5. Ev Balık Burcu

5. ev balık burcu, 5. evde balık burcu, 5. Ev balık Burcunda, balık 5. evde, 5. ev balık, 5. ev balıkta nasıl etkiler?

5. Ev Balık Burcu

5. ev balık burcu hayatımızı nasıl etkiler? Balık burcu beşinci evde aşk, şans faktörü, çocuklar, risk gerektiren işlerdeki başarılarımız, eğlence anlayışımız, dikkat çekme çabalarımız ve irademizi nasıl etki eder? 5. ev balık burcu hangi konuları ele alır?

Doğum haritasında 5. ev Aşk, şans, çocuklar, eğlence, sosyal faaliyetler, ego, tutkular, sevgi ihtiyacı ve sanatı konu alan evdir.

Ne kadar şanslı olduğumuz, sahip olacağımız çocuklar, eğlence anlayışımız ve nasıl eğlendiğimiz, tutkularımız, sevgiye olan ihtiyacımız, sanata olan ilgimiz ve yeteneklerimiz, kazanırken şans faktörünün etkili olduğu piyango, kumar, borsa ve risk gerektiren işler ile kararlılığımız, irade gücümüz, zevk aldığımız konular ve dikkat çekme çabalarımız bu konumla ilgilidir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

5. Evin Sahibi: Aslan Burcu

Yöneticisi: Güneş’tir.

Balık Burcu: Yöneticisi Jüpiter ve Neptün, Su Elementi, Değişken Burç

5. Ev Balık Burcu Genel Özellikleri

5. ev balık burcu kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 5. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

 • Aşk ve iş konularında şanslı
 • Aşkta gizemi seven
 • Duygusal derinliğe sahip
 • Sanata kabiliyeti olan
 • Özelini paylaşmayan
 • Aşk yaşamında platonik
 • Aldatma veya aldanma eğilimi
 • Çocukları seven ama sınır koyamayan

5. ev balık burcu olan insanlar yumuşak kalpli olurlar. Duygusal yoğunlukları fazladır. Aşk yaşamı her zaman istediği gibi gitmeyebilir. Sevdiği veya tanıştığı insanlar bir başkası ile birlikte olabilir, yaşıtı olmayabilir veya kültürel farklılıklar olabilir. Sebepler her ne olursa olsun çoğu zaman bir pürüzle karşılaşabilirler.

5. ev balık burcu ve Neptün etkisi aşk ilişkilerinde konum sahibine aldatılmasına veya kandırılmasına neden olabilecek etkiler ortaya çıkarabilir. Tabiki bu etkiler her zaman ortaya çıkmayacaktır alınan kararlar, gerçeklerin tam olarak görülememesi, duyguların gözlerini kör edip gerçeklerden uzaklaşması, sonu istediği gibi olmayan ilişkiler yaşamasına neden olabilir. Aynı etkiler birlikte olduğu insana karşı kendisinde de ortaya çıkabilir. Birlikte olduğu insanı aldatma veya onu yanıltma eğilimleri ortaya çıkabilir. Ancak unutulmamalı ki bunlar sadece dürtü olarak ortaya çıkar iradesini hangi yönde kullandığı önemlidir.

Balık burcu bulunduğu konuma kendi özelliklerini ekleyeceği için aşk ve sosyal ilişkilerinde 5. ev balık burcu insanı yoğun duygular yaşayabilir. Aşık olduğunda tüm benliği ile kendisini sevdiği insana teslim edebilir.

5. ev balık burcu konumundan etki alan insanlar duygularını Neptün aracılığı ile ifade ettikleri için hayal dünyaları ile duyguları onlara çok farklı bir gerçeklik portresi sunar. Bu yeteneklerini sanata yönlendirebilirlerse sinema, şiir, yazarlık ve müzik alanında sıradışı eserler verebilirler. Aşk, duygular ve Neptün etkisi 5. evi balık burcu olan insanlar için muhteşem bir kaynak oluşturabilir.

