3. Ev Başak Burcu

3. ev başak burcu, 3. evde başak burcu, 3. Ev başak Burcunda, başak 3. evde, 3. ev başak, 3. ev başakta nasıl etkiler?

3. Ev Başak Burcu

3. ev başak burcu nasıl etkiler? Başak burcu üçüncü evde iletişimimizi ve sosyal yaşamımızı nasıl etkiler? 3. ev başak burcu hangi konuları ele alır?

Doğum haritasında 3. ev Sosyal yaşamımız, zihnimizin işleyiş yapısı ve iletişimimizi konu alan evdir.

Arkadaşlarımız, çevremiz, kardeşlerimizle olan ilişkilerimiz, diğer insanlarla olan iletişimimiz, kısa yolculuklar, yaptığımız kısa vadeli planlar yabancı dil eğitimi, zekamızı nasıl kullandığımız, haberleşme, konuşma, sahip olduğumuz fikirler, bilgiyi aktarmamız, medya, temel eğitim, öğrenme ve iletişim kanallarımız bu evin etki alanına girmektedir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

3. Evin Sahibi: İkizler Burcu

Yönetici Gezegeni: Merkür’dür.

Başak Burcu: Yöneticisi Merkür, Toprak Elementi, Değişken Burç

3. Ev Başak Burcu Genel Özellikleri

3. ev başak burcunda kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 3. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

 • İletişimde güçlü etkiler
 • Entelektüel bilgi birikimi
 • Eleştirel yaklaşımlar
 • Sosyal iletişim becerileri
 • Analitik yetenekler
 • Sözel ifade becerileri
 • Dedikodu olasılığı

3. ev başak burcunda olanlar iletişim ve sosyal ilişkilerde Merkür etkisi altında oldukları için güçlü bir etki alırlar. Doğum haritalarında olumsuz etkiler almamışlarsa 3. ev başak burcu insanları iletişim ve sosyal ilişkileri oldukça iyidir. Çevrelerindeki insanlar, komşuları, aileleri, kardeşleri ve arkadaşları ile iyi iletişi kurarlar. Merkür etkisinden dolayı tıpkı ikizler burcunda olduğu gibi bilgi toplayıp edindikleri bilgileri başkaları ile paylaşırlar ancak bu noktada dedikodu yapma olasılıkları da ortaya çıkar.

Sosyal Ortam ve Meslek

3. ev başak burcu olan insanlar güler yüzlü, neşeli ve hoşsohbet insanlardır. Bu nedenle misafirleri eksik olmaz. Bilgi edinirken dedektif gibi hareket etmeyi severler. Analitik becerileri ve ayrıntılara verdikleri önemden dolayı hiçbir detay gözlerinden kaçmaz. Birlikte oldukları insanları bezdirebilecek yanları da işte bu noktada ortaya çıkar. Her ayrıntıya önem verdikleri için eleştirinin dozunu zaman zaman kaçırabilirler.

 • Eğitim sektörü
 • Pazarlama
 • Yazarlık
 • Mühendislik
 • Yayıncılık
 • Rehberlik
 • Sunuculuk
 • Sosyal Medya
 • Halkla ilişkiler

gibi alanlarda başarılı olurlar.

Diğer insanlarla iletişimlerinde ve sosyal alanda tüm ayrıntıları zihinlerine not ederler. Önemli gördükleri konuları ve bilgileri ise indeks halinde not alırlar. 3. ev başak burcu olan insanlar kendilerini etkileyen anları ve diyalogları kolay kolay unutmazlar. Hemen her konuda bilgi sahibi olmaya çalışırlar. Entelektüel bir bilgi birikimleri vardır. Ancak öğrenirken her şeyi ana hatları ile ele alırlar ayrıntılara inmezler.

Yaşadıklarını, hissettiklerini ve öğrendiklerini birlikte oldukları insanlarla paylaşmayı severler. Sözel ifade yetenekleri güçlüdür. 3. ev başak burcunda olan insanlar sosyal ortamların aranılan güler yüzlü insanlarıdırlar.

3. ev başak burcu insanları ikili ilişkilerde ilk adımı atarken çekimser davranabilirler ancak bu fazla uzun sürmez. Tanışma faslından sonra açılarak daha rahat hareket ederler. Ses tonları gerektiğinde yükselerek onları etkili bir konuşmacı haline getirebilir.

 

3. Ev Başak Burcu
www.akrepblog.com
15 Temmuz 2020

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.