Kova Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Kova Burcu Erkeği, Kova Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Kova Burcu Erkeği Tüm Özellikleri

Kova Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Kova burcu erkeği nasıl bir erkektir, genel özellikleri nelerdir? Astrolojik olarak kova burcu erkeği yakışıklı bir erkek midir? Kova burcu erkeğinin kişisel özellikleri nelerdir? Genel olarak kova erkeği nasıldır?

Kova Burcu Erkeği Kişiliği?

Meselenin özüne yüreklice inecek olursak, bir Kova burcu erkeğinin, aşıklardan beklenen davranışları göstereceğini hiç ummayın. Eğer böyle bir beklenti içindeyseniz, sizi bir sarsıntı, hatta belki de bir dizi sarsıntı bekliyor demektir. Arkadaşlığa gelince, güvenilir bir arkadaşlıkta aradığınız herşeyi O’nda bulabilirsiniz. Aşkta? Bir zamanlar tanıdığım bir Kova şöyle demişti. “Herkesin bir kız arkadaşı olabilir. Ama aşk gene de başka bir şeydir.” Bu akıllıca bir gözlemdir. Evet “aşk başka bir şeydir.” doğru; Kovalarda…

Sizden hoşlanmıyormuş gibi davrandığı zaman, oltaya yakalanmak üzere demektir. Sebebi basit, sadece mantık. Kova burcu erkeği herkesten hoşlanır. Herkes O’nun arkadaşıdır. Hatta en amansız düşmanından bile “arkadaşım” diye söz eder. O halde, birinden hoşlanmadığını söylediği zaman, bunun bir anlamı var demektir. Ne dernek istediğini anlamak biraz çalışmayı gerektirir. Sözlerindeki çeşitli nüanslar oldukça karmaşık olabilir.

Kendi Duygularını Göstermek İstemez

Bir Kova burcu erkeği, en değerli zamanını başkalarının duygularını anlamaya çalışarak geçirse de, kendi gerçek duygularını açıkça göstermek istemez. Kendi tepkileri ve niyetleri karışıktır ve sırf sizi yanıltma zevkini tatmin etmek için, onları öyle muhafaza etmeye çalışır. Bu adam gerek aşkta, gerekse arkadaşlıkta bir çok garip tecrübeler geçirecek ve bunların her birini büyük bir dikkatle inceleyecektir.

O’nu nikah memurunun önüne götürünceye kadar, siz de bir başka tecrübe, bir başka deneysiniz. Ve belki de bu size kaldıramayacağınız kadar güç gelebilir. Tüm dikkatine rağmen Kova burcu erkeği de aldatılabilir. Ancak, O’nu yanıltmaya kalkışmadan önce, O’nun insanlara benzersiz bakış tarzıyla nasıl başa çıkacağınızı anlamaya çalışsanız iyi olur.

Kova Burcu Erkeği Takım Çalışmasını Sever

Kova burcu erkeği, bir grup adamıdır ve doğal olarak takım çalışmasına yatkındır. Spor oyunlarının kurallarını, onları sanki kendisi icat etmiş gibi iyi anlar. Bu kuralları kendi kişisel ilişkilerinde de uygular, ilgileri tüm çevresine dağılmıştır, insanlara olan sevgisi genel olduğu için, karşılaştığı her insana belli bir ölçüde değer verir, ki biz diğer insanlar yaşamımız boyunca ancak çok özel kişiler için böyle bir zahmete katlanırız. Bir Kova burcu erkeği için herkes özeldir. Gerçekten herkes… Hatta henüz tanışmadığı kişiler bile. Kova erkeklerinin pek azı bencil, ya da basittir. Böyle özellikler gösterdiğinde biri kibarca O’nun dar kafalı olduğunu hatırlatverirse çılgına döner. Kova burcu erkeği, kendisine dar kafalı denmesine asla katlanamaz.

