7. Ev Kova Burcu

7. ev kova burcu, 7. evde kova burcu, 7. Ev kova Burcunda, kova 7. evde, 7. ev evlilik, 7. ev kova, 7. ev kovada nasıl etkiler? 7. ev kova evlilik

7. Ev Kova Burcu

7. ev kova burcu evlilik hayatımızı nasıl etkiler? Kova burcu 7. evde evliliğimizi, eş seçimimizi, kuracağımız ortaklıkları, tercihlerimizi, estetik güzellik ve sanata yaklaşımımızı nasıl etkiler? 7. ev kova burcu hangi konuları ele alır? 7. ev kova burcunda olası sorunlar nelerdir?

Doğum haritasında 7. ev Evlilik, evlilik hayatı, sevgi, estetik anlayışımız, güzellik, yapılacak ortaklıklar ve yaşamımızda kuracağımız dengeleri konu alan evdir.

Evlilik hayatımız, seçeceğimiz eş, evlilik yaşamımızla birlikte ortaya çıkacak yeni gelişmeler, evlilik hayatımızın nasıl süreceği, kuracağımız ortaklıklar, ilişkilerimizdeki dengeler, kurulacak ortaklıklar, yakın dostluklar, hak, adalet ve hukuk, güzel sanatlar, müzik, estetik ve güzellik, politika, karşıt görüşler, tercihlerimiz ve seçimlerimiz bu konumla ilgilidir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

7. ev ve evlilikle ilgili açıklamaları atlayıp 7. Ev Kova Burcu Genel Özellikleri konusuna geç

7. ev ve Evlilik Hakkında

7. ev boşsa evlilik olmaz mı? 7. ev boş olduğunda hangi konumlara bakmak gerekir? Doğum haritasında hangi durumlarda aldatma eğilimi ortaya çıkar?

Doğum haritasında 7. evde gezegen olmaması evlilik olmayacağı anlamına gelmez. Bu konumda sert açılı bir gezegen olmasındansa boş olması daha iyidir.

7. ev boş olduğunda,

 • Kadınlarda Güneş’e,
 • Erkeklerde de Ay’a bakılır

ve bu konumlara göre değerlendirilir. Ayrıca Güneş ve Ay dışında,

 • Kadınlarda Mars ve
 • Erkeklerde de Venüs

etkilidir.

Doğum haritasında Güneş ve Ay ile kavuşumda olan olumlu etkiye sahip gezegenler mutlu ve huzurlu bir evliliği belirtir.

 • Olumlu etkiye sahip İyicil Gezegenler Jüpiter ve Venüs
 • Olumsuz etkiye sahip Kötücül Gezegenler Mars ve Satürn

Doğum Haritasında Eşin Aldatması, Çapkınlık ve Birden Fazla Evlilik ile İlgili Etkiler

Erkeğin doğum haritasında Güneş’le birleşen Uranüs evlendikten sonra da macera arayışında olacağını bu yönde etki alacağını gösterir. Aynı durum kadınlarda da Ay ile Uranüs kavuşumunda görülür. Ancak bu etkilerde mutlaka aldatma olacağı sonucu çıkarılmamalıdır. Eğitim, ahlaki olgunluk ve etkilerin nasıl yorumlanıp değerlendirileceği sonucu belirleyecektir. Belki gözü başkalarında olur ancak bunu dikkate almadan evliliğine sadık kalır. Bu gibi durumlarda eşlerin birbirlerine karşı sevgi ve saygı çerçevesinde yaklaşmaları, hangi etkilerin neden ortaya çıktığını bilmeleri birlikteliğin geleceği açısından son derece önemlidir.

Evlilikte çıkacak sorunların ve bu sorunları şiddeti Gezegenlerin Güneş ve Ay ile oluşturacakları karşıt açılarla ilgilidir.

Doğum haritasında İkizler, Başak ve zıt burçları Yay ve Balık burçları Ay ve Güneş’te bulunuyorsa, 7. evde birden fazla gezegen bulunuyorsa birden çok evlilik görülebilir. Ancak yukarıda da bahsettiğim gibi bu alınan etkilerin nasıl değerlendirileceği ile ilgilidir.

7. Evin Sahibi: Terazi Burcu

Yönetici Gezegeni: Venüs

Kova Burcu: Yöneticisi Uranüs, Hava Elementi, Sabit Burç

7. Ev Kova Burcu Genel Özellikleri

7. ev Kova burcu kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 7. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

 • Çocuksu
 • Muzip ve şakacı
 • Cana yakın
 • Yüzeysel ilişkiler
 • İnsanların ilgisi çeken
 • Sıradışı
 • Baskıdan hoşlanmayan

7. Ev Kova Burcu Evleneceği İnsanda Arayacağı Özellikler

 • Sıradışı
 • Yenilikçi
 • Baskı kurmayan
 • İyi bir arkadaş
 • Neşeli
 • Enerjik
 • Sevecen

7. ev kova burcu olan insanlar cana yakın ve sevecen olurlar. Çocuksu bir sevimlilikleri vardır. Arkadaş canlısı yapıları ile kolay arkadaş edinirler. Çocuksu yanları hep “iyi bir arkadaş” olarak algılanmalarına neden olduğu için ciddi ilişki kurmalarında sorun olabilir. Esprili ve haylazdırlar. Şaka yapmayı, insanları güldürmeyi ve sohbet etmeyi severler.

7. ev kova burcu insanları evlenmek istedikleri insanların hedef sahibi olmalarına özen gösterirler. Uranüs etkisinden dolayı sıradışı bakış açıları, yaşamın olağan akışında yaşayan insanlarla birlikte olmalarını engelleyebilir. Onun için olağan ve sıradan olan her şeyi kısa sürede önemini yitirecektir.

İlişkilerdeki algısı yüzeyseldir, derin duygulara sahip değildir. 7. ev kova burcunda olan insanların ağır aşık olmaları güçtür. Sever ancak bir ömür boyu sürece aşk beklentisi yoktur. Onun için yaşamını birleştireceği insan her şeyi paylaşacağı iyi bir arkadaş olmalıdır.

7. ev kova burcu insanı bu konum alanına giren konularda kova etkisi altındadır. Bu nedenle birlikte olduğu insanlarda kendisi gibi sıradışı insanlardır. Çok fazla arkadaşı vardır ancak onun için özel olanlar her zaman sınırları zorlayan insanlar olacaktır.

İlişkilerde Uranüs Etkisi ve Ani Değişiklikler

Uranüs etkisi 7. evi etkilediğinde ani başlayan ve biten ilişkiler görülebilir. Görür, sever, aşık olur ertesi gün 40 yıllık arkadaşı gibi davranabilir. Bu etkinin yoğun olduğu insanlar geç evlenebilirler. Yaşamı yeterince tanıyıp olgunluk evresine gelinceye kadar çok sayıda kısa süreli ilişkisi olabilir. Evlendikten sonra da aradığı insanı bulamamışsa sorunun evlendiği insanda olduğunu düşünüp farklı arayışlara girebilir. Anlayışlı bir eşe sahipse bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatabilir.

7. ev kova burcu olan insanlar sınırları zorlamayı sevdikleri için ilişkilerinde de bu sıradışılık görülebilir. Ailesinin onaylamadığı, kültürel yönden kendisi için uygun olmadığı söylenen veya yaş sınırları aşılmış evlilikler görülebilir. Yaşadığı ilişkilerde eleştirilmekten hoşlanmaz. Eleştirildikçe sınırları zorlamaya devam eder. Baskı 7. ev kova burcu insanı için atılabilecek en son adımdır. Kulelerine isyan bayrağını diktiğinde o bayrakları oradan indirmek hiç te kolay değildir.

Özgürlük 7. ev kova burcu konumundan etki alan insanlar için olmazsa olmazlar arasındadır. Çok sevdiği bir insan dahi olsa

 • özgürlüğünün kısıtlanmasına,
 • ilişkilerinin sınırlandırılmasına,
 • üzerinde baskı oluşturulmasına

tahammül edemez.

Yenilik, Akıl, Teknoloji ve Arkadaşlıklar kova burcu ile özdeştir. Bu terimleri evliliğinde ve ikili ilişkilerinde de görmek mümkündür. İlişkilerinde klasik romantizm anlayışından daha çok yeniliklerin nimetlerinden yararlanacaktır. Eski ve klasik olanı sevmez. Toplum kurallarından ziyade kendi kuralları ile hareket etmeyi sever.

Kova burcu hangi burçlarla uyumludur? Hangi burçlarla daha iyi anlaşır? Hangi burçlarla cinsel yaşamında sorun yaşamaz? Kova Burcunun diğer burçlarla olan Evlilik Uyumu için Kova Burcunun Diğer Burçlarla Evlilik, İletişim ve Cinsel Yaşam Uyumu linkinden öğrenebilirsiniz.

