Akrep Blog

Soru Sor

Soru Sor akrepblog.com

Soru Sor

Doğum haritasından aldığımız etkilerle ilgili aklınıza takılanları ve merak ettiklerinizi bu sayfa altında sorabilirsiniz.

Sorularınızı öncelikli olarak ilgili makalelerin altında sormaya özen gösteriniz. Bu şekilde sürekli tekrar eden benzer sorular ortaya çıkmamış olacaktır.

Hangi konularda net cevaplar verebilirim?

 • Burçlar
 • Burç uyumları
 • Doğum haritasına uygun meslek seçimi
 • Burcuna göre çocuğa nasıl davranmalı?
 • Ev ve gezegen konumlarına göre evlilik uyumu
 • Doğum haritasında ruhsal yetenek konumları
 • Doğum haritasında ev konumları ve etkileri

ve benzer konular…

Zamanım ölçüsünde sorularınızı cevaplamaya çalışırım. Lütfen gelecekle ilgili sorular sormayın çünkü doğum haritası kadersel durumlar haricinde kesin hükümler içermez. Sadece etkiler. Sonuçlar daha çok olması gerektiği gibi irademizle şekillenir.

Bir insana “şu zamanda olacak” dediğiniz anda o zamana odaklanır ve tüm yaşamı buna göre şekillenir. Ancak daha iyi olacakken olumsuz sonuçlarla karşılaşır. Bu nedenle gelecekle ilgili net sözler söylemek doğru değildir.

İlgilendiğim alanlar daha çok

 • Burçların, gezegen ve ev konumlarının kişiliğimiz üzerindeki etkileri
 • Olumlu ve Olumsuz etkilere karşı tavırlarımız
 • Gezegen ve ev konumlarından aldığımız etkiler
 • İnsanı ve dolayısı ile hayatı tanıma
 • Yaşamımızı daha verimli hale getirme

Biriken sorulara cevap verebilmek için bir süre yoruma kapatıyorum.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 18 YORUM
 1. Nhr dedi ki:

  19mart 2004
  17.50 gaziantep
  Benim haritamda 8.ev vurgusu faZla bu ne anlama geliyor ?

  1. Akrep dedi ki:

   Mail adresinize yazdım.

 2. özge dedi ki:

  17.08.2001
  00.25
  bolu/ merkez
  daha önce hiç doğum haritası yorumlatmadım bu aralar buna merak sardım kısaca yorumlama yapabilir mısınız acaba

  15.10.1999
  bolu/merkez
  erkek arkadaşımın buda doğum saatini bilmiyoruz ama

  1. Akrep dedi ki:

   Özge Hanım, bilgileri Kısa Doğum Haritası Analizi linki altında paylaşır mısınız lütfen. Bu başlık altında bakmıyorum.

 3. Yasemin dedi ki:

  12.Mart 2012 doğum saati11.20.Tokat.oğlumuneğitim alanında neye yönelmesi gerekir karekteristik özellikleri bcerileri nelerdir merak ediyorum.yardımınız için teşekkür ederim şimdiden

  1. Akrep dedi ki:

   Tabiki, vakit bulunda yaparım. Sizden rica soruyu Doğum Haritasına Bakarak Meslek Tercihi Nasıl Yapılır? başlığı altına yazmanız. Bu başlık altında çok fazla soru birikiyor ve çoğunu elemek zorunda kalıyorum. Konuyla da bağlantılı olacağı için sizin incelemeniz de kolay olur.

 4. TAURIESCO dedi ki:

  30.04.1999 İstanbul 05.00 olarak alabiliriz, haritamı kısaca açabilir misiniz? Özellikle cinsellikle ilgili olan enerji patlamalarım olduğunu düşünüyorum sebebi sadece 8. ev akrep mi? Ne kadar üst seviyede bir cinsel enerjiye sahibim? Ve nazar gibi şeylerin gerçekliğini bilmekle beraber bu konularda ne kadar hedef konumdayım? Neden kendimi koç gibi hissediyorum? Neden kimseye güvenemiyorum? Neden çekici bulunmadığımı düşünüyorum? Cevaplar için Teşekkür ederim 😀

 5. Dilara dedi ki:

  Dilara Karahan
  Gaziantep Şahinbey
  19.02.1999
  Saat 14.30

 6. Hasret dedi ki:

  Merhabalar 🙂 ben 01-12-1986 23:45 Ankara ve sevgilim 26-12-1978 Ankara 06:20 Acaba evlilik olur mu? Uyumlu muyuz? Teşekkür ediyorum şimdiden.