Kendine Özgü Ahlak Kuralları Vardır

Kendi katı ahlak prensiplerine bağlı olarak, olağanüstü yüksek ideallerle haşır neşirdir. (Bununla birlikte, bunların, O’nun kendine özgü ahlak prensipleri olduğunu anlamanızda yarar var; mutlaka toplumun genel olarak kabul ettiği ahlak prensiplerine uyması gerekmez!,.. Kova burcu erkeği, kesinlikle değişik, çatışmalı ve beklenmeyen olaylarla dolu bir hayat yaşayacaktır. Gene de, başka hiçbir burçta rastlayamayacağınız kadar, tam bir sükunetle dolu pek çok anları olacaktır.

Bir kadınla bütün insanlıktan daha fazla ilgilendiğini anlamanın şokunu atlattıktan sonra, son derece müşfik bir aşık olabilir. Bütün tehlike bu şoku atlatıncaya kadardır. Çoğunluğun yararına kendi sorunlarına aldırmamaya böylesine alıştıktan sonra, bu tutumunu kendi aşk hayatında biraz değiştireceği umulur. Siz gene de buna güvenmeyin. Bütün sadakatiyle size bağlanmış olduğunu birdenbire fark edivermesi olasılığı da o kadar fazladır. Peki, orada bekleşen ve O’na ihtiyacı olan bütün o isimsiz yüzler ne olacak? Öyle ise, sadece bir tek kişiye bağlanarak arkadaşlarına ve insanlığın geri kalanına sevgisini yitirmediğini kendi benliğine kanıtlamak için geriye dönüş yapabilir.

Kova Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Bir Sorunu Çözmeden Rahat Edemez

Sonsuza kadar araştıran Kova burcu erkeği, sık sık kendisine, “acaba bununla ne demek istedi” diye soracaktır. Bunun cevabını buluncaya kadar da huzura kavuşamayacaktır. Bu soru O’nu çileden çıkarır. Siz de sakın kayıtsız görünüşüne bakıp aldanmayın. Kendisinden birşey gizlendiğini hissederse, bu esrarı çözünceye ve işin aslını öğreninceye kadar geceleri uyku uyumayacaktır. Bulduğuyla hayal kırıklığına uğraması ihtimali de her zaman vardır. O’nun için, bulduğu şeyin keşfedilmeye değer olmasını sağlayın. Eğer öyle olmazsa aslını öğrenmek için hiçbir zahmete katlanmayacak ve yeni bir bilinmeyenin örtüsünü kaldırmak, için oradan uzaklaşacaktır.

Kova Burcu Erkeğinin İlgisini Çekmek İçin Gizemli Olmalısınız

O’nu elde etmek isteyen bir kız, herşeyden önce biraz entrika çevirmeli. Açık bir kitap hiçbir zaman O’nun merakını uyandırmaz. Kapalı sayfalar O’nu çeker. Bu sayfalar ne kadar kapalıysa, O’nun dedektif içgüdüsünü uyandırmak için o kadar iyidir. Bir kadın O’nu umursamadığı ya da kendini ele vermediği zaman gözleri biraz daha açılacak ve dikkat kesilecek, tıpkı kaybolan bir şeyin kokusunu alan av köpeğine dönecektir. “Neden bu kadar heyecanlı?” (Görüyorsunuz ya, nedenini açıklamadığınız sürece, heyecanlı olabilirsiniz.) “Neden bu kadar parfüm sürüp makyaj yapıyor, o kadar kısa elbiseler giyiyor ve eczanenin önündeki Aslanların , Yayların, Akreplerin kendisine ıslık çalarak hakaret etmelerine neden oluyor?”

Erkeklerin yaklaşmasını istiyor mu, yoksa istemiyor mu? Bir puriten mi, yoksa herkesle ilişki kuran biri mi? O’nu ne etkiler? Kova’nın sondajlarını, sorularını, incelemelerini sürdürmesi önceleri doğal olarak kızın gururunu okşar. Ama kendilerine servis yapan garsona da (otobüsteki biletçiden söz etmeye gerek yok) aynı merakı gösterince kız O’ndan soğumaya başlar. Kendini bir bilim adamının soğuk bakışlarına yakalanmış böcek gibi hissetmek, herhalde bir genç kızın kalbini heyecanla titretmese gerek.

