları mail adresini kullanmadığı için her ihtimale karşı zaman harcamamak adına maile cevap vermenizi bekliyorum. Cevap yazdığınızda ayrıntılara bakalım. Belirli süre cevap gelmezse sıradaki taleplere geçiyorum.

 27. ss dedi ki:

  merhabalar. öncelikle burada birsürü kişiye yardımcı olmuşsunuz, onlar adına teşekkür ediyorum, umarım benim için de vakit ayırabilirsiniz. 20.05.2003 – 13.46 – istanbul doğumluyum. eğitim ve meslek konularında hep zorlandım, belki de ne istediğimi bir türlü bilemediğimden. bununla ilgili beni aydınlatırsanız çok sevinirim.
  ek olarak erkek arkadaşım da 04.03.2003 -15.15 – istanbul doğumlu. 1 buçuk yıllık ilişkimiz vardı, yaklaşık 6 ay ayrı kaldık, 1 aydır tekrar birlikteyiz. ilişkimiz gayet huzurlu ilerlerken ufak sebeplerden birbirimizi kırabiliyoruz ve ikimizde de etkisi büyük oluyor. bittikten sonra tekrar başlayabilmek ikimiz için de zordu, daha zor olan sürdürebilmek belki de bilemiyorum. tekrar güzel bir ilişkiyi heba etmemizden korkuyorum açıkçası. bu konuda da beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim.

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba. Rica ederim. Teşekkür ederim güzel ve içten sözleriniz için. Sizin gibi değerli insanlarla tanışmak insanı mutlu ediyor. Dilerim yardımcı olabilirim.

   Mail adresinize bir mail gönderdim. Maili cevapladığınızda başlayalım. (Bazen uzun süre uğraşıp mailler yanlış oluyor ve boşa zaman harcamış oluyorum)

 28. Çr dedi ki:

  Merhaba.Soru sor linki tıklanmıyor.Nereden doğum haritası analizi isteyebilirim?

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba, Ücretsiz Doğum Haritası Yorumu linkinden ulaşabilirsiniz. Ancak bu günlerde çok yoğunum fazla zaman ayıramıyorum. Siz gerekli bilgileri yazın, zaman buldukça geri dönüş yapıyorum. Biraz geç dönüş yapabilirim. Bu nedenle kusura bakmayın.

 29. Yldz dedi ki:

  17 Ocak 2001 Saat Sabah 09.00 Fethiye
  Aslında kendim de astrolojiyle iç içe, horary ve doğum haritası analizi yapan bir insanım, ama kendi haritamda bir çok zorlu durum var, mesela 2. ve 6.ev yöneticim her ne kadar birleşmiş olsa da 10.ev yöneticim sorunlu ve nasıl para kazanacağım konusunda kaygılarım var ister istemez. Bir de cinsiyetimi değiştirmeyi düşünüyorum ya da değiştirmeli miyim, kendimi hep bir kadın olarak hissettim.

  2. ev yöneticisi Akrep Burcunun 15 dereesinde Mars, 6.ev yöneticim ve 5.ev yöneticim aynı ve ikisinin de yöneticisi yine Ay Akrepte 6 derecede ve 8.evde, 10. ev yöneticim ve aynı zamanda yükselen yöneticilim olan Jupiter 3.evde ve İkizler burcunda retro, Ay ile tam 150’lik açısı var, acaba benim bir meslek yapmam doğru ve gerekli mi, hangi meslekler benim için daha uygun olabilir?

  1. Akrep dedi ki:

   26 Kasım 2020 – 5 Ekim 2022 arası genel olarak sizin için huzursuz bir dönem olmuş. Tabiki “sorun ve zorlu durumlar” olarak görünen hiçbir şey sürekli değildir. Bunlar gelip geçecek. Yaşadığımız sorunlar ve sıkıntılar bizim level atlamamız için gerekli basamaklardır. Biz nasıl tanımlar ve karşılarsak sonuçları da o şekilde olacaktır.

   5 Ekim 2022 -13 Ağustos 2024 biraz daha sakin ama sorumlulukların arttığı bir dönem sizin için. Bu yıllar zihninizde beliren fırsatlardan seçim yapma dönemi gibi. Hayatı biraz daha ciddi bir şekilde ele alma dönemi de diyebiliriz.
   Bu dönemde bazı iş fırsatları olabilir ancak bunlar daha çok ileriki aşamalar için sizi hazırlayacak staj dönemleri gibi. Henüz ciddi iş pozisyonları değil veya ilk basamaklar.

   2. evde Koç burcu olduğu için kendinize ait bir iş olması daha makul olacaktır veya yönetici pozisyonu, liderlik daha iyi olur. Bu aşamada sakin bir şekilde planlama ve hazırlık yapmak daha doğru olur. KAD yengeç burcu olduğu için bunu göz önünde bulundurarak hareket edilebilir.

