Balık Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır?

Balık Burcu Kadını, Balık Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Balık Burcu Kadını Tüm Özellikleri

Balık Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

Balık burcu kadını nasıl bir kadındır, genel özellikleri nelerdir? Astrolojik olarak balık burcu kadını güzel bir kadın mıdır? Balık burcu kadınının kişisel özellikleri nelerdir? Genel olarak balık kadını nasıldır?

Balık Burcu Kadını Kişiliği Nasıldır?

Beyler, sağa doğru uzayıp giden sıraya girin ve lütfen hepiniz birden üşüşmeyin. Her erkeğe yetecek sayıda Balık burcu kadını bulunmayabilir, ama bu, sırayı töreyi unutmanız için bir sebep değil ki! Sıranızı beklemek ve şansınızın yaver gitmesini dilemekten başka çareniz yok.

Astrolojiyi bir yana bırakın, zaten Balık burcu kadınının büyüleyici güzellikleri dilden dile dolaşır. Onun da olumsuz yanları vardır kuşkusuz; ama ilk bakışta, balık burcu kadını, her erkeğin ilkokul sıralarından aşkıdır. Şunu da kabul etmek zorundayız ki, bu kadının modern ve özgürlükçü olması, o dökme demirden biblo gibi görünüşüyle birleşince Balık burcu kızının değerini büsbütün yükseltir. Kadınca gizemden yoksun bunca kadın, aşıkların yolunu karartan bir bulut oluştururken; balık kadını uslu, güzel, çaresiz Neptünlü yaratık, çevresine üşüşen erkekleri kocaman sopalarla geri püskürtmek zorunda kalmaktadır.

Balık Burcu Kadını Erkeğe Üstünlük Kurma Çabasına Girmez

Aslında Balık Burcu kadınının bu kadar çok rağbette olmasına şaşmamak gerek. Bir kere, Neptünlü kadın evli olsa da olmasa da, erkeğini gölgede bırakma gayretine düşmez. Herhangi bir şekilde erkeğine üstünlük kurmak gibi en ufak bir gizli arzusu yoktur. Erkek gönlünce, oturacağı zaman O’nun iskemlesini çekebilir, mantosunu tutabilir, ıslıkla O’na taksi çağırabilir, sigarasını yakıp, içine sine sine kendisinin ne harikulade bir adam olduğunu anlatabilir.

Balık kızının tüm istediği erkeğinin kendisini koruması, ilgi ve sevgi göstermesidir. Başını erkeğin geniş omuzlarına dayayarak, kocaman açılmış şaşkın gözlerle onun ne kadar da güçlü olduğunu ve şu korkulu dünyada ona ne kadar çok ihtiyaç duyduğunu söylemekten büyük bir mutluluk duyar. Dışarıda masumları yiyip, mahvetmek için bekleşen o azgın kurtları düşünsenize bir kez.. Bütün bunlar bir kızın korkudan düşüp bayılması için yeter de artar bile! Bu kadar nazlı olmayanları bile (ki Balık kızların çoğu nazlıdır,) erkeğin bütün dertlerini tatlılıkla dinleyerek, ona, her bunalım anında başvuracağı iyi bir dert ortağı olurlar.

Balık Burcu Kadını Güzel midir?

Güzellik görecelidir, net bir cevap verilemeyecek bir sorudur bu. Balık burcu kadını güzel midir? Balık burcunun o kadar derin, masum ve içli bir güzelliği vardır ki fiziksel olarak güzel görünmese de sizi derinden etkileyecektir. O minik bir kedi yavrusu gibidir. O kadar içli bir gülümsemesi vardır ki genetik etkenler onu fiziki olarak güzelleştirmemiş olsa da gülüşü ile içinize işlemesini çok iyi bilir. Bakış açınıza göre tüm balık burcu kadınları tabiki güzel olamayabilir ama balık burcu kadınlarının hemen hepsi insanın içine işleyen derin bir masumiyete sahiptiler.

Balık burcu kadını güzelliği ile sizi etkiler mi onu bilemem ancak duygusal ve ruhsal yapısı ile bunu çok iyi becerdiğini söyleyebilirim.