Sonunda kızcağız daha ateşli ve aklı başında bir erkeğe yönelir, (ya da kaçar ) kurtulur; Kova da mahzun mahzun bir iki iç geçirdikten sonra, bir sonraki romantik araştırmalarına başlar. (Eğer bu arada yeni bir icat ya da eşsiz bir fikir ilgisini daha önce çektiyse, bir sonraki genç kız araştırma projesi biraz bekleyecek demektir.)

Kova Burcu Erkeği Fırsatçılığı Sevmez

Kova burcu erkeği, insanın içine dokunacak kadar kibar ve halim selim olabilirler. Ancak, yüzeydeki bu sakinliğin bir seraptan başka bir şey olmadığını unutmamak için parmağınıza şöyle parlak mavi bir ip bağlasanız iyi olur. Görünüşteki uysallığının da… O, bir kadının azıcık fırsatçılığını bile hoş görmeyecektir. Şayet sizin kendisini istismar ettiğinizi hissedecek olursa, ne yapacağı belli olmayan bu Kova’nın cazibesi öyle çabucak yok oluverir ki bir greyfurtun yarısını suratınıza fırlatacak kadar kendini kaybettiğini görürsünüz, işin asıl korkutucu yanı, son derece öfkelenen Kova’nın böyle korkunç bir hareketi pekala yapabilecek kabiliyette olmasıdır, işin daha da korkutucu yanı, O’nu affetmenizdir. Satan ha! Hiç olmazsa bir kereden fazla asla affetmeyin.

Kova burcu erkeği,

  • Bastığı yeri bilen,
  • Fazla erkekçe davranmayan,
  • Kabak tadı veren vaatler ve
  • Gözyaşıyla sulanmış suçlamalarla kendisini engellemeden,
  • oraya buraya uçmasına göz yuman

bir kadına hayranlık duyar.

Şu greyfurta gelince, kovaların karşı cinse son derece nazik olduklarını belirtmekte yarar var. Ancak bazen fazla heyecanlanınca iki cins arasındaki farkı unutabilirler. Buna bir de Uranüs’ün ne yapacağı bilinmezliğini ekleyince, günün birinde gözünüze greyfurt suyu kaçabileceğine inanırsınız.

Temizlik Konusunda Aşırı Titiz Olabilirler

Uranüs’ün hükmettiği bazı erkeklerde temizlik konusunda fetiş diyebileceğimiz bir titizlik vardır. Başkası havlusunu kullandı diye, ya da birisi yemeğinin üstüne üfledi diye avaz avaz bağıran bir Kova’ya rastlayabilirsiniz. Bunun ardında nörotik bir mikrop ve hastalık korkusu vardır. Kova burcu erkeği, eğer fobileri bir amaca hizmet ediyorsa, bunları romantik yaşamında kullanmakta bir sakınca görmez, bunu bilinçsiz olarak da yapabilir. Göz farınızın kendisinde alerji yaptığından ve hapşırttığından yakınırsa hiç şaşmayın. Uranüslülerin hoşlanmadıkları şeylere karşı alerji geliştirme gibi bir yetenekleri vardır. Bu konuda doktorları bile yanıltabilirler, nerede kaldı masum, saf kızlar…

Abartılı Bir Aşk İlanı Beklemeyin

Kova abartılı jestlerle size ilan-ı aşk edecek bir tip değildir. Bir kara hindiba çiçeği koparıp sanki bir orkide getirmiş gibi size uzatması mümkündür. Dürüst olmak gerekirse, çok mümkündür. Size vizon kürkler, elmaslar armağan etmeyecektir. Ama Onunla yaşanan bir hayat, vizon kürk olmasa da, göz alıcı olabilir.