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba, Yay ve Oğlak burçları

   İlgili linkleri aşağıya bırakıyorum. Siz kendiniz karar verirseniz daha doğru olur.

   Evlilik Konumlarınız.

   Sizin 7. evinizde Balık burcu
   Arkadaşınızın 7. evinde İkizler burcu bulunuyor.

   7. Ev Balık Burcu
   7. Ev İkizler Burcu

   Sadece bu konumlardan yola çıkarak yorumlamak doğru değil ancak zamanım olmadığı için sadece evlilikle ilgili konuma baktım.

   Bir de dikkatimi çektiği için,

   İletişim Konumlarınız

   Sizin Merkür Akrep, Onun Merkür Yay.

   Merkür Akrep Burcunda
   Merkür Yay Burcunda

   Sizin 3. evde Akrep, Onun 3. evde Kova burcu var.

   3. Ev Akrep Burcu
   3. Ev Kova Burcu

 7. Fatma Demir dedi ki:

  Merhaba internette bu konu hakkında bir bilgi bulamadım size sormak geldi aklıma. Haritamda yod açı kalıbım var apekste kad ve plüto görülüyor. Yod açı kalıbım gad 4 evde yapıyormuş bu ne anlama geliyor. İnternette böyle bir bilgi bulamadım rica etsem bilginiz dahilinde beni aydınlatabilir misiniz

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba. Açılarla çok ilgilenmiyorum ama kısaca şu şekilde belirtmeye çalışayım. GAD mevcut aşılması gerekenler, KAD ise gidilmesi gereken hedef olarak tanımlanır. Apexte bulunan gezegenin karşısındaki ev ve burcu tespit edin. Bunlar sizin hayattaki enerji kaynaklarınız veya adım atarken size güç verecek noktalardır şeklinde ifade edebiliriz.
   YOD’un belirttiği ev konumunun hangi alanları temsil ettiğine bakın 4. ev konuları
   Bu alanlar sizin kendinizi geliştirdikçe, kendinizi aşacağınız tabiri yerinde ise level atlayacağınız alanlardır. Bu konular üzerinde kendinizi geliştirdikçe neden YOD için “Tanrı’nın parmağı” denildiğini eminim daha iyi anlayacaksınızdır.

 8. Derya K. dedi ki:

  10.04.1996 saat 21.30 doğumlu birinin evlilik ile neler söylenebilir eş hakkındaki burc meslek fiziksel ozellik veya nasıl bir ortamda tanışılır gibi ?

  1. Akrep dedi ki:

   Doğum yerini de yazar mısınız.

 9. Deniz dedi ki:

  Merhaba,
  Burcum yengeç, yükselenim akrep ay burcum başak. Erkek arkadaşımın burcu boğa, yükseleni yengeç ve ay burcu akrep. Her merkür metrosunda uzak kalmayı tercih ediyor, sebebini anlayamıyorum. Sizce ilişkimiz gelecek vadediyor mu( kastım evlilik değil süre ), uyumlu bir çift miyiz ve uzun sağlıklı bir ilişki yaşanır mı ? Kendisinden hoşlanmama rağmen artık ne yapacağımı zaman zaman bilemiyorum. Nasıl davranmalıyım bilemiyorum.
  Teşekkürler

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba Derya Hanım.

   Güneş

   Yengeç – Boğa (Su-Toprak)

   Yükselen

   Akrep – Yengeç (Su-Su)

   Ay

   Başak – Akrep (Toprak-Su)

   Verdiğiniz bilgilere göre uyumlusunuz. Sadece Ay burcunuz Başak olduğu için duygusal konularda aşırı eleştirel ve titiz davranabilirsiniz. Duygusal konularda tüm ayrıntıları gözden geçirme eğiliminiz olur. Toprak ve su elementi birliktelikleri ilişkiyi verimli kılar ancak ayrıntılara girildiğinde farklılıklar ortaya çıkabilir.

