Akrep Blog

7. Ev Akrep Burcu

7. ev akrep burcu, 7. ev akrep burcunda nasıl etkiler? 7. ev akrep evlilik

7. Ev Akrep Burcu

7. ev akrep burcu evlilik hayatımızı nasıl etkiler? Akrep burcu 7. evde evliliğimizi, eş seçimimizi, kuracağımız ortaklıkları, tercihlerimizi, estetik güzellik ve sanata yaklaşımımızı nasıl etkiler? 7. ev akrep burcu hangi konuları ele alır? 7. ev akrep burcunda olası sorunlar nelerdir?

Doğum haritasında 7. ev Evlilik, evlilik hayatı, sevgi, estetik anlayışımız, güzellik, yapılacak ortaklıklar ve yaşamımızda kuracağımız dengeleri konu alan evdir.

Evlilik hayatımız, seçeceğimiz eş, evlilik yaşamımızla birlikte ortaya çıkacak yeni gelişmeler, evlilik hayatımızın nasıl süreceği, kuracağımız ortaklıklar, ilişkilerimizdeki dengeler, kurulacak ortaklıklar, yakın dostluklar, hak, adalet ve hukuk, güzel sanatlar, müzik, estetik ve güzellik, politika, karşıt görüşler, tercihlerimiz ve seçimlerimiz bu konumla ilgilidir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

7. ev ve evlilikle ilgili açıklamaları atlayıp 7. Ev Akrep Burcu Genel Özellikleri konusuna geç

7. ev ve Evlilik Hakkında

7. ev boşsa evlilik olmaz mı? 7. ev boş olduğunda hangi konumlara bakmak gerekir? Doğum haritasında hangi durumlarda aldatma eğilimi ortaya çıkar?

Doğum haritasında 7. evde gezegen olmaması evlilik olmayacağı anlamına gelmez. Bu konumda sert açılı bir gezegen olmasındansa boş olması daha iyidir.

7. ev boş olduğunda,

 • Kadınlarda Güneş’e,
 • Erkeklerde de Ay’a bakılır

ve bu konumlara göre değerlendirilir. Ayrıca Güneş ve Ay dışında,

 • Kadınlarda Mars ve
 • Erkeklerde de Venüs

etkilidir.

Doğum haritasında Güneş ve Ay ile kavuşumda olan olumlu etkiye sahip gezegenler mutlu ve huzurlu bir evliliği belirtir.

 • Olumlu etkiye sahip İyicil Gezegenler Jüpiter ve Venüs
 • Olumsuz etkiye sahip Kötücül Gezegenler Mars ve Satürn

Doğum Haritasında Eşin Aldatması, Çapkınlık ve Birden Fazla Evlilik ile İlgili Etkiler

Erkeğin doğum haritasında Güneş’le birleşen Uranüs evlendikten sonra da macera arayışında olacağını bu yönde etki alacağını gösterir. Aynı durum kadınlarda da Ay ile Uranüs kavuşumunda görülür. Ancak bu etkilerde mutlaka aldatma olacağı sonucu çıkarılmamalıdır. Eğitim, ahlaki olgunluk ve etkilerin nasıl yorumlanıp değerlendirileceği sonucu belirleyecektir. Belki gözü başkalarında olur ancak bunu dikkate almadan evliliğine sadık kalır. Bu gibi durumlarda eşlerin birbirlerine karşı sevgi ve saygı çerçevesinde yaklaşmaları, hangi etkilerin neden ortaya çıktığını bilmeleri birlikteliğin geleceği açısından son derece önemlidir.

Evlilikte çıkacak sorunların ve bu sorunları şiddeti Gezegenlerin Güneş ve Ay ile oluşturacakları karşıt açılarla ilgilidir.

Doğum haritasında İkizler, Başak ve zıt burçları Yay ve Balık burçları Ay ve Güneş’te bulunuyorsa, 7. evde birden fazla gezegen bulunuyorsa birden çok evlilik görülebilir. Ancak yukarıda da bahsettiğim gibi bu alınan etkilerin nasıl değerlendirileceği ile ilgilidir.

7. Evin Sahibi: Terazi Burcu

Yönetici Gezegeni: Venüs

Akrep Burcu: Yöneticisi Mars ve Pluto, Su Elementi, Sabit Burç

7. Ev Akrep Burcu Genel Özellikleri

7. ev Akrep burcu kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 7. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

 • Karizmatik, çekici ve güçlü
 • Güven ve Sadakete önem veren
 • Kıskanç
 • Birliktelikte uç noktalar
 • Güçlü cinsel enerji
 • Bireysel hareket etmeyi seven
 • Evlilikte uyum yoksa tartışma ve çatışmalar
 • Ortaklık yerine bireysel hareket

7. Ev Akrep Burcu Evleneceği İnsanda Arayacağı Özellikler

 • Güven
 • Sadakat
 • Cinsel yeterlilik
 • Karizma
 • Güzellik
 • Ruhsal derinlik
 • Tutkulu bir aşık