Şimdi cesaretle en kötü gerçeğe bakalım. Hiç bundan kaçınmaya ya da içinizden dualar etmeye kalkmayın. Sıkı durun, geliyor. Yengeç’in, Oğlak’ın, Aslan’ın ve Terazi’nin aksine, bebeğin şekerden hoşlandığı gibi Kovalar evlenmekten hoşlanmazlar. Doğrusunu söylemek gerekirse, bunların çoğu elinden geldiğince evlenmekten kaçar. Pek nadir bir Kova burcu erkeği genç yaşta evlenmeye ayartılabilir. Ama istatistiklere göre böyle cesaret verici olaylara pek sık rastlanmıyor. Bu çıkmaz genellikle bir Kova’nın güzel, harikulade görkemli bir arkadaşlığı aşka dönüştürmesiyle başlar, (işin bundan sonrasından kaçıp uzaklaşmak, daha kolay olur, şekerim.)

Ağır Duygusal Beklentilerden Uzak Durmak İster

Kova’lar ilgilerini paylaşan, aynı zamanda sıkı fıkı arkadaş oldukları bir kızı seçerler. Neden? Nedenini anlamak kolay. O’nu ciddi şekilde ilgilendirip saran bunca konuşacak konu varken, aşk yapmaya vakti mi kalır? O’nun ideali, arkadaşı olan ve kendisinden ağır duygusal isteklerde bulunmayan bir kızdır. Pekiyi, buradan nereye çıkarız? Genellikle, hiçbir yere.

Kova burcu erkekleri, aşkın fiziksel ifadesinde pek rahat olamazlar. Şu ilk “iyi geceler” öpücüğünün gerçekleşmesi uzun zaman alabilir. Yalnız kabul etmek gerekir ki, çoğunlukla bunu beklemeye değer, çünkü geciktikçe güzelliği artar. Ancak, böyle saçma-sapan bir ilişki sizin için imkansız hale geldikten çok sonra; O, güzel, güvenli bir platonik arkadaşlığa kavuştuğu hayaline kapılacaktır.

Kova Burcu Erkeği Evlenmemek İçin Bahaneler Üretebilir

Hatta, “Seni seviyorum” demek cesaretini bulduktan sonra bile, evlilik olayından kaçmak için, kitabın yazdığı her bahaneye baş vuracaktır. Bunlar eskidikçe, hayalhanesinde güzelce yenilerini icat edebilir. Örneğin sükunetle, size layık olduğunuz kadar iyi bakamayacağını, evde anne ve babasının O’na ihtiyaçları olduğunu, ya da kendisinin sizin için yeterince iyi birisi olmadığını anlatacaktır. Bu işe yaramazsa, geleceğin hiç güven vermediğini ileri sürecektir. Nükleer felaket tehditlerine ne buyrulur? Ya müdürü gelecekte O’nu Alaska’ya gönderirse ne olacak?

Allah korusun, siz orada zatürreden ölebilirsiniz ve kendisi de ömrünün geri kalanını matem içinde geçirebilir. Bundan daha da kötüsünü yapamaz mı sanıyorsunuz? Ben on iki yıl bir kızla nişanlı kalan bir Kova tanıyorum. “Kızın Broadway’daki şahane mesleğini bırakması gerekeceği” bahanesiyle evlenmiyordu. Aslında kız ömründe sahneye adımını bile atmamıştı, o da başka. Bizim Kova O’nda yetenek olduğunu düşünüyordu.

Bakarsınız, günün birinde yapımcının biri onu keşfediverirdi. Şayet onunla evlenerek kızı bundan alıkoyarsa, o zaman kızcağız kendisi için neler hissedecekti, ne düşünecekti? Daha da kötüsü Kova ne hissedecekti? Suçluluk! Sadece ve sadece bencillik ve suçluluk. Sonunda bu zavallı kızcağızın Kova’nın daha aklı başında bir rakibine kaçması hiç de sürpriz olmadı, doğrusu.

Kova Burcu Erkeği Geç Yaşta Evlenebilir

Ama herşey bitmiş sayılmaz. Doğrudur, Kova’lar geç evlenirler, ama genellikle, eninde sonunda evlenirler. Son bekar arkadaşı da Bermuda’ya balayına gittikten sonra bizim Kova burcu erkeği ayılır ve burada, herkes çözümlediği halde, kendisinin henüz soruşturmaya bile başlamadığı bir sorun olduğunu farkeder. Tabi ki buna katlanamaz ve pat diye evlenme teklifini yapıverir! Aniden, kuşkusuz. Uranüs bu, bilirsiniz ya!

