3. Ev Akrep Burcu

3. ev akrep burcu, 3. evde akrep burcu, 3. Ev akrep Burcunda, akrep 3. evde, 3. ev akrep, 3. ev akrepte nasıl etkiler?

3. Ev Akrep Burcu

3. ev akrep burcu nasıl etkiler? Akrep burcu üçüncü evde iletişimimizi ve sosyal yaşamımızı nasıl etkiler? 3. ev akrep burcu hangi konuları ele alır?

Doğum haritasında 3. ev Sosyal yaşamımız, zihnimizin işleyiş yapısı ve iletişimimizi konu alan evdir.

Arkadaşlarımız, çevremiz, kardeşlerimizle olan ilişkilerimiz, diğer insanlarla olan iletişimimiz, kısa yolculuklar, yaptığımız kısa vadeli planlar yabancı dil eğitimi, zekamızı nasıl kullandığımız, haberleşme, konuşma, sahip olduğumuz fikirler, bilgiyi aktarmamız, medya, temel eğitim, öğrenme ve iletişim kanallarımız bu evin etki alanına girmektedir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

3. Evin Sahibi: İkizler Burcu

Yönetici Gezegeni: Merkür’dür.

Akrep Burcu: Yöneticisi Mars ve Pluto, Su Elementi, Sabit Burç

3. Ev Akrep Burcu Genel Özellikleri

3. ev akrep burcunda kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 3. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

 • İletişimde gizem
 • Araştırmacı
 • Sosyal ilişkilerinde seçicilik
 • Ruhsal analiz yeteneği
 • Madde ötesine ilgi
 • Güvenilir bir arkadaş
 • Sır saklamasını bilen
 • Olanı olduğu gibi söyleyen
 • Az ve Öz konuşma

3. ev akrep burcu olanlar çok iyi bir araştırmacı olurlar. İletişim ve sosyal ilişkileri de edindikleri bilgi ve becerileri ile şekillenir. Akrep burcu etkisi kendisini dışarıdan gelebilecek tehditlere karşı korumaya aldığı için her zaman tetikte ve karşılık vermeye hazır bir şekilde bekler. Alışılmadık ve beklenmedik gelişmeler karşısında zor durumda kalmamak için tüm duyu organları ve ruhsal iletişim araçları ile sürekli korumada kalır.

İletişiminde açık ve dobradır. Olanı olduğu gibi söyler. Mars etkisinden dolayı savaşçı bir yapısı vardır, söylemesi gerektiğine inandığı şeyleri karşısındaki kim olursa olsun söyler. 3. ev akrep burcu olan bir insana nasıl göründüğünüzü sorarsanız sizi mutlu etmek için yalan söylemez, gördüğünü söyler. Doğal bir sır küpüdür. Doğum haritasında olumsuz açılar almamışsa konuştuğunuzda sır olması gerekenlerin onunla birlikte mezara gideceğine emin olabilirsiniz.

Her Sözün Zamanı Vardır

3. ev akrep burcu olanlar güvenilir bir arkadaştırlar. Sözüne sadık kalır. Zor durumda kalan arkadaşı için her fedakarlığı yapmaya çalışır. Hava grubu burçları gibi konuşkan ve her ayrıntıyı anlatan bir yapısı yoktur. Bekler ve sadece gerektiğinde gerekli olanı söyler. Övgü beklemez hatta bundan rahatsız olur. Çünkü yapısı gereği her şeyin bir karşılığı olduğuna inanır ve kendisini övenlere bir borcu olsun istemez. Mars etkisi altında olan koç burcu gibi kimseye boyun eğmemek için kimseye minnet borcu olsun istemez.

Sağlam, oturaklı ve karizmatik bir yapısı vardır. 3. ev akrep burcu olan insanların gözleri iletişimde duyu organları kadar etkilidir. Öfkesini, sevincini, kırgınlıklarını, beklentilerini ve isteklerini bakışları ile ifade edebilirler. Doğal bir telepatik iletişim mekanizmaları vardır. Düşünce olarak yoğunlaştıkları konularda öfke, kin veya sevinçlerini diğer insanlara ruhsal iletişimle aktarabilirler. Bu nedenle iletişim kanalı akrep burcu etkisi altındaki insanları kırmadan önce bir kaç kez daha düşünmekte yarar vardır. (Bakınız Düşüncelerin Telepatik Etkileri)

3. Ev Akrep Burcu Merak ve Araştırma

3. ev akrep burcu olan insanlar merak ettikleri konuları öğrenebilmek için ayrıntılı bir araştırma yaparlar. Benzer durum hava grubu burçlarında da vardır ancak onlar sadece yüzeysel araştırma yaparak derinlere inmezler. Akrep burcu etkisi bu konumda araştırılan konunun tüm ayrıntılarını ortaya çıkarmaya çalışır. Gerektiğinde metafizik konuları ele alan parapsikoloji gibi madde bilim dışı alanlara başvurur.

