Balık Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Balık Burcu Erkeği, Balık Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Balık Burcu Erkeği Tüm Özellikleri

Balık Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Balık burcu erkeği nasıl bir erkektir, genel özellikleri nelerdir? Astrolojik olarak balık burcu erkeği yakışıklı bir erkek midir? Balık burcu erkeğinin kişisel özellikleri nelerdir? Genel olarak balık erkeği nasıldır?

Balık Burcu Erkeği Kişiliği?

William Shakespeare bir Boğa’ydı ama, sanki bir Balık burcu erkeğiyle ilişki kurmayı düşünen herkese şu mesajı bırakmıştı: “Erkeklerin yaşamında bir yükseliş vardır, Sele kapılmışçasına alır götürür servete; Birde, tüm yaşamı boyunca O, Sığlıklarda sürünüp, mahkum olur sefalete.”

Şayet bir Neptünlü bir akrep burcu erkeğine aşık olmak üzereyseniz, yukarıdaki dizeleri, burnunuzu her pudralayışta görebilmeniz için, çantanızdaki aynaya yapıştırın. Böylece, kalbiniz bir yana, geleceğinizi ya yapmış ya da yıkmış olacaksınız.

Pembe rüyalar içinde olan kafanızdaki karmaşıklığı çözmeye ve yanısıra ay ışığında yüzmeyi kurduğunuz Balık dostunuzun suların ne zaman yükseleceğini bilip bilmediğini iyice anlamaya çalışın. Eğer yükselen suların seline kapılmayı biliyorsa, dünyada hiçbir kızın olamayacağı kadar şanslısınız demektir. Birlikte üne ve servete doğru yüzeceksiniz. Yok eğer, sizin Balığın, gözlerini yıldızlar kamaştırdığı için suların yükselişini görmeyip o coşkun seli kaçırması gibi bir olasılık varsa – sizi uyarırım, böyle bir Neptün akılsızlığı, bilemeyeceğiniz kadar korkunç bir bahtsızlıkla sonuçlanabilir.

Bir Balık burcu erkeği, olmasını istediğiniz her şey olabilir ya da olmasını istemediğiniz her şey olabilir. O’nun yaşamındaki yükseliş fırsatla eş anlamlıdır. Kesin karar, azimli davranış ve başarıya engel olan o sulu hayallere son verme yeteneği ister. Asıl sorun şudur ki, bazı Balık burcu erkekleri, ayaklarına çarptığı zaman bile suların yükselmekte olduğunu asla fark edemezler.

Olumlu Etkiler Almışsa Yükselmesi Kaçınılmaz Olabilir

Balık erkeği zayıf değildir. Yalnız bazen solmakta olan bir gümüş yıldızla gereğinden fazla oyalandığı için, başarının parlak güneşini kaçırabilir. Bütün Balıklar tatlı hayalciler değillerdir tabiki. Ama bir çakıl parçasıyla uyandırabileceğiniz Balıklardan daha fazlası, öyledir. Bununla birlikte, gene de bir umut var. Yaşamın olduğu yerde her zaman umut da vardır zaten. Her ne kadar dünya onların o güzel hayal güçlerine ölesiye muhtaçsa da, Balık burcu erkeği ekmeğini kazanmak için bir işin ucundan tutması gereken zamanlar da vardır. Bir işi tutunca da tam tutar.

Zira Neptün’ün keskin zekası sezgileriyle birleşince Balığı şana, şerefe ve üne kavuşturacak olan yüksek hedeflere yöneltebilir. Hatta büyük zenginliğe ve ölümsüzlüğe de erişebilir. Bu kadar olmasa bile (her zaman on ikiden vuramazsınız) en azından saygıdeğer bir kişi olur ve rahat bir güvenliğe kavuşur. Sizin birlikte yüzdüğünüz Balık burcu erkeğinin bu çeşit bir Balık olmasını dileyelim. Bu koşullar altında başka hiçbir Burç, Balığın yeteneğini ve gücünü (potansiyelini) durduramaz.

