Ay Yengeç Burcunda, Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Ay Yengeç Burcunda Olumlu ve Olumsuz Etkileri, ay yengeç burcunda sağlık, ay yengeçte çocuk

Ay Yengeç Burcunda

Ay yengeç Burcunda Olumlu ve Olumsuz Etkileri, Ay yengeçte Nasıl Etki Eder? Sağlığımızı ve Çocukları Nasıl Etkiler? Ay yengeç erkeği ve ay yengeç kadını özellikleri nelerdir?

Ay yengeç burcunda nasıl etkiler?

Ay burcu yengeç olanların özellikleri aldıkları etkilerle nasıl şekillenir?

İster erkek ister kadın olsun Ay’ları Yengeç burcunda olanlarda sevecen birşeyler bulunur.

 • Beslemek,
 • yönlendirmek,
 • korumak

gibi güçlü arzulara sahiptirler. Bu arzuları sevdikleri kişilere yönelik olmadığında başka yönlere kayar ve fazla hevese kapılınca da kendi yararlarını bile düşünmezler. İyi ki bu durum ender hallerde ortaya çıkar çünkü bu tür insanlar için en zor şey, kendi yararının nerede bittiğini, başkalarınınkinin nerede başladığına karar vermektir.

Ay Yengeç Burcunda “Empati Yeteneği”

Dünyanın acılarına, sancılarına fazlasıyla duyarlıdırlar ve kendilerini bir başkasının gereksinimlerinden uzak tutmayı olanaksız sayarlar. Başkalarının duygularını kendi duyguları gibi paylaşırlar. Bu durum bazen onların başkaları tarafından kullanılmalarına da sebep olur.

Hayal gücü geniş, düşler kuran, romantik ve eğlenceli bir yapıları vardır. Kendilerini rüyalarla ve başka imgelerle ifade eden canlı bir ruhsal yaşamları vardır. Son derece güçlü sezgilere, derin bir spritüal duyarlılığa ve empatiye sahiptirler.

Ay Yengeç Burcunda “Huzurlu Bir Ortam Arayışı”

Duyguları Ay’ın değişik safhaları gibi gelişir. Sevgiye, ilgiye ve desteklenmeye ihtiyaç duyarlar. Çocuklarla olan ilişkileri oldukça iyidir. Aileye düşkün ve sadık olurlar. Özellikle kadınlar da bu durum erkeğe aşırı derecede bağlanan bir yapı verir. Yengeç; dişi, öncü bir su burcudur. Ay burada kendi yerinde ve güçlüdür.

Hassas Ay bütün özelliklerini ortaya koyar. Çevredeki en şefkatli ve koruyucu kişidir. Aşırı evcimen bir yapısı vardır. Evini, ailesini ve yuvasını çok sever. Yaşadığı ev çok önemlidir. Evinde kendini daha huzurlu ve mutlu hisseder. Zaten her zaman rahatı ve huzuru arar.

Ay Yengeçte “Duygularda Değişim”

Duyarlılığı ve duyguları Ay’ın iniş çıkışlarıyla o kadar değişir ki bir gün çevresinde hayranlık uyandırırken bir gün çevresindekilere yaka silktirebilir. Birine kızdığında bir köşeye giderek kabuğuna sığınır. Çabuk alınıp küser. Derinlere inmeyi sever. Fakat bazen burada gereğinden fazla kalabilir. Anne kişinin hayatında çok güçlü bir kişidir ve hayatında önemli bir rolü vardır.

Erkekler annelerine benzeyen bir eş ararlar. Kadınlar ise annesi gibi bir kadın olmak isterler. Aileye ve geleneklere bağlıdır. Aile içinde ve ya arkadaş çevresinde dikkate alınmazsa bu büyük bir facia olabilir.

Ay Yengeç Burcunda “Aşırı Duyarlılık”

Aşırı duyarlıdırlar ve söylenen masum bir sözü çok ters bir şekilde alıp, içinde büyütüp hem kendini hem de etrafındakileri mutsuz edebilir. Olayları trajediye dönüştürebilir. Hassas yapısı nedeniyle en küçük imadan bile yataklara düşebilir. Hafızası da güçlü olduğu için hiç bir şeyi unutmaz.

