Yükselen Yengeç Burcu Genel Özellikleri ve Etkileri

Yükselen Yengeç Burcu Genel Özellikleri ve Etkileri

Yükselen Yengeç Burcu Özellikleri

Yükselen yengeç burcu özellikleri nelerdir? Yengeç yükseleni yaşamımızı nasıl etkiler? Yükseleni yengeç olan insanlar ve ayırt edici özellikleri nelerdir?

Yükselen burcumuz bizlerin dışa yansıyan yönünü belirler. Güneş burcumuz ne olursa olsun bizi tanıyanlar aslında yükselen burcumuzun kişiliğimize kattığı özelliklerle bizi tanırlar. İç dünyamızda farklı bir kişi olabiliriz ama başkaları için biz yükselen burcu özelliğimizle yaşantımızı sürdürürüz.

Yükselen Yengeç “Genel Özellikleri”

Yengeç yükseleni yaşamımızı nasıl etkiler? Yükselen yengeç burcu özellikleri nelerdir?

Duygusal insanlardır. Hayalleri oldukça güçlüdür. Evlerine bağlıdırlar. Mallarına düşkündürler ve para kazanmak için çaba gösterirler. Eleştirilmekten ve alay edilmekten çok korkarlar; bu da onları içine kapalı ve kuşkucu yapar. Sanat yapıtlarını, eski tarih yapıtlarını ve hoşlarına giden her şeyi toplarlar. Yuvaları yaşamlarının odak noktasıdır. Çevrelerine uyum sağlamak istedikleri için birlikte yaşadıkları kişilerle anlaşma ortamı ararlar.

Evliliği çok ciddiye alırlar. Özellikle genç yaşta evlenirler. Eşleri ile çok iyi geçinirler. Çalışkan kişilerdir. Eli açık ve yardımseverdirler. Salt yardım için karşılıksız çalışırlar. Uzun deniz yolculuklarını severler. Genel olarak dışa dönük bir kişi olmalarına rağmen yine de belli bir tempo ile yaşamayı severler. Bu tür davranışların altında bencil kişiliklerin yattığı gerçeğini kendileri de bilirler.

Duygulu davranışlarından ötürü dengeli arkadaşlardan hoşlanırlar. Arkadaşlarına yardım etmekten kaçınmazlar. Zengin düşleri ve duyguları olduğundan kendi kendilerine yeterler. Okuyarak öğrenmek yerine yaşayarak öğrenmeyi yeğ tutarlar.

Yükselen Yengeçte “Ay Etkisi”

Yengeç burcunun yöneticisi Ay olduğu için, ufukta Yengeç burcu yükseldiği zaman, Ay haritada daha büyük bir öneme sahiptir. Ay baskın etkisiyle, hassas ve utangaçlığa eğilimli bir kişiliğin ortaya çıkmasına neden olur. Utangaçlık kendilerinde kompleks haline gelmişse, bu komplekslerini atmak için utanan çocukları gördüklerinde “utandı yazık” sözleri ile kendilerini ele verirler. Çevrenizde “utandı çocuk” diyen birileri varsa bilin ki o insan utangaçlık kompleksini yansıtmaya çalışan bir yengeç olabilir. Büyük ihtimalle çocukken bir başkası da benzer sözleri kendisine söylemiştir.

Yükselen burcu Yengeç olan kişi, hisleriyle hareket etmeyi tercih eder. Duyguların, hislerin ve hassasiyetlerin sembolü olan Ay, Yükselen Yengeç karakterinde kendini gösterir. Diğer yandan Ay, annelik içgüdüsü ile de bağlantılıdır. Yükseleni Yengeç burcu olan insanlar, kendilerine yakın olan diğer kişileri de en az kendileri kadar koruma altına almak ihtiyacını hissederler. Ailenin dışında, yakın arkadaşlarına karşı bile bu tür bir tavır içerisindedirler.

Farklı vibrasyonlara son derece açık olan Yükselen Yengeç insanları, psişik duyarlılığa yatkın ve dış uyaranlara açıktır. Günlük yaşamda ruh hallerinde ani değişimler ve dalgalanmalar çok sık görülür. Sezgi ve duyguların yoğunluğu, karar aşamasında belirleyiciliğe sahiptir. Düşünsel yanı da oldukça kuvvetli olmasına rağmen, Yükselen Yengeç insanları duygularıyla hayata katılımda bulunmayı tercih ederler. Duygularını kontrol etmeyi öğrenen Yükseleni Yengeçte olan birey, çevresindeki olaylara ve insanlara daha anlayışlı ve esnek davranabilme yeteneğini de geliştirir.

Yükselen Burcu Yengeç olan kişi, sevgiye önem verir ve etrafındaki insanlarla duygusal bağlar geliştirmek ister. Ancak kontrol mekanizması zayıf olan Yükselen Yengeç insanı, hayatı içinde boğulabileceği, kendini kurban edebileceği karanlık bir okyanus gibi algılayabilir. Genellikle negatif yanı görmeye eğilimli oluşu, ruhsal olduğu kadar, psikosomatik rahatsızlıklara da eğilimli olmasındaki ana nedendir.

Yükselen Yengeç “Nostaljik”

Aile, ev yaşantısı ve gelenekler Yükselen Yengeç’in hayatındaki en önemli başlıklardır. Geçmişe karşı derin bir bağlılığı olan bu kişi, mirasına sahip çıkmakta ustadır. Gerek kolayca endişelenmeye yatkın yapısı, gerekse, nostaljik doğası nedeniyle, olmadık şeyleri biriktirmek, toplamak ve saklamak da belirgin özellikleri arasındadır. İnsanlara karşı da çok hassas olan Yükselen Yengeç, zaman zaman etrafındakilerin negatif enerjisinden etkilenebilir.

Kısaca Yükselen Yengeç Burcu Özellikleri

Ay etkisi altındadır

– Duygusal
– Çok duygusal
– Panik Atak
– Aşırı duygusal tepkiler
– Yemek yapmak onun işidir
– Evcimendir
– Evi saraya çevirebilir
– Kilo sorunları vardır
– Vücut hatları belirgindir
– Doğurgan ve anaçtır
– Dolunaydan çok etkilenir
– Sezgileri güçlüdür
– Doğal premonisyon
– Doğal prekognisyon
– Olacakları rüyasında görebilir veya hissedebilir
– Medyum veya psişik yetenekleri olabilir
– Çocukları üzerinde duygusal baskı burabilir
– Ailesine ve akrabalarına bağlı
– Koleksiyoncudur
– Herşeyi biriktirmek ister
– Geçmişin izlerini kolay silemez
– İlgi bekler ama bunu belli etmez
– Romantiktir
– Rome ve Juliet’tir
– Mum ışığında güzel bir akşam yemeğine hayır diyemez

 

Yükselen Yengeç Burcu Özellikleri ve Etkisi

Ay Yengeç Burcunda, Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Yengeç Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Yengeç Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

Yengeç Burcu Çocuğu Özellikleri Onlara Nasıl Davranmalı

Yengeç Burcu Sağlık ve Hastalık Analizi Olası Hastalıkları

 

www.akrepblog.com

Yazarı ve kaynağı belirsiz. Yazı yeniden düzenlenerek uyarlanmıştır. Kaynağını bilen lütfen iletsin.

Son Güncelleme 23 Mart 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.