5. Ev Balık Burcu

5. ev balık burcu, 5. evde balık burcu, 5. Ev balık Burcunda, balık 5. evde, 5. ev balık, 5. ev balıkta nasıl etkiler?

5. Ev Balık Burcu

5. ev balık burcu hayatımızı nasıl etkiler? Balık burcu beşinci evde aşk, şans faktörü, çocuklar, risk gerektiren işlerdeki başarılarımız, eğlence anlayışımız, dikkat çekme çabalarımız ve irademizi nasıl etki eder? 5. ev balık burcu hangi konuları ele alır?

Doğum haritasında 5. ev Aşk, şans, çocuklar, eğlence, sosyal faaliyetler, ego, tutkular, sevgi ihtiyacı ve sanatı konu alan evdir.

Ne kadar şanslı olduğumuz, sahip olacağımız çocuklar, eğlence anlayışımız ve nasıl eğlendiğimiz, tutkularımız, sevgiye olan ihtiyacımız, sanata olan ilgimiz ve yeteneklerimiz, kazanırken şans faktörünün etkili olduğu piyango, kumar, borsa ve risk gerektiren işler ile kararlılığımız, irade gücümüz, zevk aldığımız konular ve dikkat çekme çabalarımız bu konumla ilgilidir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

5. Evin Sahibi: Aslan Burcu

Yöneticisi: Güneş’tir.

Balık Burcu: Yöneticisi Jüpiter ve Neptün, Su Elementi, Değişken Burç

5. Ev Balık Burcu Genel Özellikleri

5. ev balık burcu kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 5. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

 • Aşk ve iş konularında şanslı
 • Aşkta gizemi seven
 • Duygusal derinliğe sahip
 • Sanata kabiliyeti olan
 • Özelini paylaşmayan
 • Aşk yaşamında platonik
 • Aldatma veya aldanma eğilimi
 • Çocukları seven ama sınır koyamayan

5. ev balık burcu olan insanlar yumuşak kalpli olurlar. Duygusal yoğunlukları fazladır. Aşk yaşamı her zaman istediği gibi gitmeyebilir. Sevdiği veya tanıştığı insanlar bir başkası ile birlikte olabilir, yaşıtı olmayabilir veya kültürel farklılıklar olabilir. Sebepler her ne olursa olsun çoğu zaman bir pürüzle karşılaşabilirler.

5. ev balık burcu ve Neptün etkisi aşk ilişkilerinde konum sahibine aldatılmasına veya kandırılmasına neden olabilecek etkiler ortaya çıkarabilir. Tabiki bu etkiler her zaman ortaya çıkmayacaktır alınan kararlar, gerçeklerin tam olarak görülememesi, duyguların gözlerini kör edip gerçeklerden uzaklaşması, sonu istediği gibi olmayan ilişkiler yaşamasına neden olabilir. Aynı etkiler birlikte olduğu insana karşı kendisinde de ortaya çıkabilir. Birlikte olduğu insanı aldatma veya onu yanıltma eğilimleri ortaya çıkabilir. Ancak unutulmamalı ki bunlar sadece dürtü olarak ortaya çıkar iradesini hangi yönde kullandığı önemlidir.

Balık burcu bulunduğu konuma kendi özelliklerini ekleyeceği için aşk ve sosyal ilişkilerinde 5. ev balık burcu insanı yoğun duygular yaşayabilir. Aşık olduğunda tüm benliği ile kendisini sevdiği insana teslim edebilir.

5. ev balık burcu konumundan etki alan insanlar duygularını Neptün aracılığı ile ifade ettikleri için hayal dünyaları ile duyguları onlara çok farklı bir gerçeklik portresi sunar. Bu yeteneklerini sanata yönlendirebilirlerse sinema, şiir, yazarlık ve müzik alanında sıradışı eserler verebilirler. Aşk, duygular ve Neptün etkisi 5. evi balık burcu olan insanlar için muhteşem bir kaynak oluşturabilir.

5. Ev Balık Burcu ve Aşk Hayatı

5. ev balık burcu insanlarına gizli aşk hayatı çekici gelebilir. Çevresi ve ailesinin itiraz ettiği bir aşk ilişkisi olabilir. Bunun nedeni de yukarıda açıkladığım Neptün’ün gerçekleri gölgeleme etkisidir. Bu noktada “bilene danışma veya araştırma” önemlidir. Her etki insana ayrı bir imtihan yaşatır. Bu konumun olumsuz etkilerinden biri de başkalarının gördüğü ama onun göremediği sorunlardır. Gizli olan ilişkilerin çekiciliğinden kendisini uzak tutamazsa kendisini sorunlu bir ilişkinin sarmalında bulabilir.