Ay Yengeçte “İş Ortamında Huzur Arayışı”

İş yeri evi gibi huzurlu olabileceği bir yer olmalıdır. Çalışma ortamı ve çevre çok önemlidir. İş yerindeki kişilerle uyuşmazsa çok mutsuz olur. Finansal konuda da kendini güvende hissetmek ister.

Ay Yengeç Burcunda para biriktirmeyi sever. Para konusunda tutumludur. Kolaylıkla para biriktirir. Para biriktirmeyi sever. Bu kişiler iyi koleksiyoncudurlar. Anlamı olan en ufak şeyi bile saklar. Eski fotoğraflar, mektuplar, kuru çiçekler..

Ay Yengeçte “Aşkta Fedakarlık”

Aşkta çok fedakardır ve sevdiği için her türlü fedakarlığı yapar. Bir ömür aynı kişiyi sevebilir. Fakat duygusal hayatında pek çok iniş – çıkışlar olur. Duyguları Ay’ın hareketlerinden çok etkilenir. Aşkta da finansal güvence ister. Aşk ve yoksulluk beraber yürümez. Amaçsız flörtlerden hoşlanmaz. İleride yuva kurabileceği bir birliktelik peşindedir. Bir an mutlu ve neşeliyken bir sonraki an hüzünlü ve mutsuz olabilir. Korunma ihtiyacı içinde olduğu için bunu yakınındakilere yansıtır.

Ay Yengeç Burcunda “İlişkilerde Güven Arayışı ve Bağımlılık”

Duygusal ilişkilerde her zaman güven arar. Ay’ın bu konumda olması durumunda bağımlılık baskındır. Bu kişiler güçlü biçimde başkalarına bağımlı olabilirler ve bunu gösterirler; ya da tam tersine, kendi bağımlılıklarını -bilinçli veya bilinçsiz- saklayabilir ve hep diğer insanlarla ilgilenmeye çalışabilirler.

Buradaki tuzak bu “dünyaya annelik yapma” tavrının bu kişileri tüketebileceğidir. Esas amaç bakıcı ve koruyucu rolünde kendilerini korumaya almaktır. Öte yandan, kendi bağımsızlıklarını aşırı önemseyip kendilerine bağımlı hale getirdikleri kişilerin bağımlılıklarına tahammül edemeyebilirler.

Ay Yengeç Burcunda “Psişik Duyarlılık”

Ay yengeç burcunda olan kişilerin hissetme ve duygusal olarak yanıtlama yeteneği çok gelişmiştir. Kolay etkilenirler ve duyarlıdırlar. Duygusal rahatlığa düşkünlük, ürkeklik, tembellik, amaçsızlık, aşırı hareketli hayal gücü, kararsızlık ve kaprislilik belirli dönemlerde karakterlerine hakim olur. Kendilerini rüyalarla ve başka imgelerle ifade eden canlı bir ruhsal yaşamları vardır.

Derin bir ruhsal ve psişik duyarlılığa sahiptirler. Sevgiye ilgiye ve desteklenmeye ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyaçlarını çoğu kez ruh durumlarını bir tehdit gibi kullanarak zorla elde ederler. Çocukça davranıp, kolay kırılır ve uzun süre surat asarlar. Korkuları, kendine olan güvensizlikleri nedeniyle kendilerini kısıtlar, bugünü ihmal etmek için geçmişi bahane eder, kişisel risklerden kaçmak için aşırı duygusal tepkilerle başkalarını kontrol ederler.

Ay Yengeç Burcunda Sağlığı Nasıl Etkiler?

Yengeç burcuna düşen ay, vücudun bazı bölümlerinin hassas olmasına yol açabilir. Ay’ın yengecin evi olması, bu burcun etkisindeki organ ve vücut bölümlerine özen gösterilmesini gerektirebilir. Özellikle yengeç ay ile birlikte 6. evdeyse gereklidir.

