Ay Kova Burcunda, Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Ay Kova Burcunda Olumlu ve Olumsuz Etkileri, ay kova

Ay Kova Burcunda

Ay kova Burcunda Olumlu ve Olumsuz Etkileri, Ay kovada Nasıl Etki Eder? Sağlığımızı ve Çocukları Nasıl Etkiler? Ay kova erkeği ve ay kova kadını özellikleri nelerdir?

Ay kova burcunda insanı nasıl etkiler?

Ay burcu kova olanların özellikleri aldıkları etkilerle nasıl şekillenir?

Ay burcu kova burcunda olan bir kişiyi anlayabilmek için aynı etki altında olmak gerekir. Bu tür kişiler hareketli, çarpıcı, sağı solu belli olmayan ve heyecanlarını güçlükle bastırabilen bireylerdir. Daima temas kurmaya, ilham almaya ve aktif olmaya ihtiyaç duyarlar. Deneyimleri severler. Havalı bir şekilde özgür olmak, bağımsızlığını göstere göstere yaşamak isterler. Tüm kapıların ve pencerelerin açık olduğu yerlerde daha huzurlu olurlar. Gizli bilimler ve doğaüstü olaylarla ilgilenirler. Bu konum özellikle astroloji ile uğraşmak için idealdir.

Orjinallikleri, üretkenlikleri ve kendilerine yeterlilikleri dikkati çeker. Gerçekten kimseye ihtiyaçları olmadığı duygusunu verirler. İlgi odağı oldukları veya baskı altında kaldıkları zaman isyan ederler. Fazla yakınlık onlara boğucu gelir. Sevgili olmaktan ziyade iyi bir arkadaştırlar. Kolay ayrılırlar. Ayrıca genelde bir tek sevgili veya eşle beraber olmazlar.

Ay Kova Burcunda “Kibir”

Ay burcu Kovada olan insanlar zor gülerler zor ağlarlar; hatta bu tepkilerinden hangisini seçmeleri gerektiğine zor karar verebilirler. Bunun yerine kendilerinin ve çevrelerindekilerin duygularına karşı tutarlı bir ilgisizlik göstermeyi, ne olduğu belirsiz, görünüşte önemsiz konular üzerinde kibirli, aydınca tartışmalar sürdürmeyi yeğlerler. Ara sırada, bize nedensiz gibi görünen birşeyler bu zırhlarını deldiğinde, en acayip davaların tutkulu yandaşları olup, insanların aynı heyecanı neden paylaşmadığına akıl erdiremezler.

Ay Kova Burcunda “Soğukkanlı ve Kararlı”

Kova burcu; erkeksi, kararlı sabit bir hava burcudur. Duygularında inatçıdır fakat bunları pek belli ettiği söylenemez. Soğukkanlı ve kararlıdır. Kendine ayırdığı bir iç dünyası vardır. Kendine özgüdür ve diğer insanların izinden yürümez. Çok arkadaş canlısı olmasına rağmen Satürn’ün etkisiyle uzak ve soğuk olarak görünebilir.

Ay Kova Burcunda “Duygularda Değişim”

Uranüs etkisinin değişken ve şok edici yapısından dolayı da en umulmadık anda neşeli ve dışa dönükken, her şey yolunda giderken karamsar olabilen duyguları vardır. Zihinsel yoğunluğu olan entelektüel kişilerdir. Duygularını politikadan felsefeye pek çok farklı konuda yoğunlaştırabilir. Huzursuz ve yaratıcı kişiliğiyle sanki insanları da dikkatli olmaya ve çevresinde olup bitenleri daha ciddi yorumlamaya zorlar.

Ay burcu Kova etkisinde olanlar duygularını gizlemesinden dolayı gerçek eşini bulmada müşkülpesent davranır. İş konusunda da rutin, emir komuta zincirine bağlı bir işte çalışması hayli zordur. Radyo televizyon, sinema, bilim, politika, astronomi, astroloji veya evrensel konular içeren ve çalışma saatlerini, düzenini kendi belirleyeceği bir meslekte daha başarılı olur.