   2. Ev Koç Burcu

   10. Ev Yay Burcu

   10. evinizde Pluto var. Pluto’nun Merkür ve Uranüs ile çok güçlü olmasa da güzel açıları var. 10. ev ile kavuşumu var.

   Sıkıntı şu ki, 2. evinizde gezegen yok. Bu nedenle bu noktada iradenizle etki etmeniz boşlukta kalmanızı önleyecektir. 2. Evde Koç burcu var ve Marsa bakmak sizin de bildiğiniz gibi daha makul. Ancak orada da şöyle bir sorun var. Koç yeterince güçlü bir şekilde çalışmayabilir. Sizin Ateş elementinizi yükseltmeniz gerekiyor. Sırası ile sizde Su, Hava, Toprak ve Ateş elementi etkili. Yaşadığınız bazı sorunların temelinde de zaten bu element dağılımı olabilir.

   Su elementi sizde güçlü ve Mars 8. evde Akrep burcunda ve KAD yengeç olduğu için

   Akrep ve Yengeç konularına bakılabilir. Bu noktada çıkmaza düştüğünüzde meslekleri yaparken zihninizde canlandırın. Hangisini yapmaktan keyif alıyorsanız o tarafa yönelmeye çalışın.

   10. Ev Yengeç Burcu
   10. Ev Akrep Burcu

   Geç saatte çok fazla ayrıntıya inemedim ama bu yazdıklarımı mail adresinize de gönderiyorum. Cevap geldiğinde oradan devam ederiz.

 30. Sena dedi ki:

  Merhaba, haritamda Venüs 12. Evimde boğa burcu olarak görünüyor bununla ilgili ne gibi zorluklar yaşayabilirim ya da ne gibi olumlu yanları vardır?

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba,

   Aşağıdaki linklerden bakabilirsiniz.

   Venüs Boğa Burcunda
   Venüs 12. Evde

   12. evde bulunan gezegen ve burçların özelliklerinin kısıtlandığı söylenir. Ama iyi yönden bakmak her zaman daha iyidir. Zor olan değerlidir. İçsel enerjileri artırır, insana farklı bakış açıları sunar. Venüs ve Boğa burcunun bu konumda enerjilerinin iç dünyanızda daha yoğun olacağını ve her ikisinin özelliklerinin biraz gizli kaçamak yürütülmeye çalışılacağını düşünenilirsiniz.

 31. rüya dedi ki:

  20 eylül 1998 bursa-osmangazi 19.00
  haritamda evleneceğim kişiye dair neler görünüyor merak ediyorum karakter özelliği, işi, maddi durumu vs. bir önceki sorumda bu kişinin başak burcu olabileceğini yazdınız bende başak burcuyum iki başak nasıl oluruz merak ediyorum açıkçası, ek olarak vaktinizi ayırıp yorumladığınız için teşekkür ederim:)

  1. Akrep dedi ki:

   Bunu karşılaştığınızda siz görürseniz daha iyi olur : ) Ben yazarsam belli bir tarife oturtmaya çalışırsınız ve her adayı ona göre değerlendirmeye başlarsınız ki sonuçlar olumsuz da olabilir. Haritalar etkileri verir son kararı irade belirler. Çok fazla ayrıntılara takılmayın.
   İki başak nasıl olur? Bir başkası sizin neden bu kadar titiz olduğunuzu ve ayrıntılara takılıp ta hayatının heyecanını bu ayrıntılara heba ettiğinizi anlamayacaktır ancak iki başak ta aynı frekansta çalışacağı için doğal olarak daha kolay anlaşabilirler. Önemsiz ayrıntılara takılıp ta eleştirel yaklaşımlarınızı birbirinize yönelttiğinizde neden ve sonuç ilişkisi kurabilir bunu doğanızın bir parçası olduğuna yorarsanız tabiki daha kolay bir anlaşabilirsiniz. Diğer insanların Başak burcundaki hassasiyetleri anlaması zor olacaktır.
   Tüm evliliklerde küçük ayrıntılara takılmadan devam etmek gerekir. Bu küçük ayrıntıların aslında bizim kendimizi düzeltmemiz için gereken ipuçları olduğunu anladığımızda hayat daha çekilir bir hale gelir.
   Rica ederim : )

 32. Nur dedi ki:

  Merhaba evleneceğim insanın nasıl olduğunu ve burcunu merak ediyorum öğrenebilir miyim?
  12.04.2002 08.45 Bursa

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba mail üzerinden bilgilendirme yapıldı.

 33. anonim dedi ki:

  güneş satürn mars merkür jüpiter boğa yükselen akrep ay balık. mc aslan. merkür venüs 6.evde güneş satürn jüpiter mars 7.evde stelyumda. pluto yayda 2.evde. ne tip meslekler uygun olabilir?