 

7. Ev Kova Burcu
www.akrepblog.com
04 Aralık 2021

Son Güncelleme 20 Kasım 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 65 YORUM
 1. Buse dedi ki:

  Merhabalar

  ***

  Benim 7. evimde alçalan kova yazıyor. 7. ev aşkla ilgili olarak biliyorum ama yorumlamanız mümkün mü? Çok teşekkürler ☺️

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba. 7. ev ile ilgili sorduğunuz için diğer kısımları sildim.

   Alçalan burcu (Ascendant) ya da 7. Evdeki burç, ilişkilerdeki başlangıç noktanızı ve ilişkilerdeki davranışlarınızı etkiler. Kova burcu, alçalan olarak yorumlandığında, ilişkilerde bağımsızlık, özgürlük ve yenilik arayışının ön planda olduğunu gösterir. Yani birlikte olduğunuz insanın size baskı kurmaması, özgürlüğünüze müdahale etmemesi en azından bir birey olarak varlığınıza baskı kurmaması gerekir.

   Kova burcu, geleneksel ilişki kalıplarına uymak yerine farklı ve özgün bir yaklaşım getirme eğilimindedir. Bu kişi, ilişkilerde ortaklığı ve arkadaşlığı önemser ve partnerinden özgürlüğünü korumasına izin vermesini bekler. Bağımsızlık, yenilik ve ilgi çekici konulara olan tutku, ilişkilerinde önemli temalardır.

   Aşk hayatı, bu kişinin özgünlüğünü ve bağımsızlığını korurken, ilişkide esneklik ve yenilik arayışıyla şekillenebilir. Ancak, bazen duygusal derinlik ve bağlılıkta zorlanabilirler, çünkü Kova burcu genellikle duygusal ifadeyi zor bulabilir ve duygularını paylaşmakta zorlanabilir.

   Mutlu olacağınız bir birliktelik dilerim.

 2. Rıfes dedi ki:

  Merhaba, bilgilerimi göndermiştim ama

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba. Göndermişsiniz ama ne istediğinizi yazmamışsınız. Sadece doğum bilgileri var. O bilgilerle ne istediğinizi söylemeden ben ne yazabilirim?

 3. Nesli dedi ki:

  Merhaba 💝
  Benim güneş: başak
  Yükselen: aslan
  Ay: yay
  Merkür: aslan
  Venüs: aslan
  Mars: aslan
  Jüpiter:balık
  Satürn: boğa
  Uranüs: kova
  Neptün: oğlak
  Pluto:yay

  1. Ev aslan
  2. başak
  3. Başak
  4.terazi
  5.yay
  6. Oğlak
  7.kova
  8.balık
  9. Balık
  10. Koç
  11. İkizler
  12. Yengeç

  Yorumunuz nedir? Çok teşekkür ederim 💝

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba, Belli bir alan veya konu belirtmediğiniz için genel olarak değerlendirelim. Bunlara açı etkileri ve diğer etkenler dahil değildir. Çünkü açılar, sabit yıldız etkileri, genetik faktörler ve diğer etkenler de durumu değiştirebilir. Aşağıdaki linklere tıklayarak ta ayrıntılara bakabilirsiniz.

   Güneş başak burcu
   Yükselen aslan burcu
   Ay yay burcu
   Merkür aslan burcu
   Venüs aslan burcu
   Mars aslan burcu
   Jüpiter balık burcu
   Satürn boğa burcu
   Uranüs kova burcu
   Neptün oğlak burcu
   Pluto yay burcu

   1. Ev aslan
   2. ev başak
   3. ev Başak
   4. ev terazi
   5. ev yay
   6. ev Oğlak
   7. ev kova
   8. ev balık
   9. ev Balık
   10. ev Koç
   11. ev İkizler
   12. ev Yengeç

   Kişisel haritanız oldukça dengeli bir dağılıma sahip gibi görünüyor. Güneşiniz, Yükseleniniz ve Ay burcunuz arasında güçlü bir uyum var. Başak burcu, detaylara odaklanma, düzen ve disiplin getirirken, Aslan yükseleni ve Ay burcunuz sizi dikkat çekici, liderlik özellikleri ve sanatsal üretkenliklerle donatmış olabilir. Merkür, Venüs ve Mars’ın tümü Aslan burcunda olduğu için iletişim becerileriniz yüksek olabilir ve ilişkilerde tutkulu ve coşkulu olabilirsiniz.

   Ancak, haritanızda Jüpiter’in Balık burcunda olduğu ve Satürn’ün Boğa burcunda olduğu belirtiliyor. Bu konumlar, hayal gücünüzün geniş olabileceğini ve derin düşüncelerle donanmış bir zihinsel aktiviteye işaret ediyor olabilir. Ayrıca, disiplin ve kararlılık gerektiren alanlarda da başarılı olabilirsiniz.

   Uranüs’ün Kova burcunda olduğu ve Neptün’ün Oğlak burcunda olduğu belirtiliyor. Bu durum, ilerici ve yenilikçi düşüncelere sahip olabileceğinizi ve toplumsal konulara duyarlılığınızın yüksek olduğunu gösterebilir. Plüton’un Yay burcunda olması, derin dönüşümler ve kişisel büyüme için bir çağrışım yapabilir.

   Ev konumlarınıza bakıldığında, ilişkiler (7. ev) ve kişisel gelişim (1. ev) konularına odaklandığınız görülüyor. Diğer evlerdeki gezegenler, farklı yaşam alanlarına odaklanmanız gerektiğini gösterebilir.

   Genel olarak, haritanızın dengeli bir kombinasyona sahip olduğunu söyleyebiliriz. Analitik, disiplinli ve üretken yanlarınızın, derinlikli düşünce ve duygusal zeka ile birleştiği bir kişiliğiniz olabilir. Bu özellikler, birçok farklı alanda başarılı olmanıza ve yaşamın zorluklarıyla başa çıkmanıza yardımcı olabilir.

   1. Nesli dedi ki:

    Çok teşekkür ederim 💝 çok değerli bilgiler

    1. Akrep dedi ki:

     Rica ederim. Faydalı olmasını dilerim.

 4. Beyza dedi ki:

  Merhaba.
  Benim güneş: aslan
  Yükselen: yay
  Venüs: başak
  Mars:akrep
  7. Ev: ikizler

  Onun güneş: boğa
  Yükselen: aslan
  Venüs: koç
  Mars: yay
  7. Ev kova

  Yorumunuz nedir merakla bekliyorum. Teşekkürler şimdiden💗

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba,

   Bu astrolojik kombinasyona dayanarak, uyumlu bir ilişki potansiyeli olduğunu söyleyebiliriz.

   Sizin Güneş burcu aslan ve onun Güneş burcu boğa. İkisi de sabit burçlardır, bu da kararlılık ve bağlılığı temsil eder. Aslan’ın ışıltılı ve dışa dönük doğası, Boğa’nın sakin ve pratik yaklaşımıyla dengelenebilir. Sizin yükselen Yay burcu ve onun yükselen Aslan burcu. Bu birliktelik enerji ve tutkulu bir birliktelik getirebilir.

   Venüs burçlarınız arasında biraz farklılık var. Venüs Başak burcu analitik ve pratik bir yaklaşımı temsil ederken, Venüs Koç burcu daha tutkulu ve cesur bir yaklaşımı temsil eder. Bu farklılıklar, ilişkinizde dengeyi sağlamak için iletişim ve anlayış gerektirebilir. Olası sorunlar önceden bilinir ve bir sorun çıktığında bu konumdaki farklılıklardan kaynaklandığını birbirinize hatırlatırsanız kolayca atlatılabileceğine inanıyorum.

   Mars burçlarınızda uyumlu bir potansiyele sahip. Bir arada olmaktan sıkılacağınızı hiç sanmam. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta Yay ateş elementi, Akrep su elementidir. Bu element farklılıklarının ortaya çıkarabileceği sorunları önceden tespit etmeniz iyi olacaktır. Sizin Mars Akrep burcunda ve onun Mars Yay burcunda, tutkulu ve enerjik bir yaklaşım getirir. İkisi de maceraperestlik ve bağımsızlık arzusuna sahiptir. Bu, birlikte heyecan verici deneyimler paylaşabilmeniz için bir fırsat olabilir.

   Sizin 7. ev İkizler O’onun 7. ev kova burcu. İletişim ve dostluk odaklı bir yaklaşım getirir. Birlikte yeni insanlarla tanışma ve sosyal etkinliklere katılma konusunda ortak bir ilginiz olabilir. Her ikisi de hava unsuru ve kolay anlaşılabileceğine inanıyorum.