Bu konumun sorun yaşatmasına neden olan etkilerden biri de özelini herkesle paylaşmamasıdır. Ancak zamanında paylaşmadığı özeli eninde sonunda ortaya çıkar ve bu anlar çoğu zaman sorunların büyümesine ve başka insanlarında dahil olmasına neden olur.

5. ev balık burcu insanı aşkı sıradan, herkesin yaşadığı hali ile kabullenmekte zorlanabilir. Ona heyecan veren duygusal derinliktir ve bu derinliği yaşayabileceği birini bulamazsa aşk derinliğinin vereceği hazzı gizli olanda aramaya başlayabilir. Ancak duygularını gizlemesi platonik aşklar yaşamasına ve kendi iç dünyasında aslında var olmayan gizemli aşkların ortaya çıkmasına neden olabilir. Neptün yaşadığı hayalleri gerçeklikle karıştıracağı için küçük duygu kırıntılarını gözünde fazlası ile büyütecek ve hata yapma olasılığını artıracaktır.

Normal bir aşk ilişkisinde son derece fedakardır. Sevdiği için her şeyi göze alabilir. Ancak hayallerle gerçekler birbiri ile uyuşmadığında ve Neptün etkisi ortadan kalktığında çatışma yaşamaktansa uzaklaşmayı tercih eder. Aşk hayatı istediği gibi giderse dünyanın en mutlu insanı haline gelecektir. Yaşadığı aşk ona büyülü bir güzellik ve derinlik katar.

Şans Faktörü ve Çocuklar

Her ne kadar sıra dışı gelişimlere açık olsa da 5. ev balık burcu insanları aşk konusunda şanslı sayılırlar. İş konusunda da şanslı oldukları söylenebilir. Duygusal derinliklerini kullandıklarında insanları kolayca etkileyebilirler.

5. ev balık burcu konumu çocuklara karşı olan sevginin arttığı bir konumdur. Bu konuma sahip insanlar kendi çocukları da dahil tüm çocukları severler. Ancak bu sevgi sınırları belli olmayan bir sevgi olduğunda çocukların her isteğini yerine getiren bir ebeveyn portresi ortaya çıkabilir. Çocuklar otokontrolden uzak bir şekilde yetiştiklerinde madde bağımlılığına yatkın bir hale gelebilirler.

Çocuk edinme konusunda olumsuz açıların etkisi yoksa çocuk sahibi olma konusunda sorun yaşanmayan bir konumdur.

 

5. Ev Balık Burcu
www.akrepblog.com
25 Kasım 2020

Son Güncelleme 15 Şubat 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 28 YORUM
 1. Daffy dedi ki:

  Ciao, il mio sole è in gemelli, la mia luna in capricorno è ascendente scorpione.
  ****
  Volevo chiedere se è possibile capire qual è la strada più indicata da intraprendere lavorativamente
  Ho lo stellium in gemelli
  (Sole giove mercurio saturno) in ottava casa
  Tra l’altro mercurio retrogrado ma fortunatamente non ho problemi di comunicazione con le persone
  Ho intrapreso vari studi e alla fine mi sono laureata in mediazione linguistica e marketing perché amo viaggiare ed è la cosa che più mi attrae
  Ho marte in sagittario retrogrado e la nona casa in cancro vuota con nodo lunare
  La decima casa è in leone ma vuota
  Diciamo che ho intrapreso tanti studi diversi (psicologia, lettere e filosofia, disegno, scrittura)
  Potresti dirmi se vedi la possibilità di una professione basata su spostamenti e viaggi?
  E soprattutto su che tipologia di professione
  Grazie per la disponibilità 🙂

  1. Akrep dedi ki:

   Ciao Daffy,
   Non ho guardato la mappa perché non hai scritto il tuo luogo di nascita. Sulla base degli altri dati che hai scritto sul tuo tema natale, possiamo dire quanto segue.

   Punti chiave sulla tua mappa

   Sole, Giove, Mercurio e Saturno in Gemelli nell’ottava Casa

   Gemelli: la comunicazione enfatizza le tue capacità di scrittura, conversazione e raccolta di informazioni. Hai un carattere versatile e curioso.

   Ottava Casa: legata alla ricerca approfondita, alla gestione finanziaria, alle risorse condivise e alla trasformazione. Questo ti attrae verso lavori che richiedono conoscenze e analisi approfondite.

   Ascendente Scorpione

   L’ascendente Scorpione porta determinazione, profondità e capacità di ricerca. Ti piace indagare su argomenti misteriosi e complessi.

   Hai la capacità di analizzare persone e situazioni in profondità.

   Luna in Capricorno

   Hai una natura responsabile, disciplinata e laboriosa. Adotti un approccio serio e strutturato alla tua carriera.