Ay Kova Burcunda “Aşk Anlayışı”

Sevgi şefkat göstermekte pek başarılı sayılmaz. Aşkın tutku ve fiziksel boyutu yerine zihinsel ve dostluk kısmı her zaman ağır basar. Gerçek aşk onun için, dostluk ve platonik aşkla başlayıp daha sonra fiziksel yakınlığa dönüşendir. Duygularının gelişmesi için zihinsel ve entelektüel uyum şarttır. Aşık olduğunu anlaması uzun zaman alabilir. Bu da karşısındaki kişiyi epeyce zorlayabilir. Flört edici ve şıp sevdi değildir çünkü aşkın fiziksel boyutu hiç bir zaman yeterli olmaz.

Kova’nın sabit bir burç olmasından dolayı Ay Kova’ da değişmeyi kabullenmez. Sabit ve inatçıdır. Tarafsız, sempatik ve hoş sohbettir. Hissetmekte zorlanır. Duygularını dostça, soğukkanlı ve mesafeli bir tavırla saklar. Bağlanmak istemez, yalnızlığı tercih eder. Çeşitlilik sevgisi yüzünden kalıcı ilişkiler kurmaktan kaçınır. Soyutlanmış biridir. .

Ay Kova Burcunda “Aykırı Tavırlar”

Ne pahasına olursa olsun, aykırı tavırlar sergiler. Kendisini kaybedebileceği derin duygulardan korkar. Yalnız ve soyutlanmış olmasının nedeni mesafeli, kontrollü ve soğuk davranmasıdır. Havalı bir şekilde özgür olmak, bağımsızlığını göstere göstere yaşamak ister. Bağlı olsa da bağımsız gibi davranır. Sevgili olmaktan ziyade iyi bir arkadaştır. Neticede uzak ve ruhsal anlamda erişilmezdir.

Teorik olarak kolay ayrılır. Fazla yakınlık ona boğucu gelir. Tüm kapıların ve pencerelerin açık olduğu yerlerde rahat eder. Sadece kendi özgür iradesiyle hareket eder. İlgi odağı olduğu veya baskı altında kaldığı zaman isyan eder. Yüksek düzlemlerde uçmak ister ve bu dünya ile haşır neşir olmayı küçümser. Deneyimlemeyi sever.

Ay Kova Burcunda “Ait Olamama”

Huzursuz, dönek ve taşkın ruhludur. Her zaman bir anlaşmayı tek taraflı iptal etme serbestliğini gösterebilir. Yüzeyseldir ve sıcak, koruyucu duygusal bağlantılardan mahrumdur. Hiçbir yere ait olmadığını hisseder, daima yollardadır. Kendi saplantılı özgürlük duygusunun kurbanıdır.

Çabuk sinirlenir. Arkadaşlık duyguları aşırı değişiklikler gösterebilir. Arkadaşlığa bağlılığı ancak fikrini değiştirinceye kadar sürer. Ay burçları Kova etkisi alanların özgürlüğü ve bağımsızlığı sadece bir özlem olarak kalır. İç dünyası çok esnektir ve yeni olan her şeye açıktır. Kapalı kapılara ve baskıcı taleplere tahammül edemez. Her şeyi daima gönüllü olarak yapmak zorundadır.

İş saatlerini kendi ayarlayabileceği ve ilgi duyduğu alanlarda yoğunlaşabileceği ve kendini zorlamayan işleri seçmek isterler..

Ay Kova Burcunda “Aşk Hayatına Etkileri”

Aşkın duygusal yönü sizi etkilemez. Size göre aşk entelektüel paylaşımların olduğu alanlarda aşktır. Duygularını gizlemesi onun aşka hayatındaki gelişmelerin süresini uzatacaktır. Aşkın fiziksel yönü asla yeterli gelmeyecektir. O yüzden zamana yayılmış uzun süren ilişkiler size cazip gelecektir ayı kovada olan erkekler kadınlarda güzelliğe pek takılmıyorlar.