Balık Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Yükseliş Zamanlarını Kaçırmaması Önemlidir

Bununla birlikte, diyelim ki yirmi beş yaşlarındaki bir Balık burcu erkeği yaşamındaki yükselmeye uygun zamanı fark edemedi, kaçırdı. O zaman, dosdoğrusunu söylemek gerekirse, geleceği pek de ümit vermez. Bunun haksızlık olduğunu mu düşünüyorsunuz? Pekala, süreyi otuz beş yaşa kadar uzatalım, ama bilin ki kumar oynuyorsunuz. Ben geleceği parlak değil dedimse, sizi düşünerek böyle söyledim. Bir eş olarak aile hayatı açısından. Kendi kişisel geleceği şöyle böyle yeterli olabilir. Eskimiş hayallerini gömüp, basan için taze fikirler üretemeyen pek çok Balık burcu erkeği gene de iyi kötü mutlu olacakları hayatlar yaşayabilirler.

Çünkü onların bütün ihtiyacı, kenarı köşesi paslanmış da olsa; o hayallerdir. Buna iyi bir somun ekmeği de eklediniz mi, biz uygunsuzların çoğu kadar mutlu bir adam olur çıkar. Ha! Bir şeyi eksik söylediğimi fark ettiniz! Bir somun ekmek ve Siz, tamam mı? Ama şunu bilin ki, “Siz’i kasten atladım. Hayalci, hassas, artistik Balık ekmekle de pekala yaşayabilir, hatta bu ona yeter de artar bile. Gelin görün ki bu perhiz bir eşi, birden beşe kadar tatlı minikleri, hatta kim bilir, (Burcunu göz önüne alınca) belki birkaç da büyüğünü beslemeye yetmez. Sizin de, çorap, kozmetikler, ayakkabı, ıspanak, kira parası, kereviz, süt, ampul filan gibi bir takım ihtiyaçlarınız olacak; yani, her halde ne demek istediğimi anlıyorsunuz.

Bu çeşit bir Balıkla evlenebilmek için sadece bir tek çare var: O da mirasyedi olmak. Yok, hayır, bir çare daha var: iki işiniz olması. Biri sizin, biri de O’nun için.

Balık Burcu Erkeği Romantizmle Yoğrulmuştur

Şimdi; romantik saatler boyunca mutlu olmayacağınızı söylemedim. Bir şey var ki dünya yüzündeki hiçbir balık burcu erkeği romantizm sıkıntı çekmez. Aşkı sanki teneffüs ederler. Gelin görün ki, aşk ıspanağın, bebek patiklerinin ve akıl sağlığınızın yerini tutmaz. Gezegenler, kendi hikmetleri çerçevesinde, bu hayalci, tip Balık burcu erkeğini korumak için bol şans vererek, yaşamın bu çeşit karışıklıklarını halletmişlerdir. Bir patron ya da patroniçe bulurlarsa (ikincisi daha olasıdır, ama ikisi de olabilir) bu adam büyük bir müzisyene ya da en azından harika bir insana dönüşebilir. Ama, başında siz, o tatlı minikler ve de daha büyükleri, yaratılışının artistik sadeliğinden doğan bütün o karmaşa varken, bırakın patroniçeyi, patronu nasıl bulacak?

Bu işin yürümeyeceğini kabul etmek zorundasınız. En iyisi, şimdiden tezi yok, O’na güle güle deyin. Biraz ağlarsınız, biraz acı çekersiniz hatta derinden yaralanırsınız. Ama ne de olsa, yürüyen konuşan bir hayalle evlenip, cüzdanınızda boş dileklerden başka hiçbir şey olmadan ev sahibiyle yüz yüze gelmekten iyidir. Çünkü bu gerçekten acıdır.

