Yükselen Kova Burcu Genel Özellikleri ve Etkileri

Yükselen Kova Burcu Genel Özellikleri ve Etkileri

Yükselen Kova Burcu Özellikleri

Yükselen kova burcu özellikleri nelerdir? Kova yükseleni yaşamımızı nasıl etkiler? Yükseleni kova olan insanlar ve ayırt edici özellikleri nelerdir?

Yükselen burcumuz bizlerin dışa yansıyan yönünü belirler. Güneş burcumuz ne olursa olsun bizi tanıyanlar aslında yükselen burcumuzun kişiliğimize kattığı özelliklerle bizi tanırlar. İç dünyamızda farklı bir kişi olabiliriz ama başkaları için biz yükselen burcu özelliğimizle yaşantımızı sürdürürüz.

Yükselen Kova “Genel Özellikleri”

Bu burç ülküyü, dehayı, buluşları, sevgiyi ve yardımı simgeler. Başkalarına yardım etmenin kendi geleceğine iyilikler getireceği bilincine ulaşmışlardır. Doğruyu, gerçeği bulmak için ellerinden geleni yaparlar. Çevrelerindeki insanlar tarafından çok sevilirler. Kararlıdırlar. Hem kendilerinin hem de başkalarının bağımsızlıklarına düşkündürler. Alçak gönüllü ve iyilikseverdirler. Dost edinme konusunda titiz davranırlar. Dürüst, bilgili ve kendine güvenen insanları arkadaş seçerler. Yuvalarında dinlenir, güç kazanır,mutlu olurlar.

Yükselen Kova “Düzen, Mantık ve Eleştiri”

Evlerini iyi düzenlemek isterler. Duyguları ile değil mantıklarıyla hareket ederler. Duygusal sayılmazlar. Sevdiklerini çok fazla eleştirebilirler. Başkalarına yardım etmeyi severler. Eşleri onlar ile yakından ilgilenmelidir. Evlenecekleri kişileri kendileri seçer, çok iyi bir ev erkeği yada ev kadını olabilirler.

Fırsat buldukça gezmek, yeni yerler görmek hoşlarına gider. Akla dayanan çalışmaları tercih ederler. Saptadıkları bir planı gerçekleştirmek gerekiyorsa bedenen de çalışmaktan geri kalmazlar. Toplumda saygı görürler. İlgi çeken konuşmalar yaparlar ama dinlemesini de bilirler. Düşünceleri kimi zaman günün gerçeklerinin çok ötesine çıkabilir, yani ütopik olabilir.

Yükselen Kova “Kendine Özgü ve Bağımsız”

Yükselen Kova burcu, orijinal, üretken yönü ağır basan ve bağımsızlığına düşkün bir kişiliğin doğmasında etkilidir. Kova özgün özellikleri olan bir burçtur. Genellikle farklı bir kişilik sergileyen Yükseleni Kova burcu olanlar, çağının çok ilerisinde düşüncelere ve bakış açısına da sahiptir. Uranüs tarafından yönetilen Kova burcu, bu gezegen gibi çok farklı bir hareket çizgisine ve yaşamsal döngülere sahiptir. Uranüs’ün yörüngesindeki kaymalar gibi, Yükselen Kova’nın da hayatında pek çok sapmalar yaşanabilir.

Yükselen Kovada “Zeka ve Yenilikçilik”

Yükseleni Kova burcu insanı, son derece zeki, akıllı ve egzantirik bir düşünce yapısına sahiptir. Orijinal, özgün, beklenmedik ve yenilikçi düşünceler ve yaklaşımlar tipik Yükselen Kova özelliğidir. Sezgilerin karar aşamasındaki etkileri ve ani fikir değişimleri çok sık görülür.

Yükseleni Kova burcundan olanlar, kendisi gibi olamayı reddederek, diğer insanlara benzemeye çalıştığı zaman, psikolojik olarak rahatsızlıklar yaşar. Ufukta Kova burcu yükselirken, beklenmedik davranış biçimleri görmek, ani reaksiyonlarla karşılaşmak, norm dışı fikirler duymak son derece olağandır.

Yükselen Kovada “Bireysellik ve Gelişime Açıklık”

Yükselen Kova’nın en büyük korkusu, bağımsızlığından vazgeçmek ve dar bir alanasıkışmak”tır. Dost ve arakadaş canlısı olan Yükselen Kova, grup aktivitelerinde ve ekip çalışmalarında oldukça başarılı ve katkıda bulunmayı seven bir yapıdadır. Grup birlikteliklerinde bile, bireysel bağımsızlığından vazgeçmeyen, özgür düşüncelerinden caymayan bir davranış biçimi sergiler.

Yükselen Kova insanı genellikle serin ve duygularını gösteremeyen bir yapıya sahiptir. Hümaniter yanı çok kuvvetli olmasına rağmen, duygularını ve düşüncelerini hiç bir zaman kişisel boyuta dökmek yanlısı değildir. Tüm insanlara karşı ilgi gösterebilmesine karşın, aile üyeleri gibi genellikle yakınında olan, duygusal ilişkide bulunduğu insanları ihmal edebilir.

Yeniliğe ve gelişime çok açık olan Yükselen Kovalar, kendini düşünceleriyle özdeşleştirir. Farklı düşüncelerinin kimi zaman etrafındaki insanlar tarafından anlaşılması uzun süreler de alabilir. Kendini ifade etmesi, gerçek ihtiyaçlarını ilişkilerinde anlatabilmesi de oldukça zordur. Bağımlılığa karşı hissettiği korku da ilişkilerinde yaşadığı problemlerin temel kaynağıdır.

Kısaca Yükselen Kova Burcu Özellikleri

Uranüs etkisi altındadır

– Dahi
– Matematik uzmanı
– Sıradışı
– Duygusuz
– Hedefine odaklı
– Çok sayıda arkadaşı var
– Meraklı
– Araştırmacı
– Öğrenmeyi seven
– Özgür olmayı seven
– Geç evlenen
– Sosyal
– Eğlenceli
– Esprili
– Güzel yüzlü
– Şakacı
– Kuraldışı
– Kendi kuralları ile yaşayan

 

Yükselen Kova Burcu Özellikleri ve Etkisi

Ay Kova Burcunda, Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Kova Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Kova Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

Kova Burcu Çocuğu Özellikleri Onlara Nasıl Davranmalı

Kova Burcu Sağlık ve Hastalık Analizi Olası Hastalıkları

 

www.akrepblog.com

Yazarı ve kaynağı belirsiz. Yazı yeniden düzenlenerek uyarlanmıştır. Kaynağını bilen lütfen iletsin.

Son Güncelleme 23 Mart 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.