Yükselen Balık Burcu Genel Özellikleri ve Etkileri

Yükselen Balık Burcu Genel Özellikleri ve Etkileri

Yükselen Balık Burcu Özellikleri

Yükselen balık burcu özellikleri nelerdir? Balık yükseleni yaşamımızı nasıl etkiler? Yükseleni balık olan insanlar ve ayırt edici özellikleri nelerdir?

Yükselen burcumuz bizlerin dışa yansıyan yönünü belirler. Güneş burcumuz ne olursa olsun bizi tanıyanlar aslında yükselen burcumuzun kişiliğimize kattığı özelliklerle bizi tanırlar. İç dünyamızda farklı bir kişi olabiliriz ama başkaları için biz yükselen burcu özelliğimizle yaşantımızı sürdürürüz.

Yükselen Balık “Genel Özellikleri”

Çekici, sevimli ve güvenilir insanlardır. Aynı zamanda alçakgönüllü ve sıkılgandırlar; fakat en önemli özellikleri merhametli ve yardımsever olmalarıdır. Sevgi güçleri çok gelişmiştir. Her şeyi çok çabuk kavrayabilirler. Kafalarında her zaman güzel ve üstün bir dünya vardır. İnsanlara güven verirler. Gelişigüzel her işe atılmayı sevmezler; çünkü kendilerine güvenleri yoktur. İçlerinde gizli duran iyilik yapma duyguları su yüzüne çıkınca rahatlığa ve kişisel güvene kavuşurlar. Kimi konularda önüne geçilmez inatları vardır.

Yükselen Balık “Duyguları Hayatını Yönetir”

Duyguları ile davranışlarını yönlendirirler. Çevreleriyle iyi ilişkiler kurmak ister böyle olmayınca da çok sarsılırlar. Her şeyin neden düşündükleri gibi olmadığını anlayamazlar bir türlü. Kendilerine heyecan ve güç verdiğini düşündükleri için sık sık ev değiştirirler. Dostları ile ciddi toplantılar, yemek ziyaretleri yapmayı severler.

Aşk yaşamlarında duygusal davranırlar. Sevdiklerine karşı çok duyarlı olur, onlara çok değer verirler. Yaptıkları işle gurur duymak isterler. Eğer işleri onları doyurmuyorsa tüm cesaretleri kırılır, moralleri bozulur.

Yükselen Balıklarda “Aşk ve Evlilik”

Aşk konusunda da fazla duygusal olmalarından dolayı düşüncelerine uygun bir evlilik yapmaları zordur. Güven içinde olduklarından gerçek mutluluğu bulacaklarına inandıkları için erken evlenmeyi yeğ tutarlar. Birlikte yaşadığı kişiler bir ölçüde onların hayatlarını yönlendirirler. Onları göklere çıkardıkları gibi yerin dibine de sokabilirler. Başarısızlıklarından kendilerini sorumlu tutmazlar.

Fazla hayalci olmalarından ötürü ruhsal yönden aydınlanmayı isteyen saf kişileri yanlışlara sürükleyebilirler. Dostları yaşamlarında önemli bir yer tutar. Hiç bir zaman onları incitmek ya da onlar tarafından incitilmek istemezler. Başkalarının tanıdığı ünlü bir kişi olmayı dilerler.

Ufukta yükselen burç, Balık olduğu zaman, Neptün yönetici gezegen olarak ön plana çıkar. Bu yükselen burç, idealist, aşırı hassas ve duyarlı bir kişiliğin ortaya çıkmasında etkilidir. Neptün etkisi, karakterde Don Kişot kompleksinin* doğmasına da neden olabilir. Yükselen Balıklar genellikle

  • kolay idare edilebilen,
  • uyumlu,
  • romantik ve hayal dünyası gelişkin

bir insandır.

Yükselen Balık “Gerçeklerden Uzak”

Yükselen Balık, kendine ve kararlarına tam anlamıyla güvenemediği için genellikle diğer insanların fikirlerine ve tavsiyelerine ihtiyaç duyar. Ama aldığı fikirleri ve tavsiyeleri uygulamak konusunda da yeterince etkili değildir.

  • Hayatın gerçeklerinden uzaklaşarak,
  • hayal dünyasında kalmak,
  • günlük gereksinimleri gözardı etmek,

tipik Yükselen Balık karakteristikleri arasındadır. Kendini tam anlamıyla ifade edemeyen Yükselen Balıklar, oldukça utangaç ve çekingendir. Dikkat çekmemek isteği, sahip olduğu pek çok yeteneğin, hiç kullanılmadan ve geliştirilmeden, atıl kalmasına neden olur. Etrafındaki insanlara yardım ve hizmet etmek, Yükselen Balık için hem çok önemli, hem de çok tatmin edicidir. Ayrıca estetik duyarlılık sahibi olan Yükselen Balık insanı, şiir, müzik ve dans alanında özel becerilere de sahiptir.

Yükselen Balıkta “Hayal Kırıklıkları”

Yükselen burcu balık olanlar hem kendisi hem de birlikte olduğu insanlar için büyük ideallere ve yüksek beklentilere sahiptirler. Genellikle duygusal alanda mükemmeliyet ihtiyacında olan Yükselen Balık insanı, çoğu zaman hayal kırıklıkları yaşarlar. Ancak efsanelerde, mitlerde rastlanan aşk ilişkileri beklentisi, ütopyalarla gerçekleri birbirine karıştırmasındaki en temel nedendir.

Su elementinden olan Yükselen Balıklar, Değişken niteliktedir ve hayatın farklılaşan şartlarına kolayca uyum sağlayabilme yeteneğine sahiptir. Yükselen Balığı sembolize eden farklı iki yöne hareket eden balıklar, karakterindeki zor karar verme özelliğini de yansıtır. Her hangi bir konuda karar almak ve uygulamaya geçmek, gerçekten Yükselen Balıklar için oldukça zordur. Düşüncelerinden daha çok duyguları ve sezgileri karar aşamasında belirleyiciliğe sahiptir.

* Don Kişot kompleksi: Kişinin kendine göre faydalı olduğuna inandığı işleri yapması.

Kısaca Yükselen Balık Burcu Özellikleri

Neptün ve Jüpiter etkisi altındadır

– Ruhsal varlık
– Ruh dünyası derin
– Mistik
– Empatik
– Telepatik
– Büyüleyici
– Aşırı duygusal
– Kolay ağlayan
– Dert dinlemeyi seven
– Pozitif ve negatif enerjiyi kendine çeken
– Geleceği görebilen (Prekognisyon)
– Gelecekte olacakları hissedebilen (Premonisyon)
– Durugörü uzmanı
– Medyum
– Sıcak bir kalbe sahip
– Fedakar
– Karşılıksız yardım yapmayı sever
– Rüyaları gerçekçidir
– Temiz kalpli
– Başkaları tarafından aldatılmaya müsait
– O olmadan dünya ruhsuz olurdu

 

Yükselen Balık Burcu Özellikleri ve Etkisi

Ay Balık Burcunda, Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Balık Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Balık Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

Balık Burcu Çocuğu Özellikleri Onlara Nasıl Davranmalı

Balık Burcu Sağlık ve Hastalık Analizi Olası Hastalıkları

 

www.akrepblog.com

Yazarı ve kaynağı belirsiz. Yazı yeniden düzenlenerek uyarlanmıştır. Kaynağını bilen lütfen iletsin.

Son Güncelleme 23 Mart 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.