Oğlak Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Oğlak Burcu Erkeği, Oğlak Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Oğlak Burcu Erkeği Tüm Özellikleri

Oğlak Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Oğlak burcu erkeği nasıl bir erkektir, genel özellikleri nelerdir? Astrolojik olarak oğlak burcu erkeği yakışıklı bir erkek midir? Oğlak burcu erkeğinin kişisel özellikleri nelerdir? Genel olarak oğlak erkeği nasıldır?

Oğlak Burcu Erkeği Kişiliği?

Oğlak burcu erkeğinin çevresinde kendi ördüğü tuğladan bir duvar vardır. Oğlak burcu erkeği kısaca;

 • Utangaç
 • Güçlü
 • İhtiraslı
 • Çetindir.

Hoştur, ama müthiş ihtiraslıdır. O efsanevi sessiz, dünyevi kovboy gibi Oğlak burcu erkeği de yalnız olmayı tercih eder gibidir. Ama değil, gerçekte yalnızlığı sevmez.

Oğlak burcu erkeği gizliden gizliye çok beğenilme özlemi çeker. Uçan bir trapez üstünde kalabalıkların nefesini kesmek ister. Özel rüyalarında keçi, şifa bulmaz bir romantiktir, ama Satürn O’nun bu doğal yapısını zincire vurmuştur. Bu sert disiplin gezegeni O’ndan sakin bir davranış, gerçekçi hareketler ve ciddi niyet bekler. Bu O’nun çelişkisidir ve çoğu zaman katlanması güç bir çelişkidir.

Bazen içindeki bu çelişkiyi ters bir tavırla örter ve bazen de hiç beklenmeyen ve durumuna ters düşen bir şakacılıkla sizi şaşırtır. Bu değişik davranışları aslında hep gerçek duygularını örtbas etmek için yapar. Ama bunlar ekseriya en komik cinsten olur. Oğlaklar böyle abuk subuk davrandıkları ve şakaları hokkabazlığa çevirdikleri zaman iyice saçmalarlar.

Güvenilir Oğlak burcu erkeğini ters yüz edin, karşınızda özgür rüzgarların tatlı kokusunu şifa verici bulan neşeli, nazik bir hayalperest bulacaksınız. Bu adam heyecan açlığı ve macera susuzluğu çekmektedir, içlerinden ancak parmakla gösterilen birkaçı bu yalnız ruhu gizli zindanından azat edebilir.

Oğlak Burcu Erkeği ve Satürn Kişiliği

Eğer bir kitabı kabına bakarak değerlendirmeye eğiliminiz varsa, burçlar size son derece faydalı olabilir. Siz o Oğlak ahbabınızın harika bir öğretmen, ama berbat bir aşık olabileceğini düşünebilirdiniz. Sizde öyle bir izlenim bırakmıştır ki, ismini sizin hatıra defterinizde göreceğine sosyal kayıtlarda görmeyi tercih edebilirdi. Şimdi O’nun, bir kış gecesinde yanan sıcacık bir odun ateşi kadar sıcak bir yüreği olduğunu keşfediyorsunuz. Biliyorum, bu sizi çok sevindirdi. Ama, hemen O’na kollarınızı açıp bağrınıza basmadan ve sizi kanatlarına alıp Ay’a uçurmasını beklemeden önce, durun bir dakika.

Biraz önce size söylediğim o sürprizler O’nun iç yapısının bir parçasıdır. O’nun iç dünyasını keşfederseniz heyecanla titreyecek ve etkilenecektir. Ama iç dünya demek, iç dünya demektir. Böyle dikkatsizce kendinden geçtiği anlarda, mutluluk rüyalarının elinden kaçarak ortalıkta serbestçe uçuşmasına asla izin vermeyecektir. Siz bunların O’nun iç dünyasında var olduğunu bilin, yeter. Oğlağınızın düğün çiçekleri arasında çıplak ayakla sekeceğini bekleme gafletine hiç düşmeyin. O’nun aslı olan Satürn kişiliğini değiştiremezsiniz.