 5. Ayşe sena dedi ki:

  Merhaba. Benim güneş burcum aslan, yükselenim de aslan, ay burcum kova, onun da güneş burcum ikizler, ay burcunu Bilmiyorum,yükseleni yengeç. Uyumumuz nasıl sizce

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba,

   Güneş ve yükselen aslan olarak, güçlü bir kişilik ve liderlik yeteneklerine sahip olduğunuz düşünülebilir. Güneş burcu ikizler olan partnerinizin sosyal, meraklı ve çok yönlü bir kişilik olduğunu söyleyebiliriz. Yengeç yükseleni, duygusal ve koruyucu bir doğaya sahip olduğunu gösterir.

   Aslan ve İkizler burçları arasında bazı temel farklar bulunur. Aslan (Ateş elementi), kendine güvenen, cömert ve liderlik özellikleriyle bilinirken, İkizler (Hava elementi) daha esnek, zihinsel aktivitesi yüksek ve hareketli bir yapıya sahiptir. Bu farklar, ilişkide çeşitli dinamiklere neden olabilir.

   Yükselen Aslan ve Yükselen Yengeç olarak ilişkide benzer duygusal ihtiyaçlar ve davranış eğilimleri olabileceğini işaret edebilir. İki taraf da duygusal olarak birbirlerini anlamada ve desteklemede daha uyumlu olabilir. Aslan ve Yengeç burçları; her ikisi de Romantizm ile bağdaştırılır. Bu konuda birbirlerini çok iyi anlayacaklardır.

   İkizler burcu, hareketli, konuşkan ve meraklı bir yapıya sahiptir. Bu, iletişimde canlılık ve hareketlilik getirebilir. Aslan ise kendine güvenen ve dikkat çekmeyi seven bir yapıya sahiptir. İki taraf arasındaki etkileşim, ilginç ve canlı olabilir.

   Aslan, güçlü bir ego ve kendine güven ile karakterizedir ve ilişkide liderlik rolünü üstlenebilir. Yengeç yükselen, duygusal bağlılık, ev ve aileye önem verme eğilimindedir. Bu, ilişkide güven, bağlılık ve evcimenlik gibi değerlere odaklanılmasını sağlayabilir.

   İkizler burcu, değişken ve esnek bir yapıya sahiptir, bu da ilişkide çeşitlilik ve yenilik getirebilir. Aslan ise daha sabit ve tutarlı bir yapıya sahiptir, bu da ilişkide stabilite ve güven sağlayabilir.

   (Sadece belirttiğiniz konumlara göre durum bu şekilde ancak diğer konumlardaki burç, gezegen ve ev konumlarına göre durum değişebilir. Mesela 3. evdeki burç veya Merkür konumu ikizler burcu etkisi etkileyebilir.)

 6. Nisa dedi ki:

  Benim ay terazi güneş akrep yükselen oğlak
  Onun ki ay yengeç güneş boğa yükselen ikizler uyumumuz nasıl olabilir

  1. Akrep dedi ki:

   Ay burçları, duygusal ihtiyaçlarımızı ve tepkilerimizi yansıtır. Ay’ınız Terazi iken, partnerinizin Ay’ı Yengeç’tir. Bu, duygusal olarak uyumlu olabileceğiniz anlamına gelir çünkü Terazi ve Yengeç, ilişkilerde uyum, denge ve duygusal bağlar kurma konularında benzer özelliklere sahiptir.

   Güneş burçları, kişilik ve ego ile ilgilidir. Sizin Güneş burcunuz Akrep iken, partnerinizin Güneş burcu Boğa’dır. Bu, zıt burçlardır, ancak bu durum ilişkinizin zenginleşmesine katkıda bulunabilir. Akrep ve Boğa, derin bağlar kurma, bağlılık ve güçlü bir dayanıklılık arayışıyla benzerlik gösterebilir.

   Yükselen burçlar, dış dünyaya nasıl göründüğümüzü ve ilişkilerde nasıl davrandığımızı yansıtır. Sizin Yükseleniniz Oğlak iken, partnerinizin Yükseleni İkizler’dir. Bu, zıt enerjilerdir, ancak bu durum ilişkinizin çok yönlülüğünü artırabilir. Oğlak, istikrarlı ve ciddi bir yaklaşım sergilerken, İkizler esneklik ve çeşitlilik getirir.

 7. Seher dedi ki:

  Merhaba ben yengeç kadınıyım ay burcum kova yükselenim aslan 7. Ev kova sevgilim yay erkeği ay burcu yengeç yükseleni ikizler 7. Ev yay uyumumuz iyi mi evlilik için

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba.

   Yengeç kadını (Ay burcu Kova, yükselen Aslan) ve sevgiliniz Yay erkeği (Ay burcu Yengeç, yükselen İkizler) olarak ilişkinizin astrolojik uyumu…

   Güneş Burcu Uyumu: Yengeç ve Yay burçları genellikle zıt özelliklere sahiptir. Yengeç, duygusal, evcimen ve koruyucu özelliklere sahipken, Yay daha özgür ruhlu, maceracı ve dışa dönük olabilir. Bu zıtlık, bazı uyumsuzluklara neden olabilir, ancak tam olarak ilişkinin tüm dinamiklerini belirlemek için yeterli değildir.

   Ay Burcu Uyumu: Ay burcu, duygusal ve içsel dünyayı temsil eder. Sizin Ay burcunuz Kova iken, onun Ay burcu Yengeç’tir. Bu, duygusal ihtiyaçlarınızın farklı olabileceği anlamına gelir. Kova Ay, daha mantıklı ve bağımsız bir yaklaşımı tercih edebilirken, Yengeç Ay daha duygusal ve empatik olabilir. Bu, birbirinize duygusal olarak uyum sağlama konusunda bazı zorluklar yaşamanıza neden olabilir.

   Yükselen Burç Uyumu: Yükselen burçlar, dış dünyada nasıl algılandığımızı ve davrandığımızı temsil eder. Sizin Yükselen burcunuz Aslan iken, onun Yükselen burcu İkizler’dir. Bu, kişisel tarzınızın ve davranışlarınızın farklı olabileceği anlamına gelir. Aslan yükselen, kendine güvenen ve dikkat çekmeyi seven bir duruş sergileyebilirken, İkizler yükselen daha sosyal ve hareketli olabilir.

   Sizin 7. Ev Kova burcu
   Onun 7. Ev Yay burcu

   7. ev, ilişkiler evi olarak bilinir ve ortaklıkları, evliliği ve diğer önemli ilişkileri temsil eder. Senin 7. evin Kova burcunda olduğuna göre, ilişkilerinde bağımsızlık, arkadaşlık ve yenilik arayışı önemli olabilir. Bu, ilişkide ortaklıkta özgünlük ve farklılık arayabileceğinizi işaret edebilir.
   Onun 7. evi Yay burcunda olduğuna göre, ilişkilerinde macera, özgürlük ve öğrenme arzusu ön planda olabilir. Bu, ilişkide açıklık, geniş bir bakış açısı ve keşif arzusu getirebilir.

 8. Tuti dedi ki:

  Sevgilim basak, ben yay. Onun yukseleni aslan benimki boğa. 7ci ev bende akrep onda ise kova. Menim marsim basak, onun venusu terazi. Ne olur bundan

  1. Akrep dedi ki:

   Sevgiliniz Başak burcu, yani pratik, düzenli ve detay odaklı özelliklere sahip olabilir.
   Siz Yay burcusunuz, yani maceracı, iyimser ve özgür ruhlu olabilirsiniz. Bu, ilişkide heyecan ve yenilik arayışını simgeliyor olabilir.

   Sevgilinizin Yükselen burcu Aslan, yani özgüvenli, dikkat çekici, lükse önem veren ve liderlik özelliklerine sahip olabilir.
   Sizin Yükselen burcunuz Boğa, yani sabit, kararlı ve güvenilir olabilirsiniz. Bu, ilişkide sağlam bir temel ve stabilite arayışını yansıtabilir.

   Sizin 7. eviniz Akrep, yani derin bağlar, yoğun duygular ve güçlü bağlılık arayışını simgeliyor olabilir.
   Sevgilinizin 7. evi Kova, yani bağımsızlık, özgünlük ve arkadaşça bir ilişki arayışını yansıtabilir.

   Mars’ınız Başak burcunda, yani çalışkan, detaycı ve hizmet odaklı bir enerji getirebilirsiniz.
   Sevgilinizin Venüs’ü Terazi burcunda, yani uyumlu, adil ve estetik anlayışa sahip olabilir. Bu, ilişkide uyum ve denge arayışını simgeliyor olabilir.

