3. Ev Oğlak Burcu

3. ev oğlak burcu, 3. evde oğlak burcu, 3. Ev oğlak Burcunda, oğlak 3. evde, 3. ev oğlak, 3. ev oğlakta nasıl etkiler?

3. Ev Oğlak Burcu

3. ev oğlak burcu nasıl etkiler? Oğlak burcu üçüncü evde iletişimimizi ve sosyal yaşamımızı nasıl etkiler? 3. ev oğlak burcu hangi konuları ele alır?

Doğum haritasında 3. ev Sosyal yaşamımız, zihnimizin işleyiş yapısı ve iletişimimizi konu alan evdir.

Arkadaşlarımız, çevremiz, kardeşlerimizle olan ilişkilerimiz, diğer insanlarla olan iletişimimiz, kısa yolculuklar, yaptığımız kısa vadeli planlar yabancı dil eğitimi, zekamızı nasıl kullandığımız, haberleşme, konuşma, sahip olduğumuz fikirler, bilgiyi aktarmamız, medya, temel eğitim, öğrenme ve iletişim kanallarımız bu evin etki alanına girmektedir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

3. Evin Sahibi: İkizler Burcu

Yönetici Gezegeni: Merkür’dür.

Oğlak Burcu: Yöneticisi Satürn, Toprak Elementi, Öncü Burç

3. Ev Oğlak Burcu Genel Özellikleri

3. ev oğlak burcunda kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 3. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

 • İletişimde mesafeli yaklaşım
 • Sosyal iletişimde mesafe
 • Kuralcı yaklaşımlar
 • Hedeflere yönelik hareketler
 • Planlı ve projeli bir hayat
 • Soğuk ama zarif yaklaşımlar
 • Orta yaşlardan sonra tecrübe ile hareket etme
 • Ağır ama emin adımlarla hareket etme

3. ev oğlak burcu iletişim ve sosyal ilişkilerin en sıkıntılı olduğu konumlardan biridir. Satürn uzun süre bu konumu baskı altında tutacağı için iletişim olumsuz etkilenebilir. Özellikle çocukluk döneminde,

 • Geç konuşma
 • Sınırlı iletişim
 • Uyum sorunu
 • Sosyal ilişkilerde zorlanma

görülebilir. Bu durumun kalıcı olmadığı ve ileriki yaşlarda bu sorunların ortadan kalkacağı bilinmeli ve çocukta kompleks oluşmamasına dikkat edilmelidir. “neden böylesin, neden konuşmuyorsun, arkadaşlarınla oynasana” gibi yaklaşımlar sorunların büyümesinden başka bir işe yaramaz. Oğlak burcu etkisi altında olan insanlar veya konumlar orta yaşlarından sonra edindikleri tecrübe ile yaşamda daha etkin olmaya başlarlar. O döneme kadar yaşayacakları sıkıntılar ileriki yaşlarında kendileri için sorunları çözme konusunda büyük bir tecrübe olacaktır.

3. ev oğlak burcu olan insanlarda sözel iletişim becerileri geç geliştiği için farklı alanlarda hobiler edinmek yararlı olacaktır. Öğrenme ve sosyal etkileşim konusunda 3. ev oğlak burcu olanlar yetersizlik hissine kapılmamaya özen göstermelidirler.

Yavaş Ama Emin Adımlar

Öğrenme ve düşünsel beceriler daha çok ileriki yaşlarda kendisini göstermeye başlar. “Birden değişti” ifadesi bu gibi değişimler sonrası ortaya çıkacaktır.  3. ev oğlak burcu olanlar aile bireylerine, çevrelerine, okul arkadaşlarına ve komşularına karşı mesafeli bir yaklaşım sergileyebilirler. Üzerine gidilmediği sürece soğuk ve donuk yüz ifadelerine karşın zarif ve aşırıya kaçmayan tutumları vardır. İletişim kurdukları insanlarda çoğunlukla kendileri gibi terbiye sınırlarını aşmayan, zarif insanlar olur.

3. ev oğlak burcu sıkıntılı yaşamlarında edinecekleri tecrübelerle hiçbir işlerini şansa bırakmayacaklardır. Atacakları adımları en ince ayrıntısına kadar hesaplayarak harekete geçerler. Gözleri zirvededir ancak bunun için aceleleri yoktur. Zirveye ağır ama emin adımlarla çıkarlar.

Sözel becerileri hava grubu burç etkileri kadar iyi olmayacaktır Ancak doğum haritasında destekleyen konumlarla birlikte dikkat çekmek için ellerinden gelen her şeyi yapacaklardır. Bu çaba daha çok sessiz bir direniş gibidir. Hangi işi yaparlarsa yapsınlar büyük bir çaba sarf ederler.

Oğlak burcu kuralcı bir burçtur. Kurallara uyar ve uyulmasını bekler. Geleceğe dair planları her zaman vardır ancak bu planları kimseyle paylaşmak istemez. Birlikte olduğu insanlara sadece bilmeleri gerekenleri söylerler.

 

3. Ev Oğlak Burcu
www.akrepblog.com
21 Temmuz 2020

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.