3. Ev Yay Burcu

3. ev yay burcu, 3. evde yay burcu, 3. Ev yay Burcunda, yay 3. evde, 3. ev yay, 3. ev yayda nasıl etkiler?

3. Ev Yay Burcu

3. ev yay burcu nasıl etkiler? Yay burcu üçüncü evde iletişimimizi ve sosyal yaşamımızı nasıl etkiler? 3. ev yay burcu hangi konuları ele alır?

Doğum haritasında 3. ev Sosyal yaşamımız, zihnimizin işleyiş yapısı ve iletişimimizi konu alan evdir.

Arkadaşlarımız, çevremiz, kardeşlerimizle olan ilişkilerimiz, diğer insanlarla olan iletişimimiz, kısa yolculuklar, yaptığımız kısa vadeli planlar yabancı dil eğitimi, zekamızı nasıl kullandığımız, haberleşme, konuşma, sahip olduğumuz fikirler, bilgiyi aktarmamız, medya, temel eğitim, öğrenme ve iletişim kanallarımız bu evin etki alanına girmektedir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

3. Evin Sahibi: İkizler Burcu

Yönetici Gezegeni: Merkür’dür.

Yay Burcu: Yöneticisi Jüpiter, Ateş Elementi, Değişken Burç

3. Ev Yay Burcu Genel Özellikleri

3. ev yay burcunda kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 3. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

 • İletişimde bilgi aktarımı
 • Farklı kültürlerle sosyal etkileşim
 • Yabancı dil eğitimi
 • Entelektüel birikim
 • Sosyal projeler
 • Eleştirel yaklaşımlar
 • Din, felsefe ve sosyal bilimlere ilgi
 • Enerjik bir yapı

3. ev yay burcu olan insanların iletişime açık ve edindiği bilgileri paylaşmaktan keyif alan bir yapıları vardır. Seyahat etmeyi ve farklı kültürleri araştırmayı sevdikleri için bilgi birikimleri fazladır. Bu yönleri ile yay burcu etkisinin ikizler burcunun daha geniş planda yansıması diyebiliriz. Entelektüel birikimleri yaptıkları organizasyonlar ve sosyal projelerle diğer insanlara aktarabilirler.

Çevrelerindeki insanlara, ailesine ve kardeşlerine edindikleri tecrübeleri ve bilgileri aktarmayı severler. Hatta bunu bir görev olarak kabul ederler. Yaşamları boyu öğrendikleri farklı fikirleri bireysel sentezlerinden geçirerek topluma yansıtırlar. Zaman zaman bunu felsefi bir üslupla yerine getirirler.

3. ev yay burcu olan insanlar ateş grubu etkisi altında oldukları için enerjik bir yapıya sahiptirler. Bu enerjik yapı iletişim ve sosyal ilişkilerde de kendisini gösterir. Canlı, güler yüzlü, insanı etkileyen bir simaları ve anlatımları vardır. Ne söylediklerinden emindirler çünkü bilgiye değer verirler. Sadece okumakla kalmazlar imkanları ölçüsünde bilgiyi kaynağından edinmeye de çalışırlar. Öğrenmek ve bilgi edinmek onlar için kutsal bir amaç gibidir. Başkalarının sürekli tekrar ettikleri cümlelere takılmak yerine kendi ilgi ve meraklarına yoğunlaşarak, bilgiyi kendi edinimleri ile sentezlemeyi tercih ederler.

İlgi duydukları alanlarda çok sayıda kitapları vardır, okumayı sevdikleri için genel kültürleri de son derece iyidir. Hayal dünyaları son derece geniştir. Önce hayal eder daha sonra hayallerini gerçekleştirmeye çalışırlar.

Üçüncü Ev Yay Burcunda Seyahatler ve Yabancı Dil

Uzun seyahatlere ve farklı kültürlere meraklı oldukları için yabancı dile en yatkın burçtur. 3. ev yay burcu da yabancı dil eğitimini kolaylaştıran önemli bir konumdur. Orta yaşlarına kadar imkanları ölçüsünde dünyaya açılarak gezip görmeye çalışırlar, tüm yaşadıklarını durulmaya başladıklarında yazıya dökerek başka insanlarla da paylaşmak isterler.

Başak burcundan sonra eleştiriyi en güzel icra eden burç etkisidir. 3. ev yay burcu iletişim ve sosyal ilişkilerle ilgili olduğu için eleştirel yaklaşımları biraz acımasız bir hal alabilir. Gördüklerini dile getirmekten asla çekinmezler.

3. ev yay burcu olan insanlar uzak mesafelere seyahat etmeyi sevdikleri için özgürlüklerine düşkün olurlar. Zeki ve paylaşımcıdırlar. Toplumu aydınlatmayı ve bilgilendirmeyi amaç edindikleri için politika ile de bir şekilde yolları kesişebilir veya ilgi duyarlar.

Sosyal ilişkileri gelişmiştir ancak dedikoduya da merakları vardır. Din ve sosyal bilimlerle yakından ilgilidirler.

 

3. Ev Yay Burcu
www.akrepblog.com
18 Temmuz 2020

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Selami Danacı dedi ki:

  Kova yükselen terazi ay akrep olarak 3.yay beni tanıyor gibi ya

 2. mürvet dedi ki:

  bunları okudukça rektifikasyonu almadan netleşebiliyorum sayenizde teşekkürler

  1. Akrep dedi ki:

   Rica ederim faydalı olmasını dilerim.
   Evet ev konumlarının doğruluğuna göre saat saptaması yapmak daha kolay ve pratik olacaktır.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.