Ay Boğa Burcunda, Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Ay Boğa Burcunda Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Ay Boğa Burcunda

Ay Boğa Burcunda Olumlu ve Olumsuz Etkileri, Ay Boğada Nasıl Etki Eder? Sağlığımızı ve Çocukları Nasıl Etkiler? Ay boğa erkeği ve ay boğa kadını özellikleri nelerdir?

Ay Boğa Burcunda insanı Nasıl Etkiler?

Ay burcu boğa olanların özellikleri aldıkları etkilerle nasıl şekillenir?

Boğa burcu lükse düşkünlüğüyle kötü üne sahip bir burçtur. Ay ise kendine dönük hoşgörüyü abarttığı için kötü bir ün edinmiştir. Ay’ları Boğa burcunda olan insanların, normalde aşırı derecede tensel olmaları, öncelik listesinde huzuru ve dengeyi en başa koymaları kimseyi şaşırtmamalıdır.

En gözde zevkleri ister cinsellik, ister yemek, isterse sanat ya da bu üçünün bir birleşimi olsun, emin olabilirsiniz ki zevk aldıkları şeylere uzun süreler ayıracaklardır.

Ay Boğa Burcunda Duyguları Geç Değişir

 • Duygularını ve düşüncelerini değiştirmeleri uzun zaman alır.
 • Kızgınlıkları yavaşça belirir, ama güçlükle yatışır.
 • Bir görüş ve bir inanca inatla bağlanabilir.
 • Görüşlerinin durağanlığından emniyet duygusu kazanmış gibi görünürler.

Aslında duygusal inatları ve caymazlıkları hem avantajları hem de dezavantajlarıdır. Eşine fiziksel yakınlık hissetme ihtiyaçları güçlüdür; Onu hissetmek tatmak ve zevkine varmak isterler. istikrarlı olmalarına rağmen, söz vermeyi ve bağlanmaya gelince tereddüt edebilirler. çünkü kararlarını bir kez verdiklerinde ömür boyu tutmak isteyeceklerdir. Ayrılık, değişme ve yeni başlangıçlar onların köklerini sarsar ve bu yüzden korkutur. Güvendiği insanların arasında sevgi ararlar. Boğa burcu; dişi, inatçı, sabit bir toprak burcudur.

Ay Boğa Burcuyla Çok Ahenklidir ve Burada Yücelir.

Yani bütün olumlu özelliklerini gösterir. Bu kişiler erken yaşta ayaklarını sımsıkı yere basmayı öğrenirler. Sakin ve güvenlidirler. Çok rahatlatıcı yapıları vardır. Başkalarını etki altına almaya yönelik havalara ve yapay tavırlara gereksinim duymayan birisidir. Arkasına dayanıp neler olup biteceğini sabırla bekler.

Hemen atlamadan önce gözlemlemeyi sever. İdeallerine ulaşmak için sabırla direnebilir. Güzelliğe ve güzel olan şeylere sahip olma isteği yoğundur. Kolay dostluk kurar ve dostlukları uzun ömürlü ve sağlam olur. Ay Boğa’da vücudu da sağlamlaştırır. Güneş de güçlü konumda ve olumsuz bir etkisi yoksa bu kişiler çok sağlıklı olurlar. Kolaylıkla para kazanır ve parayı biriktirirler. Çoğu zaman varlıklı ve rahat bir hayat sürerler.

Ellerindeki parayı akıllıca harcarlar. Venüs, aşırı bir doğa sevgisi verir. Bu kişi güzelliklere düşkün olur. Sanata karşı yeteneklidir. Bu kişilerin yaratıcı tarafları da çok güçlüdür. Duygulu, duyarlı, ayakları yere basan tutkulu Boğa güçlü ve sürekli bir ilişki ister. Sevgi ve romantizmin zamanla olgunlaşmasını sever. Venüs aşk hayatında önemli bir yer tutar. Aşırı gösterişli yaklaşımlardan hoşlanmaz. Konu aşk olunca ciddi ve duyarlı olmak yeterli olacaktır.

Ay Boğa Burcunda İlişkilerin Yolunda Gitmesi İçin Çaba Harcar

Özellikle aşk hayatında, kendini herhangi bir hata yapmaktan koruyan bir zırha bürünür. İlişkilerinin yolunda gitmesi ve sürekliliği için çok daha fazla çaba sarf eder. Sezgileri kuvvetli ve duyarlıdır. Rahatına, yemeye içmeye ve aşkın fiziksel boyutuna düşkün olurlar.

Tat alma ve dokunma duyuları çok gelişmiştir. İlgisini çeken biri olduğunda hemen gidip ilgi göstermek kişiliğine uymaz. Tutkularından emin olmadan karşısındakinin ne düşündüğünü öğrenmesini istemez. Bir kere kararını verince de Zodyak’ın en kararlı, ısrarcı ve inatçı kişisi olur. Amacına ulaşmak için zaman kısıtlaması yoktur. Amaçları her zaman yüksektir. İnatçı kişiliğinden dolayı sürüklemek isteyenleri ısrarla reddeder. Her şeye rağmen aile geleneklerine sıkı sıkıya bağlıdır.