Huzurlu Bir Sığınak Gibidir

Balık burcu kadını eşinin, aşığının, erkek arkadaşının, erkek kardeşinin, babasının, kısacası her erkeğin bir eli arkasına bağlıyken bile tüm dünyanın üstesinden gelebileceğini düşünür. Buna öylesine içtenlikle inanır ki, şaşılacak kadar az bir gayretle erkekleri de aynı şeye inandırır. Ne de olsa erkek erkektir. Balık kızının neden bu kadar gözde olduğuna hala şaşıyor musunuz? Balık burcu kadını gururlu erkeği için, trafik gürültüsünden ve makinelerin tıkırtısından uzak, sıcak, rahat ve sakın bir huzur cennetidir. O’nun havuzundaki ışıklar yumuşak ve loştur. Bunlar, neon ışıklarının ve borsadaki, hayatını nasıl kurtaracağını bir türlü anlayamadığı, o minicik aptalca sayıların yakıp mahvettiği yorgun gözleri dinlendirir. (Bununla birlikte, eğer o sayılar gerçekten yaşamını kurtaracaksa, Balık kızı da hemen kaleminin ucunu sivriltebilir.)

Balık burcu kadını, kışın yumuşacık tüylü angora eldivenler, ilkbaharda nefis kabarık etekler giyer. Yazlar O’nu beyaz kıyafetleri içerisinde bulur. Sonbaharda futbol maçlarında yanınıza oturup ellerini ceplerinizde ısıtmaya çalışırken ve size skoru sorarken son derece güzel ve sevimlidir. Kısacası o her mevsimde sonsuz kadıncadır. En hafif deyimiyle arıların bal çanağına üşüştükleri gibi, erkekler de Balık kızının çekiciliğine kapılmaktan kendilerini asla kurtaramazlar.

Balık burcu kadınıyla kısacık bir konuşma, bir erkeğin anında rahatlamasına yeter. Erkeğin hayalinde, buz gibi bir havada ışıldayan ye çatırdayan sıcacık bir ateş canlanır, ya da kendisini, sanki tatlı bir ilkbahar gününde, kimsenin rahatsız etmeyeceği bir hamakta sallanıyomuş gibi hisseder. Balık kızı erkeğini mesleğindeki hiçbir sorun yüzünden suçlamayacağını, ya da elinde olmadan yaptığı yanlışlar için kınamayacağını açıkça belli eder. Bunlar her zaman başkasının suçudur, kendi erkeğinin değil. Erkeğine hiçbir zaman daha çabuk yükselmesi için baskı yapmaz. Erkeğinin kendi yanındaki yeri O’na yeter.

Balık Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

Balık Burcu Kadını ve “Öteki Kadın”

Şimdi Balık kadınının tüm diğer burçlar içinde, neden en tehlikeli “öteki kadın” olduğunu açıklamama gerek kaldı mı? Aman Allahım!. Ancak, gene de benden bir uyarı: Bu kız evlendikten sonra, sizi kendinize getirmek için dirseğiyle biraz dürtebilir. Doğrusunu isterseniz, epeyce dürtebilir. Bir bakıma, O’nun büyüleyici güzellikleri karşısında böylesine kör olup kendinizden geçtiğiniz için, bunu haketmiş sayılırsınız. Hatta birçok kez epeyce alaycı bile davranacaktır. Ama, her kadının bazı kusurları olur. Balık kızı kavgacı olmaktan çok daha büyük çoğunlukla nazik davranacaktır. O’nun çileden çıkıp çirkinleşmesi için eşinin son derece zalim ya da tembel biri olması gerekir. Eh, o zaman, zalim ya da tembel bir kocanın bu davranışı hak etmediğini kim söyleyebilir? Benden beklemeyin. Ben, O’nun yanındayım.

Ayrıca, O’nun o hoş, kadınca havası tüm küçük kusurlarını örter ve çoğu zaman tipik Neptün kızı yumuşak, hülyalı ve dişidir. Balık aynı anda iki ayrı yöne yüzdüğünden, başka kadınları sinir küpüne çeviren çalışmalı durumlara güzellikle ve sükunetle uyum gösterir. Kuşkusuz, arada sırada ters bir söz ve sinir bozucu bir gevezelik O’nun normalde sakin olan düşünce akımını birden kaynatıp köpürtebilir. Bazen küçüklüğünde kendisine haşin davranılan ve acı çeken hassas bir Neptün kızı, bu ezikliğin, burcunun sembolü olan iki balığı ayırmasına izin verir, işte asıl bu çok acı olabilir.

