Ay Oğlak Burcunda, Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Ay Oğlak Burcunda Olumlu ve Olumsuz Etkileri, ay oğlak sağlık, sağlığı nasıl etkiler, ay çocuk özellikleri

Ay Oğlak Burcunda

Ay oğlak Burcunda Olumlu ve Olumsuz Etkileri, Ay oğlakta Nasıl Etki Eder? Sağlığımızı ve Çocukları Nasıl Etkiler? Ay oğlak erkeği ve ay oğlak kadını özellikleri nelerdir?

Ay oğlak burcunda insanı nasıl etkiler?

Ay burcu oğlak olanların özellikleri aldıkları etkilerle nasıl şekillenir?
Ciddi duygular taşırlar. Sorumluluk almak, ihtiyaç duyulduğunda hemen orada olmak, destek vermek ve güvenli bir ortam sağlamak için içgüdüsel bir istek duyarlar. Vicdanlı başarmaya istekli, özdenetimli ve alçak gönüllüdür. Kendileriyle barışıktırlar. Kriz zamanlarında işlerine sığınırlar. Duygusal konularda ise oldukça temkinlidirler. Geçmiş neredeyse dinsel bir saygı besleyip, modası geçmiş, çağdışı kalmış davranışlara bağlanırlar. Anlaşmaları bozmaktan nefret eder, yaptıkları anlaşmaları bozanlara karşı da aynı nefreti taşırlar.

Tüm bunların içtenlikten uzak olduğunu söylemek haksızlık olur. Ay’ları Oğlak burcunda olan kişiler, yine de özendirilince bir ölçüde yukarıdaki niteliğe sahipmiş gibi görünebilirler. Genelde, her türlü durumu denetimleri altında tutma eğilimlerinde onları özgür kılmak en iyi davranıştır. Çünkü o zaman mutlu olduklarından, onlarla bir arada bulunmak zevk halini alabilir.

Ay Oğlak Burcunda “Oto kontrol sistemi”

Oğlak; dişi, öncü bir toprak burcudur. Ay burada düşük durumdadır. Meydan okuyan bir kişilik oluşturur. Pratik yetenekli ve düzenlidir. Bu konuma sahip kişi, bilinç altını ve duygularını sürekli kontrol altında tutmak ister. Ayakları yere sağlam basar fakat romantik hayalleri ve hayatın nimetlerinden zevk alma duygusunu bastırır. Ketum, kuşkucu ve dışarıya yansıttığından daha titizdir. Kişiliğinin temelini bunlar oluşturur.

Ay oğlak burcunda olan kişilerin çocukluk dönemi zor geçmiş olabilir. Duygularını o kadar gizleme eğilimindedir ki dış görünüşüne soğuk, duygusuz, duyarsız bir kişilik yansıtır. Duyarlı görünmeyi bir suç gibi gördüğünden duygularını bu kadar denetim altında tutmak ve gerçekçi davranmak hayatın güzelliklerini kaçırmasına sebep olur. Başkalarına karşı da aşırı yargılayıcı olabilir. Sanki çocukluğunu yaşamadan erişkin olmuştur. Duygularını, kontrollü olmak adına, denetim altına almakla, tutkuları tatmayı kaçırabilecek bir yapıdadır. Bunu bir zayıflık belirtisi olarak görür. İlişkileri ciddi bir iş olarak görüp bundan öteye geçemeyebilir.

Ay Oğlak Burcunda “Emin Olmak İster”

Aşk ve romantizme kötümser yaklaşımı, olayların istediği şekilde gelişmeyeceği endişesine dayanır. Bu da duyguları kontrol altına almak ve bastırmakla sonuçlanır. Burada Ay’ın romantizmi gider. Reddedilmektense içine kapanmayı yeğler. Birine duygusal olarak bağlı olma fikri hoşuna gitmese de karşısındakinin ona bağlı olmasını ister. İlişkide denge, karşılıklı saygı, güven ve mutluluk, bağlı bir birliktelik arar.

Küçük aşk oyunlarının peşinde olan, maceracı, flörtçü biri değildir. O; aşkı, kafasında kavak yelleri esen, romantik liseli çocuklar gibi yaşamaz. Kendini tamamen adamadan önce karşısındakinden emin olmak ister. Bu konuma sahip kişi için maddi ve duygusal güvenlik önemlidir. Bu sebeple duygusal olarak, kariyerinde güçlü ve kendine güvenen birine çekilir. Eşit olabileceği güçlü birini sevebilir. Bir kere ideal eşini bulduğunda karar verince ilişkinin mükemmel şekilde yürümesi için maddi manevi bütün desteği sağlamaya hazırdır.