5. Ev Balık Burcu ve Aşk Hayatı

5. ev balık burcu insanlarına gizli aşk hayatı çekici gelebilir. Çevresi ve ailesinin itiraz ettiği bir aşk ilişkisi olabilir. Bunun nedeni de yukarıda açıkladığım Neptün’ün gerçekleri gölgeleme etkisidir. Bu noktada “bilene danışma veya araştırma” önemlidir. Her etki insana ayrı bir imtihan yaşatır. Bu konumun olumsuz etkilerinden biri de başkalarının gördüğü ama onun göremediği sorunlardır. Gizli olan ilişkilerin çekiciliğinden kendisini uzak tutamazsa kendisini sorunlu bir ilişkinin sarmalında bulabilir.

Bu konumun sorun yaşatmasına neden olan etkilerden biri de özelini herkesle paylaşmamasıdır. Ancak zamanında paylaşmadığı özeli eninde sonunda ortaya çıkar ve bu anlar çoğu zaman sorunların büyümesine ve başka insanlarında dahil olmasına neden olur.

5. ev balık burcu insanı aşkı sıradan, herkesin yaşadığı hali ile kabullenmekte zorlanabilir. Ona heyecan veren duygusal derinliktir ve bu derinliği yaşayabileceği birini bulamazsa aşk derinliğinin vereceği hazzı gizli olanda aramaya başlayabilir. Ancak duygularını gizlemesi platonik aşklar yaşamasına ve kendi iç dünyasında aslında var olmayan gizemli aşkların ortaya çıkmasına neden olabilir. Neptün yaşadığı hayalleri gerçeklikle karıştıracağı için küçük duygu kırıntılarını gözünde fazlası ile büyütecek ve hata yapma olasılığını artıracaktır.

Normal bir aşk ilişkisinde son derece fedakardır. Sevdiği için her şeyi göze alabilir. Ancak hayallerle gerçekler birbiri ile uyuşmadığında ve Neptün etkisi ortadan kalktığında çatışma yaşamaktansa uzaklaşmayı tercih eder. Aşk hayatı istediği gibi giderse dünyanın en mutlu insanı haline gelecektir. Yaşadığı aşk ona büyülü bir güzellik ve derinlik katar.

Şans Faktörü ve Çocuklar

Her ne kadar sıra dışı gelişimlere açık olsa da 5. ev balık burcu insanları aşk konusunda şanslı sayılırlar. İş konusunda da şanslı oldukları söylenebilir. Duygusal derinliklerini kullandıklarında insanları kolayca etkileyebilirler.

5. ev balık burcu konumu çocuklara karşı olan sevginin arttığı bir konumdur. Bu konuma sahip insanlar kendi çocukları da dahil tüm çocukları severler. Ancak bu sevgi sınırları belli olmayan bir sevgi olduğunda çocukların her isteğini yerine getiren bir ebeveyn portresi ortaya çıkabilir. Çocuklar otokontrolden uzak bir şekilde yetiştiklerinde madde bağımlılığına yatkın bir hale gelebilirler.

Çocuk edinme konusunda olumsuz açıların etkisi yoksa çocuk sahibi olma konusunda sorun yaşanmayan bir konumdur.

 

5. Ev Balık Burcu
www.akrepblog.com
25 Kasım 2020

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. Terane dedi ki:

  Selam lutfen banada yazabilirmisiniz ay 21 derece balik burcunda 5 ci evde ne demek oluyor

  1. Akrep dedi ki:

   Selam.

   Ay’ın 21 derece Balık burcunda ve 5. evde olması, doğum haritasının belirli bir alanında yer alan duygusal ve kişisel enerjilerinizi yansıtır. Ay, duygusal reaksiyonlarınızı, içsel güvenlik duygunuzu ve rahatlamayı temsil ederken, Balık burcu hassasiyet, empati ve ruhsal derinlikle ilişkilendirilir. 5. ev ise eğlence, sanat, aşk, çocuklar ve kendinizi ifade etme ile ilgilidir.