3. ev akrep burcu insanları bilgiyi “güç” olarak tanımlarlar. Çünkü günlük yaşamlarında paylaşımlarının büyük kısmı bilgi ve yaşamda gerçekten kullanılabilecek detaylar üzerine inşa edilmiştir.

 • Gereksiz konuşmaları,
 • laubaliliği ve
 • hiçbir anlamı olmayan günlük detayları sevmezler.

Kibir ve gurur 3. ev akrep burcu insanlarının iletişimlerini olumsuz etkileyebilecek unsurlardır. Bir çok ayrıntıyı bildikleri halde dile getirme ihtiyacı duymayacak kadar önemsiz görebilirler.

 • Doğum haritasında iletişimlerini destekleyecek açı ve konumlar yoksa,
 • ailede sosyal iletişimlerini olumlu etkileyecek davranışlar edinmemişse ve
 • olumsuz bir çevrede büyümüşlerse sosyal iletişimleri sorunlu olabilir.

3. evi akrep burcunda olan insanlar Pluto etkisi ile yaşamın ve madde ötesinin gizemlerini çözmeye karşı büyük bir ilgi duyabilirler. Bu durum onların zaman zaman sosyal yaşamdan kopmalarına ve ruhsal derinlik yaşamalarına neden olabilir. Sınırları zorlayan ilgi alanları, madde ötesi iletişim becerilerinin gelişmesine ve madde ötesi varlıklarla temasa geçmelerine neden olabilir.

3. Ev Akrep Burcu Analiz, Gözlem ve Yeteneği

3. ev akrep burcu olan insanlar küçük yaştan itibaren etrafında olup bitenleri araştırmaya ve öğrenmeye başlar. Onu uzaktan izlediğinizde sizin için aslında var olmayan bir şeyleri bulmaya ve çözmeye çalıştığını gözlemleyebilirsiniz. İnsanları dış görünüşleri ile değil daha çok ruhsal yansımaları ile çözmeye çalışırlar. Çok iyi bir ruhsal analiz yetenekleri vardır.

 • Konuşulan kelimeleri,
 • yüz hatlarını,
 • bedenin duruşunu ve
 • bakışları

bir bütün olarak ele alıp değerlendirirler. Her hareketten bir anlam çıkarmaya çalışırlar.

Küçük yaştan itibaren biriktirmeye başladıkları ayrıntılar o kadar yoğun olur ki bir çok şeyi edindikleri bilgi ve tecrübe ile başkalarına ihtiyaç duymadan kendileri yapmaya başlarlar. 3. ev akrep burcu olanların başkalarından yardım istedikleri an gerçekten çaresiz kaldıkları andır. Bu nedenle iletişim kurdukları insanlara karşı içten ve samimidirler.

Bir Kez Söylerim İyi Dinle!

Bu konumdan etki alan insanlar kurdukları cümleleri ikinci kez kurmak istemezler. İletişim ve sosyal ilişkilerle ilgili 3. evde Merkür ve Akrep etkisi bir araya geldiğinde söylenen sözler mutlaka üzerinde önceden düşünülmüş ve söylenmesi gereken sözler olurlar. Bu nedenle söylediklerini tekrar etmek istemezler. Diğer insanların daha önce söyledikleri sözleri sürekli tekrarladıklarını fark ettiklerinde ise çabuk sıkılır ve dikkatlerini başka konulara yöneltirler.

3. ev akrep burcu olan insanlar diğer insanlarla diyalog halinde iken her zaman istedikleri cevapları ve karşılıkları veremeyebilirler. Bazen sessiz kalıp bir süre düşünürler veya zaman kazanmak için konuyu değiştirebilirler. Gerçekte vermeleri gereken cevabı bulduklarında ise muhatapları konuyu unutmuş olsa bile ne yapıp edip konuyu tekrar açarak söylemeleri gerekeni söylerler. Bazen de o an hiçbir şey bulamıyorlarsa kırıcı bir üslup takınabilirler.

Ne Bilmek İstediğinize Dikkat Edin

3. ev akrep burcu olan insanlara veya genel olarak güneşi akrep burcunda olan bir insana kendinizle ilgili bir soru sormadan önce gerçekten buna ihtiyacınız olup olmadığını bilmeniz gerekir. Çünkü alacağınız cevap net ve doğru olacaktır. “Nasıl görünüyorum?” sorusuna bir çoğu sizi kırmamak için güzel bir cevap verebilir ancak 3. ev akrep burcu olan veya akrep burcu etkileri yoğun olan bir insanın vereceği cevap gerçekte ne ise o olacaktır.

Sorduğunuz sorulara verdiği cevaplar bazen o kadar soğuk, derin ve net olur ki tüm gününüzü kötü geçirmenize neden olabilir.