   Marte è in Sagittario e nella 2a Casa (retrogrado)

   Hai un forte desiderio di viaggi e avventure, ma il suo moto retrogrado può indicare che questi desideri a volte possono creare conflitti interni.

   Potrebbe essere necessario essere attento e paziente nelle questioni finanziarie.

   Decima Casa in Leone

   Hai il desiderio di affermarti nella tua carriera, di guidare e attirare l’attenzione. Un percorso professionale creativo e dinamico potrebbe essere adatto a te.

   Viaggi e professioni correlate ai viaggi

   Lo stellium in Gemelli è compatibile con le tue abilità linguistiche e capacità di marketing. Lavorare a livello internazionale può comportare anche viaggi.

   La tua conoscenza delle lingue straniere ti consente di lavorare come traduttore o intermediario linguistico su progetti che richiedono viaggi.

   Se ami viaggiare, lavorare nel settore del turismo potrebbe essere gratificante per te. Puoi offrire servizi di pianificazione e consulenza di viaggio.

   La scrittura di viaggio o il giornalismo internazionale, in particolare, offrono opportunità di viaggiare. Il tuo posizionamento in Gemelli supporta le tue capacità di scrittura e comunicazione.

   Lavorare su progetti accademici internazionali o insegnare in paesi stranieri aumenta le possibilità di viaggiare.

   Il percorso da seguire sul lavoro

   Anche se Mercurio è retrogrado, i posizionamenti in Gemelli mostrano che sei forte nella comunicazione. Continuare a comunicare in modo aperto ed efficace sul lavoro.

   È importante prendere decisioni facendo ricerche approfondite e raccogliendo informazioni. Puoi distinguerti in progetti e attività utilizzando queste competenze.

   La tua decima casa in Leone indica che dovresti usare le tue capacità creative e di leadership nella tua carriera. Potrebbe essere utile per te gestire i tuoi progetti o assumere un ruolo di leadership.

   Riassumendo brevemente possiamo dire quanto segue

   Le professioni che comportano viaggi sono adatte a te, soprattutto nel campo degli affari internazionali, della traduzione, del turismo, del giornalismo e del mondo accademico. Puoi avere successo sul lavoro utilizzando le tue capacità di comunicazione, capacità di ricerca e qualità di leadership. Queste aree soddisfano i tuoi desideri di viaggio e ti consentono di sfruttare al meglio i tuoi punti di forza.

 2. Büş dedi ki:

  Merhabalar,güneş ve yükselenim terazi,ay burcum ikizler,venüsüm akrep, jüpiter yay, satürn balık retro,merkür terazi retro,5.evim balık.
  Birkaç kez yazılarınızı okuma fırsatı buldum benim içinde bir yorum yaparsanız çok mutlu olurum.Terazi burcu olmama rağmen fazla girişken değilim ve kendimi ifade zorlukları yaşarım hep.Aşk hayatımda asla doğru kişiyi bulamıyorum haritama göre nasıl yada neler beni bekliyor sizce.**** teşekkür ederim şimdiden🌺

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba. İletişim ve sosyal etkileşimimizi etkileyen konumlarla ilgili olabilir. Ayrıca element dağılımına bakmak gerekir. Eğer element dağılımı dengeli değilse bu sorunlar yaşanabilir.
   Doğum yerinizi yazmadığınız için haritanıza bakamadım. Yaşadığınız sorun ile birlikte doğum bilgilerinize doğum yerinizi de ekleyerek tekrar gönderirseniz bakayım.

   1. Büş dedi ki:

    İletişim ve ilişki konusunda aslında sorun.Her yıl terazinin yılı deniyor ama nedense bir türlü doğru kişi olmuyor .Ankara doğum yerim ,güneş ve yükselenim terazi,ay burcum ikizler,venüsüm akrep, jüpiter yay, satürn balık retro,merkür terazi retro,5.evim balık. Birkaç kez yazılarınızı okuma fırsatı buldum benim içinde bir yorum yaparsanız çok mutlu olurum.Terazi burcu olmama rağmen fazla girişken değilim ve kendimi ifade zorlukları yaşarım hep.Aşk hayatımda asla doğru kişiyi bulamıyorum haritama göre nasıl yada neler beni bekliyor sizce.**** teşekkür ederim şimdiden🌺

    1. Akrep dedi ki:

     Bu kez de tarih ve saat bilgilerini eklememişsiniz. Önceki mesajda silmiştim onları. Doğum saatiniz, tarihiniz ve yeri tek bir mesajda gönderin onu yayınlamadan bakayım.
     Genel astrolojik yorumlara fazla takılmayın. Astrologlar milyonlarca insanın haritasına bakıp her biri için ayrı ayrı yorum yapamayacaklarından genel değerlendirme yapıyorlar. Ancak kişisel bazda işler pek öyle yürümez. Her insanın doğum haritası ve haritanın getirdikleri kendine hastır. Gündüz ve gece doğumlularda dahi sonuçlar farklı olur ki buna açılar, elementler ve sabit yıldızlar da girince işler tümüyle değişebilir.

