Ay Aslan Burcunda, Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Ay Aslan Burcunda Olumlu ve Olumsuz Etkileri, ay burcu sağlık, ay burcu çocuk

Ay Aslan Burcunda

Ay aslan Burcunda Olumlu ve Olumsuz Etkileri, Ay aslanda Nasıl Etki Eder? Sağlığımızı ve Çocukları Nasıl Etkiler? Ay aslan erkeği ve ay aslan kadını özellikleri nelerdir?

Ay aslan burcunda insanı nasıl etkiler?

Ay burcu aslan olanların özellikleri aldıkları etkilerle nasıl şekillenir?

Ay, Aslan burcundayken gösteriş meraklısı biriyle karşılaşabilirsiniz.

 • Odak noktası olmaktan hoşlanan,
 • Dışlanmayı veya önemsiz biri olmayı sindiremeyen

bir kişidir bu. Böyle bir tutum sarsılması çok zor, güçlü bir kendini beğenme duygusuyla bir arada gider. Bu burçtaki insanlar cömert, girişken ve dost sever olabilirler; ama buna karşı tutumları normalde ilişkili olduğu kişilerden destek alma, onlarda hayranlık uyandırma arzularıyla bağlantılıdır.

Ay Aslan Burcunda “Oyunculuk Yeteneği”

Ay aslanda oyunculuk yeteneği verir. Gururlu, gösterişli, özgüven sahibi, tutkulu ve sosyal biridir sevdiklerini tüm benlikleriyle sevmekten hoşlanırlar. birdenbire karşılarına çıkan fırtınalı aşklar onlara çekici gelir. Ağır uğraşlardan nefret etmeleri dışında Ay’ları Aslan burcunda olan kimseler genelde yüksek başarılara ulaşırlar. Fazla çalışmak yerine, çok az çabayla uzun mesafeler katetmeyi yeğlerler. Tehdit edilir, baskı altında kalırlarsa aşırı saldırgan olabilirler.

Ay Aslanda “Lüks ve Rahat Düşkünlüğü”

Aslan burcu; erkeksi, sabit bir ateş burcudur. İradeli, hırslı, kendine güvenen ve başarı için çok çalışan bir yapısı vardır. Dikkat çekmekten ve ilgi toplamaktan hoşlanırlar. Herkesten üstün olmayı ister. Lüks ve rahat bir hayat ister. Gösterişli şeylerden hoşlanır. Gösterişli kıyafet ve takılar, lüks restoran ve gece kulüplerini sever. Arabasının, evinin her şeyin en lüksü en gösterişlisi olmalıdır. Bu kişiler dışa dönük, eğlenceli, cana yakın ve neşelidirler.

Çevrelerinde hareketli ve eğlenceli kişilerin olmasından hoşlanırlar. Işıltılı, dinamik, cömert, onurlu ve genelde hükmeden tavırları vardır. Bunun yanı sıra her şeyi çevreleriyle paylaşabilirler. Derin duygularını içlerinde tutmak istemezler çünkü gizlemek doğalarında yoktur. Her şeyi göstermek, hatta büyüterek göstermeyi severler.

Çekici ve pırıltılı kişilerdir. Ne zaman ne söylemesi gerektiğini iyi bilirler. Başkası ondan daha çok bildiğini gösterirse bu hiç hoşuna gitmez. Aşırı gururlu davranışlar yüzünden çok zarara uğrayabilir. Her zaman aşık olma ihtiyacı içindedir. Fakat gururlu yapısından dolayı kendini açık edecek yaklaşımdan kaçınır. Zayıf tarafını gizler ve kimsenin bilmesini istemez. Zayıflığı asla kabul etmez. Aslanın rol kabiliyetiyle duygularını gizlemekte başarılı olabilir. İşler yolunda gitmese de dışarıya gülen bir maskeyle çıkabilir.