Yükselme Trendindeki Balık Burcu Erkeği

Ekmek tipini böylesine yürekli ve gerçekçi bir bakışla inceledikten sonra, şimdi diğer tip Balık burcu erkeği hakkında konuşabiliriz. Hani şu suyu yükselirken yakalayan Balık burcu erkeği. Hiç kuşkusuz O, her kız için, kaçırılmayacak bir kısmettir. Her zaman O’nun bir Einstein’a dönüşmesi olasıdır ki, bu tek kelimeyle harikulade bir şeydir. Süper pratik Oğlak ve o atak, hiddetli Koç erkeğinin bile birkaç küçük kusuru olabilir. Güzel olan, suyun üst yanına doğru savaşarak yolunu bulan bir Balığın çok büyük olasılıkla, ikiz ödülleri olan şöhret ve serveti ayaklarınıza sermesidir. Başka bakımlardan da O, gerçekten büyük insandır.

Bir Balık burcu erkeğinin ön yargıları hiç yoktur. Mokasenleriyle birkaç mil yürümedikçe bir Kızıl deriliyi, çıplak ayakla dolaşmaya kalkışmadıkça bir Budist’i yargılamak aklının ucundan bile geçmez. O zaman bile anlayış gösterecek ve eleştirici bir yargıda bulunmayacaktır. Soğuk suçlamalarda çok kısa, sıcak hoşgörüde çok uzundur. Hatta kayınvalidesine bile anlayış göstermeye çalışır. Bunu kaç erkek yapar?! Neptün erkeğinin hiç kimse de bulunmayan bir halden anlayışı vardır. Arkadaşları sırlarını O’na açarken tepki göstermesinden hiç korkmazlar. Balık burcu erkeğinde şok etkisi oluşturmak için, gerçekten büyük olay gerekir.

Balık Burcu Erkeğinin Şaşırması İçin Olağandışı Nedenler Gerekir

Siz, ben ve sizin Balık burcu erkeği, üçümüz bir odada otururken içeriye bir adam girse ve dört ayrı eyalette dön karısı olduğu için biraz endişelendiğini anlatsa, belki siz dik dik adama bakarak hapsedilmeyi hak ettiğini düşünürsünüz; ben adama dudak büküp ‘kokarca‘ diyerek alay ederim; ama sizin Balık muhtemelen adama “Hangi dört eyalet?” diye soracaktır. “Katlanman içinde aşık olduğunuz biri var mıydı?” Balık meraklıdır ama olaylar O’nda hiç şok etkisi yapmaz. O adama gelince, Balığa göre, çok büyük anlayışa ve çok iyi bir avukata ihtiyacı var.

Balık bir ya da iki sırrını kaza ile birine açabilir, ama bunu asla isteyerek yapmaz. Bazen yapacağı zararı farketmeden konuşur. Söylediği sözlerin insafı az kişilerce yanlış ışık altında yorumlanabileceğini bir türlü anlamak istemez. (Örneğin, o zavallı çok kanlı adamın çektiği sıkıntıları, kendi kız kardeşi ve sizin anneniz gibi insanların neden anlamadıklarını kavrayabilmesi için Balığın bir hayli düşünmesi gerekir.) Öte yandan, birşeyi yüzgecinin altında saklamasını kendisinden özellikle rica ederseniz, ağzı çok sıkı güvenilir birisi olur ve en gizli en korkunç sırlarını bile O’na güvenerek açabilirsiniz.

Balık Burcu Erkeği Hassas ve Mistik Bir İnsandır

Merkürinin etkilediği kimi Balıklar çabuk, akıcı olarak ve sık sık konuşurlar. Tipik Neptünlü yavaş konuşur, kibar düşünür ve kendi işinden başkasına karışmamaya çalışır. Gene de, kendini sürekli olarak arkadaşlarının, akrabalarının ve komşularının dertleriyle yüz yüze bulur. Neptün dertleri öylesine güzel dinler ki, hepsi akın akın Balığa koşarlar. Saç kurutucunuzun kırılması, babanızın sinüzit sıkıntısı, banka hesabınızın suyunu çekmesi gibi küçük dertlerinizi O’na açmaktan hoşlanırsınız, ama pek üstüne varmamaya çalışın.