Kendi İçinde Aslında Kendi Zehrini Taşır

O zaman, yalnız, mutsuz bir Balık olur, sürekli öfkeyle yüzer ve kendisinden kaçmak için derinlere daldığı her yerde kendisiyle karşılaşır. Kendine duyduğu sonsuz sevgi ve sempatinin içe dönmesinin gerçek zehir olduğunu hiç fark etmez. İçki ve sahte hayaller gerçeği görmesine engel olur ve nehirdeki kendisini mahvedebilecek olan kayadan göremez. Ama normal bir Neptün kızı düzgün bir hareketle, her iki sembolik balığı sıkı sıkı bir arada tutarak yavaşça önce biraz geriye, sonra biraz ileriye süzülür durur.

Öyle ki, hangi yöne yöneldiğini kesin olarak hiçbir zaman anlayamazsınız. Balık Burcunun, bütün nehirlerin içine aktığı derin, gizemli bir deniz olduğu söylenir. Eğer O’nun şaşırtıcı sırlarının bazılarını bilirseniz, o zaman O’nu yakalama şansınız biraz daha artar. O neden yüzer? Her şeyden önce balık burcu kadını, anlaşılması güç biridir. Tüm güzelliklerini ve çelişkileri kendi içinde taşır. Evet balık burcu kadını gizemli bir kadındır. Çözmesini bilen bir erkek için ideal, bilmeyen için anlaşılması güçtür.

Şimdi; rengarenk keten önlükler giyen, utangaç utangaç gülümseyen ve kendisini yuvasına adamış bir eş, bir ev hanımı ve müşfik bir anne sembolü olan Neptünlü bir hanımefendiyi artık bir bakışta tanıyabilirsiniz. O’nun hiç de anlaşılmaz ve aldatıcı bir yanı olmadığını düşünüyorsunuz. Açık sözlülüğümü hoşgörün, ama yanılıyorsunuz. O’nu çekici, çocuksu, çaresiz, heyecanla titreyen, korunmaya muhtaç ve sokak kapısının kilidinin bile nasıl çalıştığını pek anlamayan tatlı küçük yaratık olarak görürler, işte, Balık kızının anlaşılmazlığı, yanıltıcılığı, şaşırtıcılığı burada..

Tek Düşmanı Kocasının Evlenmeden Önce Ayrıldığı Kadındır

Balık kızının çok tatlı biçimde anlaşılmaz ve hülyalı bir hali vardır. Ekonomiden hiç anlamaz; ama, ünlü bir moda dergisinden çıkmış gibi şık giyinir, boy boy torunları için sık sık güzel yemekler hazırlar, kirayı günü gününe öder, bayramlarda ve doğum günlerinde yakınlarına ve dostlarına çok zevkli hediyeler gönderir. O’nun yüreğinde; gelinlerine, mahalledeki kütüphaneciye, başkalarınca istenmeyen birine, köşedeki mezeciye, manava, sokak kedilerine, kimsesiz çocuklara, kasaba, gazeteci çocuğa ve inanmayacaksınız ama, hatta kendi ev sahibine ve buna benzer birbirini hiç tutmayan yaratıklardan oluşmuş koskocaman bir kalabalığa karşı açık bir sevgi ve şefkat vardır.

Bir tek düşmanı olabilir: kocasıyla evlenmeden önce geri çevirdiği adam. O da herhalde düş kırıklığı içinde yabancı Lejyona katılmıştır ve Balık kızın şimdi onun adını bile hatırladığından kuşkuluyum. Kalpsiz yaratıklar şu Balık kadınları. Anlaşılmaz ve aldatıcı, öyle mi? ! (Aman bunu komşularına söylemeyin sakın…)

Balık Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

Balık Burcu Kadını Son Derece Hassastır

Mart rüzgarları gibi sizin Balık burcu kadını da havadan havaya girer. Son derece hassastır ve duyguları incindiği zaman kovalarla gözyaşı dökebilir. Size öyle sitem dolu bir bakışla bakar ki, kendinizi sanki bir küçük tavşancığı vurmuş gibi hissedersiniz. Balık burcu kadınları bazen, yaşamlarını kurtarmak için vermek zorunda oldukları şiddetli savaşlar ve yükselme hırsı yönünden çaresiz bir şekilde silahsız oldukları düşüncesine kapılırlar. O zaman derin bir bunalıma düşerler. Böyle zamanlarda O’na, o derin gizemli bilgeliğine herkesin hayran olduğunu ve içten dostluğunu esirgemediği her bir insanın kendisini çok iyi anladığını anlatmanız gerekecek.