Güven Duymadan İç Dünyasını Açmaz

Sizin yapacağınız şey anlattığı kaba saba köpek hikayelerine gülmektir; ta ki, daha akıllıca hikayeler anlatacak cesareti kendinde buluncaya kadar. Bir iki alevin dışarı vurmasına izin verecek kadar güven hissedinceye değin, muhafazakar görünüşünün altında bastırılmış ateşler yandığını anladığınızı O’na belli edebilirsiniz. O’nun gerçekçi rüyalarını herkesinkinden daha renkli bulduğunuzu, çünkü hiçbir rüyanın gerçekleştiği andaki kadar parlak olmadığını söylerseniz, daha güzel hayaller kurması için O’nu cesaretlendirmiş olursunuz.

Bir gün tırmandığı dağın zirvesine ulaşacak ve siz de azimli keçinizle alabildiğine iftihar ederek, O’nun pratik hayallerine inandığınız için alabildiğine mutlu olarak O’nun yanındaki yerinizi alacaksınız.

Oğlaklar, sanki kendilerine hiç kompliman yapılmadan da yaşayabilirlermiş gibi davranırlar. Kendisine kompliman yapan olursa takındığı tavır, bunun doğruluğuna inandırıcı bir kanıt olur. Siz hiç Oğlak erkeğinize güzel bir şey söyleyip de iltifatınızın O’nun yüzündeki ifade gibi donup kaldığını gördünüz mü? Durun, acele etmeyin. Keçinin kendini aldatmakta gösterdiği ustalık, sizin de yanıltılabileceğinizi göstermez. Aslında Oğlak burcu erkeği, kendisine iyi, akıllı, yakışıklı, arzu edilen, ilginç bir insan olduğunun söylenmesi için korkunç bir ihtiyaç duymaktadır.

Oğlak Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

İhtiyaçlarını Açığa Vurmaz

Ne var ki, ihtiyaç duyduğu şeyleri pek açığa vurmadığından, karşılığını da alamaz. Sonuç olarak, bu adam biraz huysuzdur ve birisi kendisine açıkça hayranlık gösterdiği zaman ne yapacağını bilemez. Bu yüzden de mahcubiyetini örtmek için ya münasebetsiz bir şaka yapar, ya da duymamazlıktan gelir. Bu reaksiyon iltifat edenleri öylesine dondurur ki, bir daha asla bu suratsıza iltifat etmemeye karar verirler. Böylece bu adamın iltifattan nefret ettiği izlenimi uyanır ve gittikçe hiç iltifat duyamaz olur.

Bu bir fasit dairedir. Belki de bu ondan çok sizin hatanızdır. Gelecek sefere O’na sözlerden yapılmış bir buket verdiğinizde kulaklarına bakın. Nasıl pembeleştiklerini görüyor musunuz? Gözlerinin nasıl hafifçe pırıldayıp kırpıştığını, burnunun nasıl usulca oynadığını fark ediyor musunuz? Son derece memnun. Dans edip zıplamıyorsa, ya da Leo, Aslan gibi. Otların üstünde yuvarlanmıyorsa, bu ta derinden mutlu olmadığı veya kendisini üç metre daha büyümüş hissetmediği anlamına gelmez. Kendisinin gerçekten ne harika bir insan olduğunun görülmesine ihtiyacı vardır. Yaratılışı bunu kendisinin ilan etmesine izin vermezler. O’nun basın ajanı siz olacaksınız.