Ay Aslan Burcunda “Aşkta Yoğunluk”

Aşık olduğu zaman etrafını güneş gibi aydınlatır. Tutkuyla bağlandığı kişiyi çok fazla yüceltip baş tacı eder. Aynı şekilde kendisine bir kral veya kraliçe gibi davranılmasını bekler. Dünyayı aşkın döndürdüğüne yürekten inanır. Aşık olduklarında hayatının en mutlu dönemlerini yaşarlar. Aşk yoğun ve tutkulu olmalıdır. Karşısındakinden bunu talep eder. Hayranlık ve saygı görmek ister.

Topluluk içinde dikkat çekmekten hoşlanır. İhtiyaç duymaktan ve hayran olunmaktan hoşlanırlar. Çok kıskanç olduklarından, sevdiği kişinin başka herhangi birine ilgisi onu çileden çıkarabilir. Genelde güneşli günleri daha fazla olur. Paranın satın alabileceği her şeyi hayatındakilere sunmayı sever. Aileye bağlı, sadık, sevecen ve destek veren birisidir. Herkesi olduğu gibi kabul etmektense ne iş yapıp hangi konumda olduklarıyla daha fazla ilgilidir. Bu sebeple ailenin ve toplumun beklentileri doğrultusunda yaşıyor olabilirler.

Ay Aslanda “Odakta Olma İsteği”

Ay Aslan burcundayken gösteriş meraklısı biriyle karşılaşabilirsiniz. Odak noktası olmaktan hoşlanan, dışlanmayı veya önemsiz olmayı sindiremeyen bir kişidir bu. Böyle bir tutum sarsılması çok zor, güçlü bir kendini beğenme duygusuyla bir arada gider. Gösterişli jestleri oldukça severler. Genellikle göz alıcı, yaşamı olumlayan ve iyimser bir yaklaşım sergilerler.

Güler yüzlü, samimi ve sıcaktırlar. Tanınma, meşhur olma ihtiyaçları ile oyunculuğa yatkındırlar. Kendilerine güvenleri tamdır. Kadınları, erkeklerine oranla daha dengelidir.

Ay Burcu Aslan Kişiliği

Ay aslan burcunda olan insanlar cömert ve eli açıktır. İhtiraslarınız zamansız ortaya çıkar. Samimiyetsizliğe varan bir abartma huyunuz var. Duygularınızı benliğinizden ayırmakta güçlük çekersiniz. İnatçısınız. Dik kafalısınız. İdealistsiniz. Büyük kişisel acı çekmeye kapasiteniz var. Sadıksınız. Hatalarınızı görmekte güçlük çekersiniz. Gereğinden fazla iddiacısınız. Sahip çıkıcı olmasanız bile kıskançsınız.

Bilinçli veya bilinçsiz yönetme arzusu duyarsınız. Özellikle resim, heykel, kostüm ve tasarım konularında sanatsal becerileriniz ön plana çıkar. Övünmeye ve başkaları tarafından pohpohlanmaya eğiliminiz var. İsteklerinizin çabucak karşılanmasını arzularsınız. Finans konularına ve yöneticiliğe ilgi duyarsınız. Ruhanisiniz.

Ay Aslan Burcunda Sağlığı Nasıl Etkiler?

Genellikle güçlü, dirençli ve sağlıklı olurlar. Aslan kalbi, sırtı Oğlak ile birlikte bel kemiğini temsil eden burçtur. Ay sert etkiler alıyorsa akla kalp, sırt, omurlarla ilgili sorunlar gelecektir. Aşırı çalışan biri zamanla vücudun aşınmasına neden olabilir. Bu durumda da kalple ilgili bozukluk görülebilir. Ay’ları aslanda olanlar şişmanlamamalı ve daima ideal kiloda kalmalılar.

