3. Ev Yengeç Burcu

3. ev yengeç burcu, 3. evde yengeç burcu, 3. Ev yengeç Burcunda, yengeç 3. evde, 3. ev yengeç, 3. ev yengeçte nasıl etkiler?

3. Ev Yengeç Burcu

3. ev yengeç burcu nasıl etkiler? Yengeç burcu üçüncü evde iletişimimizi ve sosyal yaşamımızı nasıl etkiler? 3. ev yengeç burcu hangi konuları ele alır?

Doğum haritasında 3. ev Sosyal yaşamımız, zihnimizin işleyiş yapısı ve iletişimimizi konu alan evdir.

Arkadaşlarımız, çevremiz, kardeşlerimizle olan ilişkilerimiz, diğer insanlarla olan iletişimimiz, kısa yolculuklar, yaptığımız kısa vadeli planlar yabancı dil eğitimi, zekamızı nasıl kullandığımız, haberleşme, konuşma, sahip olduğumuz fikirler, bilgiyi aktarmamız, medya, temel eğitim, öğrenme ve iletişim kanallarımız bu evin etki alanına girmektedir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

3. Evin Sahibi: İkizler Burcu

Yönetici Gezegeni: Merkür’dür.

Yengeç Burcu: Yöneticisi Ay, Su Elementi, Öncü Burç

3. Ev Yengeç Burcu Genel Özellikleri

3. ev yengeç burcunda kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 3. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

  • İletişimde duygusal yaklaşımlar
  • Aile ve sevdiklerine bağlılık
  • Kolay etki altında kalma
  • Duygusal bakış açısı
  • Psişik etkiler ve önsezi yeteneği
  • Rüyalarda derinlik
  • Duygusal ve sezgisel kararlar

3. ev yengeç burcu konumu iletişim ve sosyal ilişkilerde ay etkisi altında yoğun duygusallık içeren bir konumdur. Sosyal ilişkiler, aile, çevre ve iletişim duygusal etkiler barındırır. Akıl ve mantıkla değil daha çok duygusal ve sezgisel kararlar ön planda olabilir. 3. ev yengeç burcunda olan insanlar diğer insanlara duygusal açıdan yaklaşırlar. Duygularına hitap etmeyen konuları kavramakta zorlanabilirler.

3. ev yengeç burcunda duygular ön plandadır ve alınan kararlar da daha çok duygusal içeriklidir. Aile ve duygusal bağlarla ilgili olan her şeye yakın olmak isterler. Doğum haritasında konumu etkileyen farklı açılar yoksa ailelerinden uzaklaşmakta ve kendi bireysel yaşamlarını oluşturmakta zorlanabilirler. Kendilerine duygusal açıdan hitap edildiğinde kolay etki altında kalabilirler. 3. ev yengeç burcu olanlar, diğer insanların enerjilerinden kolay etkilenirler. Doğum haritasındaki konumlara göre psişik etkilere sahip olabilirler. Bu nedenle ikili ilişkilerinde

  • diğer insanların gölgesinde kalma,
  • çekimserlik ve emin olmadan harekete geçmeme,
  • ne söylemesi gerektiğinden emin olmadan kendini ifade etmeme

söz konusu olabilir.

Aldıkları etkilere göre 3. evi yengeç burcunda olan insanların sezgileri güçlü olabilir. Önsezi yeteneği açığa çıkmışsa bir olay olmadan önce olacakları hissedebilirler.

3. ev yengeç burcu ilk eğitim basamakları ile ilgilidir. Küçük çocuklarla kolay anlaşabilir veya onları daha kolay yönlendirebilirler. Ana sınıfı öğretmenliği, ilkokul öğretmenliği başarılı olabileceği alanlardır. Bunun nedeni iletişimin duygusal ağırlıklı olması ile ilgilidir. Küçük yaştaki çocuklar duygusal iletişime daha yatkın oldukları için onlarla daha kolay iletişim kurabilirler.

Üçüncü Ev Yengeç Burcunda İletişim ve Sosyal Yaşam

3. ev yengeç burcu olan insanların kendilerini ifade ediş tarzları duygusaldır. Olayları iç dünyalarındaki olup bitenlerle bağlantı kurarak aktarırlar. İyi bir çocukluk evresi ve baskı altına alınmayan bir ailede yetişmiş olmaları önemlidir. Aksi taktirde sosyal ilişkileri olumsuz etkilenebilir. Sosyal iletişimde karşı taraftan gelen talep ve istekler karşısında tedirgin oluşları iletişim kanallarının yengeç burcu yöneticisinin ay olması ile ilgilidir.

Haritalarında kendisini kısıtlayan açılar varsa yanlış anlaşılacaklarından endişe duydukları için sosyal ilişkilerden uzak kalmayı tercih edebilirler. Uyumlu oldukları ve anlaşabildikleri insanlar daha çok duygusal yönü ağır basan insanlardır. 3. ev yengeç burcu olanlar sorunu olanların sorunlarını dinlemeyi ve onlara çözüm bulmayı severler. Kendileri de duygularını gizlemeye çalışsalar da dinleyen olursa ilk fırsatta kendi duygularını ve yaşadıklarını anlatma ihtiyacı duyarlar. Farklı sebepler bulup kendilerini anlatmaya başladıklarında içlerinde ne kadar çok duygusal kırıklık biriktiğine kendileri de şaşırabilirler.

3. ev yengeç burcu olan insanlar deniz seyahatlerini severler. Ailelerinden ve çevrelerinden fazla uzaklaşmamaya özen gösterirler. Geleceğe dair planları daha çok ailelerine yakın olma ile ilgili olabilir. Yakınında bulunan insanlara ve sevdiklerine karşı koruyucu olmaya çalışırlar.

İletişim dili duygusal ve ruhsal yoğunluğa yatkın olduğu için şu konularla iletişim dilini geliştirebilir.

Parapsikoloji

Prekognisyon, Öngörü yeteneği

Premonisyon, Önsezi Yeteneği

Derin Trans (Duygusal yoğunluğun kontrolü için)

3. Ev Yengeç Burcu
www.akrepblog.com
13 Temmuz 2020

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.