Oğlak Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır?

Oğlak Burcu Kadını, Oğlak Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Oğlak Burcu Kadını Tüm Özellikleri

Oğlak Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

Oğlak burcu kadını nasıl bir kadındır, genel özellikleri nelerdir? Astrolojik olarak oğlak burcu kadını güzel bir kadın mıdır? Oğlak burcu kadınının kişisel özellikleri nelerdir? Genel olarak oğlak kadını nasıldır?

Oğlak Burcu Kadını Kişiliği Nasıldır?

Tipik bir Oğlak burcu kadını diye bir şey yoktur. O, büyükanne gözlükleri takıp dolaşan bir müze müdürü de olabilir, eğlence için ışık ışık tel takıp dans eden bir dansöz de olabilir. O’nu Okul Aile Birliği’ni titizlikle idare eden hali vakti yerinde bir veli olarak ta, bir kahvehanede tost hazırlarken, ya da şehrin en büyük yardım organizasyonunu tertiplerken de görebilirsiniz.

Bir Oğlak burcu kadını sosyete sayfalarının süsü olabildiği gibi, siyasi aday olan kocasının arkasında tevazuyla gülümseyen bir eş de olabilir; ya da deneme tüplerine bilinmeyen sıvılar boşaltan biri de.. Ama, ne yaparsa yapsın, ne giyerse giysin, Satürn O’nun bütün hareketlerine ve gizli amaçlarına hükmedecektir.

Oğlak burcu kadını, flörtçü ve bir erkeğe dişisini şu soğuk zalim dünyadan koruyabilen dev bir boz ayı gibi hissettirecek kadar çekici bir süper kadın olabilir. Ya da, buz gibi, sakin, burnu havada, mermer kaidesi üstünde güvenle oturan ve erişilmez elini kazanabilmek için sizi yeterince zeki olmaya zorlayan bir kadın.. Hangi kişiliğe bürünürse bürünsün, Oğlak burcu kadını, o kadınca hilelerinin veya pratik makul davranışlarının altında hep aynı amaç vardır. Önemli bir kişi olacak, koltuklarını kabartacak ve çocuklarına iyi bir baba olacak erkeği elde etme yolundaki çelik gibi bir azim.

Oğlak Burcu Kadını Hedefleri İçin Yaşar

Öyle çok Oğlak kızı meslek sahibidir ki, sanki aşk ve evlilik onların ikinci tercihiymiş gibi görünebilir size. Aşk konusunda haklı olabilirsiniz. Evlilik konusunda, hayır. Anlamanız gereken şey şudur ki, Oğlağın amaçları güven, otorite, saygı ve mevkidir. Bu ihtiyaçlar, ister bir öğretmen olarak kara tahta başında, ister bir idareci olarak masa başında, ya da isterse sosyal yaşantısını ve evini kolay bir zarafetle ve dikkatli bir planlamaya yöneteceği ihtiraslı bir kocanın yanında karşılansın, fark etmez.

Öyle ya da böyle Oğlak burcu kadını üne kavuşacaktır. Bazıları bunu kitap yazarak, konferans vererek, resim yaparak veya müzik besteleyerek sağlayabilir. Her iki cinsten Oğlakların içinde şaşılacak kadar çok olağanüstü sanat yeteneğine sahip olanlar vardır. Belki bu, içlerindeki denge ve uyum duygusundan; neyin hoşa gideceğini, neyin doğru, neyin yanlış olduğunu bilmelerinden kaynaklanmaktadır.

Oğlak Burcu Kadını Güzel midir?

Güzellik görecelidir, net bir cevap verilemeyecek bir sorudur bu. Oğlak burcu kadını güzel midir? Güzel olmasa da o kadar derin ve anlamlı bir gülümsemesi vardır ki genetik etkenler onu fiziki olarak güzelleştirmemiş olsa bile gülüşü ile içinize işlemesini çok iyi bilir. Bakış açınıza göre tüm oğlak burcu kadınları tabiki güzel olmayabilir ama oğlak burcu kadınlarının hemen hepsi sert dış hatlarının altında insanın ruhunda derin izler bırakabilecek bakışlara ve ilginç bir enerjiye sahiptirler.

