3. Ev Kova Burcu

3. ev kova burcu, 3. evde kova burcu, 3. Ev kova Burcunda, kova 3. evde, 3. ev kova, 3. ev kovada nasıl etkiler?

3. Ev Kova Burcu

3. ev kova burcu nasıl etkiler? Kova burcu üçüncü evde iletişimimizi ve sosyal yaşamımızı nasıl etkiler? 3. ev kova burcu hangi konuları ele alır?

Doğum haritasında 3. ev Sosyal yaşamımız, zihnimizin işleyiş yapısı ve iletişimimizi konu alan evdir.

Arkadaşlarımız, çevremiz, kardeşlerimizle olan ilişkilerimiz, diğer insanlarla olan iletişimimiz, kısa yolculuklar, yaptığımız kısa vadeli planlar yabancı dil eğitimi, zekamızı nasıl kullandığımız, haberleşme, konuşma, sahip olduğumuz fikirler, bilgiyi aktarmamız, medya, temel eğitim, öğrenme ve iletişim kanallarımız bu evin etki alanına girmektedir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

3. Evin Sahibi: İkizler Burcu

Yönetici Gezegeni: Merkür’dür.

Kova Burcu: Yöneticisi Uranüs, Hava Elementi, Sabit Burç

3. Ev Kova Burcu Genel Özellikleri

3. ev kova burcunda kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 3. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

  • İletişimde sıradışı yaklaşımlar
  • Soyut beceriler
  • Çok sayıda arkadaş edinme
  • Özgür ve Bağımsız
  • Gelecek, teknoloji ve yeniliklerle ilgili
  • Geleneksel olmayan
  • Zekice espriler
  • Baskı altında kalmaktan hoşlanmayan

3. ev kova burcu iletişim, arkadaşlık ve sosyal ilişkilerde son derece aktif bir konumdur. Kova burcu özgür ve sıra dışı bir iletişim becerisine sahip olduğu için çok sayıda arkadaşı olur. 3. ev konumunda yerleşen kova burcu, 3. evi kova burcu olan insanlarda da aynı özelliklerin görülmesine sebep olacak etkiler verir. Zekice esprileri ve sıra dışı kişiliği ile sohbet ortamlarının aranılan insanları arasında olacaktır.

Kova burcu zekayı, teknolojiyi, yenilikleri ve sıra dışılığı temsil eder. Birlikte olduğu insanlar da çoğunlukla kendisi gibi çizgi üstü sıra dışı kimlikleri ile ön plana çıkar. Bilgiyi zihninde uzun süre tutma becerisi zayıftır. Soyut konularda hızlı ve esnek bir zekaya sahiptir ancak bilgi birikimleri geçmişle ilgili değil daha çok gelecekle ilgilidir. Bir konuyu öğrenmesi için ezber değil pratik ve uygulama yapması gerekir.

3. ev kova burcunda olan insanlar sabit nitelikten dolayı inatçı bir yapıya sahiptirler. Savundukları düşüncelerden kolay kolay vazgeçmezler. Düşünce yapıları topluma uymayacak kadar sıra dışıdır. Bir konuya farklı açılardan bakarak kendilerince en ideal olanı çok farklı bir bakış açısı ile aktarabilirler. Çoğu insanın çözmekte zorlandıkları konuları bu becerileri sayesinde kolayca çözebilirler.

Hareketli ve Aktif Bir Yaşam

3. ev kova burcu etkisi altında bulunan insanlar hareketli bir yapıya sahiptirler. Uzun süre aynı yerde hiçbir şey yapmadan duramazlar. Durağanlıktan çabuk sıkılırlar. Ev ortamı onlara göre değildir. Ancak evi kendi düşünce yapılarına göre düzenlemiş ve teknoloji ile donatmışlarsa evde vakit geçirmeyi severler.

Teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanırlar. Sosyal medya üzerinden de çok sayıda insanla tanışarak arkadaş ağlarını genişletirler. 3. ev kova burcu olan insanlar geleneksel fikirlere ve düşüncelere Uranüs etkisinden dolayı çok sıcak bakmazlar. Onlar daha çok mevcut sistemler üzerindeki yapılabilecek değişiklikler ve gelecekle ilgilenirler.

Özgürlüklerine son derece düşkündürler. Hangi konuda olursa olsun başkalarının baskı ve emrivakilerine hoşgörü ile yaklaşamazlar. 3. ev kova burcu insanları hava grubu etkisi altında oldukları için öğrendikleri bilgileri diğer insanlarla paylaşmayı severler.

Kova burcu etkisi altında olan insanlar özellikle iletişim ve sosyal ilişkileri etkileyen 3. evi kova burcu olanlar aşırı sahiplenici yapıya sahip insanlarla uyumlu bir birliktelik kurmakta zorlanacaklardır.

 

3. Ev Kova Burcu
www.akrepblog.com
22 Temmuz 2020

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.