   7. evinizin ne kadar uyumlu olabileceğini düşünmelisiniz. Bu konum evlilik ile ilgili olduğu için bu konumda bulunan Akrep, arkadaş canlısı, özgür ve bağımsız olmak isteyen bir Kova etkisine karşı anlayış geliştirebilir mi? Bunu yapabilirseniz neden olmasın. O sizin neden kendisi üzerinde bir baskı ve kalın duvarlardan oluşan bir çit ördüğünüzü anlayabilecek mi? Eğer oturup bu ve uyum sorunu olabilecek konumların etkilerini avantaja çevirebilecek projeler üretebilirseniz farklılıklar renkte katabilir.

 9. Günay dedi ki:

  Erkek arkadaşım yay ben ikizler onun yükseleni aslan benim de yükselenim aslan. İkimizin de 7. Evi kovada

 10. Duygu dedi ki:

  Erkek arkadaşımın 7.evi kova, benim 7.evim aslan. Onun gunes burcu ikizler, ay burcu ikizler, yukseleni aslan. Benim gunes burcum 29 derece boğa, ay burcum akrep, yukselenim kova. Sizce nasil bir çiftiz?

  1. Akrep dedi ki:

   Erkek arkadaşınızın 7. evi Kova, yani ilişkilerde bağımsızlık, özgünlük ve arkadaşça bir yaklaşım arayışını simgeliyor.
   Sizin 7. eviniz Aslan, yani ilişkilerde coşku, tutku ve dikkat çekme isteği öne çıkabilir.
   7. Ev Kova Burcu
   7. Ev Aslan Burcu

   Erkek arkadaşınızın Güneş ve Ay burcu İkizler. İkizler, zeki, esnek ve iletişime önem veren bir enerji getirir.
   Sizin Güneş burcunuz Boğa, Ay burcunuz Akrep. Bu kombinasyon, sağlam, kararlı ve duygusal derinlik arayan bir etki taşıyabilir.
   Güneş İkizler Burcunda
   Ay ikizler Burcunda, Olumlu ve Olumsuz Etkileri

   İkizler Boğa Uyumu, ikizlerle Boğa Anlaşabilir mi?
   Boğa ikizler Uyumu, Boğayla ikizler Anlaşabilir mi?

   Güneş Boğa Burcunda
   Ay Akrep Burcunda, Olumlu ve Olumsuz Etkileri

   Erkek arkadaşınızın Yükselen burcu Aslan. Bu, dışa dönük, özgüvenli ve dikkat çekici bir enerji getirebilir.
   Sizin Yükselen burcunuz Kova. Kova yükseleni, bağımsızlık, özgünlük ve ileri görüşlülük özelliklerini vurgulayabilir.
   Yükselen Aslan Burcu Genel Özellikleri ve Etkileri
   Yükselen Kova Burcu Genel Özellikleri ve Etkileri

 11. Irem dedi ki:

  Merhaba, yay burcuyum yükselen aslan ay burcum başak, 7. Evimde kova var. Özgürlüğü sorun etmiyorum ilişkilerime adapte okuyorum ve verici yapıdayım fakat kıskançlıklarım var. Erkek arkadasım ise yay burcu yükselen başak ve ay burcu da başak, 7. Evinde balık var. Ne dersiniz bir evlilik olur mu, anlaşabilir miyiz hep

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba,

   Siz Yay Burcu, Yükselen Aslan, Ay Burcu Başak

   Yay burcu genellikle maceraperest, özgür ruhlu ve optimist bir enerjiye sahiptir. Yükselen Aslan, dikkat çekici, özgüvenli ve liderlik özelliklerini vurgular. Aslan burcu dışa karşı cömert bir yapı sergiler. Ay Burcu Başak, duygusal olarak analitik, düzenli ve hizmete yönelik olabilir. Duygusal konularda titiz ve eleştirel. 7. evde Kova, ilişkilerde bağımsızlık, arkadaşlık ve toplumsal konulara önem verme eğilimi.

   Erkek arkadaşınız Yay Burcu, Yükselen Başak, Ay Burcu Başak

   Yay burcu, eğlenceli, maceraperest ve özgür ruhlu bir enerjiyi yansıtır. Yükselen Başak, pratik, düzenli ve detaylara odaklı bir yaklaşım sergiler. Ay Burcu Başak, duygusal olarak analitik, düzenli ve eleştirel bir yaklaşıma sahip olabilir. 7. evde Balık, romantizm, empati ve derin bağlar kurma isteğini vurgulayabilir. Doyum noktası daha çok ruhsal derinlikle ilgili olacaktır. Birliktelikler ve ortaklıklarda empatik olur ve empatik olunmasını arzular.

   Uyumlu noktalar

   İki taraf da Yay burcu olmaları nedeniyle benzer enerjiyi paylaşabilir. Her iki kişinin de başlangıçta özgürlüğe ve maceraya değer verdiği görülebilir.
   Her iki kişinin de Ay Burcu Başak, düzenli, analitik ve hizmet odaklı bir yaklaşıma sahip olmaları, günlük yaşamda birbirlerine destek olma potansiyelini gösterir.

   Olası sorunlar

   Yükselen Aslan (ateş) ve Yükselen Başak (toprak), biraz farklı enerjilere sahiptir. Aslan, dikkat çekmeyi ve liderlik yapmayı severken, Başak daha alçakgönüllü ve detaylara odaklanır. Bu durumda birbirlerinin ihtiyaçlarına anlayış göstermek önemli olacaktır.

   İki tarafın da 7. evinde farklı burçlar var (Kova ve Balık). Bu durum, ilişki dinamikleri üzerinde farklı etkiler oluşturabilir. Kova, daha bağımsız ve arkadaşlık odaklı olabilirken, Balık romantizme ve derin bağlara daha çok vurgu yapabilir.

   “Anlaşabilir miyiz?” sorusuna kim doğrudan cevap verirse versin sizi yanlış yönlendirmiş olur. Bu kararı siz vermelisiniz. Verdiğiniz noktalarda sorun yaşanabilecek sadece 7. ev konumu ile ilgili. O konumda evlilik ile ilgili. Birlikteliğinizi analiz edin bir araya geldiğinizde hayatta ne kadar verimli olabilirsiniz? Buna karar verin.

   Ayrıntılar

   Yay burcu
   Yükselen aslan
   Ay başak
   Yükselen başak
   7. ev balık

 12. Erkek güzeli dedi ki:

  Merhaba ben yengeç burcuyum yükselenim koç alçalanım terazi nişanlım kova burcu yükseleni aslan alçalanı kova nasıl yorumluyorsunuz acaba.

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba,

   Yengeç (Yükselen Koç, Alçalan Terazi)

   Yengeç burcu genellikle duygusal, koruyucu ve evcimen bir enerjiye sahiptir. Yükselen Koç, enerjik, hırslı ve liderlik özelliklerini vurgular. Alçalan Terazi, ilişkilerde uyum ve denge arayışını temsil eder. Bu kombinasyon, duygusal anlayış ve ilişkisel dengeyi önemseyen bir kişilik profilini ortaya koyabilir.

   Kova (Yükselen Aslan, Alçalan Kova)

   Kova burcu genellikle bağımsız, yenilikçi ve toplumsal bir enerjiye sahiptir. Yükselen Aslan, özgüvenli, dramatik ve dikkat çekici bir enerjiyi simgeler. Alçalan Kova, bağımsızlığı ve özgünlüğü vurgulayan bir özellik taşır. Bu kombinasyon, toplumsal konularda ve arkadaşlık ilişkilerinde aktif ve özgün bir profil olabilir.

   İlişki Uyumları

   Her iki tarafın da Yengeç ve Kova olumlu bir şekilde birbirini tamamlayabilir. Yengeç’in duygusal yaklaşımı, Kova’nın bağımsızlığına bir denge getirebilir ve Kova’nın yenilikçi enerjisi, Yengeç’in yaşamına heyecan katabilir.
   Yükselen Aslan, dikkat çekici ve liderlik özellikleriyle, Yükselen Koç’un enerjik ve kararlı yapısına benzer bir enerji getirebilir. Bu, birlikte etkileyici ve gösterişli bir çift olmanızı sağlayabilir.
   Alçalan Terazi ve Alçalan Kova, ilişkide denge ve bağımsızlık arayışlarında ortak bir zemin bulabilir. Bu, birbirinizin ihtiyaçlarına daha iyi anlayış ve uyum getirebilir.

