Yükselen Oğlak Burcu Genel Özellikleri ve Etkileri

Yükselen Oğlak Burcu Genel Özellikleri ve Etkileri

Yükselen Oğlak Burcu Özellikleri

Yükselen oğlak burcu özellikleri nelerdir? Oğlak yükseleni yaşamımızı nasıl etkiler? Yükseleni oğlak olan insanlar ve ayırt edici özellikleri nelerdir?

Yükselen burcumuz bizlerin dışa yansıyan yönünü belirler. Güneş burcumuz ne olursa olsun bizi tanıyanlar aslında yükselen burcumuzun kişiliğimize kattığı özelliklerle bizi tanırlar. İç dünyamızda farklı bir kişi olabiliriz ama başkaları için biz yükselen burcu özelliğimizle yaşantımızı sürdürürüz.

Yükselen Oğlak “Genel Özellikleri”

Ağırbaşlı, düşünceli, önlemci ve nerede, nasıl davranmak gerektiğini bilen kişilerdir. Gereksiz harcamalardan ve lüksten kaçınırlar. En güç ve karışık sorunları bile rahatça çözebilecek bir sağduyuları vardır. İşleri planlamak ve yönetmek konusunda ustadırlar. Tutumludurlar. Fırsatları değerlendirmek, bilinmeyen işlere açıklık getirmek konusundaki yetenekleri onları bir gün iyi bir yere getirecektir. Geniş çapta araştırma ve planlama işlerinde çalışan bir grubun anahtar kişisi olabilirler.

Yükselen Oğlak “Egemen Güç”

Anlaşılmayan, ters bir kişi olmaktan çekindikleri için ya konuşmazlar yada hoşa gidecek şeyler söylerler. Evlerine çok bağlıdırlar. Aile içinde tek egemen güç kendileridir. Kararlı ve çalışkan bir insan oldukları için iş yaşamları da oldukça iyi olur. Yaptıkları işin yararına yeni yöntemler geliştirmede başarılıdırlar. Fazla çalışmalarından ötürü sinirleri bozulabilir ama sağlıklarını korumakta geç kalmazlar. Evlilik onlar için kutsal bir kurumdur. Erkekler tam anlamıyla bağlanacağı bir eş ister, kadınlar ise evliliğe bir meslek gözüyle bakarlar.

Yükselen Oğlakta “Gerçeklik ve Ciddiyet”

Gerçekliği kanıtlanmış uygulanabilir düşüncelerden yanadırlar. Bu yüzden kuralcı, tutucu ve dar görüşlü olabilirler. Dostluğa çok önem verir, bu konuda bir hayli titiz davranırlar. Yaşamın ciddi yanları ile ilgilidirler. Herkesten önce her şeyi iyice ayırt eder ve durum hakkında kesin kararlara varırlar. Son derece pratiklerdir.

Oğlak yükseleni, ciddi, sabırlı ve planlı bir kişiliğin ortaya çıkmasında etkilidir. Oğlak Burcunu yöneten Satürn Yükselen Oğlak Burcunun da yönetici gezegenidir. Satürn etkisi altındaki kişi, sorumluluklarının farkında olan, disiplinli ve tedbirli bir davranış şekline sahiptir.

Yükselen burcu Oğlak olanlar, ciddiyeti ve gerçekçiliği yüzünden kimi zaman melankolik ya da kötümser bir insan olarak da tanınabilir. İnsan ilişkilerindeki serin yaklaşımları ve kuralları bükememesi, katı ve toleransı düşük davranışlarının en temel nedenidir.

Yükseleni Oğlak “Utangaç, Çekingen ve Sadık”

Kendi içinde kalarak, kişiliğini korumak ve hedeflerinden uzaklaşmamak isteyen Yükselen Oğlak, utangaç ve çekingen davranışlarda bulunur. Özellikle erken yaşlarda hissedilen yetersizlik duygusu, daha da içe dönmesinde ve kendine kapanmasında etkendir. Ancak nerede nasıl davranmasını çok iyi bildiği ve kuralların dışına hiç çıkmadığı için, bu yetersizlik duygusunu rahatlıkla kapatmayı becerir.

Sorumluluklarına sadık olan Yükselen Oğlak, çok çalışkandır. Etrafındaki insanların da en az kendisi kadar çalışmalarını ve görevlerinin bilincinde olmalarını bekler. Genellikle insanları yargılamaya karşı eğilimli olan Yükselen Oğlak, bu alışkanlığı nedeniyle, insan ilişkilerinde problemler yaşar. Alışkanlıklarında ve hareket tarzında genel bir tutuculuk görülen Yükselen Oğlak, yenilikleri ancak riskleri minimize ettikten sonra kabul edebilir.

Yükseleni Oğlakta “Prestij ve Statü”

Yükselen Oğlaklar için, prestij ve toplumsal statü büyük bir öneme sahiptir. Maddi zenginlik de güç ve statü elde etmek için önem verdiği kavramlar arasındadır. Bu alandaki amaçlarına ulaşmak için, elinden geleni, sabır ve metanetle muhakkak yapar. Genç yaşlarında bile, ciddi ve olgun bir görüntüye sahip olan Yükselen Oğlaklar, genellikle yaşından daha büyük durur. Kendine yetebilmek, hayatı devam ettirebilmek için gerekli donanımlara sahip olmak, Yükselen Oğlak’ın en önemli gereksinimleri arasındadır.

Stabilizasyon, kalıcılık ve denge, Yükselen Oğlak kişiliğinin ve hayatının en önde gelen özellikleri arasındadır. Organizasyon ve planlama yeteneği, kararlılıkla birleşerek, sadece amaçları için mücadele eden ve asla vazgeçmeyen bir kişiliğin ortaya çıkmasına nedendir.

Kısaca Yükselen Oğlak Burcu Özellikleri

Satürn etkisi altındadır

– Soğuk ve donuk bir yüz ifadesi
– İç dünyasını dışa yansıtmayan
– Hedef sahibi
– Hedeflerine ulaşmak için küçük adımlarla ilerler
– Sessiz ve sakin
– Yalnızlığı sever
– İş dünyasının aranılan insanı
– Fedakar
– Kendisini göstermek için çok çalışır
– Keşfedilmeyi bekler
– Sorumluluk sahibi
– İşkolik
– Duygularını saklar
– Tutarlı
– Utangaç
– Temkinli
– Herkes yaşlanırken o gençleşir
– Orta yaşlarına kadar sıkıntılı hayat sabrederse sonrası rahat ve güzel

 

Yükselen Oğlak Burcu Özellikleri ve Etkisi

Ay Oğlak Burcunda, Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Oğlak Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Oğlak Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

Oğlak Burcu Çocuğu Özellikleri Onlara Nasıl Davranmalı

Oğlak Burcu Sağlık ve Hastalık Analizi Olası Hastalıkları

 

www.akrepblog.com

Yazarı ve kaynağı belirsiz. Yazı yeniden düzenlenerek uyarlanmıştır. Kaynağını bilen lütfen iletsin.

Son Güncelleme 23 Mart 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.