Değişken Burçlar – Hangi Burçlar Değişken Burçtur?

Değişken Burçlar - Hangi Burçlar Değişken Burçtur?

Değişken Burçlar – Hangi Burçlar Değişken Burçtur?

Değişken burçlar hangileridir? Hangi burçlar değişkendir? Değişken burçların genel özellikleri nelerdir?

Değişken Burçlar

 • Balık Burcu
 • Başak Burcu
 • İkizler Burcu
 • Yay Burcu

olmak üzere 4 değişken burç bulunur. Bu burçlar için kullanılan “değişken” ifadesi girdikleri her ortama kolayca ayak uydurabilen, alternatif çözümler üretebilen, değişime açık ve iletişimle ilgilidir.

Değişken burçlar yapıları gereği sosyal ortamlarda sorun yaşamazlar. Kolay arkadaş edinirler. İletişim becerileri yüksektir. Diğer insanlarla olan ilişkilerinde esnek bir yapıya sahiptirler. Sabit burçlar gibi inatçı değildirler. Bir konuda ısrarcı olmazlar. Alternatifler üzerinde yoğunlaşıp kolayca çıkış yolları sunabilirler. Savunduklarını inatçı yapıları ile değil entelektüel birikimleri ile savunurlar.

Değişken Burçların Olumlu Özellikleri

Değişken burçların olumlu özellikleri nelerdir?

 • İletişim becerileri yüksektir
 • Kolay anlaşabilirler
 • Arkadaş edinme sorunları yoktur
 • Bir çok alanda yüzeysel de olsa bilgi sahibidirler
 • Alternatiflere kolayca yönelebilirler
 • Hareketlidirler

Değişken Burçların Olumsuz Özellikleri

Değişken burçların olumsuz özellikleri nelerdir?

 • Kolay vazgeçebilirler
 • İkili ilişikleri yüzeyseldir
 • Kolay değiştikleri için anlaşılmaz olabilirler
 • Çok konuştukları için kolay unutabilirler
 • Balık burcu hariç aşk dünyalarında derinlik fazla yoktur
 • Balık burcu hariç empati yetenekleri zayıftır

Balık Burcu Değişken Burç Özellikleri

Balık burcu diğer değişken burçlara göre daha derin duygulara sahiptir. Değişken oluşu, girdiği ortamlara kolay adapte oluşu ile ilgilidir. Kolay arkadaş sahibi olurlar ancak sadece sevdikleri insanlarla duygusal derinlik yaşarlar. Ruhsal hassasiyetleri fazla olduğu için herkesin düşüncelerini, acılarını ve duygularını algılayabilirler. Herkese yardımcı olmaya çalışırlar. Bu konuda aşırıya kaçabildikleri için sıkça hayal kırıklıkları yaşayabilirler.

Psişik yetenekleri vardır ve bu yeteneklerini çevresindeki insanları iyileştirmek, dertlerini dinlemek ve çareler aramak için kullanırlar. Medyum, telepatik iletişim, önsezi ve Neptün – Jüpiter etkileri güçlü ise öngörü gibi konularda doğal yetenekleri vardır.

Başak Burcu Değişken Burç Özellikleri

Başak burcu sağlık, temizlik, istatistikler ve iş hayatında detaycı bir burçtur. Diğer insanlarla ilişkilerinde sorun yaşamaz. Esnek bir yapıya sahiptir. Neşeli ve güler yüzlüdür. Utangaç yapısı zaman zaman ikili ilişkilerinde geri adım atmasına neden olsa da eğlenmeyi ve öğrenmeyi seven bir burçtur.

Sürekli bir şeyler öğrenmek ve üretmek ister. İş hayatında kendisini topluma adamış burçlar arasında yer alır. Yaptığı işlerde zaman zaman o kadar ayrıntıya iner ki ayrıntılardan çıkışı bulmakta zorlanabilir. Ancak başladığı işi yarım bırakmak kendisini huzursuz hissetmesine neden olacağı için sonuna kadar ilerlemeye çalışır.

İkizler Burcu Değişken Burç Özellikleri

İkizler burcu hava grubunda yer alır ve yerinde duramayan bir burçtur. Sözel becerileri gelişmiştir. Girdiği her ortamda kendisini dinletmesini çok iyi bilir. Hemen hemen girdiği her ortamda tanıdığı birileri mutlaka bulunur. Sözel ifade hızı çok yüksektir. Yaşadığı her şeyi herkesle paylaşmak ister.

Her konuda yüzeysel bilgiye sahip olduğu için çok farklı alanlarda sorumluluklar alır. Ancak tümünü yürütemediğinde gecikmeler yaşar. Yalnızlık, asla değişken burçlar grubunda yer alan ikizler burcuna göre değildir. Yakınında konuşabileceği birileri yoksa teknolojinin imkanlarından sonuna kadar yararlanır.

Yay Burcu Değişken Burç Özellikleri

Yay burcu, değişken burçlar içerisinde yaptığı seyahatler ve entelektüel birikimleri ile tanınır. Gittiği her yerde farklı kültürel yapılarla tanışmak ister. Kolay iletişim kurar. Edindiği birikimleri çevresine aktarır. Eleştirel yeteneği yüksektir. Ancak bu konuda biraz acımasız olduğu söylenir. Çünkü eleştirilerini karşısındaki insanı düşünmeden yapar.

Düşünce yapısı felsefidir. Konuların ayrıntılarına inip kendi birikimleri ile harmanlayarak paylaşmayı sever. Seyahatler, Ahlak, Kültür, Manevi değerler ve Felsefe temel konularıdır.

 

Değişken burçlar ve Genel Özellikleri

Balık Burcu Erkeği, Kadını ve Çocuğu

Başak Burcu Erkeği, Kadını ve Çocuğu

İkizler Burcu Erkeği Kadını ve Çocuğu

Yay Burcu Erkeği, Kadını ve Çocuğu

 

Değişken Burçlar – Hangi Burçlar Değişken Burçtur?

27 Mayıs 2019

www.akrepblog.com

Son Güncelleme 14 Nisan 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Terazi dedi ki:

  Merhaba. *** doğdum. Evliyim, 2 kızım var. Hayatımda zor dönemleri merak ediyorum ve nasıl bir hayat beni bekliyor? Şimdiden teşekkür ederim.

  Eşim ***
  Kızım ***
  Kızım ***

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba. Bu kadar ayrıntıya girmek için malesef zamanım yok. Lütfen sadece kısa sürede dönüş yapabileceğim tek bir soru yöneltin. Sizin isteklerinizi hazırlayıp gönderebilmem için 3-4 gün başka hiçbir şey yapmadan analiz yapmak gerekir. Ki buraya da sığmaz.

   Lütfen öncelik durumuna göre bilgileri tekrar göndererek tek bir soru

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.