Akrep Blog

1. Ev Yay Burcunda

1. Ev Yay Burcunda

1. Ev Yay Burcunda

1. ev yay burcunda nasıl etkiler? Yay burcu birinci evde kişiliğimizi ve hayatımızı nasıl etkiler? 1. ev yay burcu hangi konuları ele alır?

1. ev yükselen burcumuz olarak ta bilinir. Bizim dışa bakan yönümüzü temsil eder. Başkalarının bizi nasıl gördüğü 1. evle ilgilidir. Bizi görenler ve tanıyanlar büyük oranda yükselen burcumuzla tanırlar. Karakterimiz, dünyaya bakış açımız, verdiğimiz tepkiler ve aktivitelerimiz bu konumla ilgilidir.

1. Evin Sahibi: Koç Burcu

Yönetici Gezegeni: Mars’tır.

1. Ev Yay Burcunda Genel Özellikleri

 • Enerjik
 • Entelektüel
 • Sportif
 • Eleştirel
 • Soyut düşünce
 • Doğrudan
 • Felsefi
 • Gezmeyi seven
 • Farklı kültürleri tanıma
 • Yabancı dil eğitimi
 • Öğrenme merakı
 • İyimser
 • Organizasyonlar
 • Pozitif yaklaşım
 • Umudunu kaybetmeyen

1. ev yay burcunda bulunan yükselen yay insanının pozitif, hevesli, felsefi bir görüntüsü vardır. En belirgin mesajı: Her şey daha iyi olacaktır. Yaşamını sürdürmek için bu yaklaşımı benimsemek zorundadır. Kendini felsefi yaklaşımlar ve inanç sahibi bir insan olarak ifade eder. Uyum sağlama yeteneğine sahip bir kiliği vardır. 1. ev yay burcu olanlar hayatı gezerek, görerek ve doğrudan algılayarak deneyimlemek isterler. Uzun süre aynı yerde durmak istemezler. En büyük hedefleri çoğu zaman tüm dünyayı dolaşmaktır. Ateş grubu burçları arasında yer aldıkları için enerji doludurlar.

Evrenin işleyiş biçimine duyduğu merak ve hayranlık nedeniyle sınırlı bir varoluş biçimine takılıp, bir yerde sabit kalma düşüncesi 1. ev yay burcu olan bir insanı dehşete düşürür. 1. ev yay burcunda olanlar kısıtlamalara dayanamazlar. Belirli bir hayat tipi oluşturmaya hiç niyetli değildir. Doğayı ve olayların yalnızca aydınlık yanlarını görme yönelimi nedeniyle sıklıkla hüsrana uğrar.

Yüzeysel bir kayıtsızlık ve konuşkanlık içinde kimi zaman yapabileceğinden fazlasına söz verebilir. Endişelenmesini gerektiren hallerde gerçekçi olmayan beklentilerin, umutların peşinden koşar. Sürekli içten ve iyi niyetlidir. Bilinçsizce abartma huyu olabilir. Yüksek amaçlar belirlerken gerçekleri de göze almayı öğrenmelidir. 1. evde yay burcu yükselirken doğan bireyin en mühim dersi düşünceler dünyası ve ilhamları ile ideallerine kolayca uyum sağlayabilmek ve denge oluşturmaktır

1. Ev Yay Burcu Düşünce Dünyası ve Yaklaşımları

1. ev yay burcunda olanlar, evrenin işleyişini sezen bir duygu ile doğarler. 1. ev yay burcu geleneksel anlamda muhafazakar biri olabilir. Sonsuz iyimserliği ile insanları ve hemen herşeyi evrenin ruhu ışığında görebilmeleri için yüreklendirebilir. Enerjisini pozitif yönlendirebilirse ilham aşılayan iyi bir öğretmen olabilir. Kendisi de öğrenme çabalarına asla ara vermemelidir. Çünkü amaçsızlık uyuşmasına sebep olduğu gibi yetersiz bilgi ile inançlarını biçimlendirerek fanatikleşebilir, hemen herşeyi bildiğini varsayabilir. 1. ev yay burcunda olanlarda dürüstlük olağan bir özelliktir.

