7. Ev Balık Burcu

7. ev balık burcu, 7. evde balık burcu, 7. Ev balık Burcunda, balık 7. evde, 7. ev evlilik, 7. ev balık, 7. ev balıkta nasıl etkiler? 7. ev balık evlilik

7. Ev Balık Burcu

7. ev balık burcu evlilik hayatımızı nasıl etkiler? Balık burcu 7. evde evliliğimizi, eş seçimimizi, kuracağımız ortaklıkları, tercihlerimizi, estetik güzellik ve sanata yaklaşımımızı nasıl etkiler? 7. ev balık burcu hangi konuları ele alır? 7. ev balık burcunda olası sorunlar nelerdir?

Doğum haritasında 7. ev Evlilik, evlilik hayatı, sevgi, estetik anlayışımız, güzellik, yapılacak ortaklıklar ve yaşamımızda kuracağımız dengeleri konu alan evdir.

Evlilik hayatımız, seçeceğimiz eş, evlilik yaşamımızla birlikte ortaya çıkacak yeni gelişmeler, evlilik hayatımızın nasıl süreceği, kuracağımız ortaklıklar, ilişkilerimizdeki dengeler, kurulacak ortaklıklar, yakın dostluklar, hak, adalet ve hukuk, güzel sanatlar, müzik, estetik ve güzellik, politika, karşıt görüşler, tercihlerimiz ve seçimlerimiz bu konumla ilgilidir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

7. ev ve evlilikle ilgili açıklamaları atlayıp 7. Ev Balık Burcu Genel Özellikleri konusuna geç

7. ev ve Evlilik Hakkında

7. ev boşsa evlilik olmaz mı? 7. ev boş olduğunda hangi konumlara bakmak gerekir? Doğum haritasında hangi durumlarda aldatma eğilimi ortaya çıkar?

Doğum haritasında 7. evde gezegen olmaması evlilik olmayacağı anlamına gelmez. Bu konumda sert açılı bir gezegen olmasındansa boş olması daha iyidir.

7. ev boş olduğunda,

 • Kadınlarda Güneş’e,
 • Erkeklerde de Ay’a bakılır

ve bu konumlara göre değerlendirilir. Ayrıca Güneş ve Ay dışında,

 • Kadınlarda Mars ve
 • Erkeklerde de Venüs

etkilidir.

Doğum haritasında Güneş ve Ay ile kavuşumda olan olumlu etkiye sahip gezegenler mutlu ve huzurlu bir evliliği belirtir.

 • Olumlu etkiye sahip İyicil Gezegenler Jüpiter ve Venüs
 • Olumsuz etkiye sahip Kötücül Gezegenler Mars ve Satürn

Doğum Haritasında Eşin Aldatması, Çapkınlık ve Birden Fazla Evlilik ile İlgili Etkiler

Erkeğin doğum haritasında Güneş’le birleşen Uranüs evlendikten sonra da macera arayışında olacağını bu yönde etki alacağını gösterir. Aynı durum kadınlarda da Ay ile Uranüs kavuşumunda görülür. Ancak bu etkilerde mutlaka aldatma olacağı sonucu çıkarılmamalıdır. Eğitim, ahlaki olgunluk ve etkilerin nasıl yorumlanıp değerlendirileceği sonucu belirleyecektir. Belki gözü başkalarında olur ancak bunu dikkate almadan evliliğine sadık kalır. Bu gibi durumlarda eşlerin birbirlerine karşı sevgi ve saygı çerçevesinde yaklaşmaları, hangi etkilerin neden ortaya çıktığını bilmeleri birlikteliğin geleceği açısından son derece önemlidir.

Evlilikte çıkacak sorunların ve bu sorunları şiddeti Gezegenlerin Güneş ve Ay ile oluşturacakları karşıt açılarla ilgilidir.

Doğum haritasında İkizler, Başak ve zıt burçları Yay ve Balık burçları Ay ve Güneş’te bulunuyorsa, 7. evde birden fazla gezegen bulunuyorsa birden çok evlilik görülebilir. Ancak yukarıda da bahsettiğim gibi bu alınan etkilerin nasıl değerlendirileceği ile ilgilidir.