İlk sıralarda, O’nun bir derse ihtiyacı olduğunu düşünür ve sizi daha atak bir aşığınıza kaptırdığını zannetmesine neden olacak şekilde davranmaya karar verebilirsiniz. Asıl feda edilenin kendinizin olabileceğiniz konusunda sizi uyarmak isterim. Sizin kalbi kırık Uranüslünün, gözlerinde sahip çıkma ateşiyle peşinizden koşacağı yerde, birkaç sessiz gözyaşı dökerek: “Ne yapalım, sonunda en iyi erkek kazandı,” deyivermesi daha olasıdır. Küçültücü bir kolaylıkla, sizsiz yaşamını sürdürecektir. Hatta, şu tahammül edilmez soruyu bile sorabilir; “Arkadaş kalamaz mıyız?” Şiddetle “Hayır” diyecek olursanız, üzüntüyle omuzlarını silkerek, ağır ağır yürüyüp gidecektir. Ya “Evet” diyecek olursanız, tekrar tam başladığınız yere dönersiniz, arkadaşlığa.

Kova Burcu Erkeği Kıskanç Bir Erkek Değildir

Kıskançlık O’nun harcı değildir. Size, güvenilmez olduğunuzu kanıtlayana kadar, güvenecektir. Doğal olarak güvenen bir insan olduğundan değil, yaptığı analitik incelemeler karakteriniz hakkında O’nu tatmin edici bilgileri verdiği için. Doğum haritasında güçlü ters etkiler olmadıkça, yersiz kuşkulara ve sahip çıkma duygularına kapılmaz. Pek nadiren kıskançlık duygusuna kapılsa bile, kendine hakim olduğu sürece bunu asla anlamayacaksınız. Kendisi çok çok nadiren fiziksel sadakatsizlik yapacaktır.

Çünkü genelde bütün cinsel konular, ilginç olsa bile, O’nu sarmaz. Pek az Kova, vaktinin çoğunu seks düşünerek geçirir. Ama şayet böyle birini tanıyorsanız, onun doğum haritasında güçlü bir Akrep etkisi olduğuna inanabilirsiniz. (Bu tip Kova bile, aktif olarak ve açıkça seksin peşine düşmez.)

Kova bir kez eş seçtikten sonra, artık daha önemli şeylere kendini verebileceğini düşünür. Rahatlar ve kendi özel laboratuvarında rahat rahat oğlan-kız ya da erkek-kadın ilişkilerini araştırmaya koyulur. (Siz artık bunu düşünmekten vazgeçtiğiniz bir sırada, sonunda başarıya ulaşma şansının doğması hiç de kötü bir olasılık sayılmaz.)

Kova Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri nasıl bir eştir, neden evlenmez, evliliğe nasıl ikna edilir

Ayrılmak İçin de Bahaneler Üretebilir

Uranüs cinselliği, daha geniş bir düşünce tarzının ya da idealinin bir parçasıdır. Yasa dışı bir gönül ilişkisine kapılma olasılığı doğduğu anda (yani, O’nun gözünde yasa dışı) genel olarak hemen bu romantizme son verecektir. Bu, kendisini derinden yaralasa bile dürüst olmadığını düşündüğü bir ilişkiyi sürdürmekten daha iyidir. O’nun suçluluk duymasına neden olan durum hemen hemen her şey olabilir. Anne – babanızın bu işi onaylamamasından veya din ayrılığından tutun da tamamen saf dışı bırakılmamış eski bir erkek arkadaşınıza, sekiz yaşındayken kendi kendine vermiş olduğu bir söze, bir vakitler bir kitapta okumuş olduğu bir şeye kadar.