Bu da genellikle gerçeğin ta kendisidir, O’nun öğrenmesi gereken en zor ders, çekingenliğinden, kuşkularından kurtulmak zorunda olduğudur. Korkuları derinleşirse, başkalarından koparak kendi içine kapanacak ve sonra da neden yalnız kaldığına bir türlü akıl erdiremeyecektir. Sık sık, insanları zorladığı, onlara baskı yaptığı ve onları kötüye kullandığı endişesine kapılır; oysa o sırada böyle bir şey kendisinden başka hiç kimsenin aklından bile geçmemektedir.

Hassas Yapısını Soğuk Yönüyle Örtmeye Çalışabilir

Kimi zaman Balık burcu kadını utangaçlığını, aşırı hassasiyetini şakacılıkla, bilgiçlik taslamakla ve soğuk, bağımsız bir kişiliğe bürünmekle örtmeye çalışır. Ancak, bu sadece bir korunma dürtüsüdür; hassas kalbini kırabileceklerinden korktuğu kaba saba anlayışsız insanların yiyecekmiş gibi üstüne dikilen meraklı bakışlarından gizlenmek için bu örtüyü kullanır.

Yazdığı çok güzel şarkı sözlerine kendi gerçek ruhunu olduğu gibi döken bir Balık kızı tanıyorum. Bu şarkı sözlerinde kendi tatlı, çok özel rüyalarının renkleriyle gizli bir mesaj örüyor. Yazmadığı zamanlarda, insanların kendisini öyle tanımalarını istediği için, katı, duygusuz bir meslek kadını görünümüne bürünüyor. Gene de, bu tip bir Balık kızının bile kendi burcunun emirlerine karşı gelmeye gücü yetmiyor. Tüm o sözüm ona bağımsızlık havası içinde, kaldırımın kenarında durup, taksi çağırmak için yanındaki erkeğin ıslık çalmasını bekliyor.

Her insanın, kesinlikle yapmadığı bazı şeyler vardır. Neptün kadınlarına gelince; herkesin içinde, bir hanımefendiye yakışmayan davranışlarda bulunmak onların asla yapmadıkları şeylerden biridir. Balık burcu kadını, yüreğindeki korkuları yatıştırabilecek ve sık sık tekrarladığı, “Kimin kocaya ihtiyacı var? Kocalar sadece yaşamınızı altüst etmeye yararlar,” iddiasından kendisini vazgeçirebilecek olan pek çok erkeği yanıltır. Aslında, düşünün bir kez, böyle bir sözü bir Balık kızının içtenlikle söylediğine inanabilir misiniz? O Balık kızı ki; uyumak, yemek içmek ve nefes almak kadar, birine ait olmak gereksinimi içindedir.

Balık Burcu Kadını Nasıl Bir Annedir?

Bir Balık burcu kadını, size ayırdığı büyük parçanın dışında, tüm kalbini çocuklarına verecektir. Çocuklarının hepsini çok sevecek; ama daha çirkin, daha zayıf, daha küçük, daha sağlıksız olanların, Balığın kalbindeki yeri de bir başka olacaktır. Ancak ve ancak bir Balık film yıldızı, minik gamzeli tatlı bebekleri atlayıp, korkulu gözlerle bakan ufacık sakat yavrucuğu evlat edinir. Dişi Balıklar, küçük oğlanların utangaçlığını ve acemice davranışlar içindeki yeni yetme kızların arttıkça artan sıkıntılarını anlamakta üstüne olmayan, dünyadaki en büyük kadınlardır.

Bir Balık anne her yavrusu için binlerce tatlı, örümcek ağı gibi ince ince hayaller kurar. Küçükken kendi yoksun kaldığı şeylerden çocuklarının yoksun kalmamaları için varını yoğunu, her şeyini feda eder. Belki gereğinden fazla hoşgörülü olacaktır. Disiplin kurmak O’nun için zordur ve şunu anlaması gerekir ki, disiplinsizlik çoğu zaman aşırı ihmal kadar kötüdür. Bir bakıma, disiplinsizlik; kendi başına yüzmeyi öğrenmek için sıkı bir rehberliğe ihtiyacı olan bu küçük Balıkların iyi yetişmeleri konusunda ihmal edilmeleri demektir. Eğer çok fazla yumuşak davranmak gibi bir hata yapıyorsa, bunu O’na tatlılıkla anlatın. Hiç gücenmeden anlayış gösterecek ve yanlışını düzeltmeye koyulacaktır. Aslında birçok Neptünlü anne disiplinle yumuşaklık arasında mutlu bir orta yol tutmayı başarır ve çocukları da bundan, çok şey kazanırlar.

