9. Ev Koç Burcu

9. ev koç burcu, 9. evde koç burcu, 9. Ev koç Burcunda, koç 9. evde, 9. ev koç burcu eğitim, 9. ev koç, 9. ev koçta nasıl etkiler?

9. Ev Koç Burcu

9. ev koç burcu hayatımızı nasıl etkiler? Koç burcu dokuzuncu evde İnanç yönümüz, Felsefe, Yüksek Eğitim, Uzak mesafelere yapılan yolculuklar, Farklı kültürlerle olan ilişkilerimiz, Yazarlık, Maddi ve Manevi Şanslar, Oluşturduğumuz eserler, Mistik konulara olan ilgimiz, Eğitmenlik yönümüz, Hukuk ve Toplum kurallarının üzerimizdeki etkilerini ve bizim kurallara karşı tutumumuzu nasıl etkiler? 

9. ev koç burcu hangi konuları ele alır?

Doğum haritasında 9. ev Din, İnançlar, Felsefi ve Soyut konular, Yüksek eğitim ve ne kadar zaman alacağı, Ülke içine ve ülke dışına yapılan uzak mesafeli yolculuklar, Farklı kültürlere olan ilgimiz, Şanslı yönlerimiz, Birikim ve tecrübelerimizi yazma ve aktarma potansiyelimiz, Mistik yönlerimiz, Hukuk ve Kuralları konu alan evdir.

Yüksek eğitimimizin ne kadar süreceği, yapacağımız seyahatler, yaşadığımız yer, yaşamı keşfetmek için çıkacağımız yolculuklar, bir yerde ne kadar süre kalacağımız, kurallara karşı gösterdiğimiz refleksler, olaylara ve yaşama felsefi bakış açımız, soyut yönlerimiz, dini konuları ele alış şeklimiz, öğrendiklerimizi nasıl aktaracağımız, tecrübelerimizi ve birikimlerimizi insanlara nasıl aktaracağımız, maddi ve manevi yönden ne kadar şanslı olduğumuz bu konumla ilgilidir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

9. Evin Sahibi: Yay Burcu

Yönetici Gezegeni: Jüpiter

Koç Burcu: Yöneticisi Mars, Ateş Elementi, Öncü Burç

9. Ev Koç Burcu Genel Özellikleri

9. ev koç burcu kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 9. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

 • Maceracı
 • Risk almayı seven
 • Tartışmadan kaçmayan
 • Öncülük etmeyi seven
 • Kararlı
 • Doğa sporlarına ilgi
 • Birikimlerini paylaşan
 • Heyecan verici
 • İlgi duyduğu alanda eğitim

9. ev koç burcu konumundan etki alan insanlar kendilerini geliştirmek ve yeni keşifler yapmak için abartılı davranışlar sergileyebilirler. Mars etkisinden dolayı hayatı, enerji potansiyellerini en iyi şekilde kullanabilecekleri ve heyecandan heyecana koşacakları bir yer olarak algılarlar. Keşfetmeli, haz almalı, heyecan duymalı ve yönetmelidir. Korku 9. ev koç burcu insanlarının sırt çantalarının en dibinde yer bulur. Adrenalin sınırlarını sonuna kadar zorlayabilirler.

9. ev koç burcu insanları birlikte olduğu insanlara önderlik yapmaktan ve onları organize etmekten keyif alır. Bu konumla ilgili alanlarda sahip olduğu liderlik özelliğini insanları harekete geçirmek ve yönlendirmek için kullanır. Enerjiyi keşfeder ve onları harekete geçirir. Güçlü bir kişisel gelişim uzmanıdır.

Paylaşım ve Yaklaşımları

Bilgi birikimini ve edindiği tecrübeleri diğer insanlarla kendisini ön plana çıkartacak şekilde paylaşır. Anlatımlarında abartı olabilir. Bu konularda ondan mütevazilik beklememelisiniz. Tartışmaya girmekten kaçınmaz. Açık, net, dobra ve gerçekçidir. Bir konuda ondan daha bilgili ve deneyimli olmanız her zaman mümkün olmayabilir. Mars etkisinin insana verdiği savaşçı yapı savunduklarından geri adım atmasını zorlaştırır.

Felsefe ve din konusunda klasik bir anlayışa sahip değildir. Farklı olanı tercih eder ve farklı olanı savunur. Bu konularda mutlaka kendisinden de bir şeyler katmaya çalışır. Kattığı farklılıklar onun ön plana çıkmasını ve lider olmasını sağlar. 9. ev koç burcu insanları iyimser, atak, heyecanlı ve gözüpek insanlardır.

9. ev koç burcunda konumundan etki alan insanlar

 • Yüksek öğrenim
 • Spor
 • Politika
 • Din
 • Uluslararası ilişkiler
 • Yayımcılık
 • Haber ve Medya
 • Kişisel gelişim

gibi alanlara ilgi duyabilirler. Ağırlık verdiği alanlarda kendisini söz sahibi olacak şekilde geliştirir. Başkalarının öneri ve eleştirilerine sert tepki gösterebilir. Öneri almaz öneri verir, eleştirilmez eleştirir.

9. ev koç burcu insanları evde ve kapalı ortamlarda uzun süre kalmayı sevmezler. Farklı mekanlarda ve arkadaşları ile zaman geçirmek isterler. Yaşadıklarını birileri ile paylaşmak ve heyecanına başkalarının da ortak olmasını isterler.

Bu konumdan etki alan insanlar bir ideale tutunmuşlarsa fanatikleşebilirler. Tüm benlikleri ile o ideale bağlanabilirler. Haklıdır, doğrudur, tartışmasızdır.

İçerisinde macera ve risk olan yolculuklar yapmayı severler. Özellikle doğa sporları, onlar için biçilmiş kaftandır. Enerjisi atamazsa agresifleşip kırıcı olabilir.

 

9. Ev Koç Burcu
www.akrepblog.com
9 Şubat 2021

Son Güncelleme 16 Şubat 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.