Kafa yapılarının uyumu ve birlikte vakit geçirmekten keyif alıp almamak çok daha önemli onlar için. Çok dengeli ve mantıklı bir kişiliğiniz var. Bir arkadaş olarak çok tatlı, cana yakın ve huzur vericisiniz. Aşkı ve sevgiyi tek bir eş veya sevgilide bulmanız çok zordur.

Ay Kova Burcunda “Geleneklere Aykırılık”

Gelenek ve göreneklere uymazsınız. Bağımsızlık kişiliğinizin en belirgin özelliğidir. Mantıklısınız. Düşünceleriniz değişik, heyecan verici ve canlandırıcıdır. Herhangi bir yeniliği kafanızda canlandırmak ve topluma anlatabilmek iyi başardığınız bir konudur.

Toplumu etkileyen güncel düşünceler sizin kafanızdan çıkar. Böyle bir yeteneğe sahip olmanın bazı riskleri de olacaktır kuşkusuz. Örneğin anlaşılmaz bir kişi olarak nitelendirilebilirsiniz. Siz bunu anlar fakat üstünde durmazsınız. Duygusal olarak çözümsel ve tarafsız davranırsınız. Duygusal olmadan hoşgörülü olabilirsiniz. Nadiren huysuzlaşırsınız. İdealistliğinizle övünürsünüz.

Ay Kova Burcunda “Dışa Dönüklük”

İyimsersiniz. Sosyal bir yapınız vardır. Birçok arkadaşınız ve tanıdığınız vardır. İyi bir yönetici, vakıf kurucusu ve fon toplayıcısı olabilirsiniz. Ortaya çıkan krizleri yatıştırma ve zihinsel engellileri sakinleştirme konusunda oldukça beceriklisiniz. Kuvvetli bir kişiliğiniz var. Dışa dönüksünüz. Toplumun radikal fikirlerinden ziyade geleneksel yapısına yakın olmanız dahi bağımsızlığınızı hiç bir şekilde engellemez. Bazen biraz kıskanç olabilirsiniz.

Kendinizi ana-baba ya da ailenize değil tüm insanlığa adamak eğilimindesiniz. Sizi kısıtlayan düşüncelerinizi anlamayan eşler size sinir bozucu gelir. Olağanüstü olaylarla çok ilgilenirsiniz. Sezgileriniz çok güçlüdür. Siz sahip olduğunu bu yeteneği saklıyor olsanız da insanların bilmesi gerekir. Çağımız bir yandan teknolojik yeniliklerin diğer yandan gizli kalmış ruhsal gerçeklerin ortaya çıktığı ışıklı bir çağdır.

Ay Kova Burcunda “Mesleki Eğilimler”

Tekdüze işlerden çabuk sıkılırsınız. Bireylerle çalışmaktan çok gruplarla çalışmayı yeğ tutarsınız. Politikaya, sosyal ve bilimsel çalışmalara, yüksek öğrenime olağanüstü ruhsal olaylara karşı eğiliminiz açıkça görülür. Birçoğunuz astroloji konusunda bilgilisiniz. Bu bilgilerinizi gelecekten haber vermeye dek iletebilirsiniz. Toplumu etkileyecek, onlarda şok etkisi yaratacak olaylar ve araçlar üzerinde durursunuz. Ay kötü etkiler almışsa daldan dala atlayan aylak bir kişisiniz.

Hiç olmayacak işler peşinde koşarsınız. Arkadaşlarınız büyük bir olasılıkla okuldan ayrılmış, işsiz – güçsüz serserilerdir. Anarşik görüşleriniz ve düzensiz yaşamınız, yasalarla başınızın derde girmesine neden olabilir. Olacakları olmadan önce tahmin edebilme yeteneğine de sahiptir.

Ay Kova Burcunda Sağlığı Nasıl Etkiler?

Ay Kova Burcunda Sağlık 

Kova burcunun sinir sitemiyle yakından ilgisi bulunmaktadır. Çünkü bu burç beyni temsil etmektedir. Bu yüzden bu kişilerin kendilerine dinlenecek, eğlenecek zaman ayırmaları gerekebilir. Fazla çalışma,hızlı yaşam temposu strese neden olabilir. Bu durumda da sinir sitemiyle ilgili rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Kova kan dolaşımını temsil eden burçtur.