   Balık burcunun hassas ve duyarlı enerjileri, duygusal derinliğinizi vurgular. Bu, duygusal olarak daha zengin ve derin deneyimlere yol açabilir. Aynı zamanda içsel sanatsal üretkenlikleri de harekete geçirebilir.

   5. ev, romantizm, flört ve aşkla ilişkilidir. Ay’ın bu konumunda, romantik ilişkilere ve flört etmeye özel bir eğilim olabilir. Romantizm ve aşkı önemseyen bir kişi olarak tanınabilirsiniz. 5. ev, çocuklar, ebeveynlik ve anne olma ile ilgilidir. Ay’ın bu konumunda, çocuklara karşı özel bir bağınız ortaya çıkabilir veya anne duygusu güçlü olabilir. Çocuklarla ilişkilerinizde empati ve hassasiyet ön planda olabilir.

   Balık burcu ve 5. ev, sanatsal ifadeye vurgu yapar. Müzik, sanat, yazma veya sahne performansı gibi sanatsal alanlarda yetenekleriniz olabilir. Bu yeteneklerle duygularınızı ifade etmek, size içsel tatmin ve mutluluk getirebilir. Balık burcu, empati ve insanlara yardım etme yeteneği ile ilişkilendirilir. Ay’ın bu konumu, insanlarla kolayca bağlantı kurmanıza ve onlara yardım etme isteğinizi vurgulayabilir. Sosyal hizmet, terapi veya yardımseverlik gibi alanlarda çalışmaktan zevk alabilirsiniz.

   Balık burcu aynı zamanda duygusal hassasiyeti ve zaman zaman duygusal karmaşıklığı da temsil eder. Ay’ın bu konumu, duygusal dalgalanmalar yaşamanıza neden olabilir. Kendinizi başkalarının duygusal enerjisine kolayca kaptırabilirsiniz.

   Bu konum alınan açılarla iyi yönde de olumsuz yönde de etkileyebilir. Ancak genel olarak etkileri bunlardır.

 2. Aytül dedi ki:

  Uzun zamandır sizin sayfanızdan evlerimin yorumları okuyorum ve not alıyorum .çok şey öğrendim çok teşekkür ederim.Akrep blogdaysa yorum benim için güvenilir oluyor.Böyle soru cevap yaptığınızı da ilk kez gördüm.Sadece tebrik için yazdım .

  1. Akrep dedi ki:

   Faydası olmuşsa ne mutlu bana. İnsanlarımızın yetenek ve kabiliyetlerini tam olarak öğrenebilmesi, yaşam kalitelerinin artırılabilmesi için mümkün olduğunca kendilerini tanımaya ihtiyaçları var. Ne kadar çok kişi kendisini astroloji aracılığı ile tanır ve keşfederse; ülke olarak geleceğimiz o derece kaliteli olacaktır. Bu doğrultuda az da olsa katkım oluyorsa bu hayatı boşa geçirmemiş sayarım kendimi. Teşekkür ederim güzel sözleriniz için.

   Şu an Blog üzerinde 1006 yorum var/mış (ilk defa siz yazınca baktım bir hayli olmuş). Mümkün oldukça ve zamanım elverdiğince herkese yardımcı olmaya çalışıyorum. Mobil sürümde yorumlar altta kaldığı için çoğu fark edemiyor. Ancak gerçekten meraklılar ve arayış içerisinde olanların dikkatini çekiyor : )

 3. ipek dedi ki:

  5.ve 6.evim balık burcunda ve 0.30 drecede bu bana neyı anlatır. gunes yengec ay boga yukselen terazıyım.

  1. Akrep dedi ki:

   5. ev, kişinin aşk, romantizm, eğlence, çocuklar ve kendini ifade etme alanıdır. Balık burcunda ve 0.30 derecede bulunan 5. ev, bu alanlarda belirli etkilere sahip olabilir.
   Balık burcunun duyarlı, hayalperest ve sezgisel enerjisi, 5. evdeki etkisini gösterirken, kişinin sanatsal yeteneklerini vurgular. Kişi, sanatsal ifade, müzik, yazı, resim gibi alanlarda yetenekli olabilir. Ayrıca, balık burcunun romantik ve idealist doğası, kişinin aşk ilişkilerine ve romantik hayata farklı bir bakış açısı getirebilir. Hassas ve fedakar bir şekilde sevme eğilimi olabilir.