Oğlak Burcu Erkeği Yavaş Yavaş Açılır

Bu adam, bahçıvanların “geç çiçeklenen” dedikleri cinstendir. Gençliğinde bir baykuş kadar ciddidir. Olgunlaştıkça yavaş yavaş açılır ve eğer tipik bir Oğlak’sa grubunun içindeki en genç görünüşlü, en genç davranışlı ihtiyar olarak ömrünü tamamlar. Şimdi, bu iyi değerlendirilmesi gereken bir husustur. Başka erkeklerle yıllarca akılsızca uçarılıklara katlandıktan sonra sıkıcı bir yaşlılığı gözlemek zorundasınız. Ama bir Oğlak burcu erkeği ile, önceleri biraz hevesiniz kursağınızda kalırsa da, sonradan sizi nelerin beklediğim bir düşünün!

Oğlak burcu erkeği aşığınız, aşkınızın baharında belki sizi kaptığı gibi Paris’e kaçırmayacaktır. Ama, kırk elli yıl sonra, başka erkeklerin gıcırdayan eklemlerinden yakındıkları bir sırada, sizi ay ışığında Taç Mahal’i görmeye götürebilir. Doğrusu hiç de kötü bir değiş tokuş değil. Eğer önce ağır mezeliklerle tıka basa midenizi doldurup, sebzeyi sonradan adet yerini bulsun diye yiyen biriyseniz, Oğlak burcu erkeği size göre değil.

Oğlak burcu erkeği ile evlilikle sonuçlanan bir aşk, tatlıyı ait olduğu yerde, yemeğin sonunda yemek gibidir.

Oğlak Burcu Erkeği Sadık Bir Erkektir

Doğal olarak, Oğlağın yaşlanmasındaki tersine gidiş, size sadakat hanesindeki lehte bir puan olarak görünebilir. Öyledir. Aşkınız henüz genç ve çiçeği burnundayken, Oğlağınızın yanlış yollara sapması gibi üzüntüleriniz olmayacağı doğrudur. Yaşlandıkça biraz avarelik edebileceği de doğrudur. Gene de diğer burçların çoğuna göre Oğlak burcu erkeği sadakat yönünden en güvenlisidir. Çünkü Oğlak burcu erkeği, aile mihrabında yanan bir tütsüdür. Geç çiçek açmaya başladığı yıllarda ufak tefek kaçamaklara kalkışsa da, bunlar hiçbir zaman aile ocağının, çocukların ve sizin yerinizi alamayacaktır. Aile bağlarına huşu derecesinde hürmet gösterir. Bunun içine hem sizinle kurduğu aile, hem de çocukluğundan beri yürekten bağlandığı kendi ailesi girer.

Ailesine ve Aile Bağlarına Büyük Değer Verir

Annesine hakaret etmek veya erkek kardeşine soğuk davranmak olmaz. Dikenli kaktüs kadar sevimli olsalar bile. Kocanızın ailesini sevmeye hazır olun. Aksi halde yalnız onları savunmakla kalmayacak, eğer anlaşmazlıkların sürüp gitmesine izin verirseniz bu iki aileye olan bağlılığı arasında bir seçim yapmak derdi O’nu asık suratlı ve yüzü gülmeyen kasvetli bir insan haline getirecektir. (Allah muhafaza, dünyada istenmeyecek bir şey varsa, o da bir Oğlağın asık suratı ve kasvetidir,)

Aile ve akrabalarından açıkça nefret eden ya da ailesi ile bağlarını kopartmış ve bir daha dönüp arkasına bakmamış olan bir Oğlak’a düşebilirsiniz. O’nun bu bağımsızlığının yüzeyini biraz kazırsanız, altında, O’nun yapısına uymayan bu davranışına sebep olan geçmişe ait derin duygusal bir yara bulacaksınız. Birçok Oğlak burcu erkeği, arkadaşları bekarlık hayatının nimetlerinden yararlanmak için evlerinden ayrıldıktan çok sonraki yaşlara kadar aile yuvasında yaşamaya devam eder. Hem de genellikle erkeklerin çoğuna göre geç aşık olur ve meslek hayatını rayına oturtmadan önce pek evlenmezler.