     1. büş dedi ki:

      **** ***** 🙂

      Şurada bulabilirsiniz https://www.akrepblog.com/5-ev-balik-burcu.html#comment-11211

    2. Akrep dedi ki:

     Hızlıca gördüklerimi aktarayım,

     Merkür (zihinsel aktivite, iletişim) 12. evde Retroda
     3. Evinizde (iletişim) Uranüs ve Neptün var ve bu iki gezegen de Oğlan burcunda
     Güneş Terazi burcunda 12. evde, 3. evde bulunan Neptün ve Uranüs ile Kare
     5. evde (eğlence, ego, kendini ifade) Satürn balık burcunda ve retro
     11. evde (arkadaşlar) gezegen bulunmuyor.

     Baskın burcunuz Akrep. Yani aslında sizde Terazi değil Akrep burcu etkisi daha fazla. Venüs, Mars (1. Evde), Pluto ve 2. ev akrep burcunda. Dışarıda yansıyan enerjiniz zaten Akrep enerjisi. Mars ve Pluto gibi akrep burcunu yöneten iki gezegen güçlü konumda akrep burcundalar.

     Güneş, KAD, Şiron ve Merkür 12. evde Terazi burcunda olduğu için Terazi enerjisi kapalı bir kutu içerisinde gibi. Bunlara ek olarak Ay ikizler burcunda ve 8. evde. Yani akrep burcunun evinde.
     En güçlü açılarınızda da Mars ve Pluto başrolde. Öncü nitelik ve Eril enerji ön planda.

     Güneşiniz Terazi.. Kırlarda oynamak, gülmek, neşelenmek, sohbet etmek, insanlarla kaynaşmak ister ama 12. evde bunlar bastırılır. Aldığınız etkilerden dolayı isteseniz de kendinizi tam olarak ifade edemeyebilirsiniz. İstersiniz ama bunları dışa yansıtmakta zorluk yaşarsınız. Tüm bunlarda bir süre sonra özgüven sorununa ve komplekslere neden olur. İçsel dengeyi sağlamada sorunlar yaşarsınız. Sanki bir el siz başınızı kaldırdığını anda “gir içeri” der ve her defasında cesaretiniz kırılır. Bu sürekli tekrarlandığında bir süre sonra mevcut durum kabullenilir. Diğer herşey de aslında birbiri ile bağlantılı olarak gerçekleşir.

     Bu durumda Doğum haritanızın size anlatmak istediğini şu şekilde özetleyebiliriz. “İç dünyana yönel, kendini tanı ve keşfet. İç dinamiklerini öğren. İçsel dönüşümüne izin ver. Sonra daha güçlü ve güvenli bir şekilde dışarı çık.”

 3. Aysel dedi ki:

  Merhaba. Benim güneş akrep 14°). Mars akrep. Ay yay..merkür Yay .plüto Akrep…ve bu gezenlerin hepsi 4 evde…bunların iyi yada kötü yanı nedir.lütfen ve yorumlarmısınız? Şimdiden.Teşekkürler

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba,

   Güneşiniz 14° Akrep burcunda

   Akrep burcu, dönüşüm, yeniden doğuş ve ruhsal dönüşümle ilişkilendirilir. Güneş’in bu burçta olması, derin içsel dönüşüm ve yeniden doğuş süreçlerine odaklanma eğilimini vurgular.
   Akrep enerjisi, gizem, sır ve esrarlı konularla ilişkilendirilir. Güneş’in bu burçta ve 14°’de olması, gizli bilgiye ulaşma, ruhsal derinlikleri keşfetme ve gizemli konuları anlama arzusunu vurgular.
   Akrep, derin arınma ve arındırma süreçlerini temsil eder. Bu derece, kişisel ve ruhsal düzeyde derinlemesine bir arınma ve iyileşme sürecine işaret edebilir.
   Akrep enerjisi, ruhsal araştırma ve ruhun derinliklerine inme arzusunu temsil eder. Bu derece, derin içsel yolculuklara çıkma ve ruhsal gerçekliğin sırlarını keşfetme isteğini vurgular.