7. Evin Sahibi: Terazi Burcu

Yönetici Gezegeni: Venüs

Balık Burcu: Yöneticisi Jüpiter ve Neptün, Su Elementi, Değişken Burç

7. Ev Balık Burcu Genel Özellikleri

7. ev Balık burcu kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 7. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

 • Güven arayışı
 • Melankolik
 • Ruhsal doyum
 • Yoğun aşk
 • Cazibeli
 • Kolay yanılabilen
 • Hassas

7. Ev Balık Burcu Evleneceği İnsanda Arayacağı Özellikler

 • Güvenilir
 • Sadık
 • Enerjik
 • Tutkulu
 • Yardımsever
 • Aşık
 • Duygusal

7. ev balık burcu insanları deyim yerinde ise güven içerisinde sığınabilecekleri bir liman arayışı içerisindedirler. Evlilik onlar için kendilerini ruhen teslim edebilecekleri bir sığınak gibidir. Sevdiği insana kendisini hem ruhen hem de kalben teslim etmek ister. Ancak bunu yapmadan önce kesinlikle güven duymaya ihtiyacı vardır.

7. ev balık burcu için evlilik duygulandığında başını omzuna koyup ağlayabileceği bir eş bulmak demektir. Melankolik yapısı nedeni ile duygu yoğunlukları yaşayabilir, onun ihtiyacı olan şey ise duygulandığında onu dengeleyebilecek bir eştir.

Bu konumdan etki alan insanlar ruhsal derinlikleri nedeni ile esrarengiz bir cazibeye sahiptirler. Ulaşmak istedikleri şey ruhsal doyum yaşayabilecekleri yoğunlukta bir aşktır. Ancak çoğu zaman bu mümkün olmaz, içindeki aşk arayışını dindirmek için platonik aşklar peşinde koşabilirler. 7. ev balık burcu insanı sevgi konusunda tatmin olmadığı her macera sonunda aşk kelimesinin yazılı olduğu insan figürünü değiştirmek zorunda kalabilir. Aslında insani olarak imkansızı aramaktadır ancak o bunu keşfedinceye kadar çok isimler değiştirebilir.

7. ev balık burcu konumundan etki alanlar sevgi, sadakat ve ilişki konusunda olgun bir çizgide iseler birlikte oldukları insanları aldatmazlar. Ancak bakış açısı daha çok duygularını bastırma konusuna odaklı ise kalbinin yelken açtığı sularda kelebek kanatlarını incitme pahasına da olsa ilerlemek isteyebilir. 7. ev balık burcu insanları tıpkı balık burcu insanlarında olduğu çok çabuk güven duyabilirler. Duygu tellerine vurmasını bilen bir insan onları kolayca istediği yöne çevirebilir.

Ruhsal Doyum ve Kırılganlıklar

Duygusal yönden yaşayacağı her sorun kalplerini kolayca kırıp incitebilir. Beklentilerinin karşılanmaması ve yaşayacağı güvensizlikler onu mantıklı düşünmekten uzaklaştırıp depresyonun derin çukuruna düşmesine neden olabilir.

Birlikte olmak istediği insan zeki, yaşamı ve olayları net bir şekilde algılayabilen, güvenilir, eğlenceli ve sorgulayıcı bir insan olmalıdır. İnsanlara kolay güvendiği için art niyetli insanlar tarafından sonu hüsranla biten maceralara sürüklenebilir.

7. ev balık burcu insanları için evlilikte temel kriter ruhsal doyum olduğu için istediğini bulması zordur. Yaşayacağı hayal kırıklıklarını atlatmakta zorlandığında mücadele etmek yerine kolay olan ayrılma ve yeni bir birlikteliği tercih edebilir. Birlikte olduğu insanın enerjik ve yaşam enerjisi ile dolu olması onun için son derece önemlidir.

Balık burcu hangi burçlarla uyumludur? Hangi burçlarla daha iyi anlaşır? Hangi burçlarla cinsel yaşamında sorun yaşamaz? Balık Burcunun diğer burçlarla olan Evlilik Uyumu için Balık Burcunun Diğer Burçlarla Evlilik, İletişim ve Cinsel Yaşam Uyumu linkinden öğrenebilirsiniz.

 

7. Ev Balık Burcu
www.akrepblog.com
05 Aralık 2021

Son Güncelleme 16 Şubat 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Nurdan dedi ki:

  Merhaba 7. Balık 28 48 06 derecesinde hic gezegen yok 2. evlilik yilim hangi tarihtir

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.