Akrep Koç Uyumu, Akreple Koç Anlaşabilir mi?

Akrep Koç Uyumu, Akreple Koç Anlaşabilir mi?

Akrep Koç Uyumu

Akrep Burcu Koç Burcu Uyumu. Akrep ve koç nasıl anlaşır? Akrep Burcu ile Koç Burcu Anlaşabilir mi?

Akrep Erkeği koç Kadını Uyumu veya Akrep Kadını koç Erkeği Uyumu

 

Akrep Koç “Uyum Analizi”

Her iki burcuçta

 • İnatçı
 • Kararlı
 • Cesur
 • Israrcı ve
 • Enerjiktir

İki burcun birlikteliği büyük ihtimalle birinin diğerine üstün gelme mücadelesi ile geçecektir. Koç burcu emir vermeyi ve istediklerini yaptırmaya programlıdır. Akrep burcu ise yalnız ve başkasının kontrolü altına girmeyi sevmeye bir burçtur. Her ikisi de Mars etkisi altında oldukları için yüksek enerjilerinden dolayı birbirlerini ilk gördüklerinde çok etkilenirler. Ancak sonrasın, birlikte oldukları sürece mücadele ile geçecektir.

Bu ilişkiye daha çok aşk ve uzun süreli ilişki olarak değil; arkadaşlık, iş birliği ve güç dayanışması şeklinde bakmak daha mantıklı olabilir. Enerjileri bir konuya ve hedefe odaklandıklarında birbirlerini destekleyecektir. Her ikisi de cesur ve gözüpektirler. Birlikte bir çok insanın denemeye cesaret edemeyeceği işleri başarı ile yapabilirler. Ama bir çatı altında yaşamak bambaşka bir şeydir. Astrolojik olarak uyumlu olmadıkları için bir süre sonra varlıkları birbirlerine tehditkar gelebilir.

Akrep Koç Uyumu “İletişim uyumu”

Akrep burcu analitiktir, ayrıntılara önem verir. Bir konuda karar alıp uygulamadan önce en ince ayrıntısına kadar inmesi gerekir. Tatmin olmadan harekete geçmez. Koç burcu ise tam tersine aklına geleni o anda yapmak ister ve istediği şeyin de o anda olması için tüm enerjisini ortaya koyar.

Bu ikili birlikte ise, koçun arkasında bıraktığı yarım işleri, başarıya ulaşılamamış projeleri ve programları toparlamak akrep burcuna düşecektir. Akrep analiz yaparak tek başına adım adım öğrenir. Koç ise yanlış yapa yapa öğrenir. Adım atmaktan çekinmez. “Hemen o anda, şimdi” der ve ister. Bu aceleci yapısı hata oranını artırır. Akrep burcu buna ne kadar tahammül edebilir?

Her ikisi de kısıtlanmayı, emir almayı ve birileri tarafından yönlendirilmeyi sevmez. Aynı ortamda her ikisi de birbirlerini yönetmek ve yönlendirmeya kalkışacaktır. Koç burcu istediği herşeyi açıktan söyler, Akrep ise gizli bir şekilde psikolojik baskı ile istediklerini elde etmeye çalışır. Sonunda her ikisi de birbirlerine karşı yürüttükleri güç mücadelesinden dolayı yorulacaklardır.

Koç burcu hırslı, yeni fikirler ve gerçekleştirmeye çalıştığı hayellerle doludur. Bazen onun pratik olmadığını düşünürsünüz, bu konuda haklısınız. Koç pratik değildir ve detaylara inemez. Onun evrendeki rolü başkalarını etkileyip yönetmektir. Hem fiziksel hem kafaca kendini aşmaya çalışır.

Mars her iki burcunda yöneticisidir. Ancak! Akrep burcunun ikinci bir yönetici gezegeni daha vardır. Mars’ın yüksek enerji ve mücadeleciliğine Plutonun ölüm ve ötesi, karanlıklar, değişim ve dönüşüm etkisi de eklenir. Akrep burcu aldığı etkilerle oldukça yoğun bir ruhsal enerjiye sahiptir. Akrep burcu iyi bir parapsikolog, psikolog ve dedektif olabilir. Telepati, astral seyahat, öngörü, önsezi ve durugörü gibi duyu dışı konularla da ilgili olduğu için onun mücadelesi daha gizemli bir hale bürünür.

Her iki burcun anlaşabilmesi her ikisine de çok şeyler kazandırabilir. Ancak bunun için çok iyi bir sabır göstermeleri gerekir.

Akrep Koç İletişim Sorunları

Akrep koç uyumu ve yaşanabilecek iletişim sorunları

Akrep burcu derin ve tutkulu duygulara sahiptir. Bir insanla birlikte olacaksa derinden sevmeli ve aynı şekilde derinden sevilmelidir. Karşı tarafa ne verirse aynısını karşı taraftan da bekler. Ancak koç burcu bu konuda çok zayıftır. Koç yüzeysel sever. Çünkü onun programı aşık olmak için değildir. İnsanları organize edip yönetmeye programlıdır. Bu kadar zor bir görevi olan bir burcun aşkla ve derin duygularla işi olamaz.

Akrep burcu aradığı aşkı hiçbir zaman gerçek bir koç burcu etkisi taşıyan insanda bulamaz. Duyguları ve sevgileri her zaman yarım kalacaktır. Akrep burcu için ruhu ve kalbi ile hissedemeyeceği şeyler değersizdir. Koç burcu bu tavrını ve yaklaşımını akrep burcuna karşı bilinçli bir şekilde yapmaz. Ne olduğunu bile anlamayacaktır.