 34. İa dedi ki:

  Çok teşekkür ederim cevabınız için. Sevgiliminde kara lilithi 7. Evinde kova burcu benimde 8. Evimde sizce bağlantılı değilmi yada ne gibi sonuclar cıkarabilirim?

  1. Akrep dedi ki:

   Rica ederim.

   Kara Lilith ve Kova burcu 7. evde bulunuyorsa, bireyin ilişkileri ve evlilik hayatı üzerinde bazı etkileri olabilir.

   İlişkilerinde özgürlük ve bağımsızlık arayışı içinde olabilir. Evlilik hayatında da, eşine özgürlük tanıma ve bağımsız davranma konularında önem verebilir. Bu tutum, partneri tarafından anlaşılmaz veya kabul edilemez bulunabilir.
   Evlilikte tam bir uyum arayışı yerine, partneriyle birlikte farklılıkları keşfetmek ve deneyimlemek isteyebilir. Bu, bazı çatışmaların yaşanmasına neden olabilir. Ancak, sağlam bir iletişim ve anlayış ile, bu farklılıkların ilişkiye zenginlik kattığı da görülebilir.
   Kara Lilith’in etkisi nedeniyle, bireyde bazı karanlık veya gizli dürtülerin ortaya çıkması mümkündür. Bu, özellikle ilişkide güç mücadelesi yaşanması veya kontrol edilemeyen tutkuların ortaya çıkması gibi durumlarda belirgin olabilir. Bu tür durumlarda, sağlıklı bir iletişim ve dürüstlük önemlidir.
   Kova burcu, yenilikçi ve farklı bir bakış açısı getirir. Bu, partnerle birlikte birçok farklı deneyim ve macera yaşama arzusunu artırabilir. Ancak, bazen sabit fikirli olma veya evlilikte belirli bir rutin oluşturma konusunda zorlanma gibi sorunlara da neden olabilir.
   Ortaklık ve işbirliği yapma konusunda da özgürlük arayışı vardır. Bu nedenle, ortaklıklarında da bağımsız olmak isteyebilir ve işbirliği yaparken belirli sınırlar çizmek isteyebilir. Bu, ortaklarının bunu anlaması ve kabul etmesi gereken bir durum olabilir.

   Ancak bu etkiler kişiden kişiye farklılık gösterebilir ve tek başına bir yargıya varmak doğru olmayabilir.

   Ayrıntılar için 7. Ev Kova Burcu
   8. Ev Kova Burcu

   konularına bakabilirsiniz.

   İki insan bir araya gelmişse o iki insanın haritasındaki çekim noktaları, kavuşumlar, açılar ve konumlar nedeni ile olmuştur. Dolayısı ile iki insan sonucu ne olursa olsun bir araya geliyorsa kesinlikle doğum haritalarında bu iki insanı bir araya getiren bağlantılar vardır.

 35. İa dedi ki:

  Merhaba, 8.evim yengeç burcu ve kara lilith bu evde anlamı nedir?

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba.

   Bu gibi durumlarda 8. ev konuları ile yengeç burcu ve Lilith özellikleri bir araya getirilir.

   8. ev, kişinin paylaşılan kaynaklar, diğer insanların parası, miraslar, vergiler, borçlar, sigortalar, ölüm ve yeniden doğum gibi konularla ilgilidir. Yengeç burcu ise duygusal hassasiyeti, aidiyet duygusunu, evcilik ve aile bağlarını temsil eder. Kara Lilith ise, karanlık ve yasaklanmış dişi enerjiyi simgeleyen bir astrolojik faktördür.

   8. evde Yengeç burcu ve Kara Lilith bir araya geldiğinde, aşağıdaki etkileri görebiliriz:

   Kişinin duygusal bağlantıları ve bağımlılıklarıyla ilgili derin bir arayışı olabilir. Aynı zamanda, kişi kendini koruma ve güvende hissetmek için diğer insanlarla bağlarını daha da kuvvetlendirmek isteyebilir.
   Yengeç burcu, aile bağlarına, evcimen ve aidiyet duygusuna önem verirken, Kara Lilith karanlık ve yasaklanmış dişi enerjileri temsil eder. Bu nedenle, kişi geçmiş aile ilişkilerinde veya cinsel ilişkilerinde yaşadığı travmalarla yüzleşebilir ve bu konularla ilgili gelişim sürecine girerek kendi güçlerini bulmaya çalışabilir.
   Bu konumda, kişi genellikle paylaşılan kaynaklarla ilgili konularla uğraşır. Yengeç burcu, özellikle aile mirası ve mülkleriyle ilgilenirken, Kara Lilith daha karanlık konulara, örneğin diğer insanların kaynaklarını kullanma konusundaki yasaklanmış arzulara işaret edebilir.
   Bu konumda, kişi borç, vergi ve diğer finansal konularda sorunlarla karşılaşabilir. Yengeç burcu, maddi güvence ve para kazanmaya odaklanırken, Kara Lilith karanlık yönleri, örneğin borçların ödenmesi veya borç verme konularındaki zorlukları temsil edebilir.
   Kişinin ölüm ve yeniden doğumla ilgili konulara ilgisi olabilir. Bu, özellikle Kara Lilith’in bu konuları temsil ettiği düşünüldüğünde, kişinin karanlık, ölüm ve yeniden doğuş süreciyle ilgili konulara ilgi duyabileceği anlamına gelir.