   Olası Zorluklar

   Yengeç’in duygusal hassasiyeti, Kova’nın bazen duygusal olmayan veya bağımsız yaklaşımıyla çatışabilir. İki tarafın da birbirlerinin duygusal ihtiyaçlarına saygı göstermesi ve birbirlerini anlamaya çalışmaları önemlidir.
   Yükselen Aslan ve Yükselen Koç’un liderlik özellikleri, zaman zaman rekabetçi bir dinamik ortaya koyabilir. Bu durumda, birbirinizin başarılarına destek olma ve rekabeti pozitife çevirmeniz önemlidir.
   Alçalan Terazi ve Alçalan Kova, bağımsızlık ve ilişkisel denge konusunda bir denge bulmak için çaba sarf etmelidir. İlişkilerinizde özgünlük ve bağımsızlık ihtiyaçlarına saygı göstermek önemlidir.

   Aşağıdaki konuları da dikkate alabilirsiniz. Biraz daha farklı ayrıntılara girmeye çalışmıştım.

   Yengeç Kova Uyumu, Yengeçle Kova Anlaşabilir mi?

   Kova Yengeç Uyumu, Kovayla Yengeç Anlaşabilir mi?

 13. Esengül dedi ki:

  Merhaba burcum başak yükselenim aslan, ay burcum yay, 7.ev kova ve jupiter retro. Evliyim ve kıskançlık, baskı beni boğuyor. Eşim aslan burcu yükseleni yay, ay burcu balık. En ufak kıskançlık beni cinnet noktasına getiriyor. Hesap vermek zorlaşıyor. Yaşım 39 yaştan dolayı mı böyle oldum yoksa haritadan mı bilemiyorum.

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba. Doğum haritanıza bakmadan net cevap vermek zor ancak eğer gündüz doğumlu iseniz bu yaşlarda normal olduğunu söyleyebilirim. Buna bir de 7. evinizde Kova burcunun olmasını (baskı kabul etmeyen, özgür) da ekleyince doğal olarak zor olacaktır. Aslan-Yay-Balık etkileşimi hem duygusal hem eleştirel hem de yönetici olarak üzerinizde istemese de bir baskı oluşturabilir. Eminim ki sizi kırmak veya üzmek için bunu yapmıyordur. Etkilendiği burçlar onu o yönde etkiler.
   Astrolojik etkiler insanı nasıl etkiler? Önce auranız etkilenir, eğer o alanı geçerse düşünceleriniz etkilenir, Orada yer eder ve orayı da geçerse düşünceler dışa yansımaya ve davranışlarınıza etki etmeye başlar. Bu konuyu yazarak çözüm arama evresinde olduğunuza göre dışa yansımaya başlamış. Bu tür konuları mümkün olduğunca herkese anlatmayın çünkü bu etkiyi güçlendirecek biri sizi ayrılığa kadar sürükleyebilir.

   Her dönemin etkileri farklıdır. Bazen sabır gerekir. Bu etki dönemi sona erdiğinde (Eğer tüm evlilik hayatınız bu şekilde değilse) geriye dönüp ne kadar gereksiz şeyleri büyüttüğünüzü görebilirsiniz. Büyük ihtimalle yakın zamanda veya şu an hayatınızda eksik olan, yarım kalan, tamamlanmayan, hoşnut olmadığınız herşeyi sorgulamaya başlamışsınızdır. Hayatınızda yerine oturmamış ne kadar taş varsa sarsılır. Bu taşların yerine nasıl oturacağı sizin bakış açınıza ve alacağınız kararlara bağlı olarak değişebilir.

   Sorunların en iyi çözüm yolu iletişimdir. Eşinizle konuşarak yaşadıklarınızı ona aktarmaya çalışın. Bu en iyi yoldur.

 14. Ece dedi ki:

  Merhaba yengeç burcuyum yükselenimse aslan 7.evimde kova var. Sevgilimse terazi burcu bizim ilişkimiz nasıl yorumlanabilir çok teşekkürler.

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba. Sadece bu konumlarla net bir şeyler söylemek çok doğru olmaz ama bu verilere bakarak şunları dile getirebiliriz,

   Sizin Güneş Burcu: Yengeç

   Yengeç burcu, duygusal ve hassas bir karaktere sahiptir. Aile değerlerine önem verir, koruyucu ve bağlı bir yapıya sahiptir. (iç dünyanız)

   Yükselen Burç: Aslan

   Aslan yükseleni, genellikle dikkat çeken, cömert ve liderlik özelliklerine sahip bir kişilikle ilişkilendirilir. Aslan yükseleni olan kişiler genellikle özgüvenli ve etkileyici olabilir.

   7. Evdeki Burç: 7. Ev Kova

   7. ev, genellikle ilişkileri ve ortaklıkları temsil eder. Kova burcu, geleneksel olmayan, yenilikçi ve özgür ruhlu bir yapıya sahiptir. Bağımsızlık önemlidir.

   Sevgilinin Burcu: Terazi

   Terazi burcu, uyumlu ve adil bir ilişki arayışındadır. İlişkilerde denge, estetik ve uyum önemli faktörlerdir. Terazi burcu aynı zamanda sosyal ve iletişim becerilerine sahip olabilir.

   Yengeç Terazi Uyumu, Yengeçle Terazi Anlaşabilir mi?

   Terazi burcu hava grubudur, Sizin 7. evinizdeki Kova ile Güneş terazi hava unsuru oldukları için anlaşabilirler. Yalnız buradan ince bir ayrıntı var. Terazi “evlilik” konusuna takıntılıdır. Hayatındaki ilk önceliklerden biri evlenmektir çünkü 7. ev terazi burcu ile bağlantılıdır (sadece güneşini baz alarak yazıyorum). Kova ise özgürlükçü, bağımsız, arkadaş canlısıdır. Evlilikle Terazi burcu kadar derin bir bağlantısı yoktur (7. evdeki kova ile ilgili). Evlilik ve ortaklıklar konusunda biraz özgürlük isteyebilir. Bu noktada da Sizin Yengeç devreye girebilir. Yengeç te “bir an önce evim olsun, kendime ait olsun, aile…” odaklı olur. Sizin güneşiniz Yengeç (su) ve Sevgilinizin güneşi (terazi) bu noktada uyumlu olacaktır. Ancak hiçbir zaman ne terazi burcu Yengeç kadar derinlere inebilir, ne de siz bir terazi kadar yüzeyde kalabilirsiniz. Doğum haritanızdaki diğer konumların birlikteliği ne kadar uyumlu hale getireceği önemlidir.

   Dilerseniz her ikinizin doğum bilgilerinizi yazın ilişki puanınıza bakayım, tabi ciddi düşünüyorsanız. (Doğum saatlerinizin net olması önemli)

 15. Emel dedi ki:

  Merhaba güneşim aslan yukselenim terazi ve ay burcum oğlak 7. Evimde koç var.Sevgilimse Güneş oğlak yükselen aslan ve ay burcu boğa 7. Evde kova ve Venüs 28 dereceymis. Bu durum bizim iliskimizde nasıl yorumlanabilir.Cok teşekkür ederim.

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba,

   Siz,

   Güneşiniz Aslan burcu: Aslanlar genellikle dikkat çekici, cömert ve liderlik özelliklerine sahiptir. İlgi odağı olmayı severler. Egoları ön plandadır. Romantizm ve sanat, güler yüzlü ama arka planda bir yönetici gizlenir. Kolay sinirlenmezler ancak karşı tarafın sınırları zorladığını görürlerse fena patlarlar. Güneş Aslan Burcunda
   Yükseleni Terazi: Terazi yükseleni olanlar sosyal, uyumlu ve ilişkilerde dengeyi arayan kişilerdir. İlişkilerinde uyum ve estetik önemlidir. Yükselen Terazi Burcu Genel Özellikleri ve Etkileri
   Ay Burcu Oğlak: Oğlak burcu Ay’ı olanlar genellikle sorumluluk sahibi, disiplinli ve hedef odaklıdırlar. Duygusal olarak sağlam ve istikrarlı olabilirler. Ay Oğlak Burcunda, Olumlu ve Olumsuz Etkileri

   Sevgiliniz,

   Güneşi Oğlak burcu: Oğlaklar genellikle ciddi, hedef odaklı ve çalışkan bireylerdir. İlişkilerinde uzun vadeli taahhütler önemlidir. Büyük hedeflerin insanlarıdır. Güneş oğlak oldukları için iç dünyalarında soğuk görünebilirler ancak sadece kalpleri hedeflerinin ördüğü duvarın ardından ulaşılması zor yerdedir. 10. ev konumu ile açıları güçlü ise iş kolik olurlar. Güneş Oğlak Burcunda
   Yükseleni Aslan: Aslan yükseleni olanlar genellikle dikkat çekici, sanatsal ve özgüven sahibidir. İlgiyi üzerlerine çekmeyi severler. Yükselen Aslan Burcu Genel Özellikleri ve Etkileri
   Ay Burcu Boğa: Boğa burcu Ay’ı olanlar genellikle duygusal olarak stabil, güvenilir ve duyularına önem veren kişilerdir. Ay Boğa Burcunda, Olumlu ve Olumsuz Etkileri

   7. Evinizdeki Koç ve Kova (sevgilin) ilişkilerle ilgili dinamikleri temsil eder. Koç, tutkulu ve liderlik özelliklerini vurgular, Kova ise daha bağımsız ve yenilikçi olabilir. Koç kovayı kontrol etmek ister mi? Her zaman sadece kendisine hayran olunsun ve sadece kendisi olsun ister. Dominant ve lider özellikleri nedeni ile evlilikte yönetici olacaktır. Kova bağımsız olmak isteyeceği için buna ne kadar izin verir? İyi yönü ateş elementi ile hava elementi birbirlerini destekler. Eğer yönetme konusunda anlaşırlarsa destekleyici olabilir.

