Akrep Blog

3. Ev Koç Burcu

3. ev koç burcu, 3. evde koç burcu, 3. Ev koç Burcunda, koç 3. evde, 3. ev koç, 3. ev koçta nasıl etkiler?

3. Ev Koç Burcu

3. ev koç burcunda nasıl etkiler? Koç burcu üçüncü evde iletişimimizi ve sosyal yaşamımızı nasıl etkiler? 3. ev koç burcu hangi konuları ele alır?

Doğum haritasında 3. ev Sosyal yaşamımız, zihnimizin işleyiş yapısı ve iletişimimizi konu alan evdir.

Arkadaşlarımız, çevremiz, kardeşlerimizle olan ilişkilerimiz, diğer insanlarla olan iletişimimiz, kısa yolculuklar, yaptığımız kısa vadeli planlar yabancı dil eğitimi, zekamızı nasıl kullandığımız, haberleşme, konuşma, sahip olduğumuz fikirler, bilgiyi aktarmamız, medya, temel eğitim, öğrenme ve iletişim kanallarımız bu evin etki alanına girmektedir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

3. Evin Sahibi: İkizler Burcu

Yönetici Gezegeni: Merkür’dür.

Koç Burcu: Yöneticisi Mars, Ateş Elementi, Öncü Burç

3. Ev Koç Burcu Genel Özellikleri

3. ev koç burcunda kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 3. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

  • Hızlı karar alma
  • Aceleci tavırlar
  • Yüzeysel öğrenme
  • Odaklanmada sorunlar
  • Buyurgan tavırlar
  • Mücadeleci ve tartışmaya açık

3. ev koç burcu olanlar iletişimde Mars etkisinden dolayı aceleci, hızlı ve sonuca odaklı olurlar. Hoşlanmadıkları bir konuda hemen sinirlenip agresif tepkiler verebilirler. Yaptıkları işlerde ve iletişimde sonucunu düşünmeden anlık kararlar alıp uygulayabilir veya öfke ile hareket edebilirler. İstedikleri o anda olsun ve hemen bitsin isterler. Sürekli bir telaş içerisinde ve bir yerlere yetişecekmiş gibi hareket ederler. Beklemek onlar için büyük bir sıkıntı kaynağıdır. Bir olayın yavaş anlatılmasından ve sonucun gecikmesinden hoşlanmazlar.

3. ev koç burcu olanlar dikkatlerini uzun süre bir noktaya toplayamazlar. Bu konum etkisi altında olanlar deney ve uygulama ile daha kolay ve kalıcı öğrenirler. Ayrıntılar sıkıcı gelir ve konsantrasyonlarını kolayca kaybedebilirler. 3. ev koç burcu olan insanlar öğrenecekleri konuları yüzeysel ve hızlı bir şekilde öğrenirler, ayrıntılara inmeleri istendiğinde sıkılarak konudan uzaklaşırlar. Siz onun öğrenmesi için ayrıntılara çekmeye çalıştığınızda o yüzeysel olarak öğrenmesi gerekeni öğrenmiş ve sizin bitirmenizi bekliyor olacaktır.

Arkadaşlık İlişkileri

3. ev koç burcu olanlar empati yeteneğine sahip değillerdir. Yapmaları gereken bir şey varsa ona odaklanırlar. Arkadaş ilişkilerinde koç burcu etkisinden dolayı emrivaki ve buyurgan bir tavır içerisinde olabilirler. Gururlu ve mücadelecidirler. İkili ilişkileri bir amaca yöneliktir. Koç etkisi öncü rol eklediği için ilişkilerinde baskın bir yapıya sahiptir. Yönlendirir ve harekete geçirir.

3. Ev Koç Burcu Zeka Yapısı ve İletişime Etkileri

3. ev koç burcu olan insanların canlı bir zeka yapıları vardır. Maceraya, heyecana ve yeniliğe her zaman hazırdırlar. Hızlı düşünür ve hızlı kararlar alırlar. Alınan kararlar hızlı alındığı için sonuçlarından dersler çıkararak tecrübe sahibi olurlar.

Düşüncelerini doğrudan söyler. Gerçekçi ve dürüsttür. Manipülatif değildir. Yakın çevresine, ailesine ve kardeşlerine karşı duyarlıdır. Etkiye tepki vermekte gecikmez. Saygı sınırlarını sonuna kadar zorladığında tepkisi daha sert olur.

Mars etkisinden dolayı istediklerini elde etmek ve düşüncelerini savunmak için gerekirse kavga etmekten kaçınmaz. Tartışmaları sert olabilir.

 

3. Ev Koç Burcu
www.akrepblog.com
9 Temmuz 2020

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.