Ayrıca her ağır çalışmayı bir dinlenme devresi izlemelidir. Bu tüplerin her gün egzersiz ve spor yapmaları da çok yaralıdır. Bu sayede kaslar da güçlü olacaktır. Bel kemiği de esnekleşecektir. Fakat sırt kaslarıyla bel kemiğini hiç bir zaman zorlamamalılar. Kendilerine biraz özen göstermeleri daima canlı, neşeli, sağlıklı kalmaları için yeterlidir. Bu arada sigara içmek ve pis havalı yerlerde kalmak bu tipler için çok zararlıdır. Daima temiz havadan yararlanmalıdır.

Akciğerlerin sağlam olması, kalbin görevini de rahat yapmasına yardım edecektir. Aslandaki ay kan dolaşımını da etkiler. Ayrıca dalak da aslanın yönetimindedir. Bu yüzden vücudun kan yapıcı mekanizmasına yardım için protein grubu besinlere önem vermek gerekmektedir. Aslandaki ay, saçlara da özen göstermek gerektiğine işaret edebilir. Başı sıcak ve soğuktan korumak, saçların sağlığı bakımından yaralıdır. Ayrıca güneşte başı açık dolaşılmamalıdır.

Başa şapka giymek vb. saçları korur. Sağlıklı kalmak için ağır besinlerden, fazla şeker, hayvansal yağ, vb. den uzak kalmalıdır. Yağsız etler, yumurta, süt, yoğurt, peynir, bal, yeşil yapraklı sebzeler, yulaf, çavdar, zeytinyağı, domates, portakal, limon, patates, elam, kayısı, incir gibi besinlerden bol bol yararlanılmalıdır.

Ay Aslan Burcunda Çocukları Nasıl Etkiler?

 • Güler yüzlü, neşeli,
 • Işık saçan, hevesli,
 • Tasasız ve doğal.

Ay aslan burcunda olan çocuk duygularını açık ve doğrudan ifade eder. İlgiye ve hayranlığa ihtiyaç duyar, daima birinci olmak ister ve yenilgiyi kabul etmekte zorlanır. “En büyük” olmadığı zaman hemen kırılır. Ebeveynlerinden ayrılmakta zorluk çekmez. Geliştirici bir otorite ile büyütülmüş, başarılı olması bilinciyle yetiştirilmiştir.

Kalabalık bir ailede ihtiyaçlarını duyurmakta zorlanmış ve kendini gösterebilmek için dikkat çekici davranışlar geliştirmeyi öğrenmiş olabilir. Kıyaslanmaktan nefret eder.

 

Aslan Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Aslan Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

Aslan Burcu Çocuğu Özellikleri Onlara Nasıl Davranmalı

 

Ay Aslan Burcunda Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Ayşem Aksoy – Astroloji Dergisi

Son Güncelleme 21 Mart 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Fatma dedi ki:

  Merhaba:) ay (aslan) burcum ve yükselen (aslan)burcum kavuşum yapıyor haritamdamda benim sormak istediğim şu . ay 1. Evde ay aslanda zayıf mıdır nasıl etki yaratır ? Ben duygusal ve hassasim da onda soruyorum .

  1. Akrep dedi ki:

   Merhaba.
   Ay Aslan Burcunda, Olumlu ve Olumsuz Etkileri

   Konusuna bakar mısınız. Orada olanları tekrar etmiyeyim.

   1. Fatma Demir dedi ki:

    Ay aslanla alakalı yazınız okudum. Ay aslan burcunda zararlı konumda mıdır ? Ay aslan başkasına bağlı olmak istemez ama ay 1.evde birilerine bağlı olabilir ben hangisinin özelligini taşiyorum yada hangi özelliği dikkate almalıyım evin konumu önemlidir

    1. Akrep dedi ki:

     Aslan burcunun düşük, zararda ve güçlü olduğu konumlar şu şekilde.

     Düşük konum
     Merkür

     Zararlı konumlar
     Satürn
     Uranüs

     Güçlü konum
     Pluto

     Yani ay konumunda zararda değil.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.