Oğlak burcu kadını güzelliği ile sizi etkiler mi onu bilemem ancak sorumluluk sahibi yapısı, duygusal ve ruhsal yapısı ile bunu çok iyi becerdiğini söyleyebilirim.

Hedeflerine Bağırıp Çağırmadan Sessizce Ulaşırlar

İnanması biraz zor ama, çadır tiyatrolarında, ya da dünyanın en eski mesleğinde (bunların sayısı çok azdır) çalışan Satürn kadınları bile, sonunda en ünlü komedyenle veya tiyatronun sahibiyle ya da ikinci meslekte, en zengin müşteriyle evlenmeyi başarırlar. Keçi tırmanmak zorundadır.

Başlama noktası yüksek ya da alçak olsun, manzarayı daha tatmin edici bulduğu nokta, dağın zirvesidir. Oğlak burcu kadını için flaş kadın olmak diye bir şey yoktur. O’nu kesinlikle, ön sırayı kapmak için bağırıp çağırırken, itişip kakışırken asla göremezsiniz. Hatta yarışmada arka sırayı almakla yetinecek kadar halim selim olduğunu bile düşünebilirsiniz. Bekleyin ve kimin birinciliği aldığını görün.

Evliliği için asla mesleğinden fedakarlık yapmayacağı gibi bir düşünceye kapılarak sakın yanılgıya düşmeyin. Bu kıza bir sosyal lider ve aynı zamanda iyi idare edilen bir evin hanımı olmak için yarı yarıya şans tanıyın, işine duyduğu ilgiyi ne çabuk kaybedeceğini göreceksiniz (hayatta yapabildiği birkaç çabuk işten biri). Eğer başarı dağına tırmanmanıza yardım etmek için çalışması gerekiyorsa, hiç üşenmeden memnuniyetle işine devam edecektir. Bunun dışında kendisine evde iyi bir mevki verilmişse ve yeterli mali güvenliği varsa, sizin eşiniz olarak elde ettiği mevkii onu daha çok mutlu edecektir.

Oğlak Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Oğlak burcu kadını güzelliği

Oğlak Burcu Kadını Doğuştan Zarafet Sahibidir

Bu kadının en tipik ve hoş taraflarından biri de, yaratılıştan sahip olduğu doğal terbiye ve davranışlarındaki zarafettir. Demiryolu hatlarının karşısındaki tek odalı fakir kulübede büyümüş olan, ya da babası kömür madenlerinde çalışan bir Oğlak kızıyla karşılaşabilirsiniz. Kendisi geçmişini açıklamak istemedikçe (ki bunu istemeyecektir) onun köklü bir aileden geldiğine ve en iyi okulların birinden mezun olduğuna inanacaksınız, işte bu Oğlağın yaratılışında bulunan sosyal zarafet ve muhafazakar, geleneklere bağlı davranma bilincidir.

Dişi bir keçiyle ilişkisi olan bir erkeğin, bu burç hakkındaki şu esas gerçeği iyi öğrenmesi gerekir. Oğlak burcu kadını, olduğundan daha ılımlı ve duygusal olarak daha aklı başında görünmektedir. Davranışları sizi, bir kaya kadar sağlam olduğuna ve hiçbir şeyin O’nun o sakin görünüşünü bozamayacağına inandırabilir.

Aslında gerçek şudur ki, Oğlak burcu kadını, çok çeşitli mizaç özellikleri gösterecektir. Her kadın huysuzluklar yapar, diyeceksiniz. Ama Oğlak burcu kadını gerçekten kötü ve uzun süren bazı huysuzluklar yapabilir. Eğer kötü muamele gördüğünü, ya da takdir edilmediğini hissederse; günler, haftalar, hatta aylarca surat asacaktır.

Oğlak Burcu Kadını Şakaya Tahammül Edemez

Oğlak burcu kadını, buna makul veya pratik olmak derse de, Satürn kasveti, karamsarlığı ve depresyonunun bunun çok daha ötesinde kökleşmiş bir anlamı vardır. Bu durum; gelecek korkusundan, şimdiki üzüntülerden, geçmişe ait utançtan, kendisiyle alay edildiği kuşkusundan, ya da kendisini herhangi bir şekilde yetersiz hissetmesinden meydana gelebilir. Bu kadınlar, hafif şakaları bile kabul edemezler.