Bir Balık burcu kocanın ya da erkek arkadaşın hiç ihtiyaç duymadığı bir şey varsa, o da dertlerin kucağına yığılmasıdır. Başkaları zaten gün boyu dertlerini O’na yüklüyorlar. Paket paket. Sizin yanınızda biraz rahatlamaya ihtiyacı vardır, insanlar aslında Balığa yüklenmek istemezler. Ama Neptün yapısının bu kadar hassas bir alıcı olduğunu pek farketmezler. O çevresindeki iyi ya da kötü, eğlenceli ya da korkunç, karanlık ya da aydınlık bütün titreşimleri tepeden tırnağa algılamaktadır. Her mistik insanın söyleyebileceği gibi (ki bunların çoğu Balıktır) böylesine emici, duygulu bir süngerin yaşamı, ruh sağlığı üzerinde yıpratıcı bir etki yapabilir.

Sık Sık Dinlenmeye İhtiyaç Duyabilirler

Şu bir gerçektir ki, O’nun, kulağını arayan, kalbini çelen herkesin duygularını çok canlı olarak O’na hissettiren hassas alıcıları vardır. Balık burcu insanları çoğunlukla uzun süreler dinlenmek zorundadırlar. Neptün ruhu arada sırada yalnız kalmalıdır ki, taze esintiler kendisine aktarılan bütün o dertlerin yaralarını iyileştirebilsin ve sakin, yıpranmamış kişiliği geri gelsin. O yüzden Balık burcu erkeği dinlenirken sakın O’nu rahatsız etmeyin. O’nun o sükunete çok ihtiyacı vardır. Yalnız kalmak ya da kendi başına yürümek isterse, bırakın gitsin. Çok fazla bir arada olmak Balığın aşkındaki güzelliği bozabilir. O sevginin sere serpe büyümek için genişliğe ihtiyacı vardır.

Balık burcu erkeğinin hassas olduğunu ve kolayca incinebileceğini unutmayın. Balığın çekingenliği kendi yetersizliklerini üzülerek farketmesinden ileri gelir ve bu yetersizlik her ne olursa olsun, O’na çok acı verir Hayranlık duyduğu birinin O’nun erdemlerinin farkında olduğunu bilmek ister. O, sizsiniz. Desteğinizi O’ndan hiçbir zaman esirgemeyin.

Balık Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Doğa Üstü Olaylar İlgisi Çeker

Balık burcu erkeği, Yoga ye Zen yapmayı, doğa üstü olaylar ve inançlarla uğraşmayı deneyebilir. Belki astroloji, numeroloji ye hatta yeniden dünyaya geliş konularına da ilgi duyacaktır. Akrep burcu gibi Balık burcu da gizli güçler, bilinmeyen olaylarla ilgili kurallara ilgi ve anlayışla doğmuştur. Yaratılışında bulunan bu gibi ilgiler kendisi için genellikle iyidir.

Ruhsal dengeyi korumasına yardımcı olur ve canlı hayal gücünü dengede tutan bir çapa görevi yapar. Balık burcu erkeği arada sırada öfkelenir ama öfkesi pek şiddetli değildir ve uzun da sürmez. Kızgınlığı geçtiği zaman da sular gene durulur ve yaşam tekrar eski huzurlu sakın havasına döner. Bazı Neptün erkekleri evde biraz bağırıp çağırsalar da zararsızdır. Balık için örneğin Boğa Burcunun boğası gibi gerçekten böğürmek hemen hemen olanaksızdır. Görüyor musunuz, ne kadar şanslısınız?

Kendisinin duygularını, düşüncelerini anlamak güçtür ama, Balık burcu erkeği başkalarının kafalarındaki şeytanlıkları apaçık görmekte hiç güçlük çekmez. O’nu aldatmak zordur. Kafanızın içinden dosdoğru öbür tarafı görecektir. Öte yandan, sizi yanıltmak için iyi bir nedeni olduğu zaman, yanıltabilir. Kendi kişisel işlerini, duygularını meraklı gözlerden kesinlikle gizli tutmak istediği için karşısındakini yanıltır.