7. ev akrep burcu konumu evlilikler için en zor konumlardan biridir. Çünkü Akrep burcunun yönetici Mars ‘ın verdiği yüksek enerjiyi dengeleyebilecek bir birliktelik olmazsa sorun çıkması ve çatışmaların yaşanması kaçınılmazdır. Bu konumda Mars yönetmeyi ve hakim olmayı seven bir etki ortaya çıkarır. 7. ev akrep burcu konumundan etki alanlar birlikte olduğu insanın sadece kendisine ait olmasını isterler. Akrep burcu sabit nitelikli burç olduğu için yaşamında olduğu gibi evlilik hayatında da değişime açık olmayan bir burçtur. Hakim olmalı, kendisine ait olmalı, kendi istedikleri olmalı ve cinsel yönden tatmin olabilmelidir.

7. ev akrep burcu konumundan etki alan insanlar için herşeyin bir karşılığı vardır. Akrep burcu kendisine yöneltilen her ne olursa olsun bunu katlayarak karşı tarafa yansıtır. “Yapan bulur” sözünde olduğu gibi;

 • sevgi sunana daha fazla sevgi,
 • öfke sunana daha fazla öfke,
 • karmaşa sunana daha fazla karmaşa yaşatır.

Yaşamında adil olmaya çalışır. İyi yönde de kötü yönde de adalet anlayışından taviz vermez. 7. ev akrep burcu konumu ile ilgili sorun ise karşılıkların her zaman uç noktalarda olacak olmasıdır. Ya siyah ya da beyazdır. Gri olmakta zorlanır. Ya büyük bir sevgiyle yaklaşır ya da büyük bir nefretle. Karşısındakinin aynası gibidir. Ona bakan hakettiğini fazlasıyla alır.

Karizmatik ve Ruhsal Yetenekleri Güçlü

Mars etkisi 7. ev akrep burcu konumunda kişiye çekici bir karizmatik duruş kazandırır. Dışarıdan bakıldığında erişilmesi zor ve gizemli bir insan izlenimi verir. Bakanların bir kez daha bakmak isteyecekleri bir duruşları vardır. Derin bakışları insanın içine işleyebilir. Ancak yakınlaştığınızda veya yaklaşmanıza izin verdiğinde samimi ve ilgili bir insan olduğunu anlayabilirsiniz.

Sevmediği insanların yakınına yaklaşmasına izin vermek istemez. Duruşu ve ses tonu ile bunu açıkça belli eder. Tanışma öncesi ilk kontak noktası gözleri ve yüz ifadesidir. Gözlerinin içine bakarak size ne söylemek istediğini veya sizinle ilgili ne hissettiğini kolayca anlayabilirsiniz. Doğal bir önsezi yeteneği ve telepati yeteneği vardır. Telepatik iletişimi ön plandadır. Ruhsal algıları çok güçlüdür ve bir insana baktığında onun nasıl bir insan olduğunu hemen anlayabilir.

7. ev akrep burcu insanı doğal bir gözlem yeteneğine sahiptir. İnsanları çok iyi gözlemler ve analiz eder. Analiz yapma nedeni kendisi ile olası temas halinde herşeye hazırlıklı olma düşüncesidir. Algılarını sürekli çalıştırarak izlemeye aldığı bir insan hakkında bir hükme varıncaya kadar onu takip eder. İpuçlarını birleştirir ve kendisi için sonuçlar çıkarır.

Tutkulu Bir Aşık ve Cinsel Yaşamı

7. ev akrep burcu insanı tutkulu bir aşıktır. Aşkı sadece harflerin bir araya gelerek oluşturduğu bir kelime olarak algılamaz. Aşk onun için ruhunda hissetmesi gereken yoğun bir duygudur.

Aşık olduğunda mantık diz çöker ve duyguları ona hakim olur.

Israrcıdır ve kolay vazgeçmez. Akrep burcu değişim ve dönüşümü temsil ettiği için yaşadığı ve yaşayacağı her duyguda kendisini dönüşüme uğratacak yoğunluklar arar. Aşkına karşılık bulduğunda ise sevdiği insanı mutlu etmek için elinden geleni yapar.

7. ev akrep burcu konumuna sahip bir insanla evlenmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri de cinsel enerji potansiyelinizdir. Çünkü Mars enerjisinin çıkış noktası bu insanlarda cinsel bölgedir. Cinsel yönden tatmin olamadıklarında çok hırçın ve kırıcı olabilirler. Evlendiklerinde evliliklerinin devamlılığı cinsel ilişkisinin ne kadar sağlıklı olduğu ile doğru orantılıdır. Bunu çoğu insan abartılı bulabilir ancak eşi cinsel yönden yeterli değilse evliliğini gözden geçirmek zorunda kalacaktır.