Ay Oğlak Burcunda “Çalışma Azmi”

İş hayatında da zirveye emin adımlarla tırmanır ve seçtiği alanda en başarılı olmak ister. Böylelikle maddi güce de sahip olabilir. Bilim, yöneticilik, politika, bankacılık, öğretmenlik ya da örgütlemenin öne çıktığı meslekler bu kişi için uygun olabilir. Zirveye ulaşmak için uzun saatler çalışmaktan yorulmaz. İş ve meslek sorumluluğu çok yüksektir. Hayata ciddi bakış açısı görüntüsüne de yansır. Şıklığa ve seçkinliğe meraklıdır.

Ay iyi bir evde kendi asaletinde, kendi ışığında güçlü bir şekilkde dispoizt edildiği durumlarda düzgün ve hızlı haraket ediyor ise, ve rahat açılar varsa, kişi eksiklerinin farkında, yöntem bilen, örgütleyici, muhafazakar, ekonomik, zor zamanlarda dayanıklı olacaktır. Ama zor bir evde yani 6, 8, 12 güneşin 45 derece gerisinde ışığını iyice kaybettiği peregrin özellikle sert açılar altında, güneşe 8, 5 dereceden daha yakın ise yanma durumu ortaya çıkar.

Ay Oğlak Burcunda “Huzursuzluk ve Aile Bağları”

Kişi endişe içinde, huzursuz, yetersizlik duyguları olan, duygularını açıklamakta zorlanan, aşırı katı, dışa karşı katı, kendi içinde güvensiz, aşırı muhafazakar, dogmatik, sertlik yanlısı, ve kişinin annesi ya mutsuz yada yetersizdir. Etrafının da seçkin olmasını ister. Evi, çevresi, komşuları. Hayatının tümünü sorumluluk ve çok yoğun bir iş temposuna dönüştürebilir. Yine de aile ve yakın arkadaşlara aşırı düşkün, bağlı ve sadıktır. Bu da iç güdüsel olarak geleneksel tutucu yaklaşımlardan kaynaklanır.

Ay Oğlak Burcunda “Çekingen ve Hayata Küs”

Ay oğlak burcunda olan kişinin incinme duygusu bu insanın başkalarına ısınmasını engeller. Ta derinliklerinde, kendisine ve başkalarına, uzun süre, bazen sonsuza değin kapalı kalır. Ciddi duygular taşır. Sorumluluk almak, ihtiyaç duyulduğunda orada olmak, güvenli bir ortam sağlamak için içgüdüsel bir istek duyar. Kriz zamanlarında işine sığınır. Duygusal durumlarda çok temkinlidir. Açık ve yalın şeylerden hoşlanır. Kıskançlık ve suçluluk duygularına eğilimlidir.

Derin duyguları, anaç olan her şeyi, aileyi, romantizmi ve köklü bağlarla ait olma duygusunu bastırır ve küçümser. Duygusal bağlardan ve aile çevresinde kalmaktan korkar. Gerçek duyguları ifade etmek yerine, ya ağdalı bir duygusal teşhircilik sergiler (sinirli hareketler, bağırma, söylenme. .), ya da yoğun olumsuz duyguların ve depresif bir ruh halinin etkisi altında iletişimi keser.

Suçluluk duyguları nedeniyle kendine ve başkalarına karşı acımasız davranır. Çekingen, yalnız, hatta hayata küskündür. Kişisel dileklerini bastırır. Kendini değersiz hisseder. Bir türlü bırakamaz, dolayısıyla tahammül edilemeyecek, ümitsiz, kendisine ve başkalarına zarar verecek durumlarda bulunmaya devam eder. Ciddi ve sorumluluk sahibi olmaya meyillisiniz.

Ay Oğlak Burcunda “Güvende Olma İhtiyacı”

Duygularınızı göstermekten rahatsız oluyorsunuz ve kesinlikle başkalarının yardıma veya desteğe ihtiyacınız olduğunu düşünmelerini istemiyorsunuz. Duygusal açıdan zayıf görünmek istemiyorsunuz. Bu yüzden sizi önemli biri ya da ihtiyaç duyulan biri hissettirdiği için çok çalışıyorsunuz. Kendinizi güvende hissetme ihtiyacı duyuyorsunuz. Hatta güvende olma ihtiyacı sizi kontrol ediyor. Kendinizi gereksiz yere çekingen ve güvensiz görebilir, düş kırıklıklarına karşı aşırı hassas olabilirsiniz.