Ayları kovada bulunanlar,

 • daima temiz havadan yararlanmalı,
 • egzersiz yapmalı ve
 • şişmanlıktan kaçınmalıdırlar.

Hareketli olmak ve ideal kiloda kalmak dolaşım bozuklukları önler. Bu arada kova bacaklarda ayak bileğiyle diz arasında kalan kısmı (baldırlar) etkiler. Bu durumda sık sık burkulma vb. olabilir. Hareketsiz bir yaşam varise de yol açabilir. Şişmanladıklarında bile bu kısım ince kalabilir. Son olarak da akciğerlere biraz özen göstermek, soğuktan korumak şarttır. Başağrısı ya da migren ile yasamak zorunda kalabiliyorlar. Ay kovası cilt rahatsızlıklardaki da veriyor, özellikle yüzde kızarıklık gibi.

Ay Kova Burcunda Çocukları Nasıl Etkiler?

Ay Kova Çocuğu

Ay kova burcunda olan küçük prens veya prenses. Bu dünyada bir yabancı, aynı zamanda diğerlerinden farklı ve çok özel olduğunu hisseder. Bir başkasıyla karşılaştırılmaya tahammülü yoktur. Özgürlüğüne düşkün, ebeveynlik görevleri ile kendi özgürlükleri arasında çelişki yaşayan bir aile tarafından yetiştirilmiştir.

Çocuğa fazla özgürlük tanınmıştır. Eğitimi ve konsantrasyonu açısından yol gösterilmemiş olabilir. Ebeveynlerin genellikle çocuğun ihtiyaçlarını gideremeyecek ve aitlik duygusunu geliştirmesini engelleyecek şekilde sosyal çevresi ve arkadaşları ile oluşturdukları, sıradışı bir yaşantıları olabilir. Erken yaşta aileden ayrılır ve dünyada kendi yolunu çizer.

Kova Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Kova Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

Kova Burcu Çocuğu Özellikleri Onlara Nasıl Davranmalı

 

Ay Kova Burcunda Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Ayşem Aksoy – Astroloji Dergisi

Son Güncelleme 22 Mart 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Revan azerbaycan dedi ki:

  Ay burcum kova lakin arkadaşlığa hiç önem vermem,sevgilimle vakit geçirir, arkadaşlarımla harcayacağım zamanımı ona ayırırım,sevgiye çok önem veririm,sevdiyim insanla da aramızda heç mesafe yok kalbimdeki her şeyi ona konuşuyorum,birisi bunu yâpma derse,mutlaka yaparım bu özellik ve bazıları bende var ,amma sosyal,arkadaş canlısı,sevdiklerine karşı mesafe koyan bir karakterim yok,mesafe koyarım amma arkadaşlarıma o yüzden 2 tane arkadaşım var,onların da yüzünü doğru düzgün görmüyorum

  1. Akrep dedi ki:

   Eğer Ay Kova özelliklerini tam olarak taşımıyorsanız öncelikle doğum saati kontrol edilir. Doğum saatiniz tam doğru değilse konumlarda doğru olmayacaktır.
   Doğum saatiniz doğru ise diğer konumlara ve açılara bakılır. Olumsuz açılar alıyorsanız Kova etkisi tam olarak ortaya çıkmayabilir veya tam olarak yansımayabilir. Dürtü olarak ortaya çıkar ancak eyleme dönüşmez.

   Arkadaşlık ve çevre konusunda 11. ev konumu da etkilidir. Ay konumu daha çok duygusal yönümüzü ifade eder.
   Ek olarak sosyal yaşamımız 3. ev, Sosyal aktivitelerdeki etkinliğimizde 5. ev konumu ile ilgilidir.

   Bu konumlarda sosyal yönümüzü destekleyen burç ve gezegenler yoksa arkadaş çevremiz olumsuz etkilenebilir.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.