3. Ev Aslan Burcu

3. ev aslan burcu, 3. evde aslan burcu, 3. Ev aslan Burcunda, aslan 3. evde, 3. ev aslan, 3. ev aslanda nasıl etkiler?

3. Ev Aslan Burcu

3. ev aslan burcu nasıl etkiler? Aslan burcu üçüncü evde iletişimimizi ve sosyal yaşamımızı nasıl etkiler? 3. ev aslan burcu hangi konuları ele alır?

Doğum haritasında 3. ev Sosyal yaşamımız, zihnimizin işleyiş yapısı ve iletişimimizi konu alan evdir.

Arkadaşlarımız, çevremiz, kardeşlerimizle olan ilişkilerimiz, diğer insanlarla olan iletişimimiz, kısa yolculuklar, yaptığımız kısa vadeli planlar yabancı dil eğitimi, zekamızı nasıl kullandığımız, haberleşme, konuşma, sahip olduğumuz fikirler, bilgiyi aktarmamız, medya, temel eğitim, öğrenme ve iletişim kanallarımız bu evin etki alanına girmektedir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

3. Evin Sahibi: İkizler Burcu

Yönetici Gezegeni: Merkür’dür.

Aslan Burcu: Yöneticisi Güneş, Ateş Elementi, Sabit Burç

3. Ev Aslan Burcu Genel Özellikleri

3. ev aslan burcunda kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 3. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

  • İletişimde ben merkezcilik
  • İlgi görme ve farkedilme isteği
  • Oyunculuk yeteneği
  • Cömertlik
  • Yöneticilik vasfı
  • Fikirlerde ve düşüncede tutarlılık
  • Zeki ve karizmatik

3. ev aslan burcu iletişimde “ben” merkezciliği temsil eder. Ancak bu egosal yaklaşım insanı rahatsız edecek düzeyde değildir. Kendisini sevdirmek için çocuksu bir sevecenliğe bürünür. Amacı kendisini herkese göstermek, ilgi odağı olmak, herkesi kendisine hayran bırakmak ve herkes tarafından sevilmektir. “bana bakın, bakın ne yaptım, ben aldım, benim” gibi ifadeler 3. ev aslan burcu özelliklerinin dışa yansıması gibidir.

3. ev aslan burcu ilgi odağı olmak için insanları eğlendirmeyi ve cömertçe harcamalar yapmayı çok sever. İletişimde asıl amaç kendisini benimsetmek ve kabul ettirmektir. Zaman zaman güç gösterileri ve başkalarının yapmaya cesaret edemediği şeyleri yapmak, sözel iletişimini desteklemek içindir. Maddi imkanları ile cömert harcamaları çevresini ve arkadaşlarını genişletmek içindir.

Kendisini doğrudan anlatır. 3. evi aslan burcunda olan insanlar manipülasyon yapmaz. Aslan burcu sabit nitelikte olduğu için iletişimde de bu özellik görülebilir. Düşüncelerinde tutarlıdır. Düşünceleri ve fikirleri kolay kolay değişmez. Bir başkası değiştirmek için ısrar ettiğinde de şiddetli tepki gösterebilir. Güler yüzlüdür ancak üzerine gelinir ve kendisini baskı altında hissederse bir anda parlayabilir.

3. Ev Aslan Burcu ve İlgi Çekme İsteği

3. ev aslan burcu konumuna sahip olanlar girdikleri her ortamda dikkatleri üzerlerine çekmeye çalışırlar. Oyunculuğa yatkın bir yapıları vardır. Dikkat çekmek için olmadık şeyler yapabilirler. Eğer istedikleri ilgiyi göremezlerse mutsuz olarak bir köşeye çekilebilirler. İlgi görmeyeceklerine inandıkları bir yerde uzun süre kalmak istemezler. Doyum noktaları egolarının tatmin olması olduğu için sürekli sevilmeye ve ilgi gösterilmeye ihtiyaç duyarlar. Bu süreci yaşamamak için herkesin dikkatini çekebilecek ve yakınında olmalarını sağlayabilecek lükse kaçabilirler. Zeki ve karizmatik olurlar.

3. evi aslan burcunda olanların aile, kardeş ve çevrelerindeki insanlarla ilişkileri iyidir. Ancak uyuşamayacakları karşıt burçlarla anlaşamadıklarında agresif bir tutum sergileyebilirler. Mutlu olmalarında temel etken ilgi görmek olduğu için, kendilerine ilgi gösterildiği ve dikkat çekmek için sarf ettikleri çabanın karşılığını alabildikleri sürece insanlarla uyumlu ve mutlu olurlar.

Yöneticilik ve Oyunculuk Yeteneği

Eğer doğum haritalarında olumsuz açılar almamışlar, egolarının yeterince beslenemediği bir aile ortamında yetişmemişler ve özgüvenlerinin olumsuz etkileneceği bir çevrede büyümemişlerse çok iyi bir organizatör ve yönetici olabilirler. 3. ev aslan burcu etkisi koç burcu gibi sert hatlara sahip değildir. Onlar için daha çok güler yüzlü ve sevimli yöneticiler diyebiliriz. Ancak istedikleri yerine getirilmezse ve üzerine gelinirse çok sert bir tavır takınabilirler. Bu noktada “gülen yüzüme aldanma içimde aslandan bir parça yatar” sözünü çok iyi hatırlatırlar.

3. ev aslan burcunda olanlar sorumlu oldukları işlerde iyi bir incelemeden sonra uygulamaya geçerler. Karizmalarının çizilmesine veya ilginin kendi üzerinden başka yerlere çekilmesine izin verecek hatalar yapmamaya özen gösterirler. Amaçları her zaman parmakla gösterilen bir insan olmak olduğu için hata yapmamaya dikkat ederler.

3. ev aslan burcu insanları jest ve mimiklerini çok iyi kullanabildikleri için çok iyi bir sahne sanatçısı olabilirler. Bu yönleri iletişimde kendilerini iyi bir şekilde ifade etmelerinde de oldukça etkilidir. İstediklerini elde edebilmek için kendi iç dünyalarında kurguladıkları oyunları gizlice oynayabilirler. Sevdikleri insanlara, arkadaşlarına, ailesine ve kardeşlerine karşı son derece cömerttir. Ancak kendi sınırlarının aşıldığını veya zorlandığını fark ederse otoriter bir yapıya bürünebilirler.

 

3. Ev Aslan Burcu
www.akrepblog.com
14 Temmuz 2020

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.