Balık kadınları, Tüm Özellikleri nasıl bir annedir, nasıl bir eştir, nelerden hoşlanır, nelerden hoşlanmaz

Balık Burcu Kadını Nasıl Bir Eştir?

Balık burcu kadını evin geçimini sizin sağlamanızı sevinçle karşılayacaktır. Siz son derece gerekli görmedikçe, herhalde iş dünyasının acımasız rekabetine girmemeyi tercih edecektir. Şayet tipik bir Neptün kızıysa, o koskocaman, insanın kafasını karmakarışık eden şirkette çalışırken ve sizin gelip kendisini oradan kurtarmanızı beklerken, yeterince sıkılmıştır zaten. Bazı, hepsi değil, ama bazı Balık burcu kadınları çok ufacık bir parçacık müsriftirler. Çek defterlerinin Sanskritçe yazılmış dip koçanlarıyla banka hesaplarının neden bir türlü uzlaşmadığını anlamaları için biraz yardıma gereksinim duyabilirler. Gene de, tehlike çanları çalıp ta, o güzelim mutfak zevkini yağı alınmış süte dönen bir cüzdanla bağdaştırmak zorunluluğu doğunca, durumu gerektiği şekilde idare etmeyi başarırlar.

Balık burcu kadını, okyanusa kulak verir, o da O’na bir şeyler anlatır. Şehrin orta yerinde O, hala Neptün dalgalarının, Balıkça çarpan yüreğine, belki de bilmek istediğinden daha fazla şeyler fısıldayan sesini duyar. Sakın O’nun doğum gününü, evlenme yıldönümünüzü, ya da evlenme teklif ettiğiniz günü unutmayın. Balık burcu kadını asla unutmayacaktır.

Neden Balık Burcu Kadını Eş Olarak Seçilir?

West Virginia’da okula birlikte gittiğimiz Balık arkadaşımı hiç unutmayacağım. Uzun siyah saçlı ve yeşilimsi kahverengi gözlerinde o garip Neptün ışıklan parıldayan ufak tefek bir kızdı. Birçok isteyeni arasından büyük bir futbol yıldızını seçerek evlendi. Bu hiç beklenmeyen bir evlilikti. Hala hatırlarım, bir gün kocasına, neden evlenmek için kendisini seçtiğini sormuştu; merak ediyordu doğrusu. Kocası şu yanıtı vermişti: “Aslını sorarsan Ufaklık, çok tuhaf bir şey olmuştu.

O gün sana evlenme teklif etmek aklımın ucundan bile geçmiyordu. Hatırlarsın, parkta havuzun kenarındaydık. Çevremizde uzanıp güneşlenen piliçlerin hepsinin de yüzmekten sırılsıklam olan saçları tel tel ayrılmıştı. Şezlongların üzerinde sıcaktan gevşemiş, terden yapış yapış olmuş bir görünüşleri vardı. Sen, o ağacın altında, bembeyaz giysinle oturuyordun. Öyle serin ve ötekilerden öyle farklı görünüyordun ki… Sen – nasıl söylesem – sen, tam anlamıyla bir genç kız gibi görünüyordun…”

İşte, Balık kadınının en gerçek gizemi budur, her haliyle O, bir genç kızdır. Tam anlamıyla bir genç kız. Yüzde yüz, genç kız…

 

Balık burcu erkeğini tanımak ister misiniz? Balık Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

 

Balık Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır

Linda Goodman‘ın Burçları, Yaşamın İçinden Gerçekçi Bir Dille Anlatan Muhteşem Eserinden Derlenmiştir.

Son Güncelleme 20 Şubat 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. doğan dedi ki:

    Bebekler gibi güzel ama uzak durulması gereken bir kadın. Olgunlaşmamışsa tehlikeli demektir. Tam bir duygusal silah gibi çalışır, feleğiniz şaşar onun gönlünü etmeye çalışmaktan bir şey yapamaz hale gelirsiniz

    1. merve dedi ki:

      Yorumunuza biraz güldüm bence yükselenine de baksaydınız

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.