Akrep Blog

4. Ev Terazi Burcu

4. ev terazi burcu, 4. evde terazi burcu, 4. Ev terazi Burcunda, terazi 4. evde, 4. ev terazi, 4. ev terazide nasıl etkiler?

4. Ev Terazi Burcu

4. ev terazi burcu hayatımızı nasıl etkiler? Terazi burcu dördüncü evde aile hayatımıza ve aile içerisindeki rollerimize nasıl etki eder? 4. ev terazi burcu hangi konuları ele alır?

Doğum haritasında 4. ev Aile, toplum, anne ve baba rolleri ile bizim bu rollerden nasıl etkilendiğimizi konu alan evdir.

Genetik bilgilerimiz, geçmişten bize miras kalan değerler, gelenek ve görenekleri ne kadar özümsediğimiz, alışkanlıklarımız, yaşamın başlangıcı ve sonu ile yaşadığımız ev, duygusal yanlarımız, annenin kişiliğinin bizi nasıl etkilediği ve hayatımıza yön verecek temel esaslar bu konumla ilgilidir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

4. Evin Sahibi: Yengeç Burcu

Yöneticisi: Ay’dır.

Terazi Burcu: Yöneticisi Venüs, Hava Elementi, Öncü Burç

4. Ev Terazi Burcu Genel Özellikleri

4. ev terazi burcu kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 4. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

 • Uyumlu anne ve baba rolleri
 • Evde estetik ve güzellik
 • Erken yaşta evlenme ve kendi evinde yaşama
 • Misafirperver
 • Çocukları için eğitim olanağı sağlama
 • Evde ve ailede uyum ve denge unsuru
 • Toplumla uyum içinde olma
 • Güzel ve hoş görünme isteği

4. ev terazi burcu olduğunda erken yaşta evlenme ve ev kurma ihtimali yükselir. Terazi burcunun yaşamdaki ilk büyük hedefi bir an önce evlenmektir. 4. ev konumunda bulunan terazi burcu da insana evlenerek ailesinden ayrı kendi evinde yaşama isteği verebilir. 4. ev terazi burcu olanlar çoğunlukla yakın çevrelerinden veya arkadaşlarından biriyle evlenebilirler. Henüz küçük yaştan itibaren birlikte yaşayacağı insanı düşünerek hayaller kurabilir. Bu hayallerin başrollerinde çoğunlukla çevresinde tanıdığı insanlar olabilir.

4. ev terazi burcunda olanlar dışarıda eğlenmekten ziyade evde kendi yuvasında eğlenmeyi tercih ederler. Konumun sahibi yengeç burcu olduğu için terazinin sosyal alandaki etkinliğini ev içerisine taşıyabilir. Sık sık misafir davet etmek, misafirleri ve ailesi ile eğlenceli zamanlar geçirmek hoşuna gider. Ancak deşarj olmaya ihtiyacı olduğu için zaman zaman kendisini dışarı atıp farklı mekanlarda gezmeyi isteyecektir.

Terazi burcu estetik ve zarafetin simgesidir. Evinde veya toplum içerisinde insanlara güzel ve hoş görünmek için çaba sarfeder. Denge ve uyum 4. ev terazi burcu için vazgeçilmez bir unsurdur. Denge arayışına ailesini de dahil ederek toplumla çatışma yaşamadan uyumlu olmaya çalışırlar. Aile ile toplum arasında uyum, çocuklar ile kendisi ve baba arasında uyum ve denge oluşturma çabası zihnini bir hayli yoracaktır.

Evde farklı yemekler hazırlamak, ev eşyalarını veya eşyaların yerlerini değiştirerek farklı tasarımlar ortaya koymak 4. ev terazi burcu için sıradan faaliyetlerdir. Hava grubu etkisinden dolayı evdeki eşyaların sık sık yerlerinin değişmesi aranılan eşyaların bulunmasını güçleştirse de evi sıkıcı bir ortam olmaktan çıkaracaktır.

 • Tasarım
 • Dekorasyon
 • El işleri
 • Süs eşyaları
 • Estetik ve Güzellik

gibi alanlara ilgisi olur. Çalışmıyorsa el becerileri ile çevresine farklı ürünler yapıp satabilir.

Anne Baba ve Çocuk Rolleri

Anne ve Baba çocukları üzerinde aşırı bir baskı kurmazlar. Onlarla daha çok arkadaş gibi olmaya çalışırlar. Ancak bu durum ileriki yaşlarda kontrol sağlamakta ve istediklerini yaptırmakta sorunların yaşanmasına neden olabilir. Çocuklarını sanat, spor ve estetiğin ön plana çıktığı alanlara yönlendirmeye, mümkün olduğunca en iyi eğitimi almalarını sağlamaya çalışırlar.

Çocukların gelişimi için onları uygun olan tüm kurslara göndermeye çalışırlar. Ancak dikkat etmeleri gereken önemli nokta, çocukların istekleri ve kabiliyetlerinin de önemli olduğudur. Israrla kendi istediği bir alanda çocukları yönlendirmek bir süre sonra sorunlara neden olabilir. Unutmamaları gereken konu ise; Gönderilen hiçbir kurs, verilen hiçbir para kendiliğinden değişim ortaya koyamaz. İçsel değişiklikler daha önemlidir.

 

4. Ev Terazi Burcu
www.akrepblog.com
11 Ağustos 2020

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.