   Venüs’ün 28 derecede olması, ilişkilerdeki değerlerin ve aşkın ifadesinin derinleşebileceğini gösterebilir.

   Bu astrolojik özelliklere dayanarak, Siz ve sevgilin arasında potansiyel olarak ilginç bir denge olabilir. Terazi yükseleni ve Oğlak Ay’ı, ilişkilerde denge ve istikrar arayan bir yönü vurgularken, Aslan yükseleni ve Oğlak Güneşi, dikkat çekici ve ciddi bir yaklaşım getirebilir. Ancak, ilişkideki başarı, daha geniş bir bağlamda, kişisel değerler, iletişim tarzları ve yaşam hedefleri gibi faktörlere de bağlı olacaktır. Kısacası son karar iradeye bağlıdır. Astrolojik etkileri hangi yönde kullanacağınıza bağlıdır.

   7. Ev Koç Burcu
   7. Ev Kova Burcu

   Aslan Oğlak Uyumu, Aslanla Oğlak Anlaşabilir mi?
   Oğlak Aslan Uyumu, Oğlak Burcu ile Aslan Burcu Anlaşabilir mi?

   Uyumlu Yönleriniz

   Ay Oğlak ve Ay Boğa: İkisi de duygusal olarak stabil ve güvenilir olabilir, bu da duygusal bir uyumu destekleyebilir.
   Terazi Yükselen ve Aslan Yükselen: İkisi de sosyal, dikkat çekici ve ilişkilerde estetik ve dengeye önem veren yönleri paylaşabilir.

   Olası Zorluklar

   Aslan Güneşi ve Oğlak Güneşi: İki burç arasında enerji ve ifade tarzları farklı olabilir. Aslan, dikkat çekmeyi seven ve sanatsal bir enerjiye sahipken, Oğlak daha ciddi ve hedef odaklı olabilir. Bu farklılıklar, anlayış ve uyum gerektirebilir. Doğum haritasının tamamını görmeden bir şey söylemek zor çünkü baskında burç ve elementlerin dengesi de önemli sadece bu iki konuma bakarak söylüyorum, Aslan eğlenmeyi severken Oğlak her zaman daha ciddi kalabilir (güneş burcu olarak)
   Terazi Yükselen ve Aslan Yükselen: İkisi de dikkat çekmeyi seven ve sosyal olan yükselen burçlara sahip. Bu durum, ilişkide zaman zaman rekabet veya dikkat çekme isteğiyle ilgili zorluklara neden olabilir.

 16. Eda dedi ki:

  Merhaba,burcum başak yükselen aslan 7.ev kova da gezen görünmüyor .partnerim ise 7. Ev koç güneşi ikizler yükselen terazi ile nasıl bir birliktelik olabilir. 🙏tşk ederim 🙏

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba.

   Başak Burcu (Sizin):

   Pratik, düzenli ve detay odaklı.
   Analitik düşünce yapısına sahip.
   Hizmet etmeyi seven ve yardımsever.
   Eleştiriye ve detaylara önem veren bir tutum.

   Aslan Yükselen (Sizin):

   Kendine güvenen, neşeli ve dikkat çekici.
   İlgi çekici ve sanatsal bir enerji.
   Liderlik özellikleri taşıyabilir.
   Duygusal olarak güçlü ve ifadeci.

   Kova 7. Ev (Sizin):

   Bağımsızlık ve özgürlük ön planda.
   Arkadaşlık temelinde ilişkiler kurmaya eğilimli.
   Yeniliklere ve farklı düşünce yapılarına değer veren bir ilişki anlayışı.

   Koç 7. Ev (Partner):

   Enerjik, kararlı ve liderlik özellikleri taşıyan biri.
   Hareketli ve aktif bir ilişki isteği.
   İstekleri hızlı bir şekilde ifade etme eğilimi.

   İkizler Güneş (Partner):

   İletişim becerileri yüksek ve zeki.
   Çeşitli ilgi alanlarına sahip ve konuşkan.
   Esnek ve uyumlu bir yapı.
   Meraklı ve bilgiye aç bir kişilik.

   Terazi Yükselen (Partner):

   İlişkilerde denge ve uyum arayışında.
   Zarif, diplomatik ve sosyal.
   Güzellik ve estetiğe önem veren bir enerji.

   Bu noktada partnerin 7. evindeki gezegen belirleyici olabilir. Sadece bu noktalara bakarak net bir şey söylemek zor. İlişki uyumu için her iki tarafın doğum haritası çıkarılıp ilişki puanlarına da bakmak lazım. Özellikleri değerlendirip artı ve eksileri gözönünde bulundurabilirsiniz.

   (Sadece güneş burcu için)
   Başak ikizler Uyumu, Başakla ikizler Anlaşabilir mi?
   ikizler Başak Uyumu, ikizlerle Başak Anlaşabilir mi?

   Sadece 7. ev konumlarını gözönünde bulunduracak olursak 7. ev kova (hava), 7. ev koç (ateş) elementleri. Ateş ve hava birbirlerini destekler. Ancak haritada bu elementlerin ve burçların ne kadar ağırlıklı olduğu da önemlidir. Çünkü güneş burcu ne olursa olsun baskın burç ve element ağırlığı çok farklı olabiliyor.

 17. M* dedi ki:

  Merhaba, ben yay burcu kadiniyim yukselenim aslan 7. ev kova. Partnerim aslan burcu yukseleni terazi ve 7. evi koç. Evlilik uyumumuzla ilgili yorumunuz nedir? Cok tesekkur ederim.

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba,

   Siz (Yay Burcu Kadını, Yükseleni Aslan, 7. Ev Kova)

   Yay burcu genellikle özgürlüğüne düşkün ve maceracıdır. Özgün ve iyimserdir.
   Yükselen Aslan, kişinin dikkat çekmeyi ve onaylanmayı sevdiği anlamına gelir. Dışarıdan görenler sizi bir Aslan burcu olarak algılar. Kendine güvenleri yüksektir.
   7. ev Kova, ilişkilere farklı, bağımsız ve özgür bir yaklaşım getirebilir.

   Partner (Aslan Burcu, Yükseleni Terazi, 7. Ev Koç):

   Aslan burcu, kendine güvenen ve liderlik özellikleri taşıyan bir burçtur. Dikkat çekmeyi sever.
   Yükselen Terazi, ilişkilere ve dengeye odaklanır. İşbirliği ve uyum önemlidir.
   7. ev Koç, ilişkilerde rekabetçi ve bağımsız bir yaklaşım getirebilir. Koç lider özelliklerine sahiptir ve “ben ne dersem o” etkisi olabilir. (diğer konumlar ve etkilerin ne kadar geliştiği önemli) 7. Ev Koç Burcu
   Evlilik uyumu, kişilerin doğum haritalarının yanı sıra ilişki dinamikleri ve iletişim becerilerine de bağlıdır. İşte bazı olası dinamikler:

   Olumlu Yönler

   Her ikinizde de dikkat çekmeyi sever, bu da ilişkinizi canlı tutabilir. (bu dikkat çekme birbirinize dönük olduğu sürece)
   Eğlenceli, enerjik ve dinamik bir ilişki olabilirler, birlikte keyifli zaman geçirebilirler.
   7. ev Kova, farklılıkları kabul etmeye ve çeşitli ilişki deneyimlerini denemeye açık bir yaklaşım getirebilir.

