4. Ev Boğa Burcu

4. ev boğa burcu, 4. evde boğa burcu, 4. Ev boğa Burcunda, boğa 4. evde, 4. ev boğa, 4. ev boğada nasıl etkiler?

4. Ev Boğa Burcu

4. ev boğa burcu hayatımızı nasıl etkiler? Boğa burcu dördüncü evde aile hayatımıza ve aile içerisindeki rollerimize nasıl etki eder? 4. ev boğa burcu hangi konuları ele alır?

Doğum haritasında 4. ev Aile, toplum, anne ve baba rolleri ile bizim bu rollerden nasıl etkilendiğimizi konu alan evdir.

Genetik bilgilerimiz, geçmişten bize miras kalan değerler, gelenek ve görenekleri ne kadar özümsediğimiz, alışkanlıklarımız, yaşamın başlangıcı ve sonu ile yaşadığımız ev, duygusal yanlarımız, annenin kişiliğinin bizi nasıl etkilediği ve hayatımıza yön verecek temel esaslar bu konumla ilgilidir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

4. Evin Sahibi: Yengeç Burcu

Yöneticisi: Ay’dır.

Boğa Burcu: Yöneticisi Venüs, Toprak Elementi, Sabit Burç

4. Ev Boğa Burcu Genel Özellikleri

4. ev boğa burcunda kısaca hayatımıza neler katar, yaşamımızı ve 4. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

 • Sahiplenici anne ve baba rolleri
 • Huzurlu ve sakin bir aile ortamı
 • Sevdiklerine karşı tutucu ve bağımlı
 • Sevgisini davranışlar ve tensel dokunuşlarla iletme
 • Duygusal paylaşımlar
 • Ailesiyle zaman geçirmeyi seven
 • Ev ortamını seven
 • Sanatsal dokunuşlar

4. ev boğa burcu olanlar rahat bir aile ortamını, huzuru, sessizliği ve damak tatlarına uygun yemek çeşitlerini çok severler. Boğa burcu eşini ve ailesini sahiplenen bir burçtur. Sevdikleri için sıcak bir ortam hazırlamaya çalışır. Başına buyruk, keyfine düşkün ve özgürlüğünden ödün vermeyen bir yapısı vardır ancak söz konusu olan ailesi olduğunda kendisini onlar için feda edebilir. Tutucu ve sevdiği insanlara karşı bağımlı bir yapısı vardır.

Davranış ve Tensel Dokunuşlar

Sevgisini ve duygularını daha çok dokunarak ve tensel temasla göstermeyi sever. Sevgi sözcüklerinin onun için çok fazla bir değeri yoktur. Sevgisini davranışları ve yaptıkları ile dile getirmek 4. ev boğa burcu için daha anlamlıdır. Aile içerisindeki bağlılık onun için önemlidir, duygusal paylaşımlar ise değer ölçütlerini belirler.

Boğa burcu etkisi sıcakkanlı ve cana yakın tavırlar göstermesine neden olduğu için yakın çevresinden biri ile evlenebilir. İş ortaklıklarında ise gene çocukluğundan itibaren tanıdığı ve güvenebileceği insanları tercih eder. 4. ev boğa burcu sinirlendiğinde veya bir sorun yaşadığında kimseyi yanına yaklaştırmak istemez çünkü çok kırıcı olacaktır.

Dış görünüş olarak çok katı ve sert bir yapısı vardır ancak iç dünyasında çok merhametli bir insan yatmaktadır. Boğa burcu Venüs etkisi altında olduğu için sanatçı bir yapısı vardır. Aile bireylerini de sanata yönlendirmek isteyecektir. Eğer uyumlu bir evlilik yapmışsa 4. ev boğa burcu olanlar iyi birer anne ve baba olurlar. Boş zamanlarını ailesi ve çocukları ile birlikte geçirmekten büyük keyif alırlar.

4. ev boğa burcu olan insanlar çoğunlukla aile içerisinde uyumlu olurlar. Ev düzenine büyük önem verirler. Her şeyin yerli yerinde ve düzenli olmasına dikkat ederler. Hedef sahibidirler ve hedeflerine ulaşmak için elinden geleni yaparlar.

 • Bahçe işleri
 • Dekorasyon
 • Emlakçılık
 • Mimari

ve doğal olan her alanda ilgileri vardır. İlgilendikleri alanlarda yaptıkları işleri sanatsal bir sunumla karşı tarafa iletmeyi severler. Evleri onlar için yaşamın merkezi gibidir. Gerçek huzuru ancak evlerinde bulabilirler. Bu yüzden evlerinin dekorasyonuna ve eşya seçimine büyük önem verirler. İçine girdiklerinde huzuru ve sükuneti hissetmek isteyeceklerdir.

4. Ev Boğa Burcu
www.akrepblog.com
27 Temmuz 2020

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.