Ama her ne olursa olsun, yakınlığı yeniden kurmadan önce, ters gelen durumun mutlaka düzeltilmesi gerekir. Kova burcu erkeği, gönül yarasına sessizce katlanacaktır, yeter ki arkadaşları duymasın ve soru sormasınlar. Evlenmek için biraz uzun bir süre olduğunu düşünseniz bile, O sizi istemek için doksan yaşına kadar bekleyebilir. En kötüsü de, ilişkiyi keserken asla bir neden göstermemesidir. Tersliğiyle, bunun zaten başından beri hayalden başka birşey olmadığını düşünmenize sebep olur. Affetmenin ve barışmanın gelecekteki bilinmeyen bir güne kaldığı gerçeğini anlarsınız. Bu çok zalimce bir davranıştır, ama ne yaparsınız ki O, bu oyunu böyle oynar.

Ayrılık Onunda Kalbini Acıtabilir

Tek teselliniz, O’nun da kendine göre acı çektiğini bilmeniz olur. O’nun, kendine has, ustalıkla duygularını telgraf gibi iletme yöntemi vardır. Bunlar son derece hayal kırıcı olabilir. Özellikle, ışığı değiştirmeye hazır oluncaya kadar, kendi o eşsiz özel iletişiminde yeşil geç ışığı yandığı halde, size kırmızı dur ışığını yakmaya devam ettiği sürece. Bu istenmeyen bir romantik trafik kargaşalığına neden olabilir. Yayanın işi zordur, ama Kova şoför koltuğundadır. O’nun için merakını uyandıracak parlak bir başarıyla O’nu biraz sarsabilirsiniz. Örneğin, Venüs gezegenine giden ilk kadın olmak gibi.

Böyle bir olayın bile O’nun duygularını değiştireceğini sanmayın. Sizi gerçekten seviyorsa, köşe başındaki mezeciden daha uzak bir gezegene gitmemiş olsanız bile, gene sevecektir. Ancak, böyle bir olay O’nun katı stratejisini etkileyebilir. Bütün bunlardan anlayabileceğiniz gibi, iş aşka gelince, Uranüs sizi dosdoğru bubi tuzağının üstüne yöneltebilir. Ya da o üzüntü içinde bir başkasına yönelebilirsiniz. Bu koskocaman bir zaman harcamadır. Hatırlıyorsanız, kıskançlık yapmaz? Ya da kıskanç olsa bile belli etmez. Hem de o Allah vergisi Uranüs sezgisiyle bunun numaradan başka birşey olmadığını bilecektir. Çünkü sizi neyin etkilediğini bilir. Unutmayın, sizi uzun süre incelemişti. Sizin yapabileceğiniz tek şey, doksan yaşınızda bile hala çekici olmayı ümit etmek, ya da şu Venüs gezegeni işini uygulamaya koymaktan ibarettir.

Arkadaşlık Arzusu Sizi Sahiplenmesine Neden Olabilir

Bazen bunun aksi de olabilir ve bir Kova da işler değişince sizi sahiplenme duygularına kapılabilir. Sakın bu başınızı döndürmesin. Uranüs’ün o arkadaşlığa olan bitmez tükenmez eğilimi yüzünden, ne zaman ve nerede bir arkadaş bulsa orada kalır. O’nun nerede olduğunu bilmediğiniz zamanlar bile olacaktır; Hatta evlendikten sonra ve bilmeniz gerektiği zaman bile… Böyle zamanlarda kendinize şöyle söyleyin: Bir arkadaşıyla ne kadar uzun süre kalsa da, bu O’nun normal merakından ve insanlara karşı hiç bitmeyen ilgisinden ileri gelmektedir.

Şayet arkadaşı bir kadınsa, bunun hiç farkında değilmiş gibi davranın . Allah bilir ya, mutlaka Kova burcu erkeği de farkında değildir. Doğrudan kendisine sorarsanız, size doğruyu söylemesini bekleyebilirsiniz. Ama O’ndan kuşkulanır ve tekrar sorarsanız, sizin doğruyu işitmek istemediğinizi düşünecektir. Sizi cezalandırmak için de, düşünebildiği en korkunç hikayeyi uyduracaktır (böyle korkunç hikayeleri de uydurabilir.)