Şakalarınızı asgariye indirin. Doğrusunu söylemek gerekirse, şakaların kurbanı kendileri olunca, şakaya katlanmaları mümkün değildir. O’nu sürekli olarak komplimanlara boğmanız gerekmez, önemli konularda O’na takılmayın ve gerçek değerini bildiğinizi anlaması için sık sık onu övün.

Romantizm Hobisi Değildir

Romantik durumlarda rahat olmakta güçlük çeker. Soğuk Oğlak yüzeyinin altında çok kimsenin kuşku duyamayacağı kadar çok fiziksel arzu vardır ve bu arzu hiçbir zaman öyle gelişi güzel tatmin edilemez. Gelecek hala güven altına alınmadan sallantıda kaldıkça, nefes kesici kucaklaşmalar ve ateşli öpüşmelerle zaman harcamak kesinlikle O’nun hobisi değildir. Öte yandan, eğer sizin uygun kişi olduğunuza bir kere karar verdiyse ve mali durum güvenli, sizin yükselme hırsınız da yeterliyse, Oğlak burcu kadını bir yumuşak Panda kadar sıcak, sevgi dolu ve hatta ihtiraslı olacaktır.

Oğlaklar, sisli mavi gökyüzünde gayesiz pırıldayan belirsiz hayallere inanmazlar. Aşk gemisinin onları nereye götürdüğünü ve güvenli sularda seyrettiğini bilmek isterler. Eğer Oğlak kızını kucağınızda eşiğinizden atlatmak istiyorsanız, evinizin temelini sağlam atın. Bol miktarda sigortanız olduğuna, ipoteğin tamamen ödendiğine, ya da pek yakında ödeneceğine O’nu inandırın.

Oğlak kızınız muhtemelen, etikete son derece dikkat eden sosyal bir kelebeğe benzeyecektir. Üstüne isimler yazılmış peçete bilezikleri, oya gibi işlenmiş iskemleler kullanmak gibi hoş adetlere merakları olacaktır. Herşey yerine uygun olmalı ve ne pahasına olursa olsun geleneklere dikkat edilmelidir. En pahalı, en seçkin mağazalardan alış veriş edip gene de pazarlık etmek gibi birbirine uygun düşmeyen alışkanlıkları olabilir, istediği etiketi taşıdığı sürece, ucuzluktan bir elbise almakta sakınca görmez.

Oğlak Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri nasıl bir eştir, nasıl bir annedir

Oğlak Burcu Kadını Kendine Has Bir Güzellik Taşır

Oğlak burcu kadını güzelliği soğuk bir günde pencerenizde oluşan buğuya çizdiğiniz kalp gibidir.

Oğlak burcu kadınlarının kendilerine has taze bir güzellikleri vardır. Olağanüstü cazibesi olmayan birini pek bulamazsınız. Buna rağmen, görünüşleri konusunda tedirgin ve güvensiz olurlar. Güzel olduklarına dair sürekli olarak kendilerine teminat verilmesine ihtiyaç duyarlar.

Oğlak hanımlar her ne kadar dürüst olmayan her şeyden nefret ederlerse de, kendi yaşları hakkında yalan söylemekten de geri kalmazlar. Satürn’ün yaş konusundaki garip aldatmacasına şükretsinler, bu konudaki yalanlarında genellikle yakayı ele vermezler. Çünkü çocukken yaşlı hanımlara benzeyen Oğlak kızları, kadınlığa doğru birdenbire çiçek açıverir ve hayatın ilkbaharını gerilerde bıraktıktan sonra genç kız görünüşüne bürünürler.

