Akrep Blog

7. Ev Kova Burcu

7. ev kova burcu, 7. evde kova burcu, 7. Ev kova Burcunda, kova 7. evde, 7. ev evlilik, 7. ev kova, 7. ev kovada nasıl etkiler? 7. ev kova evlilik

7. Ev Kova Burcu

7. ev kova burcu evlilik hayatımızı nasıl etkiler? Kova burcu 7. evde evliliğimizi, eş seçimimizi, kuracağımız ortaklıkları, tercihlerimizi, estetik güzellik ve sanata yaklaşımımızı nasıl etkiler? 7. ev kova burcu hangi konuları ele alır? 7. ev kova burcunda olası sorunlar nelerdir?

Doğum haritasında 7. ev Evlilik, evlilik hayatı, sevgi, estetik anlayışımız, güzellik, yapılacak ortaklıklar ve yaşamımızda kuracağımız dengeleri konu alan evdir.

Evlilik hayatımız, seçeceğimiz eş, evlilik yaşamımızla birlikte ortaya çıkacak yeni gelişmeler, evlilik hayatımızın nasıl süreceği, kuracağımız ortaklıklar, ilişkilerimizdeki dengeler, kurulacak ortaklıklar, yakın dostluklar, hak, adalet ve hukuk, güzel sanatlar, müzik, estetik ve güzellik, politika, karşıt görüşler, tercihlerimiz ve seçimlerimiz bu konumla ilgilidir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

7. ev ve evlilikle ilgili açıklamaları atlayıp 7. Ev Kova Burcu Genel Özellikleri konusuna geç

7. ev ve Evlilik Hakkında

7. ev boşsa evlilik olmaz mı? 7. ev boş olduğunda hangi konumlara bakmak gerekir? Doğum haritasında hangi durumlarda aldatma eğilimi ortaya çıkar?

Doğum haritasında 7. evde gezegen olmaması evlilik olmayacağı anlamına gelmez. Bu konumda sert açılı bir gezegen olmasındansa boş olması daha iyidir.

7. ev boş olduğunda,

 • Kadınlarda Güneş’e,
 • Erkeklerde de Ay’a bakılır

ve bu konumlara göre değerlendirilir. Ayrıca Güneş ve Ay dışında,

 • Kadınlarda Mars ve
 • Erkeklerde de Venüs

etkilidir.

Doğum haritasında Güneş ve Ay ile kavuşumda olan olumlu etkiye sahip gezegenler mutlu ve huzurlu bir evliliği belirtir.

 • Olumlu etkiye sahip İyicil Gezegenler Jüpiter ve Venüs
 • Olumsuz etkiye sahip Kötücül Gezegenler Mars ve Satürn

Doğum Haritasında Eşin Aldatması, Çapkınlık ve Birden Fazla Evlilik ile İlgili Etkiler

Erkeğin doğum haritasında Güneş’le birleşen Uranüs evlendikten sonra da macera arayışında olacağını bu yönde etki alacağını gösterir. Aynı durum kadınlarda da Ay ile Uranüs kavuşumunda görülür. Ancak bu etkilerde mutlaka aldatma olacağı sonucu çıkarılmamalıdır. Eğitim, ahlaki olgunluk ve etkilerin nasıl yorumlanıp değerlendirileceği sonucu belirleyecektir. Belki gözü başkalarında olur ancak bunu dikkate almadan evliliğine sadık kalır. Bu gibi durumlarda eşlerin birbirlerine karşı sevgi ve saygı çerçevesinde yaklaşmaları, hangi etkilerin neden ortaya çıktığını bilmeleri birlikteliğin geleceği açısından son derece önemlidir.

Evlilikte çıkacak sorunların ve bu sorunları şiddeti Gezegenlerin Güneş ve Ay ile oluşturacakları karşıt açılarla ilgilidir.

Doğum haritasında İkizler, Başak ve zıt burçları Yay ve Balık burçları Ay ve Güneş’te bulunuyorsa, 7. evde birden fazla gezegen bulunuyorsa birden çok evlilik görülebilir. Ancak yukarıda da bahsettiğim gibi bu alınan etkilerin nasıl değerlendirileceği ile ilgilidir.