O muhteşem kızıl saçlı hakkında size anlattıklarının doğru olup olmadığını merak ederek geçirdiğiniz yersiz üzüntülerle dolu saatlerden sonra, şüphelendiğiniz için pişman olabilirsiniz. (Bu olay, bir kadınla konuştuğunu bile hatırlamadığını söylediği zaman, sizin “Ha! Bahse girerim hatırlamıyorsundur,” demenizden sonra patlak verebilir.) Gerçekten dikkat etmemiştir, ama siz ayrıntılarını sorunca, O da size bir ders vermek için tamamıyla hayali bir şeyler uydurmak zorunda kalmıştır. Dersinizi çabuk öğreneceksiniz.

Gene yalnızlık tutkularından birine kapılıp sessiz rüyalarıyla baş başa kalmayı tercih ettiği zamanlar O’na kırılmayın. Ruhsal inzivasından daha sıcak ve müşfik duygularla çıkarak rüyalarını paylaşmak için size dönecektir. O’nun yüreğini ısıtan her şeyin de kesinlikle desteklenmesi gerekir.

Kova Burcu Erkeği Para Konusunda Hırslı Değildir

Kova burcu erkeği, çevrenizdeki en iyi ekmeğini taştan çıkaran kişi olmayabilir. Ama, dünyaya yararlı birşey icat etmeye ya da Mars’a ayak basan ilk insan olmaya yeteneklidir; hem de orada kendini evinde gibi hissedecektir. Bütçenin sarsıldığı zamanlarda bile, Kova Burcundan bir Kova’yla insanı her zaman köşe başında bir sürpriz bekler. Tabi, zengin olan, Hatta milyoner olan bazı Uranüslüler vardır; ama, yüksek bir gelir düzeyi pek nadiren O’nun yüreğinde yanan ihtiras halini alır.

Gördüğünüz bütün zengin Kovalar muhtemelen o zenginliğe tesadüfen konmuşlardır. Kesin olan bir şey, ona aç gözlülükle sahip olmadıklarıdır. Şayet şişkin bir banka defteri varsa, mutlaka genel olarak insanlığın yaran için ya bir madde, ya da bir fikir üretirken şişmiştir. Ya da o parayı kendi eksantrik yaşlılık yıllarında kullanmak için biriktirmiştir. Kim bilir? Günün birinde zaman makinasında bir seyahat yapmak isteyebilir ve o gün için cebinde yol parası olacağından emin olmak ister.

Çoğu zaman para konusunda makul olacaktır. Ama, paranız varken biriktirin ve taksit hesaplan açmayın. Sizin hesabınıza büsbütün titizlenmekten hiç vazgeçmeyecektir. Bazen birden patlak veren bir cömertlikle sizi şaşırtabilir, ama Koç, Aslan, Yay veya Balık etkisi almamışsa, cömertlikte pek ileri gitmez. Böyle bir etki almış olsa bile, gene de çok eli açık bir adam olmayacaktır.

Çocuklarla İyi anlaşırlar

Kova burcu erkeğine baba olmak yakışır mı? Kova burcu erkeği naıl bir babadır?

Nasıl bir baba olacağı büyük oranda kova burcu özelliklerini ne kadar taşıdığı ile ilgilidir. İlgisiz bir baba da olabilir, çok ilgili ve sıra dışı bir baba da olabilir.

Çocuklar O’nu sokağınızdaki en harika dinleyici olarak bulacaklardır. Kurdun, üç küçük koyunu korkuturken nefesini tutuşu onu büyüleyecektir. İhtiyar cadının nasıl zehirli elmayla Pamuk Prensesi büyülediğini de merak edecektir? Küçük bir oğlanın evde ortaya çıkardığı sorunlar ve bir küçük kızın kırılan bebeğine döktüğü göz yaşları, bir Kova baba için düpedüz başı dertte olan iki dostun sorunları demektir. Kova burcu erkeği, karışık aritmetik sorulan konusunda da bir can kurtarandır.

Kova Burcu Erkeği Nasıl Bir Eştir?

