3. Ev İkizler Burcu

3. ev ikizler burcu, 3. ev ikizler Burcunda, 3. evde ikizler burcu, ikizler 3. evde, 3. ev ikizler, 3. ev ikizlerde nasıl etkiler?

3. Ev İkizler Burcu

3. ev ikizler burcu nasıl etkiler? İkizler burcu üçüncü evde iletişimimizi ve sosyal yaşamımızı nasıl etkiler? 3. ev ikizler burcu hangi konuları ele alır?

Doğum haritasında 3. ev Sosyal yaşamımız, zihnimizin işleyiş yapısı ve iletişimimizi konu alan evdir.

Arkadaşlarımız, çevremiz, kardeşlerimizle olan ilişkilerimiz, diğer insanlarla olan iletişimimiz, kısa yolculuklar, yaptığımız kısa vadeli planlar yabancı dil eğitimi, zekamızı nasıl kullandığımız, haberleşme, konuşma, sahip olduğumuz fikirler, bilgiyi aktarmamız, medya, temel eğitim, öğrenme ve iletişim kanallarımız bu evin etki alanına girmektedir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

3. Evin Sahibi: İkizler Burcu

Yönetici Gezegeni: Merkür’dür.

İkizler Burcu: Yöneticisi Merkür, Hava Elementi, Değişken Burç

3. Ev İkizler Burcu Genel Özellikleri

3. ev ikizler burcunda kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 3. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

 • Çok yönlü İletişim ve sosyal ilişkiler
 • Her şeyi bilme isteği
 • Yaşadığı ve öğrendiği her ayrıntıyı anlatır
 • Flörtçü bir yapı
 • Etkileyici ifade etme kabiliyeti
 • Dedikodu potansiyeli
 • Neşeli ve enerjik bir görünüm

3. ev ikizler burcu kendi evinde olduğu için oldukça güçlü etkiler verecektir. Bu konuma sahip insanlar doğum haritalarında olumsuz açılara sahip değillerse oldukça neşeli ve enerjik bir görünüme sahiptirler. İletişim becerileri oldukça güçlüdür, kendilerini çok iyi ifade edebilirler. İletişimleri söze ağırlıklıdır ve iletişim becerileri ile kendilerini insanlara hayran bırakırlar. İletişimde değişken bir yapıya sahip olacakları için değişikliklere, yeni girdikleri ortamlara ve tanıştıkları insanlara çok kolay uyum sağlayabilirler.

Durağanlık 3. ev ikizler burcu olanlara göre değildir. Sürekli bir şeyler anlatma ihtiyacı duyalar. Yaşadıkları her ayrıntıyı başkaları ile paylaşma telaşındadırlar. Bilgiye kolay ulaşırlar ve elde ettikleri bilgileri diğer insanlara ulaştırırlar.

Kısa seyahatler ve sık sık ev değişikliği görülebilir. Bir yerde uzun süre durmak, bir yere bağımlı hale gelmek bu konum için zordur. İkili ilişkilerinde de aynı sorun yaşanabilir. 3. ev ikizler burcu olanlar doğuştan gelen flörtçü yapılarından dolayı birlikte olduğu insanlar tarafından yanlış anlaşılma olasılığı yüksektir. Bir insanda karar kılmak için uzun zaman geçmesi gerekebilir. Eğer boğa ve akrep burcu gibi kıskanç ve sahiplenici etkilere sahip burçlarla birlikte olursa sıkıntı yaşama olasılığı her zaman yüksektir.

3. Ev İkizler Burcu ve İletişim

İletişim ve sosyal ilişkiler ikizler burcunun yükseldiği alanlardır. 3. ev ikizler burcu olanlar uzun süre konuşmadan, yeni birileri ile tanışmadan veya yeni ortamlara girmeden rahat edemezler. Yaşadıklarını ve hissettiklerini mutlaka birileri ile paylaşma ihtiyacı hissedeler. Zaman zaman “geveze” olarak tanımlansalar da sosyal yapının ve iletişim ağının en önemli unsurlarından biri oldukları için sosyal yaşamda önemli bir yere sahiptirler. Anlatacakları o kadar çok şey vardır ki, insanlığa miras bırakmak için bunları emeklilik dönemlerinde yazarak diğer insanlarla paylaşmak isteyeceklerdir.

3. ev ikizler burcu olan insanlar sosyal bir kişiliğe sahiptirler. Dışa dönük oldukları için düşüncelerini saklamazlar. Çevreleri, kardeşleri ve ailesi ile iletişimleri iyidir. Ancak belli bir yaştan sonra özgür ve bağımsız olmak isteyeceklerdir. Gelişimleri açısında bu önemli bir noktadır.

 • Eğitim ve öğretim
 • Ticaret ve pazarlama
 • Yazarlık ve yayıncılık
 • Sosyal medya
 • Seyahat
 • Rehberlik
 • Halkla ilişkiler
 • Temsilcilik

gibi alanlarda yeteneklerini en iyi şekilde kullanabilirler.

Dedikodu ve Yanlış Anlaşılmalar

3. ev ikizler burcunda olanlar ailesi, akrabaları ve yakın çevresi ile ilgili her şeyi bilmek isterler. Bu konumun olumsuz etkilerinden biri edindiği bilgileri dedikodu malzemesi olarak kullanma potansiyelinin ortaya çıkmasıdır. Bu durumda ilişkilerin bozulmasına neden olabilir. Sorun çıkmasına neden olabilecek bilgileri paylaşmaması olası çatışmaların önüne geçecektir.

İkizler burcu herkesle çok iyi diyalog kurabildiği için rahat iletişimi yanlış anlaşılmalara neden olabilir. 3. ev ikizler burcu olanlar etkilemek ve etkilenmek ister ancak kurduğu diyaloglar dışarıdan bakıldığında flört yaptığı izlenimine neden olabilir. Gerçekte çocuksu saflıktadır, art niyet taşımaz ancak herkesin aynı düşüncede olmayacağını bilerek hareket etmesi gerekir.

3. ev ikizler burcu olanlar tıpkı ikizler burcu gibi öğrenmeyi seven bir yapıya sahiptir. Öğrenir ve öğrendiklerini herkesle paylaşır. Öğrenme yapısı ayrıntısal değil yüzeyseldir. Hemen her konuda bilgi sahibidir ancak konumun özelliklerini tam olarak taşıyorsa zihin yapısı beta dalgası ağırlıklı olduğu için ayrıntılara inmekte ve odaklanmakta sorun yaşayabilir.

 

3. Ev İkizler Burcu
www.akrepblog.com
11 Temmuz 2020

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.