   0.30 derece ise, 5. evdeki etkilerin öncü ve yenilikçi bir şekilde ortaya çıkabileceğini gösterir. Kişi, kendini ifade etme konusunda özgün ve farklı bir tarzı benimseyebilir. Sanat ve eğlence alanında yenilikçi projelere yönelebilir ve orijinal fikirler üretebilir.

   6. ev ise, kişinin günlük işler, sağlık, hizmet, rutin ve düzenle ilişkili olduğu alandır. Balık burcunda ve 0.30 derecede bulunan 6. ev, bu alanlarda belirli etkilere sahip olabilir.
   Balık burcunun hassas ve empatik doğası, 6. evdeki etkisini gösterirken, kişinin başkalarına yardım etme ve hizmet etme eğilimi güçlenebilir. Kişi, empati ve şefkatle başkalarına destek olabilir, özellikle sağlık ve iyilik hizmetleri alanında. Balık burcunun esnek ve uyarlanabilir enerjisi, kişinin iş ortamında değişikliklere kolaylıkla uyum sağlama yeteneğini vurgulayabilir.

   0.30 derece ise, 6. evdeki etkilerin aktif ve girişimci bir şekilde ortaya çıkabileceğini gösterir. Kişi, işlerini organize etme, disiplinli çalışma ve verimlilik konularında odaklanabilir. Aynı zamanda, sağlık ve bakım konularında yenilikçi yaklaşımlar benimseyebilir ve farklı teknikleri uygulama eğiliminde olabilir.

   Güneş Yengeç Burcunda
   Ay Boğa Burcunda
   Yükselen Terazi Burcu Genel Özellikleri ve Etkileri

 4. Oğlak dedi ki:

  Benim de ay burcum boğa yükselenim akrep güneş burcum oğlak, Jüpiter 5. Ev balık. Aşk hayatı sorun üstüne sorun, hep hüsran. Çözümü var mı ki?

  1. Akrep dedi ki:

   Doğum haritasında bu duruma yol açan etkileri görüp ona göre hareket etmekte yarar var. Burç, gezegen ve açı etkileri adı üzerinde etkidir. Kadersel etkiler dışındaki etkiler bakış açımızı, beğenilerimizi veya bizim yaydığımız enerjiler diğer insanları olumsuz etkilediği için sonuçlar değişebilir. Diğer insanlarla olan ilişkilerimizi olumsuz etkileyecek bir etki aldığımızda biz veya muhatap olduğumuz insanlar bu etkiye göre hareket ettiklerinde sonuçlar istemediğimiz şekilde olabilir. Oğlak burcu zaten doğal olarak donuk, soğuk ve mat bir enerjiye sahiptir. Bu enerjiyi seven insanlarla karşılaştığınızda durum tümüyle değişir.

 5. Gülsüm dedi ki:

  Ben 5 .evim balık .Yükselen güneş akrep.ay burcum terazi..aşk hayatımda hep bir sorun yaşıyorum .Nasıl çöze bilirim bunları

  1. Akrep dedi ki:

   Ne tür sorunlar yaşıyorsunuz? Sorunlar karşı tarafla mı ilgili sizinle mi ilgili?

   Ay burcunuzun terazi olması sizi duygusal anlamda kararsız yapar. Tam karar verme noktasında duygusal sebeplerle fikrinizi değiştirebilirsiniz. Eğer sorunların kökeni duygusal ise Ay burcunuzun Terazi olması ile ilgili olabilir. Eğer iradeniz dışında gelişen olaylar varsa 5. evdeki balık burcundan dolayı karşılıksız iyilikler yapmayı deneyin. İnsanlara yardım edin, sokak hayvanlarına yardım edin. Sadaka verin.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.