Oğlak Burcu Kadını Ailesine Bağlıdır

O’nun ailesini hakir görmeye kalkışmak korkunç bir hata olur. Oğlak kızıyla evlenen bir erkek, aynı zamanda O’nun ailesi ve akrabasıyla da evlenmiş demektir. Sizinkinin farklı olduğunu düşünmenin hiçbir faydası yoktur, çünkü farklı değildir. Günün birinde, makul kaynana şakalarına gülmekten vazgeçeceksiniz (onun yerine ağlayabilirsiniz de.) Çoğunlukla Satürn kadını mali yönden, veya manevi olarak, ya da ikisi birden, ailesinin tek desteğidir.

Hastalanan annesine veya babasına öylesine özveriyle bakar ki, işi evlilik fikrinden tümüyle vazgeçme noktasına kadar bile götürebilir. Ekseriya ailesine duyduğu gerçek sevgi yüzünden yaptığı bu fedakarlıktan mutluluk duyacaktır. Böylesine bir fedakarlığa gönlü razı olmasa bile, o güçlü sorumluluk ve görev duygusu kaçmasına izin vermeyecektir.

Ailesi ile Tartışmaya Girmekten Kaçının

Siz en iyisi kayınvalidenizi pohpohlamaya bakın ve dua edin buna değecek kadar iyi birisi olsun. Sakın babasıyla siyasi tartışmalara girişmeyin. Şayet mutlaka erkek ya da kız kardeşlerini eleştirmek istiyorsanız, dikkat edin bu eleştiri yapıcı olsun, ve onların yeteneklerine nasıl içtenlikle inandığınızı göstersin. Oğlaklar ekseriya dertli ya da hasta akrabalarının yükünü omuzlarında hissederler.

Ve tipik keçiler, ne derece derin olursa olsun bir aşkın kendilerini böyle bir görevden alıkoymasına asla izin vermezler. Gelin siz hemen eşinizin ziyaretçi akrabaları için bir iki misafir odası hazırlamaya başlayın. Ama bunun size karşı bir yararı da olacaktır. Sizin kendi ailenize karşı da nazik ve müşfik bir eşiniz olacak. Her hafta ailenize belli bir miktar ödeyerek yardım etmek zorundaysanız Oğlak kızı buna anlayış gösterecektir.

Erkek ve kız kardeşlerinize de iyi bir arkadaş olabilir. Oğlak burcu kadınını alıp annenizle tanıştırmak için eve götürebileceğiniz ve annenizin de hemen kabul edip onaylayacağı cinsten bir kızdır. Erkekler oldukça ters yaratıklar olduklarından, böyle ani bir teşvik kendilerini geri çekmelerine sebep olabilir. Gönlünüzün sultanını elde etmek için engellerle savaşmak daima daha zevkli olur. Ama burnunuzu kırıp kalbinizin sesini dinleyin, çünkü anneniz haklı. Oğlak kızı, eğer tipik bir Satürn kadınıysa, kusursuz bir eş olacaktır.

Ev Hayatı

Bir Oğlak burcu kadınının evi ekseriya öylesine gayret sarf etmeden lekesiz ve pürüzsüz çekilip çevrilir ki, gece yarısından sonra gizlendikleri köşelerden çıkarak her tarafı temizleyen, parlatıp cilalayan, yemekleri pişiren küçük periler cinler olduğunu sanırsınız. Yanlış. Böyle hayali yaratıkların bulunabileceği en son yer bir Oğlağın çevresidir. Satürn’ün pratikliği ve gerçeklere olan bağlılığı, görünmeyen hayallere en küçük bir sempati duymasına imkan vermez.

Bir Oğlak kızı böyle bir masal kahramanı gelip burnunun ucuna otursa bile ona inanmayacaktır. Bununla birlikte, işin güzel yanı; hiç hayalci olmasa, bilinmeyenlerin peşinden koşmasa bile, bir kere somut gerçekleri elde ettikten sonra artık en sıradan durumlarda romantizmi ve şiiri görebilir.

İyi Bir Sanat Eseri Onu Derinden Etkileyebilir

Ondaki, gerçekten faydalı olan kaba saba ve çirkin şeyleri bile güzel gösteren dünyevi bir çeşit güzelliktir. Oğlak burcu kadını, ne kuzey rüzgarındaki çingene büyüsüne yabancı, ne de bahar yağmurlarının gümüş şarkısına ve yalnız tarla kuşunun çağrısına sağırdır, iyi bir müzik O’nu derinden etkiler, ve O hemen hemen her sanat çeşidinin büyülenmiş hamisidir. Galiba sihire inanması için onu görmesi ve ona dokunması gerekiyor.

