9. Ev Oğlak Burcu

9. ev oğlak burcu, 9. evde oğlak burcu, 9. Ev oğlak Burcunda, oğlak 9. evde, 9. ev oğlak burcu eğitim, 9. ev oğlak, 9. ev oğlakta nasıl etkiler?

9. Ev Oğlak Burcu

9. ev oğlak burcu hayatımızı nasıl etkiler? Oğlak burcu dokuzuncu evde İnanç yönümüz, Felsefe, Yüksek Eğitim, Uzak mesafelere yapılan yolculuklar, Farklı kültürlerle olan ilişkilerimiz, Yazarlık, Maddi ve Manevi Şanslar, Oluşturduğumuz eserler, Mistik konulara olan ilgimiz, Eğitmenlik yönümüz, Hukuk ve Toplum kurallarının üzerimizdeki etkilerini ve bizim kurallara karşı tutumumuzu nasıl etkiler? 

9. ev oğlak burcu hangi konuları ele alır?

Doğum haritasında 9. ev Din, İnançlar, Felsefi ve Soyut konular, Yüksek eğitim ve ne kadar zaman alacağı, Ülke içine ve ülke dışına yapılan uzak mesafeli yolculuklar, Farklı kültürlere olan ilgimiz, Şanslı yönlerimiz, Birikim ve tecrübelerimizi yazma ve aktarma potansiyelimiz, Mistik yönlerimiz, Hukuk ve Kuralları konu alan evdir.

Yüksek eğitimimizin ne kadar süreceği, yapacağımız seyahatler, yaşadığımız yer, yaşamı keşfetmek için çıkacağımız yolculuklar, bir yerde ne kadar süre kalacağımız, kurallara karşı gösterdiğimiz refleksler, olaylara ve yaşama felsefi bakış açımız, soyut yönlerimiz, dini konuları ele alış şeklimiz, öğrendiklerimizi nasıl aktaracağımız, tecrübelerimizi ve birikimlerimizi insanlara nasıl aktaracağımız, maddi ve manevi yönden ne kadar şanslı olduğumuz bu konumla ilgilidir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

9. Evin Sahibi: Yay Burcu

Yönetici Gezegeni: Jüpiter

Oğlak Burcu: Yöneticisi Satürn, Toprak Elementi, Öncü Burç

9. Ev Oğlak Burcu Genel Özellikleri

9. ev oğlak burcu kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 9. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

  • Mesafeli
  • Sorumluluk sahibi
  • Sebep ve sonuç ilişkisi
  • Olayların altında yatan sebeplere odaklı
  • Amaca yönelik eğitim
  • Yolculuklar işe yönelik
  • İnanç konusunda derinlikçi

9. oğlak burcu konumundan etki alanların diğer insanlarla olan iletişimi mesafelidir. Birisi ile konuşurken acele etmez düşünerek konuşurlar. Söyleyecekleri her kelimeyi özenle seçerler. Yaşamı algılayışları geleneksel çizgidedir ve gelişmelere ayak uydurmakta zorlanabilirler.

9. ev oğlak burcu insanları bağımlı oldukları şeylerden kolay vazgeçemezler. Yapacakları her şeyin onlar için bir nedeni ve amacı olmalıdır. Sebepsiz harekete geçmezler. Bir şey yapıyorlarsa da mutlaka bir amaçları vardır.

Ağırkanlı ve olgun bir yapıları vardır. İletişimde mesafelerini korumaya özen gösterirler. Bu durum tüm yaşamlarını etkiler. Sakin, soğukkanlı ve otokontrolleri yüksektir. Sorumluluk anlayışları kendilerini arka plana itebilecek kadar uç noktalardadır.

Eğitim ve Yolculuk

Yaşamlarının ilk evreleri daha çok kendi kabuklarını kırmak ve sıkıntılarla boğuşarak geçer. Yeterli tecrübeye sahip olduktan sonra hayatı daha yakından tanımaya ve kendilerini geliştirmeye başlarlar. Orta yaşlarından sonra yüksek eğitim onlar için önem kazanır. İlgi alanlarında kendilerini geliştirmek için çaba gösterirler.

9. ev oğlak burcu insanları orta yaşlarından sonra geleneksel bağlarını koparmadan kültürel ve sanatsal faaliyetlerle ilgilenmeye başlayabilirler.

Bilgi onlar için hayatta kullanılabilir ve işe yarar olduğu sürece değerlidir. Yaptığı yolculuklar da daha çok iş imkanlarını geliştirmek, seminer ve bilgi edinme amaçlıdır. Eğlenmek için nadiren yolculuk yaparlar.

İnanç ve Felsefi Bakışları

9. ev oğlak burcu insanları sebep ve sonuç bağlantılarına önem verirler. Bir şey yapılacaksa mutlaka bir getirisi ve fayda sağlayan bir sonucu da olmalıdır. Olayların altında yatan sebepleri derinlemesine anlamaya ve kavramaya çalışırlar.

Din ve inanç konusu yaşamlarında olumlu davranışlar kattığı sürece ilgi alanlarına girer. Sözlerden çok ortaya çıkan sonuçlara odaklıdırlar. Yapılması gerekenlerin sebeplerini anlamaya çalışarak hareket ederler. Yaptıklarının ve yapmaları gereken şeylerin mutlaka bir anlamı olmalıdır.

 

9. Ev Oğlak Burcu
www.akrepblog.com
22 Şubat 2021

Son Güncelleme 16 Şubat 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.