İyi Bir Anne Adayı Arar

Oğlaklar soy sop ve kusursuzluk arayan bir gözle, dikkatle çevrelerini gözden geçirirler. Oğlak burcu erkeği, iyi anne olacak bir kızı seçecektir. Sonra bu kız iyi yemek yapacak, iyi ev kadını olacaktır. Daha sonra, iş arkadaşlarında ve dostlarında iyi izlenim bırakacak kadar iyi giyinecek ve tercihen geçmişi, davranışları, yetişmesi ve zekasıyla onlardan bir gömlek üstün olacaktır. En sonunda da, güzel olup olmadığına ve kendi fiziksel duygularına hitap edip etmediğine şöyle çabucak bir göz atacaktır.

Oğlak Burcu Erkeğini Etkilemenin Yolları!

Saçlarınız bakımsızmış, parfüm şişeniz hoşmuş, bacaklarınız dünya güzelinin sizden nefret etmesini gerektirecek cinsten değilmiş; bunların pek de öyle sorun olmadığını hemen anlayabilirsiniz.

 • Ailenizin Kim Kimdir listesine girmiş olduğunu, çok ünlü bir aileyle dostluğunuzu gösterin, yeter.
 • Haftada bir kez annesini öğle yemeğine çağırın ve bütçenize ne kadar dikkat ettiğinizi görmesini sağlayın.
 • Bir dahaki sefere Onunla çıkarken dört yaşındaki kız kardeşinizi yanınıza alın.
 • Ailenin tek çocuğuysanız, komşunuzun yeni yürüyen bebeğini emanet alın.
 • Mis gibi keten bir mendille ve nazikçe sık sık bebeğin minik burnunu silin.
 • Ona, Belediye Başkanının Şehri Güzelleştirme Komitesine girmek istediğinizden bahsedin, ağır başlı yürüyün, konuşmanızın arasına birkaç Fransızca cümle serpiştirin.
 • Bebek arabasındaki bir bebeği gördüğünüz zaman ona biraz glu glu yapın. Karşılaştığınız en akıllı centilmen olarak babasına saygı göstermeyi ihmal etmeyin.
 • Arada sırada, önemli işler yapmış, makam mevki sahibi akrabalarınızdan dedenizden söz edin.
 • Eğer bir de güzelseniz, bundan iyisi olamaz.

Ama güzellik asla O’nun kuzeni Bessie için ördüğünüz küçük halının yerini tutamaz. Eğer ailesinin yaptığı sınavdan iyi not alıp geçemezseniz, sizinle asla evlenmeyeceğine dair garanti verebilirim. Tabii, istisnaları vardır ama o kadar azdır ki, sizin Oğlağın onlardan biri olduğuna kumar oynamanız için düpedüz ona karşı kayıtsız olmanız gerekir.

Ailesiyle Değil Kendisi İle Evlendiğinizi Israrla Belirtin

Ailesi sizi istedikten sonra ya da en iyisi kendisi evlenme teklif ettikten sonra, ayağınızı diretin. Sımsıkı. Şunu bilsin ki, ailesini içtenlikle seviyorsunuz ama, yatağını ve evini paylaşmak için seçtiğiniz kişi yalnızca kendisidir. Yoksa, pek çok Cumartesi gecesini Amcasına yemek pişirerek veya küçük kız kardeşinin buluğ çağı bunalımlarını atlatmasına yardım ederek geçireceksiniz demektir.

Oğlak’lar karşı cins önünde her zaman biraz tedirgin olduklarından, bazen hoş olmayan durumlar karşısında acemice imalarda bulunur, beceriksizce kinayeler yaparlar. Bütün bunlar utangaçlıklarını ve daha atak insanların aşırı ihtiraslarına karşı duydukları merakı gizlemek içindir. Siz bir hanımefendisiniz, bunu asla unutmayın. Oğlak burcu erkeği gecenin göze çarpan kadınına gizlice meraklı bir bakış atarsa da, bu hanım asla O’nun evleneceği kadın olamaz. Bu size belki evde kalmış Abigail Halanın öğüdü gibi gelebilir, ama inanmazsanız bir deneyin. Minimini bikininizi giyin, kirpiklerinize yeşil rimel sürün, parfüme bulanın ve O’nu başkalarının yanında öpün. Belki günün birinde beyaz duvak takıp nikah masasına oturursunuz, ama yanınızda Satürnlü bir damat olmaz.