   Ancak sadece olumsuz etkiler olmaz.

   Bu konum, kişinin aileye ve ev yaşamına olan bağlılığını ve önemini vurgulayabilir. Bu, kişinin aileyle ilişkileri konusunda daha derin bir anlayışa sahip olmasına ve aile bağlarına daha fazla değer vermesine yardımcı olabilir.
   Yengeç burcu, duygusal bağlantıları ve hassasiyeti temsil eder. Bu nedenle, 8. evde Yengeç burcu, kişinin derin ve anlamlı duygusal bağlantılar kurabilme yeteneğini artırabilir.
   Kara Lilith’in bu konumda olması, kişinin iç dünyasında var olan duyguların, korkuların ve bastırılmış arzuların ortaya çıkmasına yardımcı olabilir. Bu, kişinin kendisini daha iyi anlamasına ve içsel olarak büyümesine yardımcı olabilir.

   Tüm bunlar diğer konumlara, kişinin nasıl bir ailede ve çevrede büyüdüğüne, eğitimine ve bakış açılarına göre de değişir. Bir nokta unutulmamalı. Gezegen, burç, ev ve açılar etki verir. Son nokta irade ile konulur.

 36. Merve dedi ki:

  İlişkilerde hep sorun yaşıyorum nedenini öğrenebilir miyim kendimi nasıl daha iyi hissedebilirim 20.05.2003 Elazığ

  1. Akrep dedi ki:

   Büyük ihtimalle 3. Eviniz ve Merkür konumlarında Satürn olabilir veya iletişiminizi olumsuz etkileyen açı ve burçlar olabilir. Mesela bu konumlarda kare açı varsa veya oğlak burcu gibi ciddi etkiler veren burçlar varsa iletişimde isteseniz de rahat iletişim kuramazsınız. İstersiniz ancak her defasında bir tıkanıklık olur. Adım atarsınız ancak istediğiniz gibi olmadığı için geri çekilirsiniz.

   Nasıl daha iyi hissedebilirsiniz konusu biraz uzun. Zaman alacak bir konu öncelikle kendinizi çok ayrıntılı bir şekilde tanımanız gerekiyor. Doğum Haritası Analizi konusuna sorununuzla birlikte yazarsanız vakit bulduğumda geri dönüş yaparım. (bu konuda üzgünüm çok fazla talep var ve zaman ayırmakta zorlanıyorum. Ama geç te olsa bakarım)

 37. Adnan dedi ki:

  28.08.1998 saat 12:50(öğle) Samsun merkezde doğmuşum. Sormak istediğim soru cinselliğimle alakalı olacak acaba bu konudaki kabiliyetlerimin boyutu nedir bunu tanımlamanız mümkün mü veya varsa sorunlarım neler olabilir? Evlilikte cinsel uyum önemli olduğu için kendi kabiliyetlerim bilmek ve partnerimi ona göre seçmek için soruyorum.

  1. Akrep dedi ki:

   Güneş: Başak
   Yükselen: Akrep
   Ay: Akrep

   Konu cinsellik olduğu için

   Mars: Aslan burcunda ve 9. evde
   Mars’ın yani enerji merkezinin yükselenle de açısı var. Bu ne anlama geliyor?
   Neşeli ve Onurlu. Dramatik ve Romantik. Ateşli.
   Mars ateş elementi burçlarda gücünü artırır. Atılgan, cesur, gücünü göstermeyi seven, ateşli. Ancak sabırsız ve enfeksiyonlara karşı hassas olan.
   Marsın diğer açılarında; başkalarını şaşırtmayı ve şok etmeyi seversiniz (etki olarak var, yaşamınıza ne kadar yansıdı bilmiyorum) dolayısı ile panik atak insanlardan uzak durmalısınız. Yani Yengeç ve yengeç etkisi taşıyanlardan.
   Alkolden veya bağımlılık yapacak maddelerden uzak durmalısınız.

   Mars 9. evde olduğu için
   yolculuk yapmayı, sporu, din ve felsefe ile ilgili konularda konuşmayı fikir yürütmeyi ne şekilde olursa olsun bu tür konularda konuşabilen insanlarla daha fazla mutlu olabilirsiniz.

   Güneş, Satün ve Pluto sizde daha etkin. Baskın element Ateş.