Oğlakların çoğu hayallerinin gök kuşağını, tarihi ve geçmişteki kahramanlık olaylarını düşünerek korurlar. Gelenek ve göreneklere çok büyük bağlılık duyduğu ve tüm engelleri aşarak başarıya ulaşanlara hayran olduğu için, bir Oğlak kızı için en son çılgınca projeleriniz karşısında heyecan duymaktansa, adresinizi duyduğu zaman duygulanması daha kolaydır.

Aslında Oğlak burcu kadını, gerçek dışı fantezilerle gerçek bir romantiktir. Her Ocak kızının ruhunda gizlice yaşayan bir şiir vardır, ama Oğlak burcu kadını tavan aralarında açlık çeken şairlere fazla sempati duymaz.

Yiyeceğini temin et, kirayı öde de, sonra istediğin hayalin peşine düş. İşte, Oğlağın yaşam felsefesi budur. Aynı zamanda, kafandaki hayalin, peşine düşmeye değer olup olmadığından emin ol. Oğlak burcu kadını, başarısızlıkta hiçbir çekicilik ya da sihir göremez.

Oğlak Kadın Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

Oğlak Burcu Kadını Nasıl Bir Annedir?

Çocuklarına muhtemelen hem tutumlu olmayı, hem de iyi kaliteye saygı duymayı telkin edecektir. Oğlak burcu kadını çocuklarına;

 • Sonuna kadar ye,
 • Eskiyinceye kadar giy,
 • Olanla yetin,
 • Olmayana katlan.

prensibini öğretecektir.

Ama gene de, çocuklarına etin en iyi parçalarını verecek, ayakkabıların en kalitelisini alacaktır. Ona göre, ekonomi ille de ucuz almak anlamına gelmez. Çocuklardan akrabalarına ve büyüklerine karşı terbiyeli olmaları beklenecek ve onlar kusursuz görgülü davranışları öğreneceklerdir. Çocuklar şımartılmayacaklar ve bilerek itaatsizlik etmelerine izin verilmeyecektir. Şayet O’na çocuk psikolojisi konusunda yazılmış bir kitap verirseniz, onu önce itaatsiz bir çocuğa çarpmak için kullanacak, okumayı sonraya bırakacaktır.

Yapışkan öpücüklere pek iltifat etmez, ama çocuklarına dişi keçiden daha bağlı anne az bulunur. Çocukları saygıyla dinleyen bir kulağa sahip olacaklar. Oğlak burcu anne, çocuklarının gittikçe artan sıkmalarına, karşı belki biraz sert ve acımasız, ama onların başarılarına karşı da büyülenmiş bir dinleyici olacaktır.

Okuldan eve koşup “Bil bakalım bugün ne öğrendim,” diye bağıran çocuk, hiçbir zaman çocuklarına ilgi ve şefkat gösteremeyecek kadar meşgul olmayan Oğlak annesi tarafından ihmal edilmeyecektir.

Çocukların Ergenlik Dönemi Sıkıntılı Olabilir

Çocuklar buluğ çağına geldikleri zaman, Satürn muhafazakarlığı gençliğin liberalizmiyle çatıştığından, ortaya bazı engeller çıkabilir, işte o noktada; Oğlak anne çocuklarının heves ve heyecan dolu rüyalarını anlayabilmek için biraz yardıma ihtiyaç duyabilir. Çocuklarına, kuracakları arkadaşlıkları ve bu arkadaşlıkların “makul kişilerle” sınırlı olmasını dikte edemeyeceğini öğrenmek zorunda kalabilir. Ama Oğlak burcu kadını, kaybının kazancından daha çok olacağını görünce, boynuzlarını geri çekerek duruma ayak uydurmayı bilecek kadar da zekidir.

Oğlak Burcu Kadını Nasıl Bir Eştir?