Oğlak Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri nasıl bir babadır, nasıl bir eştir

Oğlak Burcu Erkeğine Sevgi İfade Etme Sanatını Öğretmelisiniz

Oğlak kocanıza verebileceğiniz en güzel hediye bir şiir kitabıdır. Ne kadar romantik olursa o kadar iyi olur. Eğer O’na daha ilk günlerde sevgisini ifade etme sanatını öğretmezseniz; iyi bakılan, çok sevilen, gönülden takdir edilen, kocasının aziz varlığı bir kadın olabilirsiniz, ancak duygusal bir açlığa mahkum olmaktan da kendinizi kurtaramazsınız. O zaman artık sizi sevdiğini hiç söylemediğinden yakınmanın bir yararı olmaz. İncinmiş bir safiyetle ve şaşkınlıkla homurdanarak (bunun derecesi doğuştan ne kadar güçlü bir Satürn olduğuna bağlıdır) size dönüp bakacak ve sükûnetle “sen delisin” diyecektir. “Nişan yüzüğünü taktığım zaman ‘seni seviyorum‘ dediğimi çok iyi hatırlıyorum

 • Size baktığına,
 • çocuklarını doğurma,
 • yerleri silip süpürme,
 • takımlarını parlatma,

şerefini size verdiğine göre, sizi ne kadar sevdiğini anlamanız gerektiğini düşünecektir. Bir Oğlağa göre zevzekçe sözlerle yapılan ilanı aşklar romantik aşk zambağını yaldızlamaya kalkışmak demektir. “Yani ne istiyorsun” diye sorabilir, “romantik aşık olmamı mı?” O zaman size düşen, yüksek sesle “evet” demektir. Bu O’nu biraz irkiltebilir. Bir romantik bir aşık olmayacaktır, ama o şok esnasında, yeri geldikçe tatlı bir sesle, “sevgilim” diye mırıldanmanın erkekliğine halel getirmeyeceğini de anlayabilir.

Oğlak Burcu Erkeği Nasıl Bir Babadır?

Baba olarak, kelimenin tara anlamıylaBaba” olacaktır. Her zaman sofranın başında O, oturacak; piknikte bile bu böyle olacaktır. Bir ağacın altına kağıt örtüyü serip etrafına toplandığınız zaman; karınca yuvasının yanındaki zehirli sarmaşığın üstüne oturuyor da olsa, Oğlak babanın yeri sofranın baş köşesinde olacaktır. Oğlak burcu erkeği, her zaman saygı ve itaat bekleyecek, her işte ısrarla rutin ve disiplin arayacaktır. Ne var ki, bunun karşılığını dürüst bir bağlılık, Hatta fedakarlıkla ödeyecek, belki de büyük, mutlu bir doğum günü partisine ve çok neşeli bir yılbaşı partisine izin verecektir.

Oğlak babaların cezayı esirgeyip çocuğunu şımartmasını hiç beklemeyin. Dişçiye gidip gitmediklerine, ev ödevlerini yapıp yapmadıklarına her zaman dikkat edecek, gerektiğinde arada sırada yakındaki koruluğa yürüyüşler yapılmasına ses çıkartmayacaktır. Kendi organizasyon ve güvenilirlik duygusunu şiddetle çocuklarına da aşılamaya çalışacaktır. Bu, çocukları tabii fazla incitmeyecek, olsa olsa biraz kollarını yumuşatacaktır. O’na, anne babalığın ciddi bir sorumluluk olduğu kadar zevkli bir iş de olduğunu hatırlatın.