Koç burcu sosyal ortamları sever ve oradan oraya koşuşturup durur. Tüm gözlerin ve ilginin kendisinde olmasına bayılır. Bunun olmasını için de özel bir çaba sarfeder. Çünkü ilgi kendisinde olduğu sürece sözünü geçirebileceğini iyi bilir. Akrep burcu ise o kadar koşuşturmacaya gelemez. Çok sıkıldığında belki bir sahil turu, bir kaç eğlence yeri sonra tekrar biricik evi..

Aşkta bağlılık ve uzun süreli beraberlikler ararsınız koç ise sadece anlık yaşar. Biraz sıkılınca da çekip gider. Siz tam sadakat beklersiniz, onun içinse sadakat tutsaklık anlamına gelmektedir.

Siz içe dönük ve tedbirlisinizdir sevgiliniz Koç ise sizi çok ketum bulur. Koç burcunun Balık ya da Yengeç gibi sizi açacak sabrı yoktur. Küsüp somurttuğunuz zaman çekip gidecektir.

Akrep Koç Uyumu “Cinsel Uyum”

Akrep koç uyumu cinsel uyumu nasıldır?

Cinsel yaşamdaki uyumunuz çok ateşli olacaktır. İkiniz de güçlü cinsel etkilere sahipsiniz. Cinsel anlamda beraberliğiniz çok iyi olsa da aranıdaki duygusal derinlikteki eksiklik sizde her zaman eksikliğe neden olacaktır.

Cinsel yaşamınız farklı dünyaların insanları olduğunuzu anlayıncaya kadar uyumlu bir birliktelik sürmenizi sağlayabilir. Peki ama sonra? Gerçekte birbirinize rakip gibi davranmaya başladığınızda ve koç burcunu kıskançlarınızın arasına almaya çalıştığınızda!

Zoru başarmayı seversiniz ama aşkta istediğiniz derinliğe ulaşamamak sizi her zaman eksik bırakacaktır.

Doğum haritalarınızda uyumlu noktalar varsa  birbirinize karşı daha anlayışlı olabilirsiniz.

Aşk ve Evlilik Uyumu için Yapılması Gerekenler

Akrep ve Koç burçlarının birlikteliği evlilikle sonuçlanmışsa eşlerin henüz sorun yaşamadan veya birlikte yaşamaya başlamadan önce oturup sorun çıkabilecek noktaları belirlemeleri gerekir. Akrep Koç aşk ve evlilik uyumu için şu noktalara dikkat etmeye çalışın.

 • Hangi konularda sorunlar yaşanıyor?
 • Sorun yaşandığında kim nasıl tepki veriyor?
 • Sorunlar belirdiğinde neler yapılması gerekir?
 • Sorun yaşandığında neler yapılmalıdır?
 • Taraflar birbirlerini kırdığında nasıl hareket edilmelidir?

Tüm bunlar önceden konuşularak bir strateji belirlenebilir. Böylece sorun henüz yaşanmadan önlenebilir.

İletişimin Önemi

Aşk ve tutku zamanla azalabilir ancak sevgi ve saygının korunması ilişkinin sağlığı açısından son derece önemlidir. Bunun sağlanabilmesi için de eşlerin karşılıklı iletişim halinde olmaları gerekir. İletişimin nasıl sağlanacağı nasıl bir yöntem izleneceği hiç önemli değildir. Bazı insanlar yazmayı ve okumayı, bazı insanlar dokunmayı ve dokunulmayı ve bazı insanlarda konuşmayı ve dinlemeyi sever ve bu yolla anlarlar.

Bir noktayı asla unutmayın. Sorunlar sizden kaynaklanıyor ve ayrılmayı çözüm olarak görüyorsanız bir sonraki ilişkinizde de benzer sorunlar tekrar yaşanmaya devam edecektir. Sorunların çözüm yolu kaçmak değil kaynağını anlamaya çalışmaktır. Akrep koç uyumu sizin elinizde, uyumu nasıl devam ettireceğiniz ise ikinizin alacağı kararlar ve belirleyeceği yöntemlerle ilgilidir.

 

İki burcun ayrıntılı analizlerine aşağıdaki linklerden bakabilirsiniz.

Akrep Erkeği Koç Kadını Uyumu

Akrep Kadını Koç Erkeği Uyumu

 

Akrep burcu erkeği ve kadını

Akrep Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Akrep Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

Ay Akrep Burcunda, Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Yükselen Akrep Burcu Genel Özellikleri ve Etkileri

 

Koç burcu erkeği ve kadını

Koç Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Koç Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

Ay Koç Burcunda, Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Yükselen Koç Burcu Genel Özellikleri ve Etkileri

 

Akrep Koç Uyumu

Son Güncelleme 30 Ekim 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Mars Scorp dedi ki:

  koç kadınlarının en beğendiğim yanları sert çekicilikleri. uzaktan heran yumruğu vuracakmış gibi gelir, tok ve net bir sesi vardır ya işte havası beni çok etkiliyor. sanki her an herşey heeerrşeyi yapabilecek bir yanı var. sürpriz, macera ve cesaret. herşey yapılır koç kadınıyla. akreple koç mars etkisinde ise düşünün gerisini 🙂

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.