Oğlak hanımların çoğunun cildi hassas olduğundan, fazla makyaj yapmazlar. Zaten pek çoğunun makyaja alerjisi vardır. Ancak makyaja gerek kalmayacak kadar da doğal bir güzellikleri vardır. Onlar bu güzelliği, başka kadınların yanaklarındaki güller solduktan sonraki yıllara kadar koruyacaklardır. Bazıları seksen yaşında veya daha üstünde güzel yüzleri, sıkı çehreleri ve parlak gözleriyle sizi çok şaşırtırlar.

Oğlak eşinizin kendine olan güvensizliğinde ona sabırla yardımcı olun. Hayalciliğe iltifat etmediği için algısı kıt demek değildir. Mesela pratik ölçü tahminlerine göre aldığı bir iki şeyi üstünüzde deneyin, şaşılacak kadar rahatlıkla uyduklarını göreceksiniz; inatçılık O’nun kusurlarından biri olabilir, ama her fırsatta ağlayıp sızlanan biri değildir. Sizi başarıya doğru itecek, ancak müşfik ve fedakar olacaktır.

Oğlak burcu kadını mütevazi, nazik tavırlarına karşın, sizi küçük parmağında çevirmeyi bilecektir. O’nun sevgisindeki derin zenginlik, başka kadınların dayanıksız, yakıp kavurucu, çok şey isteyen sevgilerinden daha uzun sürer. Peri masallarına inanmadıklarını kim söylemiş? Ancak zeki bir Oğlak kızı, çirkin kurbağanın gözlerinin derinliklerine bakarak onun kılık değiştirmiş gerçek bir prens olduğunu görebilir. Bu kadarla da kalmıyor eğer onunla evlenirseniz, hiçbir zaman temiz çorapsız kalmazsınız.

 

Oğlak burcu erkeğini tanımak ister misiniz? Oğlak Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

 

Oğlak Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır

Linda Goodman‘ın Burçları, Yaşamın İçinden Gerçekçi Bir Dille Anlatan Muhteşem Eserinden Derlenmiştir.

Son Güncelleme 20 Şubat 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Emel dedi ki:

  Yillardir yengeç yukselen olduğumu düşünürdüm duygusalligimdan ve anaç yapimdan dolayı. Ama oglak özelliklerini de çokça taşıyorum. Dogum saatim belli olmadığı için tam olarak bilemiyorum ama okuduktan sonra acaba bir oglak yukselen olabilir miyim diye düşündüm açıkçası yani arasında keskin farklar var mıdır ya da yaşadıklarımız büyüdüğümüz cevre bizi farklı kisiliklere itmiş olabilir mi?

  1. Akrep dedi ki:

   Çevre tabiki etkiler. Ancak doğuştan getirdiğimiz temel özelliklerin değişmesi için travmatik diyebileceğimiz yoğun şeyler yaşamamız gerekir. Veya aldığımız kararların tüm yaşamımızı tümüyle etkilemiş olması gerekir.

   Doğum saatinizi bilmiyorsanız tüm ev konumlarını okuyup size uyanları not alın. Bu sayede doğru saati bulabilirsiniz.

   Yükselen yengeç veya Oğlak olduğunu nasıl anlayabilirsiniz.

   – Yengeçlerde panik ataklık olabilir.
   – Yükselen yengeçler aşırı duygusal tepkiler verirler.
   – Yengeç yükselenlerin bedenleri belirgin, kilo almaya müsait, göğüsleri büyük olur.
   – Yükselen burç aktif olmaya başladığında kilo sorunları da başlar.
   – Yengeç etkisi altında olanlar dolunaydan belirgin şekilde etkilenirler. (huzursuzluk, gerginlik, uykusuzluk gibi)

   – Oğlak yükselenler son derece sakin olur
   – Oğlak yükselenlerin yüz ifadeleri akrep burçları gibi soğuk ve donuktur.
   – Dışarıdan bakanlar sizi akrep burcuna benzetebilirler.
   – Oğlak yükselende sert bir dış yapınız olabilir.
   – Oğlak etkisine sahip olanlar ani tepkiler vermezler.
   – Yükselen oğlaklar yaşlandıkça gençleşirler.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.