4. Ev Kova Burcu

4. ev kova burcu, 4. evde kova burcu, 4. Ev kova Burcunda, kova 4. evde, 4. ev kova, 4. ev kovada nasıl etkiler?

4. Ev Kova Burcu

4. ev kova burcu hayatımızı nasıl etkiler? Kova burcu dördüncü evde aile hayatımıza ve aile içerisindeki rollerimize nasıl etki eder? 4. ev kova burcu hangi konuları ele alır?

Doğum haritasında 4. ev Aile, toplum, anne ve baba rolleri ile bizim bu rollerden nasıl etkilendiğimizi konu alan evdir.

Genetik bilgilerimiz, geçmişten bize miras kalan değerler, gelenek ve görenekleri ne kadar özümsediğimiz, alışkanlıklarımız, yaşamın başlangıcı ve sonu ile yaşadığımız ev, duygusal yanlarımız, annenin kişiliğinin bizi nasıl etkilediği ve hayatımıza yön verecek temel esaslar bu konumla ilgilidir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

4. Evin Sahibi: Yengeç Burcu

Yöneticisi: Ay’dır.

Kova Burcu: Yöneticisi Uranüs, Hava Elementi, Sabit Burç

4. Ev Kova Burcu Genel Özellikleri

4. ev kova burcu kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 4. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

 • Yenilikçi ve arkadaş olan anne ve baba rolleri
 • Geleneksel yaklaşımların dışında
 • Özgürlüğüne düşkün
 • Geç evlenme ihtimali olan
 • Sıradışı, özgün ve farklı ev arayışı
 • Kıskançlığı olmayan
 • Arkadaşlarını misafir etmeyi seven
 • Çocuklarda evden erken ayrılma isteği

4. ev kova burcu olan insanlar farklı ve sıradışı olan her şeyden hoşlanırlar. Özgürlüklerine son derece düşkündürler. Gelecek, yenilik ve teknoloji ile ilgilidirler. Durağanlığı sevmezler. Çok sayıda arkadaşları olur ve arkadaşları ile zaman geçirmeyi çok severler. Olumsuz açılar almamışlarsa Güler yüzlü ve neşeli insanlardır.

Yaşayacakları evin mümkünse çok farklı bir mimariye sahip olmasını isterler. Arkadaşlarını misafir ederken yaşadığı yerin farklılıklarını onlara göstermeyi çok severler. 4. ev kova burcu insanı birlikte olduğu insanları kendilerini keşfetmeleri ve yeteneklerini kullanmaları için teşvik ederler. Kendi üzerinde baskı oluşturulmasını sevmedikleri gibi kendileri de başkalarının üzerinde baskı kurmayı istemezler.

Kova burcu geleneksel çizgilerin dışında bir bakış açısına ve yaşama sahiptirler. 4. ev kova burcu olanlarda bu etkiyi bu konum içine giren konularda yaşarlar.

 • Giyimleri,
 • evleri,
 • evin iç dizaynı,
 • evin rengi,
 • eşyaları ve hayata bakış açıları

geleneklerin ve toplum normlarının dışındadır.

Evlilik ve Kıskançlık

Kova burcu özgürlüğüne düşkün olduğu için ikizler ve yay burcu ile birlikte geç evlenen burçlar arasında yer alır. Hayatta yaşamak istediklerini yaşadıktan sonra evlenmeyi düşünecektir. Kıskançlık ona göre değildir. Bunu sorun haline getiren bir eşle birlikte ise yanlış anlaşılabilecek bir konu olarak karşılarına çıkabilir. O sadece özgürlüğünün peşindedir. Birlikte olduğu insanlara da aynı özgürlüğü yaşatmak ister. Ancak tabiki 4. evi kova burcunda olan insanların da kendilerine özgü çizgileri vardır ve bu çizgilerin aşılmasına asla müsaade etmezler.

Bu konumdan etki alan insanlar Uranüs etkisinden dolayı önceden planlanmamış ani olayların etkisi ile büyümüş olabilirler. Çocukluk, gençlik ve olgunluk evreleri sürekli değişim peşinde oldukları için değişkenlik gösterebilir.

4. ev kova burcu olan insanlar özgürlük arayışlarından dolayı çok erken yaşlarda evden ayrılmayı isteyebilirler. Planı, hayalini kurduğu hayatı yaşayabilmektir. Bunun için olmadık işler yapabilme potansiyeline sahiptirler.

Anne Baba ve Çocuk Rolleri

Kova burcu etkisi anne ve babalarda

 • çocukları ile arkadaşlık yapan,
 • onların özellikle teknolojiye ayak uydurabilmeleri için elinden geleni yapan,
 • yenilikçi ve sıra dışı çizgiler taşımasına neden olur.

Geçmişe takılıp kalmazlar. Çocuklarının ihtiyaçlarını belirleyerek onların en iyi şekilde sosyal hayata adapte olmalarını sağlamaya çalışırlar. Temel görevleri çocuklarının yeteneklerini keşfedip onları hayata hazırlamaktır. Çok iyi birer anne ve baba profili çizerler. Ancak sınırları zorlayanlar için de sürpriz cezalar olacaktır.

4. ev kova burcu etkisi çocuklarda başkaldırı, kendi başına buyrukluk ve aileden erken kopuş etkisi yapabilir. Özgür olmak ve arkadaşları ile güzel vakit geçirmek onlar için son derece önemlidir.

 

4. Ev Kova Burcu
www.akrepblog.com
17 Ağustos 2020

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Sefa dedi ki:

  Teşekkürler her zaman okurun sizin blogu

  1. Akrep dedi ki:

   Rica ederim. Yaşamınıza faydalı olmasını dilerim.

 2. tufan dedi ki:

  Evet bu sıradışılık ve farklılık her zaman vardı bende. teşekkürler bu güzel yazılar için. kendimi tanıdıkça daha iyi hissetmeye başladım. ne yalan söyleyim anormal olduğumu düşünmeye başlamıştım 🙂

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.