4. Ev Koç Burcu

4. ev koç burcu, 4. evde koç burcu, 4. Ev koç Burcunda, koç 4. evde, 4. ev koç, 4. ev koçta nasıl etkiler?

4. Ev Koç Burcu

4. ev koç burcu nasıl etkiler? Koç burcu dördüncü evde aile hayatımızı ve aile içerisindeki rollerimizi nasıl etkiler? 4. ev koç burcu hangi konuları ele alır?

Doğum haritasında 4. ev Aile, toplum, anne ve baba rolleri ile bizim bu rollerden nasıl etkilendiğimizi konu alan evdir.

Genetik bilgilerimiz, geçmişten bize miras kalan değerler, gelenek ve görenekleri ne kadar özümsediğimiz, alışkanlıklarımız, yaşamın başlangıcı ve sonu ile yaşadığımız ev, duygusal yanlarımız, annenin kişiliğinin bizi nasıl etkilediği ve hayatımıza yön verecek temel esaslar bu konumla ilgilidir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

4. Evin Sahibi: Yengeç Burcu

Yöneticisi: Ay’dır.

Koç Burcu: Yöneticisi Mars, Ateş Elementi, Öncü Burç

4. Ev Koç Burcu Genel Özellikleri

4. ev Koç burcu kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 4. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

  • Otoriter anne ve baba rolleri
  • Otoriteye karşı çıkan çocuk rolleri
  • Düzenli bir aile hayatı
  • Aile içinde görev dağılımları
  • Sağlam ve karizmatik aile figürü
  • Koruyucu baskın
  • Kontrol edilmesi zor
  • Sıkı disiplin

4. ev koç burcu olan insanlar koç burcunun kazandırdığı özellikleri bu konumda kullanırlar. Aile içerisinde söz sahibi olan kendisidir. Tıpkı bir komutan edasıyla hareket eder. Herkesin yapması gerekenler bellidir. Koyduğu kurallardan ödün vermez, kuralları hiçe sayanları da affetmez. Koç burcu doğuştan lider özelliklere sahip olduğu için 4. ev koç burcu olanlar bu özelliklerini aile yaşamlarında da sergilerler.

Aile içerisinde yapmaları gereken bir şey olduğunda başkasının emir vermesinden hoşlanmadıkları için kendi istekleri ile yaparlar. Amaç emir altına girmemektir. Aile içerisindeki konumu ne olursa olsun otoriter tavrını mutlaka hissettirir. 4. ev koç burcu olan insanlar aile içerisinde enerjik, güçlü ve sağlam bir karakter çizerler.

4. ev koç burcu aile hayatındaki enerjiyi ve canlılığı gösterir. Kontrolü sağlamak için zaman zaman aşırı baskı oluşturabilir. Ailede anne veya baba rolünde ise çocuklar bu baskıdan dolayı olumsuz etkilenebilirler. Kontrolün her zaman kendisinde olmasını istediği için sürekli herkesi denetlemek zorunda kalabilir. Aileyi yönetmesi gereken bir ülke gibi görür ve sıkı disiplin uygulayabilir.

Mimari, emlak işleri veya aile danışmanlığı olası meslekler arasındadır.

Çocuk, Anne ve Baba Rollerine Etkisi

Bu konumda çocuklar bulunduğunda onları aile içerisinde kontrol etmek zor olacaktır. Özellikle hava grubu etkisinin yoğun olduğu anne ve baba rolleri bu konuma sahip çocukların her istediklerini yapmak zorunda kalabilirler. Kontrol edilmez kontrol ederler.

Anne veya baba bu konuma sahip olduğunda kontrol eden kendileri olur. Eve giriş çıkış saatleri, birlikte aynı saatlerde yenilen yemekler, ekmeği kimin alacağı, çöpü kimin dökeceği, ne zaman ders çalışılıp ne zaman ve ne kadar süre tv, bilgisayar ve cep telefonu ile zaman geçirileceği kesin hatları ile belirlidir. Çiğnenen her kuraların bir karşılığı vardır ve gerektiğinde sınırları aşan herkese Mars etkisinin neler yapabileceği gösterilir.

Anne ve baba rolleri geçmişte de tavizsiz bir aile ortamında yetişmişlerse üzerine yeni koşullara uygun yeni kurallar ekleyerek geleneği devam ettirirler. Ev düzenlidir ve düzeni bozan bozduğunu düzeltmek zorunda kalır.

 

4. Ev Koç Burcu
www.akrepblog.com
25 Temmuz 2020

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.