Yengeç göğüs boşluğunu, akciğerlerin alt loblarını, göğsü, mideyi, göbeğin üst kısmında kalan karın duvarını, pankreası, karaciğerin üst loblarını vb. temsil eder. Doğum anında ay sert etki alıyorsa bu organ ve vücut kısımları duyarlı olabilir, aksi halde sorun olmayabilir. Örneğin doğum anında ay Mars’tan sert etki alıyorsa akla zayıf bir mide veya göğüs gelebilir. Bu durumda bu Kısımları iyi korumak gerekir. . Yani dengeli beslenmeli ve göğüs kısmı soğuktan korunmalıdır.

Ay Yengeç Burcunda “Mide Hassasiyeti”

Ayları yengeçte olanların mideleri fazla duyarlıdır. Mide sadece besinlerden değil duygular yüzünden de etkilenebilir. Devamlı üzüntü mideyle ilgili sorun oluşturabilir. Yemekler daima zamanında yenmelidir.

Ayın yengeçte sert etkiler alması akciğerlerle ilgili kronik rahatsızlıklara yol açabilir. Bu durumda bronşit ve bazen astım da görülebilir. Bu kişiler sağlıklı kalmak için daima dengeli ve yeterli beslenme uygularken, vücutlarını da soğuktan korumalıdır.

Deniz havası onların canlanmasını, daha neşeli, zinde olmalarını sağlar. Bu arada deniz ürünleri de bir sağlık kaynağıdır. Vücudun iyot dengesi de böyle korunabilir. Ay yengeçte ise içilen alkole, içeceklere de dikkat edilmelidir. Taze sebze, meyve, çavdar, yulaf, protein grubu besinlerde, yağsız etler, tavuk, balık, yumurta, peynir vb. den bol bol yararlanılmalıdır.

Ay Yengeç Burcunda Çocukları Nasıl Etkiler?

 • Duyarlı,
 • utangaç,
 • çocuksu,
 • hayalperest.

Ay yengeç burcunda olan çocuğun sıcak bir yuvaya, korunmaya ve yaşamın katı gerçekleri karşısında güvenceye ihtiyacı vardır. Bir düşler ve fanteziler dünyasına sığınmaktan hoşlanır. Aile duygusu çok güçlüdür. Çocukluğunu genellikle bir cennet olarak düşünür. Daima bir çocuk olarak kalmayı arzular. Ailesinden ayrılmakta zorluk çeker.

 

Yengeç Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Yengeç Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

Yengeç Burcu Çocuğu Özellikleri Onlara Nasıl Davranmalı

 

Ay Yengeç Burcunda Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Ayşem Aksoy – Astroloji Dergisi

Son Güncelleme 21 Mart 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Hande dedi ki:

  Yükselen kova ay yengeç birisiyim dışarıdan o kadar tutarsız duruyorum ki bu beni sürekli kendimi kanıtlamaya açıklamaya itiyor çok yoruldum. Olduğum gibi görünüp hissettiremiyorum ne yaparsam yapayım üstelik 6.evde mide bile vuruyor stres. Yazınız gerçekten çok yararlıydı.

  1. Akrep dedi ki:

   Yazı Sonunda belirtmiştim Astroloji Dergisinden Ayşem Aksoy’a ait. Çok güzel dile getirmiş etkileri.

   Yaşam aşılması gereken engeller olduğu sürece değerlidir. Düşe kalka ilerlemeye çalışıyoruz, herkesin kendisine göre ayrı bir sıkıntısı var. Kaybettiğimiz an vazgeçtiğimiz andır. Her yorgunluk, her düşüş yeniden ayağa kalktığımızda bize yeni tecrübeler katar. Yorulmak güzeldir, bir konuda çaba harcadığınızı gösterir. Acele etmeyin, bazı şeyleri zamana bırakın. Taşlar zamanla yerine oturacaktır.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.