Sakın kendi işiniz, mesleğiniz yüzünden O’nun karnını doyurmayı ya da düğmesini dikmeyi ihmal etmeyin. Sakın hanım arkadaşlarınızın O’nun kanepesine kamp kurmalarına ya da telefonu saatlerce meşgul etmelerine izin vermeyin. Ve sakın, tavan arasındaki eski topunu bulmanızı, ya da parmağındaki kıymığı çıkartmanızı istediği zaman TV seyretmeye ya da roman okumaya dalmayın. Birkaç nedenle sizinle evlendi. Gerçi aşk bunun bir parçası olabilir, ama evlenmesinin en önemli nedeni, sizin O’nun etrafında dönmenizdi.

O’nun çevresinde her zaman patates püresi yapacak, düğme iliklerini örecek, kaybolan eşyalarını bulacak, arada sırada batan kıymıkları çıkartacak birinin bulunması lazımdı. Televizyonun, okumanın ya da hanım arkadaşlarınızın bu görevlerinizi aksatmanıza sebep olmalarını hiç hoş görmez. Kafasındaki iyi bir eş ve anne fikri oldukça basittir; kendisini sürekli bu işe adayan bir kadın. Hatta Kova Burcundan olan daha liberal bir Kova bile göz alıcı bir avareliğe kaşlarını çatacaktır. Ama siz buna pek aldırmayacaksınız.

Kendisi öylesine ilginç sürprizlerle doludur ki, kafanızı ve duygularınızı harekete geçirmek için günlük TV dizilerine, kadın magazinlerine, hanım arkadaşlarla kafa kafaya vermeye hiç ihtiyacınız olmayacak. (Sizi harekete geçirmeye zaten kendisi yetecek.) Kendi yeni projelerine daldığı ve ne yaptığınıza pek dikkat etmediği zamanlarda, her zaman hanımların dedikodularına katılabilirsiniz. Yeter ki, parmağı acıdığı vakit aman yanında olmayı unutmayın. Çünkü ihmal edildiği zaman asıl başağrısı kendisi olabilir.

İlk Aşkını Asla Unutmaz

Gariptir, pek çok şeyde realist olan Kova burcu erkeği, ilk aşkını asla unutmayacaktır. (İlk çıktığı kızı değil, O’na ilk kez gökkuşağını veren kızı; unutmayacaktır. Arada fark var.) Kovalar ekseriya yıllarca sonra çocukluk sevgilileri ile evlenirler, ya da uçuk bir hayale bağlanır kalırlar. Bir Kova burcu erkeği ilk aşkını ayrıntılarıyla anlatabilir, bu da esini rahatsız eder. Çare O’nun ilk aşkı olmaktır. Portakal çiçeklerini takmak için uzun süre bekleyebilirsiniz, ama hiç olmazsa bir hayalet yerinizi almaz. Ayrıca, başka kim fıstıkları elmasa filan çevirebilir? Gözünüze biraz greyfurt suyu kaçtı diye dert etmeyin! Geneldeki romantik sakarlığına karşın, bir de bakarsınız aniden, ancak meleklerin icat etmiş olabileceği sözlerle çıkagelir.

Evlenme yıl dönümünüzü unutabilir, ama size bir kaç ay sonra menekşeler getirecektir. Kova burcu erkeği günlerce, haftalarca, aylarca bir tek romantik şey, ya da sevgi sözcüğü söylemeden yaşayabilir. Derken, bir sabah O’nun böğürtlenli pastasını dilimlerken, derin derin gözlerinizin içine bakarak nazikçe; “Ne kadar güzel olduğunu biliyor musun?” diye soracaktır. Bunu söyleyişinde öyle bir şey olacak ki, dizlerinizin bağı kesilecektir.

Balkabağına kırmızı bir kalp iğneleyin, dönme dolabın tepesindeki pastanın üstüne mumlar yakın. Siz bir Kova’ya aşıksınız, bilmiyor muydunuz? Yalnız dikkat edin! Harikalar Diyarının bir yerinde kaybolabilirsiniz.

 

Kova burcu kadınını tanımak ister misiniz? Kova Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

 

Kova Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir

www.akrepblog.com

Linda Goodman‘ın Burçları, Yaşamın İçinden Gerçekçi Bir Dille Anlatan Muhteşem Eserinden Derlenmiştir.

Son Güncelleme 20 Şubat 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.