Balık Burcu Erkeği Eğlenmek İçin Sizi Yanıltabilir

Belki sizin Balık burcu erkeği bu konuda o kadar nörotik olmayabilir. Ama gene de, aslında puro aldığı halde size kuru temizlemecide olduğunu söyleyeceği zamanlar olacaktır. Neden bunu ben de bilmiyorum. Kendisi de bilmez. Bu Balığın zevk aldığı anlaşılan (ikizler de öyledir) bir çeşit zararsız aldatmacadır. Yeşil pantolon askısı takarken, başkalarının turuncu askı taktığını ya da hiç askı kullanmadığını sanmaları O’na, her nasılsa, güven duygusu verir. Madem ki bu O’nu mutlu ediyor, öyleyse bırakın o küçük bilmecelerini kullansın.

Bunu ne diye büyük bir sorun haline getirmemeli. O’nun temizleyicide olmadığını siz de biliyorsunuz, çünkü dükkanda puro alırken kendi gözlerinizle görmüştünüz. Pantolonun Pazartesiye kadar hazır olmayacağını söylediklerini anlatacak olursa, temizleyicinin elinin de pek yavaş olduğunu söyleyin, geçin. Sadece canlı hayal gücünü yağlayıp tam hızla çalışır durumda tutmak için, böyle ufak tefek aldatmacalar yapmaktan çok daha kötü alışkanlıkları olabilirdi.

Balık Burcu Erkeği Kıskançlık Nöbetleri Geçirmez

Balık burcu erkeği, büyük kıskançlık nöbetlerine tutulmayacak. Tutulsa bile, doğuştan öyle kusursuz bir aktördür ki, (eğer bunu göstermesine fırsat verirseniz) büyük olasılıkla bunu size belli etmeyecektir. Ama, tüm o şair, yumuşak yaratılışıyla gene de bir erkektir, sizden her halükarda tam bir sadakat bekleyecektir. Öte yandan, siz kendi kıskançlığınızı önlemeye bakın. Zira O’nun her iki cinsten de sıcak arkadaşları olacak ve onlara pek sevimli davranacak; hatta bazen hiç uygun olmayan saatlerde.

Sosyallik O’nun doğal yapısı. Elinden birşey gelmez. Eğer siz şiddetle sahiplenen bir tipseniz, tehlike var demektir. Bir Koç ya da Aslan kızı başka bir ay ışığının peşine düşse daha iyi olur. Balık güzelliğe hayrandır, zaman zaman güzel bacaklara baktığı olur. Biraz gayretle buna göz yumarsanız, ödülünüz, hem romantik bir aşık, hem de evrendeki herşey hakkında konuşabilen, iyi bir arkadaş olmayı bilen nazik bir koca olur.

Balık burcu erkeğinin, yalnızlık ve sıkıntı anlarında üstünüze hey heyler gelince, önlüğünüzü çıkartıp akvaryumun arkasındaki köşeye fırlattığınız gibi üstünüze sarı bir elbise ve yüzünüze de bir altın gülücük takın, yeşil biletlerinizi alıp neşeli bir şova gidin; O’nu götürmeyin. Balıklar özellikle imaya karşı hassastırlar. Para konusunda tutumlu ve dikkatli olmasını sağlamanız pek kolay olmayabilir.

Neptün insanları (Oğlağın veya Boğa, Kova, Yengeç Burçlarındaki güçlü gezegenlerin etkisinde değillerse), açıkçası pek tutumlu sayılmazlar. Tutumlu olmayı öğrenecektir. Ama lütfen siz de müsrif biri çıkıp işleri büsbütün karıştırmayın. Tabi elinizden gelirse. Her ailede bir müsrif, evin fakirleşmesine yeter. Balığın önünde iyi bir örnek olmalıdır. “Lideri izle” kuralı Balık karakterinde nasıl işe yarar, bilemezsiniz. Yani, eğer lider O’nun yakını ise ve saygı duyduğu biriyse. Balığın doğal yapısı, çevresindeki titreşimlere karşı çok hassas bir alıcıdır. Özellikle bu titreşimler duyguyla yoğunlaşmışsa.