   Ama ilginç olan büyük ihtimalle kaçınmanız gereken bir Yengeç burcu ile evleneceksiniz (karşılaştığınız andaki etkilere göre de değişebilir ama doğum haritanıza göre Yengeç)
   Su elementi ateş elementinin enerjisini düşürür veya olumlu tabiri ile ayarlar. Eğer karşılaştığınızdaki etkilere göre bir Yengeçle ciddi düşünecek olursanız Mars, 7. ev, 3. ev, 5. ev, 11. ev, Ay ve Merkür konumlarını inceleyin.

   Sizin ayınız Akrep olduğu için gerektiğinde zerre acıma göstermezsiniz. Durgularda derinlik ararsınız. Ve insanların duygularını adeta koklayacak kadar derin olursunuz. Bu enerjiyi ve derinliği kaldırabilecek biri olmalı. Bu yönüyle su grubu burçları ideal olabilir ama diğer konumları da önemli Sizin 7. ev boş olduğu için net bir şey söylemek zor.

   Cinsellik konusunda Marsı en az sizinki kadar ateşli duyguları sizin kadar derin olması gerekir.
   Yükselen Pluto olduğu için güç ve otorite sizin için önemli olur. Hassas insanlara bu ağır gelebilir. Biraz garip, biraz gizemli, değişim ve dönüşümü doğal karşılayan bir yapınız olacağı için (yükselen etkisi arttığında) bu gibi durumları da garipsemeyecek biri olmalı.

   Başka bir ateş elementi ile birliktelik fırtınalı,
   su elementi ile birliktelik derin,
   Hava elementi ile birliktelik yüzeyde sürükleyici,
   Toprak elementi ile birliktelik ciddi olabilir.

   Sonuç olarak Yengecinizin veya Yengeç unsuru ağır olanın Mars konumu cinsellikte önemli. Eğer O’nun Marsı 7. evde veya 8. evde olursa sizi dengeleyebilir. Derinlere sürükler ancak Ay burcunuz Akrep olduğu için fazla sorun olmaz.

   Sizin 7. ev boş olduğu için Aya bakarız. Ay akrep.. Evlilikte akrep gibi düşünün. Tutkulu. Ruhunuzun derinliklerine kadar hissedebileceğiniz ve aynı tutkuya sahip biri olmalı.
   Venüs’e de bakılır. Orada Aslan burcu var. Venüs için şu yazıya bakabilirsiniz Venüs Aslan Burcunda

 38. rüya dedi ki:

  ev ve gezegen konumlarına göre evlilik yorumu merak ediyorum haritamda, bir de münkünse evleneceğim kişinin burcunu merak ediyorum
  20 eylül 1998 bursa saat 19.00

  1. Akrep dedi ki:

   Güneş: Başak
   Ay: Başak
   Merkür: Başak
   Mars: Aslan
   Şiron 8. evde ve Akrepte: Evlilikte, karşılıklı güven ve paylaşıma dayalı samimi bir ilişki kurmakta zorlanırlar.
   Güneş 7. Evde
   7. Ev Başak Burcu

   Venüs Başakta: Aşk ve ilişkiler söz konusu olduğunda, kirli düşünceleri, duyguları ve değerleri ortadan kaldıran bir arınma sürecinden geçerler. Bu nedenle, evlilik gecikebilir.
   Başak burcu ağırlıklı olduğunuz için çok titiz, eleştirel ve temizlik düşkünü ve aşırıya kaçan bir düzen tutkusu olabilir. Bu durum da etkileyebilir.

   Venüs 6. Evde: İşyerinde sosyal aktivitelerde, aşk ilişkilerinde veya romantik ilişkilerde etkisini hissedersiniz. Çalışmak için duygusal bir bağ anlamına da gelebilir. Rahat ve keyifli bir çalışma ortamı anlamına gelebilir.
   Lilith 7. Evde: Bir şeylerin öncüsü olamazsanız, başkalarıyla ilişkileri reddetme eğilimi verebilir.
   Lilith Akrep burcunda: Ya çok istersiniz veya reddedersiniz. Her halukarda evlilik ve cinsellikle ilgili konularda uç noktalarda eğilim verebilir.

   Mars Aslan burcunda ve 6. evde. Hırslarınız ve tutkularınız ve enerji akımınız daha çok 6. ev konuları ile ilgili olur. Çalışma hayatı, hizmet sektörü, sağlık vb. 6. Ev Konuları
   6. Ev Aslan Burcu

   Hangi burçla evlenirsiniz? Büyük bir ihtimalle gene bir başka Başak burcu ile evleneceksiniz. (Doğum bilgileriniz tam olarak doğru ise, büyük ihtimalle başak burcu ile) Ancak karşılaştığınız andaki transit haritanıza göre de değişebilir. Mesela yanlış bakmamışsam şu an Güneşiniz Boğa’da ve ikizler burcu insanları ile daha sık karşılaşmanız muhtemel.