Aşk Hayatında Tartışma ve Çatışmalar

7. ev akrep burcu insanı yaşamındaki gelişim ve dönüşümü sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmek için buna uygun eş arayışına girer. Aşkta, sevgide ve cinsel yaşamda sınır tanımaz. Kendi limitlerini görmek için herşeyi test edebilir.  Eğer aradıklarını birlikte olduğu insanda bulamazsa alternatif arayışlarına girişerek dönüşümünü tamamlamaya çalışır.

Evlendiği veya birlikte olduğu insan olduğundan farklı görünmüş veya aslında yapmayacaklarını vaat etmişse tartışma ve çatışmalar kaçınılmazdır. Güçlü bir hafızası vardır ve kendisi ile ilgili özellikle kendisini duygusal ve ruhsal yönden etkileyen hiçbir şeyi kolay kolay unutmaz. 7. ev akrep burcu konumundan etki almış insanlara ne söylediğinize dikkat etmelisiniz çünkü yıllar önce söylediğiniz bir sözü size hatırlatarak bu sözünüzün aksi yönünde hareket ettiğinizi size hatırlatabilir.

7. ev akrep burcu konumundan etki alan insanlar kendilerini olumlu yönde etkileyecek ve dönüştürecek insanların yaşamlarına girmelerinden mutlu olurlar. Tersi durumda ise bu insanları yaşamlarından uzaklaştırmak için ellerinden geleni yaparlar.

7. Ev Akrep Burcu Güven ve Sadakat

Bu konumdan etki alan insanlar için güven ve sadakat çok önemlidir. Güvenmediği insanlardan uzak durmaya çalışır. Birlikte olduğu ve sevdiği insanlara sadıktır ve aynı sadakati de onlardan beklerler. Sabit burç unsuru olmasından dolayı zihninde değişikliğe sebep olabilecek hareketler, yalan söylenmesi ve güvenin kırılması sert tepkiler vermesine neden olacaktır.

7. ev akrep burcunda olan insanlar ilişkilerinde kendilerinden daha güçsüz birini tercih etmezler. Birlikte olduğu insanın gözünde güçsüz ve zayıf olması onu da olumsuz etkiler. Kendine denk biri ile aynı adımları atmak kendi dönüşümü açısından onun için daha değerlidir. Küçük sorunlar, güvensizlik ve yalanlar ile oyalanmayı sevmeyecektir.

7. ev akrep burcu sevdiği insanı ve eşini kıskanır mı? Kıskanç mıdır? Hayır sadece sınır belirler ve o sınırların dışına çıkmasını istemez. Kıskançlık kelimesi bu etkiyi tanımlamak için yetersiz gelebilir. Gerçekten seviyorsa ruhsal bütünleşme yaşamak ister. Bu bütüleşmeye uymayan tavır ve davranışlara şiddetle karşı çıkacaktır.

7. Ev Akrep Ortaklık

Akrep burcunun fıtratı gereği yalnız hareket etmesi gerekir. Mars etkisinden dolayı zorunluluklar dışında iş hayatında bir başkasının ona emir vermesi veya yönlendirmeye çalışması kabul edemeyeceği bir durumdur. Elinde imkan varsa yalnız hareket etmeyi tercih edecektir. Ancak gerçek anlamda güvenebileceği birilerini bulabilirse onlarla da birlikte hareket edebilir.

Ancak gerçek verimini yalnız olduğunda ortaya koyabilir. Çünkü kendisini birilerine gösterme çabası yoktur. Bir şeyi başkaları taktir etsin veya alkışlasın diye yapmaz, yapması gerektiğine inandığı için yapar.

Akrep burcu hangi burçlarla uyumludur? Hangi burçlarla daha iyi anlaşır? Hangi burçlarla cinsel yaşamında sorun yaşamaz? Akrep Burcunun diğer burçlarla olan Evlilik Uyumu için Akrep Burcunun Diğer Burçlarla Evlilik, İletişim ve Cinsel Yaşam Uyumu linkinden öğrenebilirsiniz.

 

7. Ev Akrep Burcu
www.akrepblog.com
21 Aralık 2020

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. selda dedi ki:

  7. evim akrep bu yazıyı okuyuncaya kadar kendimi anormal görmeye başlamıştım 🙂 cinsellik hayatımın ortasına oturup kalıyor. adeta tüm enerjim bu konuya yöneliyor. benim evleneceğim insanın 7. evi nasıl olmalı?

  1. Akrep dedi ki:

   7. evde Mars etkisi yüksek cinsel enerji verir. Bu konumda bulunan Koç veya Akrep burcu da aynı özelliklere sahiptir. Bunlara ek olarak Boğa ve Aslan etkileri de yüksek enerji verir. Ağırlıklı olarak Mars etkisi altında bulunan Koç ve Akrep idealdir. Ancak gerili yüksek bir ilişki olabilir. Uyum noktalarınızı başta iyi belirlemeniz gerekir. Her ikisinde de savaşçı karakter vardır. Koç doğrudan Akrep te psikolojik savaş verir. İlişkinin başında olumlu ve olumsuz yönlerinizi belirleyip konuşarak hareket ederseniz tatmin olacağınız bir birliktelik olur.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.