7. Evin Sahibi: Terazi Burcu

Yönetici Gezegeni: Venüs

Kova Burcu: Yöneticisi Uranüs, Hava Elementi, Sabit Burç

7. Ev Kova Burcu Genel Özellikleri

7. ev Kova burcu kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 7. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

 • Çocuksu
 • Muzip ve şakacı
 • Cana yakın
 • Yüzeysel ilişkiler
 • İnsanların ilgisi çeken
 • Sıradışı
 • Baskıdan hoşlanmayan

7. Ev Kova Burcu Evleneceği İnsanda Arayacağı Özellikler

 • Sıradışı
 • Yenilikçi
 • Baskı kurmayan
 • İyi bir arkadaş
 • Neşeli
 • Enerjik
 • Sevecen

7. ev kova burcu olan insanlar cana yakın ve sevecen olurlar. Çocuksu bir sevimlilikleri vardır. Arkadaş canlısı yapıları ile kolay arkadaş edinirler. Çocuksu yanları hep “iyi bir arkadaş” olarak algılanmalarına neden olduğu için ciddi ilişki kurmalarında sorun olabilir. Esprili ve haylazdırlar. Şaka yapmayı, insanları güldürmeyi ve sohbet etmeyi severler.

7. ev kova burcu insanları evlenmek istedikleri insanların hedef sahibi olmalarına özen gösterirler. Uranüs etkisinden dolayı sıradışı bakış açıları, yaşamın olağan akışında yaşayan insanlarla birlikte olmalarını engelleyebilir. Onun için olağan ve sıradan olan her şeyi kısa sürede önemini yitirecektir.

İlişkilerdeki algısı yüzeyseldir, derin duygulara sahip değildir. 7. ev kova burcunda olan insanların ağır aşık olmaları güçtür. Sever ancak bir ömür boyu sürece aşk beklentisi yoktur. Onun için yaşamını birleştireceği insan her şeyi paylaşacağı iyi bir arkadaş olmalıdır.

7. ev kova burcu insanı bu konum alanına giren konularda kova etkisi altındadır. Bu nedenle birlikte olduğu insanlarda kendisi gibi sıradışı insanlardır. Çok fazla arkadaşı vardır ancak onun için özel olanlar her zaman sınırları zorlayan insanlar olacaktır.

İlişkilerde Uranüs Etkisi ve Ani Değişiklikler

Uranüs etkisi 7. evi etkilediğinde ani başlayan ve biten ilişkiler görülebilir. Görür, sever, aşık olur ertesi gün 40 yıllık arkadaşı gibi davranabilir. Bu etkinin yoğun olduğu insanlar geç evlenebilirler. Yaşamı yeterince tanıyıp olgunluk evresine gelinceye kadar çok sayıda kısa süreli ilişkisi olabilir. Evlendikten sonra da aradığı insanı bulamamışsa sorunun evlendiği insanda olduğunu düşünüp farklı arayışlara girebilir. Anlayışlı bir eşe sahipse bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatabilir.

7. ev kova burcu olan insanlar sınırları zorlamayı sevdikleri için ilişkilerinde de bu sıradışılık görülebilir. Ailesinin onaylamadığı, kültürel yönden kendisi için uygun olmadığı söylenen veya yaş sınırları aşılmış evlilikler görülebilir. Yaşadığı ilişkilerde eleştirilmekten hoşlanmaz. Eleştirildikçe sınırları zorlamaya devam eder. Baskı 7. ev kova burcu insanı için atılabilecek en son adımdır. Kulelerine isyan bayrağını diktiğinde o bayrakları oradan indirmek hiç te kolay değildir.

Özgürlük 7. ev kova burcu konumundan etki alan insanlar için olmazsa olmazlar arasındadır. Çok sevdiği bir insan dahi olsa

 • özgürlüğünün kısıtlanmasına,
 • ilişkilerinin sınırlandırılmasına,
 • üzerinde baskı oluşturulmasına

tahammül edemez.

Yenilik, Akıl ve Modernite kova burcu ile özdeştir. Bu terimleri evliliğinde ve ikili ilişkilerinde de görmek mümkündür. İlişkilerinde klasik romantizm anlayışından daha çok yeniliklerin nimetlerinden yararlanacaktır. Eski ve klasik olanı sevmez. Toplum kurallarından ziyade kendi kuralları ile hareket etmeyi sever.

Kova burcu hangi burçlarla uyumludur? Hangi burçlarla daha iyi anlaşır? Hangi burçlarla cinsel yaşamında sorun yaşamaz? Kova Burcunun diğer burçlarla olan Evlilik Uyumu için Kova Burcunun Diğer Burçlarla Evlilik, İletişim ve Cinsel Yaşam Uyumu linkinden öğrenebilirsiniz.

 

7. Ev Kova Burcu
www.akrepblog.com
04 Aralık 2021

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.