 39. İbrahim yavuz dedi ki:

  Selamın aleyküm iyi günler dilerim özgüven sorunu depresif ruh hali psikolojik olumsuz durumları ne zaman atlatabilirim sizce ne zaman başarılı bir kişi olabilirim Doğum haritamda bunlar görünür mü acaba
  02/03/1994 14:00 İstanbul

  1. Akrep dedi ki:

   Aleyküm selam.

   8 Nisanda yazmışsın yani şu an uzun zamandır beklediğin (ruh dünyanın beklediği) o evreye girmişsin. Hatta şu an o rahatlamayı büyük ihtimalle yaşıyor olabilirsiniz.

   Özgüven sorunu ve depresif ruh hali geçmiş yıllarda yaşadığın o ağır ve sıkıntılı dönem vardı ya, o dönemden kalan ruhsal, psikolojik ve psişik etkiler. Toprakla temas et, denize gir, rahatla. 2 Mart 2025 tarihine kadar geçmişte biriktirdiklerinin ödülünü alacaksın. Geçmişte yaşadığın sıkıntılardan ne kadar ders aldın? Ne kadar sabrettin ve ne tecrübeler edindin ise şimdi onların karşılığını alma dönemi… Bu yazıyı okuyanlar ve “Venüs dönemi” kısmını görenler, az çok ne anlama geldiğini bilenler seni kıskanabilirler.

   Evet coğrafya kaderdir. Zihnindeki o seni sıkıştıran, kıstıran, kıvrandıran düşünceler var ya!… Hayatını zehir etme kendine. Bu hayatta her insanın bir görevi vardır, kendini keşfet, donanımlarının farkına var. Ama ilk yapman gereken şey sana uygun olacak şekilde şu üzerindeki geçmişten gelen negatif enerjileri atmaya çalış. Toprakta çıplak ayak yürü, imkanın varsa denize gir, düşüncelerini serbest bırak. Bir dağın başında seni hiç kimsenin görmediği bir yerde rüzgarın serinliğini hissederek ibadetini yap, iç dünyana yelken aç, artık işine yaramayacak ve seni rahatsız edecek düşünceleri tekrar gözden geçir.

   Unutma sakın 2 Mart 2025 tarihine kadar yapıp edeceklerin bir sonraki evrenin nasıl geçeceğini de belirleyecek.

   Orada seni ne bekliyor?

   2 Mart 2025’ten 14 Haziran 2026’ya kadar
   31,0 ila 32,3 yaş arası

   “Değişim, hayatınızdaki en önemli faktördür. Şu anda hayatınız, hayal bile edemeyeceğiniz şekillerde değişmek üzere.”

   Buraya sığmayacağı için ayrıntıları mail adresine gönderiyorum. Derin bir nefes al ve bu hayatta ne kadar değerli olduğunun farkına var lütfen. Sen olmasan bu dünya pazılında çok değerli bir parça her zaman eksik kalacaktı.

 40. leo buscagli dedi ki:

  10.11.1971 İstanbul 22.56
  kariyer konusunda sıkıntı yaşıyorum. mobbing görüyorum iş yerimden. yeni bir alan açılacak mı?

  1. Akrep dedi ki:

   Sorun daha çok KAD, 6. eviniz ve 10. evinizle ve 7. evinizdeki Mars ile ve sizin bakış açınızın ve belki de şu an bulunduğunuz yerine bunlara uymaması ile ilgili.
   Ayrıntıları mail adresinize gönderdim.

 41. Nhr dedi ki:

  19mart 2004
  17.50 gaziantep
  Benim haritamda 8.ev vurgusu faZla bu ne anlama geliyor ?

  1. Akrep dedi ki:

   Mail adresinize yazdım.

 42. urcutee dedi ki:

  Ben hep bana çok zıt ve iyi gelmeyen kişilere çekiliyorum bunun sebebini merak ediyorum ve hep böyle mi olacak onu da
  19/03/2004 17.50 Gaziantep

  1. Akrep dedi ki:

   Diğer sayfada cevaplayıp mail göndermiştim.

 43. özge dedi ki:

  17.08.2001
  00.25
  bolu/ merkez
  daha önce hiç doğum haritası yorumlatmadım bu aralar buna merak sardım kısaca yorumlama yapabilir mısınız acaba

  15.10.1999
  bolu/merkez
  erkek arkadaşımın buda doğum saatini bilmiyoruz ama

  1. Akrep dedi ki:

   Özge Hanım, bilgileri Kısa Doğum Haritası Analizi linki altında paylaşır mısınız lütfen. Bu başlık altında bakmıyorum.