   Diğer konumlar

   Mars’ın 4. evde bulunması, kişinin ev ve aileyle ilgili konularda tutkulu, kararlı ve hırslı olduğunu gösterir. Bu kişi, evi ve ailesini korumak ve savunmak için güçlü bir arzu hissedebilir. Aynı zamanda, geçmişle ilgili konularda derinlemesine araştırma yapabilir ve köklerine bağlılık duyabilir. Ancak, bu konum aynı zamanda evde güç mücadelelerine veya kontrol arayışına işaret edebilir.
   Ay’ın 4. evde bulunması, kişinin duygusal olarak evine, ailesine ve köklerine büyük önem verdiğini gösterir. Bu kişi, özgürlük arzusuyla birlikte, evinde ve ailesinde geniş bir duygusal ve fiziksel alan arayabilir. Seyahat etmek ve farklı kültürleri keşfetmek gibi Yay’ın özelliklerini ev ve aile hayatına yansıtabilir. Aynı zamanda, Ay’ın 4. evde olması, kişinin duygusal olarak güvende ve huzurlu hissettiği bir ev ortamı oluşturma arzusunu da gösterebilir.
   Merkür’ün Akrep burcunda olması, iletişim tarzınızın derin, gizemli ve yoğun olabileceğini işaret eder. Duygusal konuları derinlemesine keşfetme ve analiz etme yeteneğiniz yüksektir.
   Plüto’nun Akrep burcunda olması, güçlü bir dönüşüm ve yeniden doğuş enerjisi taşır. Bu, kişisel gelişim ve dönüşümünüzde derin ve etkileyici bir süreç yaşayabileceğinizi gösterebilir.

   İyi ya da kötü yanı, şeklinde ifade etmek doğru olmayabilir. Birden fazla burç ve gezegenin bir ev konumunda olması enerjinin o ev konularında yoğunlaşması anlamına gelir. https://www.akrepblog.com/astrolojide-evler/dogum-haritasinda-4-ev linkinden konulara bakabilirsiniz.

   Enerjinin belli konulara yoğunlaştığını bilmek enerjinin o yönde daha verimli kullanımı sağlayabilir. Dikkat edilmesi gereken nokta yoğun enerjinin ilgili konularda gerilimlere yol açmasına izin verilmemesidir.

 4. Littlesisk dedi ki:

  Benim ay balık burcum 4/5 evlerde sanırım iki evi de etkiliyor

 5. B dedi ki:

  Güneş oğlak ay boğa yükselen akrep
  Şuan tek sorun ilişkim çok duygu iniş çıkışlarım var

  1. Akrep dedi ki:

   Güneş Oğlak Burcu: Kararlı, disiplinli, hedef odaklı ve sorumluluk sahibi olma eğilimindedirler. Çalışkanlık, ciddiyet ve uzun vadeli planlarda güçlüdürler. Güneş Oğlak Burcunda

   Ay Boğa Burcu: Güvenlik, konfor ve stabilite önemlidir. Duygusal olarak kararlı, pratik, sadık ve duyusal zevklere değer verme eğilimindedirler. Ay Boğa Burcunda, Olumlu ve Olumsuz Etkileri

   Yükselen Akrep: Derinlik arayan, güçlü, kararlı ve gizemli bir hava taşıyan bir yükselen burçtur. Güç dinamikleri, derin duygular ve gizemle ilgili konulara ilgi duyabilirler. Yükselen Akrep Burcu Genel Özellikleri ve Etkileri

   Eğer birlikte olduğunuz insan bu özelliklere uymuyorsa veya bu konumlarla ilgili uyum yoksa taşların yerine oturması için biraz sabır göstermek gerekir. Uyum analizinize bakın. Eğer genel anlamda uyum yoksa bu sorunlar yaşanabilir.

 6. Fatoş dedi ki:

  Merhabalar. Öncelikle bilgilendirici yazılarınız için çok teşekkür ederim. Güneş terazi yükselen akrep ay ikizler burcuyum.Benim 5. Evim 28 derece balık,yöneticisi 8. evde 5 derece yengeçte. Bütün haritamı buraya yazasım var inanın çünkü 2 buçuk senedir çok zorlu bir dönemden geçiyorum ve bu zorluğun en ateşli zamanlarını tamda jüpiter balık geçişi olan 2021 aralık ve 2022 mayıs dönemlerinde yaşamaya başladım.Satürn balık geçişinden nasıl bir etki alacağım acaba? Bu arada satürnüm aslan 9.ev 26 derece. Zaten ikili ilşkiler yerleşim ve maddiyat konularında berbat şeyler yaşıyorum bu daha da kötüye mi gidecek çok merak ediyorum?😞Bu arada satürn asc ve juno karesi/midheaven üçgeni var haritamda.Cevaplarsanız çok mutlu olurum çok teşekkür ederim.

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba, keşke doğum haritanızı yazmış olsa idiniz daha kolay olacaktı. Ben kısaca aktarmaya çalışayım.