1. ev yay burcunda olan insanlar derin bir bilgi birikimine sahip entelektüel kişiliğe sahiptirler. Bu birikimlerini iyi bir eleştirmen olarak kullanırlar. Ancak doğum haritalarında empati yapabilecek bir etki yoksa eleştirilerinde çok acımasız olabilirler.

Aşırılıklar ve Beklentileri

1. ev yay burcu olan biri doğru sözlü olmak konusunda aşırıya kaçıp vurdum duymaz hale gelebilir. Çevresindekilerin onun amaçlarını anlamasını bekleyebilir. Kişisel ilişkilerinde, beklentisi zeka ve anlayıştır. İstediği her yere gidebilmesi için özgür olmak onun için çok önemlidir. Kısıtlanmaya asla tahammülü yoktur. Özgürlüğü kısıtlanmadığı sürece hayat boyu sadık kalır. Enerjisini birkaç yönde dağıtması yüzünden hiçbir şeyi tamamlayamaması söz konusudur. Motivasyonu için yeni ufuklara gereksinim duyar.

Günlük işlere heyecan katmanın bir yolunu bulması gerekir, yoksa enerjisini takviye edip önündeki işe konsantre olamaz. Dağınık ve başıboş görüntü verebilir ama kendi felsefi yöntemleriyle herkesten daha çok iş bitirebilir. Kendine has felsefeler ve adalet kavramı ile hayata çok pozitif ve iyimser bakar, mücadele ne kadar uzun olursa olsun, 1. ev yay burcunda olan insanlar işlerin eninde sonunda kendi lehlerine döneceğine inanırlar. Hayatın nimetlerinden son damlasına kadar faydalanır, hayat sevinciyle doludurlar. Karamsar, hayata olumsuz bakan insanları sevmez, onların sıkıntılarıyla zaman kaybetmekte istemezler.

1. Ev Yay Burcunda Soyut Düşünce

1.  ev yay burcunda olan insanlar soyut düşüncelere bayılırlar ama dünyayla ilgileri de hiçbir zaman kesilmez. Gezmeyi, eğlenmeyi ve yeni insanlar tanımayı çok severler. Seyahate olan düşkünlüklerinin sebebi, yalnızca eğlence değil, öğrenme merakıdır. Merak ettiklerini başkalarından veya okuyarak öğrenmek yerine bizzat yerinde öğrenmeyi tercih ederler.

Doğaya olan ilgileri, ruhlarının güçlerini açığa çıkarır. Hayata keyifli yanından bakmakla birlikte, felsefi bir derinlikleri vardır. Davranışları direkt ve hiçbir imada bulunmayacak kadar nettir. 1. ev yay burcunda olan insanların uzun uzun açıklamalara girişecek kadar sabırları olmadığı için, çok düşünmeden gördüklerini söylerler. Doğal olarak bunun sonucunda bazı zamanlar çok kırıcı olabilirler.

Samimi ve sıcak davranışlarıyla hiçbir art niyet taşımadığı kolaylıkla anlaşıldığı için, arkadaşlıklarına çok zarar gelmez. Son derece cana yakın ve pozitif davranışlarıyla dostlukları uzun süreli olacaktır. Ancak gene de karakterinin başlıca hatası, diplomasi ve strateji geliştirmeyi ihmal etmeleri olduğu için, bu yönlerini biraz geliştirirlerse, kusursuz akıl yürütme yeteneklerinin de sayesinde oldukça başarılı olacaklardır. 1. ev yay burcu olanlar, neşelerinden ve yaşama aşklarından hiç bir şey kaybetmezler aksine zaman geçtikçe daha da canlanırlar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.