 44. Yasemin dedi ki:

  12.Mart 2012 doğum saati11.20.Tokat.oğlumuneğitim alanında neye yönelmesi gerekir karekteristik özellikleri bcerileri nelerdir merak ediyorum.yardımınız için teşekkür ederim şimdiden

  1. Akrep dedi ki:

   Tabiki, vakit bulunda yaparım. Sizden rica soruyu Doğum Haritasına Bakarak Meslek Tercihi Nasıl Yapılır? başlığı altına yazmanız. Bu başlık altında çok fazla soru birikiyor ve çoğunu elemek zorunda kalıyorum. Konuyla da bağlantılı olacağı için sizin incelemeniz de kolay olur.

 45. TAURIESCO dedi ki:

  30.04.1999 İstanbul 05.00 olarak alabiliriz, haritamı kısaca açabilir misiniz? Özellikle cinsellikle ilgili olan enerji patlamalarım olduğunu düşünüyorum sebebi sadece 8. ev akrep mi? Ne kadar üst seviyede bir cinsel enerjiye sahibim? Ve nazar gibi şeylerin gerçekliğini bilmekle beraber bu konularda ne kadar hedef konumdayım? Neden kendimi koç gibi hissediyorum? Neden kimseye güvenemiyorum? Neden çekici bulunmadığımı düşünüyorum? Cevaplar için Teşekkür ederim 😀

 46. Dilara dedi ki:

  Dilara Karahan
  Gaziantep Şahinbey
  19.02.1999
  Saat 14.30

 47. Hasret dedi ki:

  Merhabalar 🙂 ben 01-12-1986 23:45 Ankara ve sevgilim 26-12-1978 Ankara 06:20 Acaba evlilik olur mu? Uyumlu muyuz? Teşekkür ediyorum şimdiden.

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba, Yay ve Oğlak burçları

   İlgili linkleri aşağıya bırakıyorum. Siz kendiniz karar verirseniz daha doğru olur.

   Evlilik Konumlarınız.

   Sizin 7. evinizde Balık burcu
   Arkadaşınızın 7. evinde İkizler burcu bulunuyor.

   7. Ev Balık Burcu
   7. Ev İkizler Burcu

   Sadece bu konumlardan yola çıkarak yorumlamak doğru değil ancak zamanım olmadığı için sadece evlilikle ilgili konuma baktım.

   Bir de dikkatimi çektiği için,

   İletişim Konumlarınız

   Sizin Merkür Akrep, Onun Merkür Yay.

   Merkür Akrep Burcunda
   Merkür Yay Burcunda

   Sizin 3. evde Akrep, Onun 3. evde Kova burcu var.

   3. Ev Akrep Burcu
   3. Ev Kova Burcu

 48. Fatma Demir dedi ki:

  Merhaba internette bu konu hakkında bir bilgi bulamadım size sormak geldi aklıma. Haritamda yod açı kalıbım var apekste kad ve plüto görülüyor. Yod açı kalıbım gad 4 evde yapıyormuş bu ne anlama geliyor. İnternette böyle bir bilgi bulamadım rica etsem bilginiz dahilinde beni aydınlatabilir misiniz

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba. Açılarla çok ilgilenmiyorum ama kısaca şu şekilde belirtmeye çalışayım. GAD mevcut aşılması gerekenler, KAD ise gidilmesi gereken hedef olarak tanımlanır. Apexte bulunan gezegenin karşısındaki ev ve burcu tespit edin. Bunlar sizin hayattaki enerji kaynaklarınız veya adım atarken size güç verecek noktalardır şeklinde ifade edebiliriz.
   YOD’un belirttiği ev konumunun hangi alanları temsil ettiğine bakın 4. ev konuları
   Bu alanlar sizin kendinizi geliştirdikçe, kendinizi aşacağınız tabiri yerinde ise level atlayacağınız alanlardır. Bu konular üzerinde kendinizi geliştirdikçe neden YOD için “Tanrı’nın parmağı” denildiğini eminim daha iyi anlayacaksınızdır.

 49. Derya K. dedi ki:

  10.04.1996 saat 21.30 doğumlu birinin evlilik ile neler söylenebilir eş hakkındaki burc meslek fiziksel ozellik veya nasıl bir ortamda tanışılır gibi ?

  1. Akrep dedi ki:

   Doğum yerini de yazar mısınız.

 50. Deniz dedi ki:

  Merhaba,
  Burcum yengeç, yükselenim akrep ay burcum başak. Erkek arkadaşımın burcu boğa, yükseleni yengeç ve ay burcu akrep. Her merkür metrosunda uzak kalmayı tercih ediyor, sebebini anlayamıyorum. Sizce ilişkimiz gelecek vadediyor mu( kastım evlilik değil süre ), uyumlu bir çift miyiz ve uzun sağlıklı bir ilişki yaşanır mı ? Kendisinden hoşlanmama rağmen artık ne yapacağımı zaman zaman bilemiyorum. Nasıl davranmalıyım bilemiyorum.
  Teşekkürler

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba Derya Hanım.

