4. Ev Akrep Burcu

4. ev akrep burcu, 4. evde akrep burcu, 4. Ev akrep Burcunda, akrep 4. evde, 4. ev akrep, 4. ev akrepte nasıl etkiler?

4. Ev Akrep Burcu

4. ev akrep burcu hayatımızı nasıl etkiler? Akrep burcu dördüncü evde aile hayatımıza ve aile içerisindeki rollerimize nasıl etki eder? 4. ev akrep burcu hangi konuları ele alır?

Doğum haritasında 4. ev Aile, toplum, anne ve baba rolleri ile bizim bu rollerden nasıl etkilendiğimizi konu alan evdir.

Genetik bilgilerimiz, geçmişten bize miras kalan değerler, gelenek ve görenekleri ne kadar özümsediğimiz, alışkanlıklarımız, yaşamın başlangıcı ve sonu ile yaşadığımız ev, duygusal yanlarımız, annenin kişiliğinin bizi nasıl etkilediği ve hayatımıza yön verecek temel esaslar bu konumla ilgilidir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

4. Evin Sahibi: Yengeç Burcu

Yöneticisi: Ay’dır.

Akrep Burcu: Yöneticisi Mars ve Pluto, Su Elementi, Sabit Burç

4. Ev Akrep Burcu Genel Özellikleri

4. ev akrep burcu kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 4. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

  • Kuralcı anne ve baba rolleri
  • Eşlerin özel görülmesi
  • Kıskançlık
  • Önsezi yeteneği
  • Sadık eş yapısı
  • Geçmişini hatırlama
  • Arkadaş konusunda seçicilik
  • Cinsel enerji yoğunluğu

4. ev akrep burcu olanlar evlenecekleri insanın kendileri için çok özel biri olmasını isterler. Hayatlarında çok az sayıda ama gerçekten samimi olan çok az sayıda arkadaşları vardır. Yaşamlarına girecek insanları özenle seçerler. Bu insanlar gerektiğinde uğurlarında kendisini feda edebilecekleri insanlardır. Her insanın yaşamlarına girmesine izin vermezler. Evleneceği ve hayatı birlikte paylaşacağı insan da kesinlikle çok özel bir insan olmalıdır.

4. ev akrep burcu olan insanlar eşlerine sadıktırlar. Akrebin intikam güdüsünü uyandıracak çok ciddi hatalar yapılmamışsa asla sadakatsizlik göstermezler. Ancak sadakat yanlış anlaşıldığında ve kendisine varsa verilen sözler tutulmadığında bambaşka bir insana dönüşebilirler. Çok sadıktırlar ancak yapılan hataları da asla görmezden gelmezler. Kendisine yapılanı ödetmek için mutlaka karşılık verirler.

4. Ev Akrep Burcu ve Kıskançlık

Akrep burcu kıskançlık konusunda zirve bir burçtur. 4. ev akrep burcu insanlarının yaşamlarına girmesine izin verdiği insanlar sadece ona aittir ve başkaları ile asla abartılı bir irtibatları olmamalıdır. Sevdiklerini, ailesini, çocuklarını ve eşini sahiplendiği için başkalarından kıskanır. Kıskançlık sadece sevgi konusunda değildir. Birlikte yaşadığı insanların diğer herkesten daha iyi olmasını ister. Bir başkasının çocuğu kendi çocuğundan daha başarılı olmamalı, kendi eşi diğerlerinden daha bakımlı ve becerikli olmalıdır.

Akrep etkisi gizemi de beraberinde getirdiği için kıskançlıklarını kendisinden de saklamaya eğilimi vardır. Kıskanır ancak bunu hiç kimseye belli etmemeye çalışır. Bastırmak için de konuyu o kadar derin ve karmaşık bir alandan geçirir ki kimse kıskandığı için o şekilde davrandığını veya konuştuğunu anlayamaz.

4. ev akrep burcu olan insanlar ev ortamında uyulması gereken katı kurallar belirlerler. Bu kurallar çiğnendiğinde değil çiğnenme düşüncesi dillendirildiğinde çok öfkeli ve kırıcı olabilirler. Eşi ve çocukları bile olsa onlar kendi yaşam alanına giren misafirler gibidirler ve kendi koyduğu kurallara uymak zorundadırlar. Aile içi disiplinin ve sorumlulukların unutulmasına müsade etmezler.

Katı kurallardan bunalan aile bireyleri ve eşleri ile sık sık kavgalar yaşanabilir. Kavganın boyutu daha çok aile bireylerinin ve eşin akrep burcu ile ne kadar uyumlu olduğu ile ilgilidir. Ateş grubu burçları, akrep burcu, boğa burcu ve hava grubu burçları baskıyı kaldıramazlar. Eğer eşi kendisi ile uyumlu ise çocukları küçük yaştan itibaren mevcut kurallara göre yetiştireceği için sorun yaşanmayabilir. Aksi durumda evde kasırgalar esebilir.

Herşeye rağmen 4. ev akrep burcu olan insanlar ailesine, çocuklarına ve eşine sahip çıkar. Onları dışarıdan gelebilecek her türlü saldırı ve etkiye karşı korumaya çalışır. Aşırı baskıcı yapısı orta yaşlardan sonra hafiflemeye ve aile bireylerini daha iyi anlamaya başlayacaktır.