   Zorluklar

   İlişkilerindeki bağımsızlıkları ve liderlik eğilimleri, zaman zaman çatışmalara neden olabilir (Bu kısmı heyecan olarak tanımlar ve arada gerilimi atmak için lazım derseniz sorun olmaz). Kimin kontrolü elinde tuttuğu önemli bir konu olabilir.
   Yükselen Terazi, dengeyi ve uyumu isterken, Yükselen Aslan ise daha fazla ilgi ve onay arayışında olabilir. Bu dengesizlik sorunlara yol açabilir.
   Her iki kişi de bazen kendi isteklerini partnerlerinin isteklerinin önünde tutma eğiliminde olabilir.

   Bunlara ek olarak diğer konumlarda etkili olacaktır. Ancak bu yazdıklarımı dikkate alarak birlikteliğinizi gözlemleyebilirsiniz.

 18. Alev dedi ki:

  Merhaba,
  *** doğumluyum yükselenim aslan 7.evim kova da 11.evim ikizler de ilişkilerim uzun sürmüyor sebebi 7.ev olabilir mi

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba. Evet iki önemli noktada hava grubu burcu bulunması ilişkilerdeki derinliği etkileyecektir. Kova burcu arkadaş canlısıdır, ikizler burcu da aynı şekilde ancak her ikisi de duygusal derinliğe inemeden ilişkileri yüzeyden sürdürürler.

   Aslan burcunun yükseleni olan kişiler genellikle kendilerini dikkat çekici ve özgün bir şekilde ifade etme eğilimindedirler. İlişkilerde coşkulu ve büyüleyici olabilirler. Ancak Aslan enerjisi aynı zamanda bağımsızlık ve özgürlük arzusu taşır, bu da ilişkilerde bazen zorluklara neden olabilir. Yükselen Aslan Burcu Genel Özellikleri ve Etkileri

   7. ev, ilişkiler evi olarak kabul edilir. Kova burcu, özgürlük ve bağımsızlık konularında vurgulanır. Bu nedenle ilişkilerde bağımsızlık ve özgürlüğe saygı duyma eğilimine sahip olabilirsiniz. Ancak bazen duygusal bağlarınızı kurmakta veya sürdürmekte zorlanabilirsiniz.

   11. ev, arkadaşlık ve gruplarla ilişkileri temsil eder. İkizler burcu, iletişim ve zeka ile ilişkilendirilir. Bu, sosyal ilişkilerde kolaylıkla iletişim kurabilmenize yardımcı olabilir. Ancak bazen derin ve duygusal bağlar kurma konusunda daha fazla çaba gerektirebilir. 11. Ev İkizler Burcu

 19. elif dedi ki:

  Merhaba, 7. evim boş ve koç burcunda. burcum terazi yükselen başak. 12. evimde merkür ve venüs bulunuyor. flört aşamasından ileri gidemiyorum. 33 yaşındayım 1 kez ilişkim oldu. sizce sebebi bunlar mı teşekkürler

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba. Hangi bilgileriniz doğru? bunlar mı bir önceki mesajınızdaki bilgiler mi?

   1. elif dedi ki:

    merhaba ilk kez yazıyorum ben

    1. Akrep dedi ki:

     O zaman internet hattınızı kontrol ettirmenizi öneririm çünkü biri sizin internetinizi kullanarak daha önce buraya mesaj yazmış.
     Eğer siz gönderiyorsanız arkadaşınızın veya bir yakınınızın bilgilerini de yazıp cevap isteyebilirsiniz sorun değil.

     1. Elif dedi ki:

      İlginiz için teşekkürler şirket bilgisayarından yazdım o yüzden aynı bağlantı görünüyor olabilir

     2. Akrep dedi ki:

      Rica ederim. https://www.akrepblog.com/7-ev-kova-burcu.html#comment-6008
      Biraz sabır gerekebilir ve linkte yazdığım etkileri dikkate alarak hareket ederseniz sonuçlar farklı olacaktır.

  2. Akrep dedi ki:

   7. evde koç burcu olması “ben” merkezcilik ve eril etkiler verir. Yani evlilik ve diğer 7. ev konularında “erkeksi” enerjiler yayabilir. Bulunduğunuz ortamda bu enerjiyi çekici bulan birileri yoksa doğal olarak etkileşim kurulamayabilir. 7. Evde gezegen olmadığında bu konumda bulunan burcun gezegeni dolaylı olarak etki eder. Yani Mars etkilidir. Mars enerjisi tahrikkar, kışkırtıcı, cezbedici, tartışmaya ve kavgaya açık etkiler verebilir. Bu etkiyi doğal olarak herkes çekici bulmaz (bu etkilerin tamamı size yansımamış olabilir).

   Merkür (iletişim ve zihinsel aktiviteler) ile Venüs (estetik, güzellik, aşk ve romantizm)’in 12. evde bulunması bu etkilerin dışa değil de daha çok içe yönelmesine neden olur. Yani siz bu etkileri bilir ve hissedersiniz ancak dışa tam olarak yansımaz.

   7. evde gezegen olmadığında itici bir güç oluşmaz bu nedenle irade ile çaba göstermek te gerebilir. Ancak ısrarcı olup yanlış insanlarla birlikte olmaktansa geç olup doğru insanı bulmak daha iyidir.

 20. elif dedi ki:

  merhaba doğum haritamda 7. evim boş ve kova burcunda. 27 yaşındayım ve doğru dürüst ilişkim olmadı daha çok arkadaş olmaya meyilliyim. bundan dolayı mı sizce. burcum başak, yükselen aslan, ay burcu boğa… venüs , mars , lilith 12. evde yengeçte

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba. 7. evin boş olması orada bulunan burcun yönetici gezegeninin dolaylı da olsa daha etkin olacağını gösterir. Bu konumda Kova burcu olduğu için hem kova hem de yönetici gezegeni etkin olur. Kova = 11. 11. Ev = Arkadaşlık… Yani sizin 7. ev konumundan, evlilik ile ilgili konulardan dışa yansıttığınız enerji “haydi gel arkadaş olalım” şeklinde. Doğum haritasının ayrıntıları da önemli ama sadece 7. ev konusuna odaklanırsak bu konuyla ilgili bu gibi durumlar sıklıkla yaşanabilir.

   Buna ek olarak Venüs ve Mars’ın da 12. evde olması yani enerjilerinin daha çok dışa değil de içe yönelik olması etkili olacaktır. Yani siz bu gezegenlerin enerjilerini iç dünyanızda yoğun olarak yaşasanız da dışa tam olarak yansımıyor olabilir. Şu tarz cümleleri duymanız olağandır “ama ben seni hep arkadaş olarak görmüştüm”

   Sizce bu dünyada 7. evinde gezegen olmayıp Kova burcu bulunan insanlar hep bekar mı kalıyorlardır? Tabiki hayır. Bazen doğru insanla karşılaşmak için biraz sabırlı olmak gerekir. Sonunda şu oluyor genellikle. Bir noktadan sonra insan bu mücadeleden yorgun düşüp bu konuya odaklanmaktan vazgeçiyor. İşte o anda enerjinin formu da değişime uğruyor. İçsel her değişim dışa yansıttığımız enerjiyi de etkiler. Dikkat çekmeye ve farklı bir gözle değerlendirilmeye başlanıyor insanlar. Yeter ki bu konuyu kompleks haline getirmeyin.

 21. Nazlı dedi ki:

  Merabalar benimde 7, evde gezegen yok burcu kova doğum saatim de gece 5. ilişkilerde sürekli problem yaşıyorum galiba evlenemicem 😂 kova olması geciktiriyor anladığım kadarıyla

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba, Kova burcu bağımsız, özgür ruhlu ve toplumla ilgili konulara odaklanan bir burçtur. Bu nedenle, evlilik veya uzun vadeli ortaklık konusunda daha düşünceli, bağımsız veya farklı bir yaklaşım sergileyebilirsiniz. Ancak, bu durum evlenemeyeceğiniz anlamına gelmez, sadece ilişkilere farklı bir bakış açısı getirebilirsiniz.

   İlişkilerde sürekli problemler yaşamanızın nedeni, doğum haritasının diğer faktörlerinde veya kişisel deneyimlerinizde yatıyor olabilir. Astroloji, ilişkilerdeki zorlukları anlamak için bir araç olabilir, ancak ilişkilerin başarıya ulaşması ve sorunların çözülmesi için kişisel deneyimler, iletişim becerileri, öz-farkındalık ve çaba da önemlidir.

   Doğum haritasında 7. evde gezegen olmaması, evlilik veya ilişkilerde bazı etkilerin belirgin olabileceğini gösterebilir. Ancak, bu durum evlenmeyi engelleyici bir faktör değildir. İlişkilerdeki sorunların altında yatan nedenleri keşfetmek ve gelişim için kişisel çalışmalar yapmak ta önemlidir. Bu konumda gezegen olmayışı bu konuları etkileyen bir gezegenin olmadığı anlamına gelir sadece. Gezegen etkisi olmadığında siz bireysel olarak iradenizle etki oluşturabilirsiniz.