   Güneş

   Yengeç – Boğa (Su-Toprak)

   Yükselen

   Akrep – Yengeç (Su-Su)

   Ay

   Başak – Akrep (Toprak-Su)

   Verdiğiniz bilgilere göre uyumlusunuz. Sadece Ay burcunuz Başak olduğu için duygusal konularda aşırı eleştirel ve titiz davranabilirsiniz. Duygusal konularda tüm ayrıntıları gözden geçirme eğiliminiz olur. Toprak ve su elementi birliktelikleri ilişkiyi verimli kılar ancak ayrıntılara girildiğinde farklılıklar ortaya çıkabilir.

   Büyük ihtimalle Merkür ve 3. evinizle ilgili bir uyumsuzluk vardır. Erkek arkadaşınızın Merkür’ü doğum haritasında güçlü bir konumda ise retro dönemlerinde size göre daha fazla etki alması doğaldır.

   Bu noktada sizin bakış açınız çok önemli. Eğer bu dönemde fazla kırıcı ve iletişime kapalı oluyorsa belki sizi kırıp incitmemek için de gayri ihtiyari bunu yapıyor olabilir.

   Ne yapmalısınız?

   Bu konuyu mutlaka kendisi ile konuşun. Onu anlamaya çalışın. İlişkilerdeki en büyük sıkıntı iletişimsizliktir. Doğum haritamıza göre aldığımız etkiler bizim elimizde olan şeyler değildir. Sebepleri ve sonuçlarını konuşun. Bu gibi durumlarda neler yapabileceğinize birlikte karar verin.

   Hiçbir ilişki mükemmel değildir. Mutlaka her ilişkinin sıkıntılı yönleri bulunur. Siz ne kadarına sabredebilirsiniz? Bu da sizin için bir ölçüttür. Merkür retrosunda sizden uzak kaldığı için ayrılırsınız bir başkası ile karşılaştığınızda Merkür retrosunda sizi kıran ve inciten biri ile de karşılaşabilirsiniz.

   Hiçbir şey sebepsiz değildir önemli olan sorunları gidermek için siz neler yapabilirsiniz bunu bulmaktır. Doğum haritanıza göre sıkıntı yaşayacağınız konum ilişkinizi gösteriyorsa yarım bırakıp gittiğiniz bir ilişki sonrası gene benzer sorunlar yaşayabilirsiniz.

   Birlikte sorunların üstesinden gelebilir misiniz? Bunu mutlaka düşünün. Bir şeyleri değiştirme gücünüz ve enerjiniz var mı?

   Herşeye rağmen bu hayatın size ait olduğunu da unutmayın lütfen. Yaşamınız alacağınız kararlara şekillenecektir. Eğer bu hali ile bu ilişkide kendinize, yaşamınıza, başkalarına ve birlikte olduğunuz insana yararlı olacağınıza inancınız yoksa, mutlu olamıyorsanız sürdürmek zorunda değilsiniz. Ancak ne yaparsanız yapın alacağınız kararları birlikte vermeye çalışın.

   Son olarak doğum haritanızda,

   Merkür, 3. ev, 5. ev, 7. ev ve Satürn konumlarınızı da inceleyin. Mesela Satürn 4. evinizde ise aile ilgili sıkıntılar yaşamanız doğaldır. 5. evde ise aşk ve şansla ilgili sıkıntılar yaşarsınız, 7. evde ise evlilik ve ortaklıklarla ilgili sıkıntılar yaşarsınız. Ancak sabrederseniz sonu güzel biter.

 51. Fatma Demir dedi ki:

  Merkür Uranüs 135 derecelik açı kişiye nasıl etki yapar .Merkür 14 °İkizler 11.evde Uranüs 26° oğlak 6. Evde . İnternet sitesi araştırdım bilgi yok rica etsem beni bilgilendirebilirmisiniz ? Zekami kullanamıyormuyum ?

  1. Akrep dedi ki:

   Net bilgim yok ama bulamadım dediğiniz için bildiğim kadarını yazayım.

   135‘lik açı kare açıya yakın olumsuz etkiler ortaya çıkarmış olabilir.
   Bu açı,

   • Aşırı duuygusal kalıplar, dramatizasyon
   • Duygularda ve davranışlarda aşırılık (normal olanı bozacak ve geriletecek şekilde)
   • Doğru karar verememe
   • Elde olmayan nedenlerden dolayı engellenme ve bunun sebep olduğu gerginlikler
   • Psikolojik sorunlar (Çevre, aile veya farklı kaynaklardan)

   Merkür İkizler burcunda olumsuz açılar aldığında neler olur?
   https://www.akrepblog.com/merkur-ikizler-burcunda.html linkinde bulabilirsiniz.

   Uranüs Oğlak burcunda, bazı şeyleri aşmak için zamana ihtiyacınız olabilir.

   Genelde burçların ilk, orta ve son dereceleri yani 00-15-29 ve bunlara yakın dereceler zorlu dereceler olarak kabul edilir.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.