9. Ev Yay Burcu

9. ev yay burcu, 9. evde yay burcu, 9. Ev yay Burcunda, yay 9. evde, 9. ev yay burcu eğitim, 9. ev yay, 9. ev yayda nasıl etkiler?

9. Ev Yay Burcu

9. ev yay burcu hayatımızı nasıl etkiler? Yay burcu dokuzuncu evde İnanç yönümüz, Felsefe, Yüksek Eğitim, Uzak mesafelere yapılan yolculuklar, Farklı kültürlerle olan ilişkilerimiz, Yazarlık, Maddi ve Manevi Şanslar, Oluşturduğumuz eserler, Mistik konulara olan ilgimiz, Eğitmenlik yönümüz, Hukuk ve Toplum kurallarının üzerimizdeki etkilerini ve bizim kurallara karşı tutumumuzu nasıl etkiler? 

9. ev yay burcu hangi konuları ele alır?

Doğum haritasında 9. ev Din, İnançlar, Felsefi ve Soyut konular, Yüksek eğitim ve ne kadar zaman alacağı, Ülke içine ve ülke dışına yapılan uzak mesafeli yolculuklar, Farklı kültürlere olan ilgimiz, Şanslı yönlerimiz, Birikim ve tecrübelerimizi yazma ve aktarma potansiyelimiz, Mistik yönlerimiz, Hukuk ve Kuralları konu alan evdir.

Yüksek eğitimimizin ne kadar süreceği, yapacağımız seyahatler, yaşadığımız yer, yaşamı keşfetmek için çıkacağımız yolculuklar, bir yerde ne kadar süre kalacağımız, kurallara karşı gösterdiğimiz refleksler, olaylara ve yaşama felsefi bakış açımız, soyut yönlerimiz, dini konuları ele alış şeklimiz, öğrendiklerimizi nasıl aktaracağımız, tecrübelerimizi ve birikimlerimizi insanlara nasıl aktaracağımız, maddi ve manevi yönden ne kadar şanslı olduğumuz bu konumla ilgilidir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

9. Evin Sahibi: Yay Burcu

Yönetici Gezegeni: Jüpiter

Yay Burcu: Yöneticisi Jüpiter, Ateş Elementi, Değişken Burç

9. Ev Yay Burcu Genel Özellikleri

9. ev yay burcu kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 9. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

 • Entelektüel
 • Felsefi
 • Araştırmacı
 • Kişisel gelişim uzmanı
 • Gezgin
 • İyi bir rehber
 • Cesur

9. ev yay burcu konumundan etki alanlar kendisinin ve birlikte olduğu insanların becerilerini güçlendirebilen niteliğe sahip insanlardır. Bir insan kendisini nasıl geliştirebilir? Neler yapması gerekir? Nasıl harekete geçirilir? Bu konulara doğuştan yatkındır.

9. ev yay burcu insanları maddi ve manevi kaynakları çok iyi değerlendirirler. Entelektüel ve tecrübeye dayalı birikimlerini, yeteneklerini ve aile ilişkilerini değerlendirmeye çalışırlar.

Yaşamında öğrendiği her bilgiyi maddi ve manevi olarak gelişim için kullanabilirler. Kazandıkları her tecrübe onlar için ilerleyebilmek adına birer fırsattır. Ateş elementi etkisinden dolayı cesurdur ve harekete geçmekten tereddüt etmez.

Bu konumdan etki alan insanlar,

 • Rehberlik
 • Kişisel gelişim uzmanı
 • Yazarlık
 • Hukuk
 • Halkla ilişkiler
 • Uluslararası ilişkiler
 • Politika

gibi alanlarda başarılı olurlar.

İnanç Yönü

9. ev yay burcu insanları inandığı konuları sonuna kadar savunur. Kolay vazgeçemez. İnanç onun ruh dünyasında kendisini oluşturan bir yapı taşı gibidir. İnandığı şeylerin yıkılması onda derin hasarlara neden olur. Kolay inanır ama kolay vazgeçemez.

Dini konulara yaklaşımı entelektüel seviyelerdedir. Bilgi onun için kulaktan dolma bilgilerden daha değerlidir. Araştırır, öğrenir, felsefi düşünce süzgecinden geçirir, öğrendiklerinin ruhsal yönden ne gibi katkıları olacağını irdeler ve kararlar verir. Dini konularda kişisel yorumları eleştirmekten kaçınmaz.

Eğitim ve Yolculuk

Yay burcu insanları tipik gezginlerdir. 9. ev yay burcu insanları da bu konudan etki alılar. Bu konum alanına giren konularda yolculuk yapmayı, yerinde görerek incelemeyi ve tecrübe etmeyi severler.

9. ev yay burcu konumundan etki alan insanların felsefi bakış açıları gelişmiştir. Bir olayı çok boyutlu ele alabilirler. İyi bir eleştirmendirler. Bilgi sahibi oldukları konularda gördükleri eksikleri ve yanlışları dile getirmekten asla geri durmazlar.

Yüksek öğrenim onlar için hayatın olmazsa olmazları arasındadır. Eğitim, bu konumdan etki alan insanlar için gelişim açısından çok önemlidir. Eğitim aldığı alanlarda söz sahibi olabilmek için büyük çaba gösterirler.

 

9. Ev Yay Burcu
www.akrepblog.com
19 Şubat 2021

Son Güncelleme 16 Şubat 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Ramazan dedi ki:

  Gerçekten Çok Doğru Bir Deyim Olmuş.

 2. Gizem dedi ki:

  Teşekkürler çok bilgilendirici oldu

  1. Akrep dedi ki:

   Rica ederim, Faydalı olmasını dilerim.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.