   Satürn Balık Geçişi

   Satürn, genellikle disiplin, sorumluluk ve olgunlaşma ile ilişkilendirilir. Balık burcuna geçiş, içsel bir keşif ve duygusal olgunlaşma sürecine işaret edebilir.
   Bu dönemde geçmişteki deneyimlerden ders çıkarma ve içsel huzuru bulma şansınız olabilir.
   İlişkiler ve maddiyat konularında yaşadığınız zorluklar, bu geçişle birlikte daha yapıcı bir bakış açısı kazanma fırsatı sunabilir.

   Satürn’ün Aslan ve Juno ile Açıları

   Satürn’ün Aslan’da olması, kişisel ifade ile ilgili konulara vurgu yapabilir. Bu, özgüven, liderlik ve üretkenlik alanlarında disiplin ve olgunlaşma gerektirebilir.
   Juno üçgeni, ilişkilerde denge ve uzlaşma yeteneğinizi artırabilir. Bu, ikili ilişkilerde daha dengeli bir yaklaşım geliştirmenize yardımcı olabilir.

   İleriye Dönük Öneriler

   Kendi içsel gücünüzü keşfetmeye odaklanın. Satürn’ün Aslan’daki konumu, daha iyisini yapabilmek için “daha iyisini mi istiyorsun? o zaman tırmanman gereken basamaklar var” etkisi yapabilir. Büyük hedefler biraz daha yükseklere tırmanmayı gerektirir..
   İlişkilerdeki zorlukları ele almak ve iletişimi güçlendirmek için çaba gerekir. Juno üçgeni, bu konuda olumlu bir etki sağlayabilir. Maddi konularda planlama ve disiplin, gelecekteki güvenlik için önemlidir.

   satürn asc ve juno karesi/midheaven üçgeni

   Satürn Aslan Ascendant ile Kare

   Satürn’ün Aslan Ascendant ile karesi, kişisel ifade, özgüven ve dışa dönük enerjilerle ilgili zorluklar anlamına gelir. Birey, özgüvenle ilgili zorlayıcı durumlarla karşılaşabilir.
   Bu açı, bireyin kişisel ifade ve dış görünüşü üzerinde sorumluluk alması ve disiplinli bir şekilde çalışması gerektiğini vurgular.

   Satürn Juno’ya Kare ve Midheaven’a Üçgen

   Satürn’ün Juno’ya kare yapması, romantik ilişkilerde ve partnerlikte belirli zorlukları işaret edebilir. İlişkilerde sorumluluklar ve sınırlar konularında dikkatli olunması gerekebilir.
   Midheaven’a üçgen yapması, kariyerle ilgili alanlarda destekleyici bir etki sunabilir. Bu, kariyer hedeflerine ulaşma ve toplumsal alandaki sorumlulukları yönetme konusunda yardımcı olabilir.

   Sonuç olarak, şu an içinde bulunduğunuz durumu daha ayrıntılı bir şekilde anlamaya çalışın. Karşı tarafa geçtiğinizde yapmak istediklerinizi yapabilmek için nasıl bir olgunluğa ve beceriye sahip olmanız gerekiyor? Yerine oturmamış taşlar var mı? Tüm bunlar bu aşamada tamamlanmaya çalışılır. Unutmayın, bakış açınız nasıl olursa etkiler de o yönde çalışır. “Başıma felaketler geliyor” şeklinde düşünmeyin. Aldığımız her etkinin bir amacı vardır.

   Tabiki her zaman bu şekilde devam etmeyecek, aldığınız etkilerin de bir zamanı var. Eğer üzerinize düşenleri yaparsanız etkiler sona erdiğinde istediklerinizi elde edebilirsiniz. Aksi halde “niye böyle oluyor, çök kötüyüm, bunları istemiyorum” tarzı yaklaşımlar yapmanız gerekenleri ıskalamanıza ve bu döngünün devam etmesine neden olabilir.

 7. ays dedi ki:

  29°balik 08’03” anlatır mısınız lütfen

  1. Akrep dedi ki:

   29° Balık burcunda bir gezegen veya önemli bir nokta, astrolojide son derece hassas ve özel bir konumda yer alır. 29° Balık derecesi, sonlamanın ve son dönemlerin enerjisini simgeler. Balık burcu kendini çözülme, erime ve sonsuzluğun sembolü olarak ifade eder. Bu dereceye sahip gezegen veya nokta, bitişler, sonlar veya tamamlanmalarla ilgili önemli bir rol oynayabilir. (Bulunduğu konuma, aldığı açılara ve ev konumundaki gezegene göre de sonuçlar değişecektir)

   Aynı zamanda 29° Balık, psişik yeteneklerin, sezgilerin ve duyarlılığın zirvesi olarak kabul edilir. Bu, o gezegenin veya noktanın bu konularda güçlü bir etkiye sahip olduğunu ve kişinin ruhsal ve duygusal olarak derinlemesine bir deneyim yaşayabileceğini gösterir.