Çocuklarınıza yatmaya giderken babalarını bol bol öpmelerini öğretin. Kocanızı da çocuklarını top oynamaya, balık tutmaya, yüzmeye götürmesi için teşvik edin. Eğer biraz sertse, fazla ileri gitmemek şartıyla, çocuklarınızın uzun sürede bundan yarar göreceklerini unutmayın. Torunları dizlerinde zıpladığı zaman son derece hoşgörülü bir büyükbaba olacaktır. Oğlak dedeler harika çocuk bakıcısı olurlar. Hatta ben, ikinci göbekten torunuyla birlikte paten kayarak mahallede dört dönen birini tanıyorum.

Oğlak Burcu Erkeği Geç Evlenir

Bir Oğlak burcu erkeği evlenmekte acele edip pişman olmaktansa, gecikmeden ziyade, evlenmekte gecikir ve pişman olmakta acele eder. Oğlak’la yapılan evliliklerin çoğu sağlamdır. Ama eğer bir keçi evlilikte yanıldığını anlarsa derhal çekip gidecek ve O’nu geri çevirmek için eşinin ikinci bir şansı olmayacaktır. Oğlak burcu erkeği boşanmaktan nefret eder. O yüzden boşanma olayı pek olmaz; ama bir de olursa her şey bitmiş demektir. Açık söylemek gerekirse, bir kere boşandı mı; tam boşanır.

Oğlak Burcu Erkeği Nasıl Bir Eştir?

Sizin Satürnlü kocanız alışverişe çıkma, mektup yazma, bankaya gitme, müzeleri ve sanat galerilerini ziyaret etme, silahını ve silah koleksiyonunu temizleme alışkanlıklarında olduğu gibi, sevişme günlerini de takvime bağlayacaktır. Bu size soğuk ve duygusuzca görünebilir. Ama unutmayın ki, başka kocaların duygularını ifade etmek için şiire sığındıkları yulardan çok sonra, O hala aşkın fizik yönüyle de ilgilenecektir.

Bu, en başta söylediğime dönüş demektir. “Tatlı yemeğin sonunda yenir.” Emekli olduktan sonra aşk tekniğini geliştirmek için daha çok zamanı olacaktır. Bu, sigortadan da daha iyi değil mi? Bir Oğlak kocayla aynı zamanda yağmurlu bir güne karşı, yalnızlığa, pis çirkin dünyanın fırtınalarına karşı da sigortanız olacak. Duygusu olan her kadın Satürn bağlılığının kıymetini bilir. Oğlak burcu erkeği, gözlerinde yıldızlar uçuşarak, ihtiraslı, çiçekli konuşmalarla size ilanı aşk eden ateşli bir aşık olmayacak belki. Ama, sizi bütün o kadınca korkularınızdan koruyacak.

Oğlak burcu erkeği, yumuşak bir kalbi olan sert bir adamdır, o sımsıcak ocağı yakmak için önce odunu kesecek, sonra da ellerinizi şefkatle tutarak sizinle birlikte ocağın önüne oturacaktır. Yıllar geçip giderken saçlarınızda çoğalan akların, artan kilolarınızın ve yüzünüzdeki kırışıkların hiç önemi yoktur. O’nun için siz daima O’na “seni seviyorumdedirten genç kız gibi görüneceksiniz. Siz bunu düşünüp durmaktan vazgeçince, Oğlak burcu erkeği de ne diye tekrar tekrar söylemek gereğini duysun? Böylesine uzun sürdükten sonra, bir kez söylemek yeter.

 

Oğlak burcu kadınını tanımak ister misiniz? Oğlak Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

Oğlak Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir

www.akrepblog.com

Linda Goodman‘ın Burçları, Yaşamın İçinden Gerçekçi Bir Dille Anlatan Muhteşem Eserinden Derlenmiştir.

Son Güncelleme 20 Şubat 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.