Ay Boğa Burcunda Aile Bağları Güçlüdür

Aile bağları güçlüdür ve iyi ebeveyn olurlar. Boğa burcu Ay için en iyi yerleşimdir. Çoğu zaman varlık ve rahat bir yaşam sağlar. Düşüncelerinizi öyle kolay kolay değiştirmezsiniz. Elde ettiğiniz kazançları sonu belli olmayan şeyler için yitirmek istemezsiniz. Sezgileriniz çok kuvvetli ve duyarlıdır. Bir işe başlamadan önce enine botuna düşünür, tartışır, danışır ve sonra karar verirsiniz. Ondan sonra da sizi kararınızdan döndürmek olanaksızdır.

Kendi kendine yeter bir havanız olunur. Ay boğa burcunda ise Sözünü tutmayanlar ve tutarlı olmayanlardan nefret edersiniz. İşler kötü gittiğinde kabullenmekten hoşlanmazsınız. İş yaşamında, kararlı sağlam adımlarla ilerleyerek yükselir ve varlıklı olursunuz. Elinizdeki parayı akıllıca harcamayı bilirsiniz. Tarım ürünlerinden ve hammadde satışlarından para kazanabilirsiniz. Alım-satım konularında şaşmaz bir sezginiz vardır. Kooperatifler, büyük mağazalar, sendikalar, lokantalar, yiyecek satan dükkanlar, inşaat, arsa alım-satımı ve benzeri işler size kazanç sağlayabilir. Kibar, ince, saygılı, güvenilir ve sevimlisiniz.

Şık ve güzel olduğu sürece eski giysilerinizi yeniymişçesine giymekte sakınca görmezsiniz.

 • Rahatınıza,
 • Yiyeceğinize
 • Cinsel yaşamınıza düşkünsünüz.
 • Tat alma ve dokunma duygularınız çok gelişmiştir.

Ay Boğa Burcunda Kadının Eşine Sadakatini Artırır

Ay Boğa burcunda iken doğan kadınlar erkeklere zor günlerinde destek olan kadın tipleridir. Erkeği ile aralarındaki bağı pek koparmak istemezler. Bu kişiler güzel şarkı söylerler. Ses tonları çok güzeldir. Radyo-televizyon yayıncılığı ya da plakçılık gibi meslekleri seçebilirler. Ay kötü etkiler almışsa hareketten, canlılıktan ve yenilikten yoksun, can sıkıcı bir tip olabilirsiniz. Oburluk derecesinde yemek yersiniz. Alkollü içkilere olan düşkünlüğünüz sizin ve aileniz için sorun olabilir. Gizli işlere karışabilir, kuşkulu işler çeviren kişilerle dostluk kurabilirsiniz. Paşa gönlünüzün huzurunu kaçırmamak için haksızlıklara ses çıkarmadan seyirci kalabilirsiniz Boğa burcundaki Ay duygulara uygulanabilirlik ve kalıcılık açısından yaklaşır.

Ay Boğa Burcunda Olanlar Duygularıyla Sorun Yaşayabilirler

Ay boğa burcunda olan insanlar duygularıyla başa çıkarken bir miktar güçlük çekerler. Problemlerle karşılaştıklarında buna neyin yol açtığını bulmaya çalışıp ve üstesinden gelmek için adımlarını nasıl sağlam atabileceklerini araştırırlar. Ayakları yere basan, istikrarlı, gerçekçi şekilde tepki veren kişilerdir. Hatta tepkileri o kadar duygularını dışa vurmaz bir biçimdedir ki, diğer insanlar onların hiç tepki vermediklerini zannederler!

Sevgiye ve güvence duygusuna bağlıdırlar. Yüzleşmelerden, kavgalardan ve dönüşüm yaratacak tüm değişikliklerden kaçarlar. Tanıdık, alışılageldik ve denenmiş şeyler tarafından uyarılır ve harekete geçerler. Davranışları doğal, sabırlı, hoşnut, neşeli, yumuşak, şefkatli ve sosyaldir. Sevdiklerine ve güvence duygusu veren şeylere sahip olma istekleri çok güçlüdür. Kontrolden çıkmış bir tekelcilikleri vardır. Değerli ve üstün şeylere sahip olmak isterler. Onlar için ‘güvenlik‘ sahip oldukları maddi varlıklardır.

Malları, mülkleri ve bankada paraları olana kadar huzursuz ve sinirli olurlar. Kendilerini güvende hissetmeleri için önce evlerinin kendilerine ait olmasını isterler. Ancak sahip olduklarıyla kendilerini değerli hissederler. İyi dostlar, mükemmel bir eş, pozisyonu değişmeyecek bir iş ve devamlı dengede bir banka hesabı… Sanat ve estetik zevkleri gelişmiştir. Uzun ömürlü, kalıcı biraz da eski moda stilleri severler. Koleksiyoncudurlar. Keyiflerine ve tensel zevklere düşkündürler.