   Ancak bu derece aynı zamanda belirsizlik, karmaşıklık ve çatışmaların yüksek olduğu bir yerdir. Gezegen, burç veya noktanın bu derecede bulunması, yaşamın son derece değişken ve karmaşık bir döneminde olduğunuzu gösterebilir.

 8. Terane dedi ki:

  Selam lutfen banada yazabilirmisiniz ay 21 derece balik burcunda 5 ci evde ne demek oluyor

  1. Akrep dedi ki:

   Selam.

   Ay’ın 21 derece Balık burcunda ve 5. evde olması, doğum haritasının belirli bir alanında yer alan duygusal ve kişisel enerjilerinizi yansıtır. Ay, duygusal reaksiyonlarınızı, içsel güvenlik duygunuzu ve rahatlamayı temsil ederken, Balık burcu hassasiyet, empati ve ruhsal derinlikle ilişkilendirilir. 5. ev ise eğlence, sanat, aşk, çocuklar ve kendinizi ifade etme ile ilgilidir.

   Balık burcunun hassas ve duyarlı enerjileri, duygusal derinliğinizi vurgular. Bu, duygusal olarak daha zengin ve derin deneyimlere yol açabilir. Aynı zamanda içsel sanatsal üretkenlikleri de harekete geçirebilir.

   5. ev, romantizm, flört ve aşkla ilişkilidir. Ay’ın bu konumunda, romantik ilişkilere ve flört etmeye özel bir eğilim olabilir. Romantizm ve aşkı önemseyen bir kişi olarak tanınabilirsiniz. 5. ev, çocuklar, ebeveynlik ve anne olma ile ilgilidir. Ay’ın bu konumunda, çocuklara karşı özel bir bağınız ortaya çıkabilir veya anne duygusu güçlü olabilir. Çocuklarla ilişkilerinizde empati ve hassasiyet ön planda olabilir.

   Balık burcu ve 5. ev, sanatsal ifadeye vurgu yapar. Müzik, sanat, yazma veya sahne performansı gibi sanatsal alanlarda yetenekleriniz olabilir. Bu yeteneklerle duygularınızı ifade etmek, size içsel tatmin ve mutluluk getirebilir. Balık burcu, empati ve insanlara yardım etme yeteneği ile ilişkilendirilir. Ay’ın bu konumu, insanlarla kolayca bağlantı kurmanıza ve onlara yardım etme isteğinizi vurgulayabilir. Sosyal hizmet, terapi veya yardımseverlik gibi alanlarda çalışmaktan zevk alabilirsiniz.

   Balık burcu aynı zamanda duygusal hassasiyeti ve zaman zaman duygusal karmaşıklığı da temsil eder. Ay’ın bu konumu, duygusal dalgalanmalar yaşamanıza neden olabilir. Kendinizi başkalarının duygusal enerjisine kolayca kaptırabilirsiniz.

   Bu konum alınan açılarla iyi yönde de olumsuz yönde de etkileyebilir. Ancak genel olarak etkileri bunlardır.

 9. Aytül dedi ki:

  Uzun zamandır sizin sayfanızdan evlerimin yorumları okuyorum ve not alıyorum .çok şey öğrendim çok teşekkür ederim.Akrep blogdaysa yorum benim için güvenilir oluyor.Böyle soru cevap yaptığınızı da ilk kez gördüm.Sadece tebrik için yazdım .

  1. Akrep dedi ki:

   Faydası olmuşsa ne mutlu bana. İnsanlarımızın yetenek ve kabiliyetlerini tam olarak öğrenebilmesi, yaşam kalitelerinin artırılabilmesi için mümkün olduğunca kendilerini tanımaya ihtiyaçları var. Ne kadar çok kişi kendisini astroloji aracılığı ile tanır ve keşfederse; ülke olarak geleceğimiz o derece kaliteli olacaktır. Bu doğrultuda az da olsa katkım oluyorsa bu hayatı boşa geçirmemiş sayarım kendimi. Teşekkür ederim güzel sözleriniz için.

   Şu an Blog üzerinde 1006 yorum var/mış (ilk defa siz yazınca baktım bir hayli olmuş). Mümkün oldukça ve zamanım elverdiğince herkese yardımcı olmaya çalışıyorum. Mobil sürümde yorumlar altta kaldığı için çoğu fark edemiyor. Ancak gerçekten meraklılar ve arayış içerisinde olanların dikkatini çekiyor : )

 10. ipek dedi ki:

  5.ve 6.evim balık burcunda ve 0.30 drecede bu bana neyı anlatır. gunes yengec ay boga yukselen terazıyım.