3. Ev Akrep Burcu ve Manipülasyon

3. ev akrep burcu olan insanlar doğuştan manipülatif insanlardır. İstediklerini kendilerini açık etmemek için çok karmaşık yollarla veya başka insanlar üzerinden elde edebilirler. İstediğini elde eder veya istediği olur ama kimse farkına varmaz.

Bunun temel nedeni istediklerine ulaşmak için diğer insanların olumsuz etkilerinden kaçınmak ve ortaya çıkabilecek olası rakipleri devre dışı bırakmak, diğer insanların “başaramadı, yapamadı, istediği olmadı” gibi olumsuz ithamları ile karşı karşıya kalmak istememeleridir. Kibri ve gururu “başarısızlık” kelimesi ile muhatap olmasına izin vermeyecektir.

Kazanamayacağı bir mücadeleye girmektense, mücadeleyi gizli bir şekilde sürdürmeyi ve en uygun zamanlamayı yapmayı tercih eder. Alabileceği sonuca göre hamle yapar veya uygun zamanı bekler. Gerçekten istediği bir şeyler varsa bunun için yıllarca bekleyebilir.

İletişimde Gizemli Bir Yapı

3. ev akrep burcu ile ne konuşursanız konuşun her zaman sizden gizlediği bir şeyler olduğunu bilirsiniz. İç dünyasını çok az sayıda insana açar ve emin olmadan kimseye güvenmez. Bu durum küçük yaştan itibaren insanlarla ilgili yaptığı gözlem ve analizin bir sonucudur. Eğer güvendiği insanların olduğu bir çevrede yetişmişse yaklaşımları farkı olabilir ancak seçici özelliğini her zaman koruyacaktır.

Pluto akrep burcunun diğer yönetici gezegenidir ve insandaki mistik, gizemli ve madde ötesi özelliklerle ilgilidir. 3. ev akrep burcu olan insanlar siz ne yaparsanız yapın dünyadan giderken kimseyle paylaşmadığı bir şeyleri de yanında götürecektir.

İyilik, Kin ve İntikam

Akrep burcu en çok kindar oluşu ile tanınır. 3. evi akrep burcunda olan insanlarda bu etkiden nasiplerini alırlar. Sosyal ilişkilerinde ve ikili ilişkilerde kendilerine yapılan iyiliği de kötülüğü de asla unutmazlar. Belki aradan yıllar geçer kötülüğü yapan bile unutur ama öyle bir anda öyle bir hamle yapar veya öyle bir şey söyler ki insanı şok eder.

Olgun bir insansa yapılan kötülüğü unutmayı tercih edebilir ama iyiliği asla karşılıksız bırakmaz. Bulduğu ilk fırsatta fazlası ile karşılık verir. Yapılan iyiliğin ne ile ilgili olduğunun hiçbir önemi yoktur. Belki sadece kalbini rahatlatan bir tebessümde olabilir.

Genel olarak 3. ev akrep burcu olan insanların samimi ve her şeylerini paylaştıkları insan sayısı çok azdır ve bunu da yeterli görürler. Çünkü kendilerince değerli gördükleri şeylerin herkes tarafından bilinmesini istemezler. Değer ölçütleri dar bir alanda ve az sayıda insanla sınırlıdır.

Mutlaka öğrenmesi ve bilmesi gereken alanlar ve konular

Parapsikoloji

Derin Trans

Telepati

Paranormal Kişilikler

Parapsikolojik Hassasiyetler

Ruhsal Gelişimde Bilinmesi ve Yapılması Gerekenler

Psişik İnsanların Özellikleri

 

3. Ev Akrep Burcu
www.akrepblog.com
17 Temmuz 2020

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Sibel Gokce dedi ki:

  Teşekkür ederim çok güzel bir analiz. Daha önce bu konum etkilerini bu kadar ayrıntılı okumamıştım. Sebebini anlamadığım bazı noktaları çözüldü diyebilirim.

 2. Benan dedi ki:

  Elinize sağlık, 3. Evim akrep burcu biri olarak, her paragrafta kendimi buldum.

 3. Dila dedi ki:

  Öyle güzel anlatmışsınız ki, okurken keyif aldım pek çok detay öğrendim. Teşekkür ederim.

  1. Akrep dedi ki:

   Rica ederim. Faydası olmuşsa ne mutlu.
   Güzel bir yaşam dilerim.

 4. Mars Etkin Pluto Etken dedi ki:

  Güzel anlatım, beni anlatmış. Benim garip hayatımı. Biraz huzur ver insanlık. Ne kadar çok ve gereksiz konuşuyorsunuz, ne kadar gereksiz şeylerle uğraşıyorsunuz. Ben size karışmıyorum sizde bana karışmayın, müdahale etmeyin, biraz uzak durun.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.