3. Ev Balık Burcu

3. ev balık burcu, 3. evde balık burcu, 3. Ev balık Burcunda, balık 3. evde, 3. ev balık, 3. ev balıkta nasıl etkiler?

3. Ev Balık Burcu

3. ev balık burcu nasıl etkiler? Balık burcu üçüncü evde iletişimimizi ve sosyal yaşamımızı nasıl etkiler? 3. ev balık burcu hangi konuları ele alır?

Doğum haritasında 3. ev Sosyal yaşamımız, zihnimizin işleyiş yapısı ve iletişimimizi konu alan evdir.

Arkadaşlarımız, çevremiz, kardeşlerimizle olan ilişkilerimiz, diğer insanlarla olan iletişimimiz, kısa yolculuklar, yaptığımız kısa vadeli planlar yabancı dil eğitimi, zekamızı nasıl kullandığımız, haberleşme, konuşma, sahip olduğumuz fikirler, bilgiyi aktarmamız, medya, temel eğitim, öğrenme ve iletişim kanallarımız bu evin etki alanına girmektedir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

3. Evin Sahibi: İkizler Burcu

Yönetici Gezegeni: Merkür’dür.

Balık Burcu: Yöneticisi Jüpiter ve Neptün, Su Elementi, Değişken Burç

3. Ev Balık Burcu Genel Özellikleri

3. ev balık burcunda kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 3. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

 • İletişimde ruhsal derinlik
 • İçe dönük yapı
 • Duygularında içtenlik
 • Empati yeteneği
 • Ruhsal şifacı
 • Sevdiklerine bağlılık
 • Karşılıksız yardım
 • Sıra dışı iletişim becerileri

3. ev balık burcu olan insanların iletişim ve sosyal ilişkileri bu konumdan sıra dışı bir şekilde etkilenir. İletişimde ruhsal derinlik ve sezgiler ön plana çıkmaya başlar. Telepati, Öngörü ve Önsezi yetenekleri ön plana çıkabilir. Diğer insanların düşüncelerini konuşmadan da anlayabilirler. Eğer sahip oldukları yetenekler hakkında bilgi sahibi olamaz ve neler olduğu konusunda karmaşa yaşayacak olurlarsa ruhsal doyum için madde bağımlılığına yönelebilirler.

3. ev balık burcu, insanda ruhsal hazların ve ruhsal doyumun ön plana çıktığı bir konumdur. İletişim sadece kelimelerle sınırlı kaldığında kendisini tam olarak ifade edemez, insanlarla olan iletişiminde ruhsal boyut büyük önem kazanır.

Bu konuma sahip insanların hassas bir algıları vardır. İçe dönük yapılarından dolayı çabuk kırılır ve içe kapanırlar. 3. ev balık burcu olan insanların empati yeteneğine sahip olmayan ve insanları kırdığının farkına varmayan insanlarla gerekmedikçe birlikte olmaması daha sağlıklıdır. Çünkü karşılıklı diyaloglar muhatap olduğu insan için önemsizdir ancak kendisi için günlerce iç dünyasında sürekli dönüp dolaşan kayıtlar haline gelir. “Neden böyle söyledi, beni anlamıyor, çok kırıcı, neden net bir şekilde karşılık vermiyorum” gibi söylemler, olaylar unutuluncaya kadar iç dünyalarını meşgul eder.

Duygusal Oyunlar

3. ev balık burcu insanları sorunlarını karşılıklı konuşarak çözmektense duygusal oyunlarla çözüm bulmaya çalışırlar. “Küsmek, naz yapmak, ağlamak, üzgün ve kırgın bir yüz ifadesi” ruh dünyasını yansıtmak için kullandığı araçlar gibidir. Üstesinden gelemediği ve konuşarak çözemediği sorunlar karşısında çabuk pes eder veya ağlayarak olayların karşı tarafın iradesi ile çözülmesini beklerler.

Ağlamak balık burcu insanlarının deşarj yoludur. İçlerinde diğer insanlar için küçük olan o kadar büyük sorunlar biriktirirler ki bunları ancak ağlayarak deşarj edebilirler. Ağlamak aynı zamanda onlar için ruhsal bir arınma gibidir.

3. ev balık burcu insanları su grubu etkisi altında oldukları için deniz yolculuklarını ve kendilerini sorunlardan uzaklaştırabilecek hız yapan araçlarla seyahat etmeyi severler.

 • Akan suya bakmak,
 • Sahilde dolaşmak,
 • Suyun varlığını hissetmek,

onların iç dünyalarını rahatlatır. Ruhsal yoğunluklarını bir konuya odaklayamadıklarında duygusal çalkantılar yaşayabilirler.

Duygusal Derinlikleri

Duygusal yönden derin insanlardır. Sevdikleri insanlardan kolay kopamazlar. Ailesini, kardeşlerini ve fayda gördükleri insanları yürekten severler. Samimi olduğuna inandığı insanlara karşı karşılık beklemeden yardımcı olurlar. 3. ev balık burcu değer verdiği insanlara, yardıma ihtiyacı olan insanlara, kalbi kırılmış ve üzgün insanlara karşı şefkat beslerler. Bu yönlerini gören art niyetli insanlar tarafından aldatılmaya çalışabilirler.

Kendisi gibi derinliğe sahip insanlarla birlikte olmak, onları dinlemek ve sorunlarına çözüm bulmaya çalışmak onlar için büyük haz kaynağıdır. Sevdiklerinde ve aşık olduklarında tüm benlikleri ile severler ancak bir ilişkinin yürümeyeceğine inanmışlarsa tartışmaya girmeden çekip gidebilirler. 3. ev balık burcu olan insanların duygusal yönden hassas oluşları diğer insanlarda “bana muhtaç” izlenimi oluşturabilir ancak asla gurursuz değillerdir. Olmayacağına inandıkları hiçbir ilişkiyi sonuna kadar götürmeye çalışmazlar.

Mutlaka öğrenmesi ve bilmesi gereken alanlar ve konular

Parapsikoloji

Derin Trans

Telepati

Paranormal Kişilikler

Parapsikolojik Hassasiyetler

Ruhsal Gelişimde Bilinmesi ve Yapılması Gerekenler

Psişik İnsanların Özellikleri

 

3. Ev Balık Burcu
www.akrepblog.com
24 Temmuz 2020

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Sibel dedi ki:

  Okudukça ağzım açık kalıyor sanki beni yıllardır dışarıdan gözlemleyen birinin gözlemlerini okuyor gibiyim. Astroloji bir çekim alanı oluşturdu kendine doğru, öğrendikçe daha iyi tanıyorum kendimi. Meğer çevre ne kadar uzaklaştırıyor bizi bizden

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.