 22. …. dedi ki:

  **** doğumluyum başak burcuyum 7. Evim kova farklı insanlar geliyor ama flörtten öteye gitmiyor ben daha çok ayakları yere basan istedikçe beni uzaklaştıran tipte insanlar geliyor evlilik yok sanırım kova burcuna

  1. Akrep dedi ki:

   7. Evinizde Satürn retro (sabitte) ve kova burcu bulunuyor. Başak burcu oluşunuzu da ekleyince seçici olmanız, bağımsızlık ve özgürlük ifadeleriniz ön plana çıkması doğaldır. Ancak “evlilik yok” ifadesini lütfen kullanmayın. Geç olur ama olur. Geçmişte aldığınız evlilik etkilerini es geçmişsiniz. Biraz sabırlı olun ileride yine evlilik etkileri alacaksınız.

 23. Arzu dedi ki:

  Gunes boga yukselen aslan 7.ev kova 28 yasindayim iliskilerim cok zorlu geciyr iliski baslarda iyi gidiyr sonra ya terk ediyrum yada sıkıldıgım icin bn vazgeciyorum . Yakin zamanda evlilik gorunuyor mu
  Duzgun bi iliskim olur mu

  1. Akrep dedi ki:

   7. Ev, ilişkileri temsil eden bir evdir ve Kova burcunun etkisiyle ilişkilerde bazı zorluklar yaşanabilir. Kova, bağımsızlık, özgürlük ve farklılık arayışıyla ilişkilendirilen bir burçtur. Bu nedenle, Kova burcu 7. Evde olan kişiler, ilişkilerinde bağımsızlıklarını koruma eğiliminde olabilirler. İlişki ciddileştiği anda “bağımsızlık” alarmı çalar ve siz bağımsızlığınızı, özgürlüğünüzü seçebilirsiniz.

   Bu durumu tekrar tekrar yaşamamak adına birlikte olduğunuz insanla bu konuyu uygun şekilde konuşmaya çalışın. Karşınızdaki insanın sizi anlayacağından emin olduğunuzda daha rahat olabilirsiniz.

 24. Umg dedi ki:

  İkizler burcu erkeğim ve yükselenim aslan ve 7.evim kova bu sebeple insanlar beni ilişki konusunda güvenilmez olarak adlediyor. Ben bu sebeple yuva kuramaz psikolojisine girdim sizce arkadaşlarım, çevrem doğru mu düşünüyor?
  Ayrıca yorumunuz için çok teşekkürler emeğinize sağlık

  1. Akrep dedi ki:

   Hayır doğru düşünmüyorlar (eğer abartmıyorsanız). Herkes doğuştan aldığı özelliklere göre değerlendirilmelidir. Eğer çevreniz bu konulara dikkat etmiyorlarsa yani dağ manzarası izlemeye gidip, denizin çok dalgalı olduğundan şikayet ediyorlarsa sorun bakış açıları ile ilgilidir.

   İkizler burcu filörtçü bir burçtur ancak bu çoğu zaman dışarıdan bakıldığında yanlış anlaşılır. Art niyetli bir tutum değildir. Mekanizma bu şekilde çalışır. İkizler Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

   7. evde Kova burcu olmasının sonucu çoğu zaman şu şekilde olur “ama ben seni hep arkadaşım olarak gördüm” Bu durum doğru insanlarla karşılaşıncaya kadar devam eder.

   Hakkınızda yapılan değerlendirmeleri dikkate almayın ama bazı konularda farkında olmadan aşırıya kaşıyorsanız da dikkat etmeye çalışın. Çünkü ikizler ve kova çok fazla insanla tanışmak ister. Arkadaş canlısı özellikler verir. Dışarıdan bakan insanlar “bu asla bir insanda kalıcı olamaz” şeklinde düşünebilirler. Ya sizi anlamayan insanlarla birlikte olmayın veya tutum ve davranışlarınızda abartı varsa onları düzeltmeye çalışın. Eğer abartıya kaçmadan yaşıyorsanız sizi komplekse sokan insanlarla olan arkadaşlıklarınızı gözden geçirmeniz ruhsal dengeniz açısından daha yararlı olabilir.

   Unutmayın herşeyin bir zamanı vardır. Doğru insanla karşılaştığınızda ve bu yönde etkiler aldığınızda kimse sizin hangi burç olduğunuza dahi bakmayacaktır.

  2. Sevgi dedi ki:

   Bende ikizlerim yükseleni aslan 7. Evim bos gezegeni kova 🥹

 25. Hale dedi ki:

  Benimde 7.evim boş ve kova burcunda sahip kıran etkisi nasıl olucak merak ediyorum. 28.09.1978 saat: 3.34 gece..

  1. Akrep dedi ki:

   “Nasıl olacak?” kısmını biraz açar mısınız

   Doğum haritasındaki 7. evin boş olması ve burada Kova burcunun bulunması doğal olarak ilişkiler, ortaklıklar ve evliliklerle ilgili yaşanan deneyimlerde özgürlük ve bağımsızlık vurgularının ön planda olmasına neden olur. Kova Burcu = Arkadaş.. Kova burcu için gördüğü her insan potansiyel bir arkadaştır. 7. ev konumundan yayılan bu enerji hedef arkadaşlık olduğunda güzel çalışır ancak karşı taraf ta sizi “arkadaş” olarak algılar. 7. evin boş olması bu konumda bulunan gezegenin etkisi ile hareket edeceğinizi gösterecek. Biraz daha fazla çaba göstermek gerekebilir.. Çoğu zaman benzer durumda olan insanlarla karşılaşıldığında sorun daha kolay aşılır.

   İlişkiler ve evlilik konusunda kesinlikle geleneksel bir çizgiye sahip olmayacaksınız. Sıradışı ve modern çizgileri tercih etme eğiliminiz yüksek olabilir. Arkadaşça, romantik, duyguların insanı bağlamayacağı, kısıtlanmayacağı bir birliktelik.. Yani sizin çizginizde biri olmalı.

   Kıran (Uranüs) etkisi, kişinin ilişkilerde beklenmedik değişiklikler ve sürprizler yaşama eğilimini artırabilir. Bu, ilişkilerde ani kopmalar veya sıradışı deneyimlerin ortaya çıkabileceği anlamına gelebilir. Kıran etkisi, kişiyi daha önce deneyimlemediği ilişki türlerine veya insanlara çekebilir.

   Özellikle transitte bu etkiyi gözlemleyerek hareket edebilirsiniz.

 26. HENA ARIK dedi ki:

  Tabiki zevkle okurum. Tekrar teşekkür ederim

  1. Akrep dedi ki:

   Teşekkür ederim. Mail adresinize gönderdim.

 27. HENA ARIK dedi ki:

  Bu güzel yoruma nasıl teşekkür edebilirim. Sizin için ne yapabilirim

  1. Akrep dedi ki:

   Rica ederim. Dilerim herşey gönlünüzce hayırlı olur. Mail adresinize bir dua göndersem okur musunuz?

 28. Hena dedi ki:

  *** doğumluyum
  7. Evim kova boşanalı 10 yıl oldu hala hayatıma kimse girmedi. Kova olduğu için mi böyle. Bir daha hayatıma kimse girmeyecek diye mi anlamalıyım?

  1. Akrep dedi ki:

   7. evinizde kova burcu olması + 7. evinizde gezegen olmayışı + 12. evinizdeki yoğunluk

   Öncelikle bu yıllarda sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor.

   16 Ekim 2024 – 13 Mayıs 2026

   Tarihleri arasında evlilik etkisi var. Eskiden tanıdığınız insanlar bu yıllar arasında yeniden gündeme gelecektir. Onlardan biri ile iradenizle alacağınız kararlar dahilinde evlilik olabilir.
   O tarihlerde evlenirseniz 13 Mayıs 2026 – 8 Aralık 2027 tarihleri arasında bu evlilik ile ilgili karar almanız gerekebilir. Evliliğiniz ya derinleşir veya ayrılık kararı alırsınız. Her halükarda bu konuda karar vermeniz gerekebilir.

   4 Temmuz 2029 – 22 Mart 2031 Yılları arasında da evlilik olabilir.

   Bu etkilerin astrolojik etkiler olduğunu ve iradenizle değişebileceğini unutmayın. Astroloji ve diğer herşey sadece olasılıkları gösterir, mutlak olanı gösteremez. Etkileri iradenizle değerlendirir ve son kararı verirsiniz.

 29. AYNUR dedi ki:

  Yeni yazılarda e posta ile bilgilendirilmek için

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.