   Büyük ihtimalle Merkür ve 3. evinizle ilgili bir uyumsuzluk vardır. Erkek arkadaşınızın Merkür’ü doğum haritasında güçlü bir konumda ise retro dönemlerinde size göre daha fazla etki alması doğaldır.

   Bu noktada sizin bakış açınız çok önemli. Eğer bu dönemde fazla kırıcı ve iletişime kapalı oluyorsa belki sizi kırıp incitmemek için de gayri ihtiyari bunu yapıyor olabilir.

   Ne yapmalısınız?

   Bu konuyu mutlaka kendisi ile konuşun. Onu anlamaya çalışın. İlişkilerdeki en büyük sıkıntı iletişimsizliktir. Doğum haritamıza göre aldığımız etkiler bizim elimizde olan şeyler değildir. Sebepleri ve sonuçlarını konuşun. Bu gibi durumlarda neler yapabileceğinize birlikte karar verin.

   Hiçbir ilişki mükemmel değildir. Mutlaka her ilişkinin sıkıntılı yönleri bulunur. Siz ne kadarına sabredebilirsiniz? Bu da sizin için bir ölçüttür. Merkür retrosunda sizden uzak kaldığı için ayrılırsınız bir başkası ile karşılaştığınızda Merkür retrosunda sizi kıran ve inciten biri ile de karşılaşabilirsiniz.

   Hiçbir şey sebepsiz değildir önemli olan sorunları gidermek için siz neler yapabilirsiniz bunu bulmaktır. Doğum haritanıza göre sıkıntı yaşayacağınız konum ilişkinizi gösteriyorsa yarım bırakıp gittiğiniz bir ilişki sonrası gene benzer sorunlar yaşayabilirsiniz.

   Birlikte sorunların üstesinden gelebilir misiniz? Bunu mutlaka düşünün. Bir şeyleri değiştirme gücünüz ve enerjiniz var mı?

   Herşeye rağmen bu hayatın size ait olduğunu da unutmayın lütfen. Yaşamınız alacağınız kararlara şekillenecektir. Eğer bu hali ile bu ilişkide kendinize, yaşamınıza, başkalarına ve birlikte olduğunuz insana yararlı olacağınıza inancınız yoksa, mutlu olamıyorsanız sürdürmek zorunda değilsiniz. Ancak ne yaparsanız yapın alacağınız kararları birlikte vermeye çalışın.

   Son olarak doğum haritanızda,

   Merkür, 3. ev, 5. ev, 7. ev ve Satürn konumlarınızı da inceleyin. Mesela Satürn 4. evinizde ise aile ilgili sıkıntılar yaşamanız doğaldır. 5. evde ise aşk ve şansla ilgili sıkıntılar yaşarsınız, 7. evde ise evlilik ve ortaklıklarla ilgili sıkıntılar yaşarsınız. Ancak sabrederseniz sonu güzel biter.

 10. Fatma Demir dedi ki:

  Merkür Uranüs 135 derecelik açı kişiye nasıl etki yapar .Merkür 14 °İkizler 11.evde Uranüs 26° oğlak 6. Evde . İnternet sitesi araştırdım bilgi yok rica etsem beni bilgilendirebilirmisiniz ? Zekami kullanamıyormuyum ?

  1. Akrep dedi ki:

   Net bilgim yok ama bulamadım dediğiniz için bildiğim kadarını yazayım.

   135‘lik açı kare açıya yakın olumsuz etkiler ortaya çıkarmış olabilir.
   Bu açı,

   • Aşırı duuygusal kalıplar, dramatizasyon
   • Duygularda ve davranışlarda aşırılık (normal olanı bozacak ve geriletecek şekilde)
   • Doğru karar verememe
   • Elde olmayan nedenlerden dolayı engellenme ve bunun sebep olduğu gerginlikler
   • Psikolojik sorunlar (Çevre, aile veya farklı kaynaklardan)

   Merkür İkizler burcunda olumsuz açılar aldığında neler olur?
   https://www.akrepblog.com/merkur-ikizler-burcunda.html linkinde bulabilirsiniz.

   Uranüs Oğlak burcunda, bazı şeyleri aşmak için zamana ihtiyacınız olabilir.

   Genelde burçların ilk, orta ve son dereceleri yani 00-15-29 ve bunlara yakın dereceler zorlu dereceler olarak kabul edilir.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.