  1. Akrep dedi ki:

   5. ev, kişinin aşk, romantizm, eğlence, çocuklar ve kendini ifade etme alanıdır. Balık burcunda ve 0.30 derecede bulunan 5. ev, bu alanlarda belirli etkilere sahip olabilir.
   Balık burcunun duyarlı, hayalperest ve sezgisel enerjisi, 5. evdeki etkisini gösterirken, kişinin sanatsal yeteneklerini vurgular. Kişi, sanatsal ifade, müzik, yazı, resim gibi alanlarda yetenekli olabilir. Ayrıca, balık burcunun romantik ve idealist doğası, kişinin aşk ilişkilerine ve romantik hayata farklı bir bakış açısı getirebilir. Hassas ve fedakar bir şekilde sevme eğilimi olabilir.

   0.30 derece ise, 5. evdeki etkilerin öncü ve yenilikçi bir şekilde ortaya çıkabileceğini gösterir. Kişi, kendini ifade etme konusunda özgün ve farklı bir tarzı benimseyebilir. Sanat ve eğlence alanında yenilikçi projelere yönelebilir ve orijinal fikirler üretebilir.

   6. ev ise, kişinin günlük işler, sağlık, hizmet, rutin ve düzenle ilişkili olduğu alandır. Balık burcunda ve 0.30 derecede bulunan 6. ev, bu alanlarda belirli etkilere sahip olabilir.
   Balık burcunun hassas ve empatik doğası, 6. evdeki etkisini gösterirken, kişinin başkalarına yardım etme ve hizmet etme eğilimi güçlenebilir. Kişi, empati ve şefkatle başkalarına destek olabilir, özellikle sağlık ve iyilik hizmetleri alanında. Balık burcunun esnek ve uyarlanabilir enerjisi, kişinin iş ortamında değişikliklere kolaylıkla uyum sağlama yeteneğini vurgulayabilir.

   0.30 derece ise, 6. evdeki etkilerin aktif ve girişimci bir şekilde ortaya çıkabileceğini gösterir. Kişi, işlerini organize etme, disiplinli çalışma ve verimlilik konularında odaklanabilir. Aynı zamanda, sağlık ve bakım konularında yenilikçi yaklaşımlar benimseyebilir ve farklı teknikleri uygulama eğiliminde olabilir.

   Güneş Yengeç Burcunda
   Ay Boğa Burcunda
   Yükselen Terazi Burcu Genel Özellikleri ve Etkileri

 11. Oğlak dedi ki:

  Benim de ay burcum boğa yükselenim akrep güneş burcum oğlak, Jüpiter 5. Ev balık. Aşk hayatı sorun üstüne sorun, hep hüsran. Çözümü var mı ki?

  1. Akrep dedi ki:

   Doğum haritasında bu duruma yol açan etkileri görüp ona göre hareket etmekte yarar var. Burç, gezegen ve açı etkileri adı üzerinde etkidir. Kadersel etkiler dışındaki etkiler bakış açımızı, beğenilerimizi veya bizim yaydığımız enerjiler diğer insanları olumsuz etkilediği için sonuçlar değişebilir. Diğer insanlarla olan ilişkilerimizi olumsuz etkileyecek bir etki aldığımızda biz veya muhatap olduğumuz insanlar bu etkiye göre hareket ettiklerinde sonuçlar istemediğimiz şekilde olabilir. Oğlak burcu zaten doğal olarak donuk, soğuk ve mat bir enerjiye sahiptir. Bu enerjiyi seven insanlarla karşılaştığınızda durum tümüyle değişir.

 12. Gülsüm dedi ki:

  Ben 5 .evim balık .Yükselen güneş akrep.ay burcum terazi..aşk hayatımda hep bir sorun yaşıyorum .Nasıl çöze bilirim bunları

  1. Akrep dedi ki:

   Ne tür sorunlar yaşıyorsunuz? Sorunlar karşı tarafla mı ilgili sizinle mi ilgili?

   Ay burcunuzun terazi olması sizi duygusal anlamda kararsız yapar. Tam karar verme noktasında duygusal sebeplerle fikrinizi değiştirebilirsiniz. Eğer sorunların kökeni duygusal ise Ay burcunuzun Terazi olması ile ilgili olabilir. Eğer iradeniz dışında gelişen olaylar varsa 5. evdeki balık burcundan dolayı karşılıksız iyilikler yapmayı deneyin. İnsanlara yardım edin, sokak hayvanlarına yardım edin. Sadaka verin.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.