Bazen dünyanın tüm yükünün omuzlarınızda olduğunu hissediyorsunuz. Duygusal bağlılıktan rahatsız olursunuz ve kendinize, başkalarına, hatta çocuklara bile neredeyse bu duygudan uzaklaşmak için “çocuk olmayın” diyeceksiniz. Kabul etmeniz gerekir ki, kimse her zaman kendi kendine yetemez ve size çocukça gelen duygusal ihtiyaçlarınıza ve isteklerinize karşı daha ılımlı olmalısınız.

Başkalarına, kişisel sorunlarına ya da hislerine olan tavrınız gibi bir işle ilgili nadiren katı ve burnundan kıl aldırmayan biri gibi görünebilirsiniz. Hisleriniz ve bağlılıklarınız derine iniyor ve çoğunlukla insanların bunlara ne kadar önem verdiğinizi bilmesini istemiyorsunuz. Gevşemeyi ve kendinizi eğlendirmeyi öğrenmeye ihtiyacınız var.

Ay Oğlak Burcunda “Güvenilir ve Hırslı”

Tutucu, güvenilir ve hırslısınız. Tasarıları neticeye götürme becerisine sahipsiniz. Olumsuz yanınız da şu ki; gücü arzularken ve başarmak için uğraşırken acımasız olabilirsiniz. Bencillik ve başkalarını kullanmanız bile mümkün olabilir. Siz onay görmek istiyorsunuz. Hisleriniz durağan ve oldukça soğuk olabilir.

Olgun insanlardan hoşlanırlar. Bu konum özellikle kadınlar için hiç de iyi değildir. Erkek ve kadın, her iki cins de soğuk, baskıcı ve donuk olacaktır. Çocukluk yıllarında başınıza gelen acı olaylar sizi kırmıştır. Bundan sonra çevrenizde zırh gibi koruyucu bir yüzey geliştirir, bir daha acı çekmemek için her an savunmaya hazır beklersiniz. Acı çekmenin ruhsal gelişim için biricik koşul olduğunu unutursunuz.

Kuvvetli amaçlarınız vardır. Hırslısınız. Çok varlıklı ve yetkili bir kişi olmayı başaracaksınız fakat bu başarıya ulaşmak için yorucu bir çalışmaya girmeniz gerektiğini bilmelisiniz. İnsancıl duygulara karşı biraz vurdumduymazsınız. Size göre duygular değil tutkular önemlidir. Bu tutumunuzla en zor durumlardan yara almadan çıkabilirsiniz.

Ay Oğlak Burcunda “Pratik ve Geleneksel”

Pratiksiniz. Gelenekselsiniz. Kendinizle aynı görüşte olmayanlarla ilişki kurmakta güçlük çekersiniz. Aşırı endişeye eğiliminiz var. Plana ihtiyaç duyarsınız. İlişkilerinizde nerede durduğunuzu bilmek istersiniz. Fiziksel hastalıklar veya zihinsel depresyonlarda duygusal rahatlama sonuçları çıkarmakta zorlanıyorsunuz. Duygusal problemleri aşmakta zorluk çekersiniz. Karşı cinsle (özellikle kadınlarla) ilişkilerinizde problemler veya engellemelerle uğraşırsınız.

Materyalistsiniz. Meslekte veya toplumda göze çarpmak istersiniz. Tutkularınız, sınırsız ölçülülüğünüz ve başkalarının duygularına pek önem vermeyişiniz size pek çok düşman kazandıracaktır. Başarı kazandığınız zaman ise bu düşmanlıklar su yüzüne çıkacak ve saygınlığınızı yıkmak için açık bir düşmanlığa dönüşecektir. Katı bir baskıcılık ve öndeliğin gerektiği durumlarda başarılı olursunuz. Örgütlenme yeteneğinizin de hatırı sayılır. Saptadığınız hedeflere ulaşmak için çevrenizin desteğini sağlamakta ustasınız.