Geçmişle Bağlantılı Güçlü Hafıza

4. ev akrep burcu olan insanlar orta yaşlarını geçinceye kadar sahip oldukları içsel enerjilerin büyüklüğü ve gücü hakkında tam bir bilgiye sahip olamazlar. 4. ev alanına giren konularda hafızası çok güçlüdür. Çocukluk yıllarında yaşadığı önemli hatıraları sık sık hatırlayarak o hatıralarla birlikte kendi iç dünyasında bağlantılı olan duyguları ve hisleri tekrar tekrar canlandırırlar. Unuttukları detaylar olup olmadığını sürekli kontrol ederler. Küçük ayrıntılarda çok büyük genişlemeler yaşarlar.

Bu konuda o kadar başarılıdırlar ki 2 ve 1. yaşlarına kadar olan önemli olaylarla birlikte çok fazla ayrıntıyı bir anda patlama halinde birebir yaşayabilirler. Hatırladıkları anın enerjisini, psikolojisini, hislerini, rahatlama ve gerilimleri o an yaşıyormuş gibi yaşayabilirler. Bu konuda postkognisyon adı verilen geçimişe gitmek ve geçmişi hatırlamak anlamlarına gelen yeteneğe sahiptirler.

4. Ev Akrep Burcu ve Cinsel Yaşam

4. ev akrep burcu konumuna sahip insanlar küçük yaşlardan itibaren cinselliği keşfetmeye başlayabilirler. Cinsellik, içsel enerjiler ve ölüm gibi konuları küçük yaşlarda irdelemeye başlarlar. Bu konular, çevresinde olumsuz bir şekilde işleniyorsa bilinçaltında bu konularla ilgili huzursuzluk yaşayabilir. Hayatı çok erken yaşta büyüklerin sahip olduğu bir bakış açısı ile kavramaya başladıkları için insanların ve hayatın gerçek yüzünü çok erken öğrenmeye başlarlar. Çocuklara has masumiyet ve saflık duygularını erken yaşta kaybederek daha sert ve olgun bir bakış açısına sahip olabilirler.

Bu konuma sahip insanlar için cinsel yaşam çok önemlidir. Eğer evlenmeden önce doğum haritasına bakıyorsanız bu konuma sahip insanlarla birlikteliğinizin temelinde cinsel doyumun olacağını unutmamalısınız. Eğer doğum haritasında olumsuz açılar yoksa Mars etkisi bu insana yoğun bir cinsel enerji verecektir. Cinsel yönden tatmin olmayan 4. ev akrep burcu insanları kesinlikle çok huzursuz, agresif, sinirli ve kırıcı olurlar. Aile içinde huzur istiyorsanız öncelikle cinsel yönden onu yeterince tatmin edip edemeyeceğinizden emin olmalısınız.

4. ev akrep burcu konumuna sahip insanlar güçlü bir önsezi yeteneği ile donatılmışlardır. Görülenleri, yaşananları ve hissedilenleri ruhsal olarak algılarlar. Yakınında bulunan insanlar, arkadaşları ve ailesi gerçekleri ondan kolay kolay saklayamazlar. Yakaladığı küçük bir ipucundan yola çıkarak herkesi şaşırtacak bir şekilde gerçekleri tüm çıplaklığı ile ortaya serebelirler.

İç dünyasındaki konular çok derindir. Herkesin kendisini anlamayacağına inandığı için iç dünyasında olup bitenleri, fikirlerini, düşüncelerini ve planlarını herkesle paylaşmazlar. Bu nedenle toplum içinde çoğunlukla sessiz kalırlar. Sadece en uygun zamanı, en uygun kişiyi ve konuyu beklerler. Kendisini gerçekten anlayacağına inandığı insanları bulduklarında ise susturmanız zor olur.

Anne Baba ve Çocuk Rolleri

4. ev akrep burcu konumunda yer alan anne ve baba rolleri aile içerisinde katı, kuralcı ve baskıcı olabilirler. Evin içerisinde bağırıp çağırmazlar ancak duruşlarından ve bakışlarından evin patronunun onlar olduğunu herkes bilirler. Evin içerisinde herkes tarafından hissedilebilecek ruhsal bir enerji yayarlar. Bu enerjiler herkese konulan kuralları, bilinmesi gerekenleri ve patronun kimliğini hatırlatır.

Kural çiğneme konusunda ısrarcı davrananları önce sert bakışlar daha sonra öfke yüklü konuşmalar bekler. Katı ve tavizsiz olurlar.

Bu konuma sahip çocuklar evin gizemli dedektifleri gibidirler. Ailelerini severler, kıskançtırlar. Anne ve babasını, kardeşlerini kıskanırlar. Aile içinde kimin ne sorunu olduğunu, kimlerin ne sakladığını çok iyi bilirler. Emrivakileri asla sevmezler. Yapmaları gereken bir şey varsa bir kez söylenmesi yeterlidir. Tekrar etmek onları agresifleştirerek sinirlenmelerine neden olur.

 

4. Ev Akrep Burcu
www.akrepblog.com
12 Ağustos 2020

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.