Balık Burcu Erkeği Nasıl Bir Babadır?

Balık burcu erkeği çocuklar için bulunmaz bir eğlence ve oyun arkadaşıdır. Belki onları tekne gezintilerine, yüzmeye ve şnorkelle dalmaya götürecektir. Çocuklar en sevdikleri masal kahramanlarını yaşayan renkleriyle canlı olarak O’nda bulacaklardır. Onların küçük kafalarını yaşlarına göre felsefe serpintileriyle zenginleştirebilir, onlara yumuşak baladlar (şarkı, mani) söyler, ya da yoga stili başlarının üstünde durmayı öğretir. Çocuklar her halde O’nu çok sevecekler.

Az rastlanır bir yetenek olarak, küçük bir kuşu incitmeden ve korkutmadan avucuna almayı bilmesi sayesinde çocuklarınız dengeli ve uyumlu büyükler olarak yetişecekler. Çocuklarla ilgili sorunlar çıktığı zaman siz onları tokatlarken Balık burcu erkeği dertlerini dinleyecek siz burunlarını ve giysilerini temiz tutarken kafalarını canlı ve faal tutacaktır. Ve sonuç kuşkusuz iyi olacaktır.

Asla Hayallerini Küçümsemeyin

Hiçbir zaman bu adamın hayallerini küçümseyip ayak altı etmeyin bunu hiç affetmez ve hiç unutmaz. Hayal arabasını bağlayacağı iyi, sağlam bir yıldız bulmasına yardım ederek, hayallerini gerçekleştirmesi için O’na bir şans tanıyın. Bağlanacağı yıldızın da sağ duyu eklipsinde, vızıldayan değil parlayan bir yıldız olmasına dikkat edin. Aşkta Balığın duygusal olarak sınırsız bir güvene ve sadakata ihtiyacı vardır. Bu, aynı zamanda, aslı olamayan yakınmalarla O’na yüklenmemeniz gerektiği anlamına da gelir.

O’nun heyecan dolu umutlarının anlayışlı bir sevgiyle sulanması, beslenmesi gerekir. Mutlu bir aile hayatıyla da toprağını zenginleştirmeyi unutmayın. Durmadan kusur bulup dırdır etmek ve eleştirmek gibi öldürücü haşaratı onun köklerinden uzak tutun. Birgün kafasındaki o vahşi ve çılgın umutlar arka bahçenizdeki, gereksiz yaban otlarından, yüksek para ağaçlarına dönüşecek hem de sizin özel rüyalarınızın erişemeyeceği kadar yüksek ağaçlara… Balığın yüreğinden sonsuza kadar umut fışkırır. Onu küçümsemeyin. O umut pınarlarını sevgi ve şefkatle beslerseniz, birgün sizi hiç umulmadık muazzam bir şans yağmuruna tutabilirler.

Balığın “kendini mahveden” bir burç olduğunu duymuş ya da okumuşsunuzdur; bu da sizin sinirlerinizi bozup terslik etmenize yol açabilir. Korkmayın. Bütün Neptün erkeklerinin her zaman biraz kendilerine zarar verdikleri doğrudur. Ama, tıpkı, size bağlanmadan verilen bir paketi bağladığınız gibi, O’nu da tekrar ‘sağlamlaştırabilirsiniz. Düğümleri yeterince sıkı atarsanız, sık sık çözülmez. O’na kahvaltıda bir hayal, öğle yemeğinde zekice bir şaka, akşam yemeğinde Chopin ve yemekten sonra da Browning ikram edin. Sonra da keyfinize bakın. Atlamaktan korkmayın, çünkü su çok güzel.

 

Balık burcu kadınını tanımak ister misiniz? Balık Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

 

Balık Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir

www.akrepblog.com

Linda Goodman‘ın Burçları, Yaşamın İçinden Gerçekçi Bir Dille Anlatan Muhteşem Eserinden Derlenmiştir.

Son Güncelleme 20 Şubat 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.