İlişkilerinizde belli bir uzaklığı korumanız ve onlara bir ölçüde soğuk davranmanız yetki sahibi bir hava verecektir size. Ay, Oğlak’ta iken doğan çocukların küçük yaşlarda birçok sorumluluk almaları ve bu yüzden acı çekmeleri beklenebilir. Sevgi ve ilgi görmek için başarı kazanmak gerektiğine inandıklarından tüm enerjilerini bu başarıyı elde etmek için harcarlar.

Ay Oğlak Burcunda “Evlilik”

Ay, Oğlak’ta iken doğan erkekler genellikle kendilerinden yaşlı kadınlarla ya da geç evlenirler. Eşleri ve sevgilileri onlara çok ender mutluluk getirir, bazen de yıkımlarına neden olurlar. Ay Oğlak annelerinin çocuklarına sevgi ve yakınlık gösterebilmeleri için büyük çaba harcamaları gerekir. Onlara verdikleri eğitimin en önemli öğesi ise disiplindir. Ay kötü etkiler almışsa tutkuları olan bir kişisiniz fakat içinizde huzursuzluk ve kararsızlık bir taş gibi oturmaktadır.

Sizden daha verimli, daha çok sevilen kişileri kıskanırsınız. Bilerek ve isteyerek kötü sözleri kolaylıkla söyleyebilirsiniz. Ağzınızdan pek iyi bir söz çıkmaz. Başkalarını övmek, onların gönlünü hoş tutmak için bir çaba harcamazsınız. Üstlerinizi pohpohlar, birlikte çalıştığınız kişilerin dedikodularını aktarırsınız.

Ay Oğlak Burcunda Sağlığı Nasıl Etkiler?

Ay Oğlak Burcunda Sağlık 

Ayları oğlakta olanlar güçlü, dirençli ve sağlam vücutludurlar. Fakat bu bir genellemedir. Sağlık aslında ay ile birlikte güneş, altıncı ev ve Sert yıldızların yaptıkları açılara göre saptanır. Uyumlu açılı ay, sağlık belirtisi sayılabilir. Sert etki alan ay, akla sindirim bozuklukları getirecektir.

Bu tipler için dengeli ve yeterli beslenme çok önemlidir. Yağlı, ağır yemekler, fazla baharat ve alkollü içkiler bu kişilerin sindirim sitemini kötü etkileyecektir. Yaş ilerledikçe bağırsaklara daha fazla önem göstermelidir. Aynı şey eklemler ve dişler için de söylenebilir. Dişlere devamlı bakım da sorunları giderir. Ayrıca cilde dikkat etmek ve özen göstermek çok yararlıdır.

Ay Oğlak Burcunda Çocukları Nasıl Etkiler?

Ay Oğlak Çocuğu

Ay oğlak burcunda olan büyümüş te küçülmüş çocuk. Terbiyeli, ciddi. Erken yaşlarda sorumluluk duygusuna, görev üstlenme yeteneğine sahip. Böyle olarak özgüven geliştirir, değerli ve ihtiyaç duyulan bir insan olma duygusunu kazanır. İhtiyaçlarını nadiren söyler. Bazen çok dikkafalı olabilir, özellikle ilgi merkezi durumunda olduğunda.

Diğer çocuklar gibi çocuksu olamaz. Oldukça geleneksel ebeveynler tarafından açık-seçik kurallar çizilerek yetiştirilmiştir. Aile kendi durumu ve sorumlulukları nedeniyle ya devamlı çalışmak zorunda kalarak kendisine duygusal ve diğer ihtiyaçlarına ilgisiz kalmıştır, ya da erken yaşta aile bütçesine katkıda bulunmak zorunda bırakılmıştır.

Ayrıca bir an evvel büyümesi istenmiş ve buna zorlanmış olabilir. Ebeveynler çocuğuyla ilişkilerinde çocuksuluğu, şakacılığı, oyunculuğu unutmuştur. Kendi kendisine yetmeyi küçük yaşta öğrenir. Ailede ezici veya özgüven zedeleyici otorite gösteren bir kişi söz konusu da olabilir.

 

Oğlak Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Oğlak Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

Oğlak Burcu Çocuğu Özellikleri Onlara Nasıl Davranmalı

 

Ay Oğlak Burcunda Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Ayşem Aksoy – Astroloji Dergisi

Son Güncelleme 22 Mart 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. özlem dedi ki:

    biraz duygusuz olabilmek için bu konumdan isterdim biraz. oğlak olmak ta zor da duygular oğlak olsa biraz duyarsız olmak iyi olmaz mıydı.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.