Sevgiyi Hissedebilmek İçin Fiziksel Yakınlığa İhtiyaçları Vardır

Sevdikleri bir insanı hissedebilmek için fiziksel yakınlığa ihtiyaç duyarlar. İstikrarlı olmalarına rağmen, söz vermeye, taahütte bulunmaya gelince tereddüt eder ve geç karar alırlar, çünkü kararlarını bir kez verdikten sonra asla değiştirmek istemezler. Bazen zamanı geçmiş ve yararsız bile olsa alışkanlıklarını değiştirmeyerek tutuculuğun tutsağı haline gelebilirler. Dinginlik ve huzurun başta geldiği bu Ay burcuna sahip kişi, doğal olarak çoğu zaman bugünün üzüntülerine ve problemlerine omuz silker ve öfke göstererek durumunu sarsıp, rahatını bozmak istemez.

Hissettiği tatsız duyguları savuşturmak için fazla yiyebilir ve fazla para harcayabilir. Süregelen konforu ve mali durumu tehlikeye girdiğinde son derece rahatsız olur. Ayrıca yaşamdaki yolunu ve önceliklerini değiştirmeye yönelik bir baskı ya da tehdit söz konusu olduğunda şiddetle tepki verir. Görmezden geldiği sorunlar ve şartların değiştiğini gösteren küçük sinyaller birikimine aşırı inatla karşılık verir.

Geç Ama Şiddetli Bir Şekilde Öfkelenir

Güç öfkelenir fakat öfkelendiği zaman tehlikeli biçimde fevri ve hiddetli olabilir. Güç yatışır. Tensel ve maddi olduğu için duygularını hissedemez ve onlardan uzak kalır. Güvenli olan yatırımı en iyi şekilde seçebildiği ve mali durumunu en iyi şekilde organize edebildiği halde güçlü duygularıyla ilgilenmek ona karmaşık ve zor gelir.

İçgüdüsel olarak kendisini yatıştıracak ve konforunu sağlayacak şeylere yönelir. Acımanın açıkça ispat edilmesini istersiniz. Tutucu fikirleriniz vardır. Fiziğiniz güçlüdür. Maddesel konfor ararsınız. Sosyal statü ve varlık arasınız. Ev gereçleri veya aile kurumundan çok sosyal olaylar ilginizi çeker. Kuruluşlara girmek için zorlanmadan hoşlanmazsınız. Sakinsiniz. Durağansınız. Gururlu ya da yanına yaklaşılamaz gibi görülebilirsiniz. Kin tutabilirsiniz.

Ay Boğa Burcunda Sağlığımızı Nasıl Etkiler?

Boğa burcundaki ay vücudun kendini iyileştirme gücüyle yakından ilgilidir. Ay haritada olumlu açılar yapıyorsa insan hastalığı çok çabuk atlatacaktır. Yine böyle ahenkli bir Ay insanın uzun ömürlü olmasını da sağlayabilir. Ahenksiz bir ay bazı rahatsızlıklara neden olabilir.

Aynı şekilde transit durumdaki sert bir yıldız Ay ile sert açı oluşturduğunda bazı sağlık problemleri çıkabilir. Bu durumda akla ilk gelecek olan boğazdır. Bademcikler sorun yaşatabilir . Aynı şekilde ses kısıklığı, larenjit, farenjit vb. olabilir. Boğadaki ay, troid rahatsızlıklarına neden olabilir. Burundaki etler, yeni urların da yine bu ayla ilgisi vardır.

Ay Boğa Burcunda Çocukları Nasıl Etkiler?

Ay boğa burcunda olan duygusal, sakin, duygulu, memnun, sözel ve ağız ile ilgili çocuk. Tamamen doyumlu, veya doyduğu zaman doyumlu. Özellikle ilk yıllarında, annesi ile yoğun ve sürekli fiziksel temasa ihtiyaç duyar. Duyuşsal, sakin, duygulu, memnun bir çocuktur. Doyduğu zaman doyumludur. Ailesinden olumlu bir ilgi görmüştür. Aile dengeli, tutarlıdır ve çocuğun ihtiyaçlarını kabullenip, yerine getirmiştir. Geleneksel, anlaşılması kolay ve o kadar da duygusal değildir. Güven içinde büyümüştür. Genellikle geç gelişir, olgunlaşmak için rahat bir ortama ve zamana ihtiyacı vardır.

 

Boğa Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Boğa Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

Boğa Burcu Çocuğu Özellikleri Onlara Nasıl Davranmalı

 

Ay Boğa Burcunda Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Ayşem Aksoy – Astroloji Dergisi

Son Güncelleme 20 Şubat 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. serpenter dedi ki:

  Beni birebir anlatmış. ama sıkıntım şu ki ay bende 12. evde o yüzden olumlu yönlerinin tamamını yaşayamıyorum galiba. bunu çözmenin yollarını arıyorum.

  Bana haz veren şeylerden kopmam zor oluyor. bağımlılıklarımdan kolay uzaklaşamıyorum. yemeği severim. duygularım kolay değişmez. kolay sinirlenmem ama sinirlenince herkes kaçıp gitsin yanımdan o derece aşırı oluyor.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.