Akrep Blog

4. Ev Balık Burcu

4. ev balık burcu, 4. evde balık burcu, 4. Ev balık Burcunda, balık 4. evde, 4. ev balık, 4. ev balıkta nasıl etkiler?

4. Ev Balık Burcu

4. ev balık burcu hayatımızı nasıl etkiler? Balık burcu dördüncü evde aile hayatımıza ve aile içerisindeki rollerimize nasıl etki eder? 4. ev balık burcu hangi konuları ele alır?

Doğum haritasında 4. ev Aile, toplum, anne ve baba rolleri ile bizim bu rollerden nasıl etkilendiğimizi konu alan evdir.

Genetik bilgilerimiz, geçmişten bize miras kalan değerler, gelenek ve görenekleri ne kadar özümsediğimiz, alışkanlıklarımız, yaşamın başlangıcı ve sonu ile yaşadığımız ev, duygusal yanlarımız, annenin kişiliğinin bizi nasıl etkilediği ve hayatımıza yön verecek temel esaslar bu konumla ilgilidir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

4. Evin Sahibi: Yengeç Burcu

Yöneticisi: Ay’dır.

Balık Burcu: Yöneticisi Jüpiter ve Neptün, Su Elementi, Değişken Burç

4. Ev Balık Burcu Genel Özellikleri

4. ev balık burcu kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 4. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

  • Duysal anne ve baba rolleri
  • Geleneksel aile
  • Duygularını baskı aracı olarak kullanmak
  • Duygusal aşırılıklar
  • Suya yakın yerlerde yaşama isteği
  • Negatif enerjilerden etkilenme
  • Çevresiyle uyumlu
  • Çocuklarda anne babasına duygusal bağımlılık

4. ev balık burcu olan insanlar aile içerisinde oldukça uyumludurlar. Balık burcu etkisinden dolayı yoğun bir duygusallığa sahip olurlar. Kolay ağlar veya küserler. Etrafından bulunan insanlar kendilerini onunla ilgilenmek zorunda hissederler. Duygusal yönlerini çevresindeki insanları ikna etmek için de kullanırlar. İstedikleri yapılmadığında öyle içli bir yüz ifadesine bürünürler ki görenler onu kırmamak için ne gerekirse yapmak isterler.

4. ev balık burcu olanlar duygusal derinlikleri yanında yoğun hislere de sahiptirler. Karşısındaki insanın hangi duygularla çözülebileceğini çok iyi bilirler. Kendilerinde var olan bu mekanizmayı çoğu zaman farkında olmadan istediklerini elde etmek için kullanırlar.

Ailesine bağlıdır. Anne veya baba olduklarında da aynı bağlılığın devam etmesini isterler. İstemeden de olsa çocuklarını kendilerine bağımlı hale getirebilirler. Her an bir şeyler olabileceğine dair yaşadıkları tedirginlikler, yaşadıkları kaygılar ve aile bireylerini koruma içgüdüsünü abartarak onların kendi başlarına ayakta kalma süreçlerini geciktirebilirler. İstemediği bir şey yapılmak istendiğinde hemen duygusallaşarak onları duygusal baskı altına alabilirler.

Uyum ve Negatif Enerjiler

Balık burcu değişken bir yapıya sahip olduğu için 4. ev balık burcu olanlar girdikleri ortamlara uyum sağlamakta zorluk yaşamazlar. Ancak balık burcunun herkese karşılıksız yardım yapma eğilimini fark edenler onun bu yönünü kullanmaya çalışabilirler. Doğum haritasında balık burcu özellikleri baskınsa insanların negatif enerjilerini de çekme özellikleri olduğu için çabuk yorulur ve enerjileri düşer. Ancak zamanla kimlerle birlikte olması gerektiğini kimlerden uzak durması gerektiğini anlar.

Duygusal tepkileri hızlıdır. Ani tepkiler verir. Kendisine ilginç gelen olaylar karşısında herkesin dikkatini çekecek kadar aşırı tepkiler verebilir. Çok çabuk heyecanlanır ve heyecanını dışa yansıtır.

Diğer tüm su grubu burçları gibi 4. ev balık burcu insanları da suya yakın yerlerde yaşamayı tercih ederler. Suya yakın olması veya istediği zaman suyun akışını görmesi ve suya girebilmesi onu rahatlatır. Üzerinde biriken negatif enerjilerin atılmasında bu önemli bir noktadır. (Negatif enerjiler nasıl atılır)

Kova burcu kadar olmasa da ince bir espri anlayışları vardır. Üstesinden gelemediği sorunlar karşısında öncelikle kendisi ile dalga geçmeyi tercih eder. Böylece üzerinde bir baskı oluşmasının önüne geçer.

Anne Baba ve Çocuk Rolleri

Anne ve baba rolünde 4. ev balık burcu, çocukları üzerinde duygusal baskı kurulmasına neden olabilir. Kendi içinin rahat olması için onların her zaman iyi olması gerekir. Duygusal yönü o kadar derindir ki yaşanabilecek duygusal kırılmaları kaldırmakta zorlanacağı için kestirmeden giderek aile bireylerinin sorun yaşamaması için tedbirler almaya çalışabilir. Kendisine karşı gelindiğinde ise aşırıya kaçarak ölümü ile bile tehdit edebilir.

Aile içerisinde duygusal baskının oluşmaması ve çocukların sağlıklı bir özgüven kazanmaları açısından güven ortamının sağlanması çok önemlidir. Özellikle ilk 6-7 yıl çocukların bilinçaltında duygusal sorunların yaşanmamasına dikkat edilmelidir.

Çocuk rolünde 4. ev balık burcu isteklerinin yerine getirilmesinde göz yaşlarının gücünü keşfeden bir çocuk profilini ön plana çıkarabilir. Ağladığında her şeyin yapıldığını gören çocuk bunu yaşamının ileriki safhalarında da kullanmaya devam edebilir. Bu konumdan etki alan çocuklar anne ve babasına duygusal yönden bağlıdır.

 

4. Ev Balık Burcu
www.akrepblog.com
19 Ağustos 2020

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.