4. Ev Başak Burcu

4. ev başak burcu, 4. evde başak burcu, 4. Ev başak Burcunda, başak 4. evde, 4. ev başak, 4. ev başakta nasıl etkiler?

4. Ev Başak Burcu

4. ev başak burcu hayatımızı nasıl etkiler? Başak burcu dördüncü evde aile hayatımıza ve aile içerisindeki rollerimize nasıl etki eder? 4. ev başak burcu hangi konuları ele alır?

Doğum haritasında 4. ev Aile, toplum, anne ve baba rolleri ile bizim bu rollerden nasıl etkilendiğimizi konu alan evdir.

Genetik bilgilerimiz, geçmişten bize miras kalan değerler, gelenek ve görenekleri ne kadar özümsediğimiz, alışkanlıklarımız, yaşamın başlangıcı ve sonu ile yaşadığımız ev, duygusal yanlarımız, annenin kişiliğinin bizi nasıl etkilediği ve hayatımıza yön verecek temel esaslar bu konumla ilgilidir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

4. Evin Sahibi: Yengeç Burcu

Yöneticisi: Ay’dır.

Başak Burcu: Yöneticisi Merkür, Toprak Elementi, Değişken Burç

4. Ev Başak Burcu Genel Özellikleri

4. ev başak burcu kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 4. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

 • Titiz anne ve baba rolleri
 • Temiz ve bakımlı bir ev
 • Sorunları çözen kıvrak zeka
 • Misafirperver
 • Çocukların geleceği üzerinde etki
 • Yaşanan sorunlarda ev değişikliği
 • Evde çalışma isteği
 • Temizlik, düzen ve sağlık konusunda hassasiyet

4. ev başak burcu olanlar iyi birer anne ve baba olurlar. Kendi yaşamlarında titiz oldukları gibi çocuklarının yaşamları ve onların geleceklerini planlama konusunda da aşırı hassas olurlar. Çocuklarını onlar için en iyi olduğuna inandıkları alanlara yönlendirerek iyi bir eğitim almalarını sağlarlar. Başak burcu sağlık evi olan 6. evin yöneticisi olduğu için çocukları rahatsızlandığında başlarında sabahlayarak onları sürekli kontrol ederler.

4. ev başak burcu insanları zorluklar karşısında kolay kolay yılmazlar. Merkür etkisindeki kıvrak zekaları sayesinde sorunların üstesinden kolayca gelebilirler. Evleri düzenli, temiz ve bakımlıdır. İmkanları varsa birden fazla ev sahibi olmak isterler. Ruh hallerine ve mevsime göre değişiklik yapmak istediklerinde başka bir evde zamanlarını geçirirler.

Başak burcu entelektüel birikime sahip bir burçtur. 4. ev başak burcu olduğunda tüm dikkatleri evlerine yoğunlaşır. İyi bir aile, temiz, düzenli, bakımlı ve donanımlı bir ev sahibi olmaya çalışırlar. Evde bilgiye erişimi kolaylaştıracak kütüphane veya bilgisayar her zaman bulunur.

Başak burcu temizlik konusunda son derece hassas olduğu için mümkün olduğunca tüm işlerini evinde yapmak ister çünkü başkaları ile paylaştığı iş ortamında herkesle uyum sağlamakta zorlanabilir. Tüm ayrıntıların yerli yerinde olması ve aradığı her şeye hemen ulaşabilmesi son derece önemlidir. Bozulan düzen zihinlerini dağıtacağı için çok kolay agresifleşebilirler.

Evinde misafir ağırlamayı veya toplantıların evinde yapılmasını severler. Bu tür etkinlikler onlar için yaşadıkları ortamın ne kadar tertipli ve düzenli olduğunu göstermek için fırsattır. Misafirlere hizmet etmeyi ve onlara neler hissettiklerini anlatmayı severler. 4. ev başak burcu için yaşadığı ortam çok önemlidir.

 • Yaşadığı ortamda sorun yaşanması,
 • geçimsiz bir komşu,
 • tartışmaların yaşanması

veya başka herhangi bir sorun, yaşadığı ortamı değiştirmesine neden olabilir.

Anne, Baba ve Çocuk Rolleri

4. ev başak burcu anne ve baba rolünde çocuklara karşı temizlik, bakım, plan, tertip ve düzen konusunda aşırı bir ilgi ortaya çıkarabilir. Eğer çocuklar hava grubu burcu ağırlıklı iseler doğal olarak biraz daha dağınık olacaklar ve anne babaları ile sorun yaşayacaklardır. Çocuklarını küçük yaştan itibaren düzenli bir yaşama hazırlama çabası içerisinde olacakları için sorunların ilk 6 yılda çözülmüş olması çok önemlidir. Çünkü bu yaştan sonra çocukların bilinçaltlarını etkilemek kolay olmayacaktır.

Anne ve babanın mükemmeliyetçi yapıları çocukların yaşamlarına uymuyorsa çatışma kaçınılmaz olacaktır. Başak burcu etkisi doğum haritasında yoğunsa kendilerini topluma ve işlerine adayacakları için çocuklarına fazla zaman ayıramayabilirler.

Çocuk rolünde ise başak burcu temiz, düzenli ve planlıdır. Okumayı, araştırmayı ve öğrenmeyi severler. Atacakları ilk adımlarda genellikle çekimser ve utangaç olurlar. Ailelerin bu noktada kompleks oluşturmamaya dikkat etmesi gerekir.

 

4. Ev Başak Burcu
www.akrepblog.com
7 Ağustos 2020

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.