Koç Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır?

Koç Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

Koç Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

Koç burcu kadını nasıl bir kadındır, genel özellikleri nelerdir? Astrolojik olarak koç burcu kadını güzel bir kadın mıdır? Koç burcu kadınının kişisel özellikleri nelerdir? Genel olarak koç kadını nasıldır?

Koç Burcu Kadını Nasıl Bir Kişiliğe Sahiptir?

Demek bir Koç burcu kadınına aşık oldunuz.. Sizi kutlamak mı, yoksa size acımak mı gerekir, bilmiyorum.

Byron, “Erkeğin aşkı erkeğin yaşamının bir parçasıdır, kadınınsa bütün varlığıdır.” diye yazdığı zaman, Koç burcu kadınını unutmuş olmalı. Koç burcu kadını aşkın, bütün varlığı olduğunu düşünebilir; ancak, kendisinden başka, öylesine canlı bir şekilde çevresindeki dünya ile haşır neşirdir ki, bu dünya O’nun yaşamının başlangıcı ve sonu olacaktır. O, tanıdığınız bütün kadınlardan daha büyük kolaylıkla erkeksiz yaşayabilir.

Kuşkusuz, erkeksiz yaşamak, aşksız yaşamakla aynı şey değildir. O, her zaman yüreğinde özlemini çektiği rüyalarının kahramanına ihtiyaç duyar. Bu kahraman çok önceki zamanda ya da çok uzakta olabilir ya da gözden uzakta, yarının sisleri içinde bir yerde gizleniyordur ama Koç burcu kızı, Nisan yağmurunda onu düşünecektir.

İlk kar yağarken, belirli bir şarkıyı duyduğunda, ya da çakan şimşeği gördüğü zaman hep O’nu hatırlayacaktır. Ne var ki, O’nu anımsadığı halde, şayet çevresinde fiziksel varlığıyla gerçek bir erkek yoksa bunun pek fazla özlemini çekmeyecektir. Erkeğin yapabileceği her şeyin daha iyisini kendisi yapabilir diye düşünür.

Koç Burcu Kadını Temel Felsefesi “Kendi İşini Kendin Yap”

Koç burcu kadınını nasıl etkileyebilirsiniz?

Koç burcu kadını kendi kapılarını kendisi açacaktır. Mantosunu kendisi giyecek, savaşlarını kendisini yapacak, iskemlesini kendisi çekecek, taksiyi kendisi çağıracak, sigarasını kendisi yakacak; bunların hepsini erkeğin yardımı olmadan yapacaktır. Kendi işini kendin yap felsefesi, O’na göre, bir işi yapmanın en kestirme yoludur. Doğal olarak, çabuk kırılan erkek gururuna bu pek uygun gelmez. Koç burcu kadını liderliği kimseye bırakmamak azmindedir, ilk hareketi kendisi yapacaktır; aşkta ilk adımı atmak da bunun içindedir. Koç burcu kadınları bütün burçların içinde ilk teklifi yapması en olası kadınlardır; özellikle erkek bu işi ağırdan alıyorsa.

Teklifte bulunduğu zaman, hiç vakit kaybetmeden duygularınızı hemen güvenle açıklayabilirsiniz. Bunu daha önce yaparsanız, işi şansa bırakıyorsunuz demektir. Bir Koç burcu kızıyla ilişki kurarken çok dikkatli olun. Koç burcu kadını, gönül ilişkisinde lider olmak ister. Beline sarılıp iyi geceler öpücüğü almadan önce, kalbini çalıp güvenle cebinize koyduğunuzdan emin olsanız iyi olur. Yoksa, çenenize tüm gücüyle bir tos vurup, ürkmüş bir geyik gibi kaçabilir. Sakın yanlış anlamayın. Kaçışının nedeni bir genç kız utangaçlığı değildir.

İhtiras dolu niyetlerinizden korkmaz. Bunlarla başa çıkabilir. Kaçışı, kendisine bağlı bir köleyle, ya da aşkı başına vurmuş genç bir züppeyle başının derde girmesinden korktuğu içindir. Bunların her ikisi de gözünden yaş getirecek kadar canını sıkar. Aldırmaz davranın, tahminler yapmasını sağlayın, göreceksiniz ki sizi köşeye kıstıran O olacaktır. Etkisine karşı koyan bir erkek, her zaman bir Koç burcu kadınını oyuna getirir. Gözle görülür cazibesiyle erkeği neden etkileyemediğini bir türlü anlayamaz. O zaman, karşısındakine sonsuz bir ilgi duymasa bile, Mars gururu harekete geçerek, çekiciliğini kanıtlamak için her çareye başvuracaktır.

Koç Burcu Kadını ve İstiyorsa Elde Edebilecek Kadar Cesurdur

koç burcu kadını özellikleri Scarlet O'hara koç burcu kadını istediğini elde eder

Scarlet O’hara Mars etkisindeki Koç kadının en güzel örneğidir. Tıpkı Scarlet gibi, Koç burcu kadını da yüz mil çevresindeki bütün erkekleri önünde diz çöktürürken, kalbi herhangi bir nedenle bir türlü elde edemediği bir tek erkeğin özlemini çeker. Tıpkı Scarlet gibi, Mars kadını da gerektiğinde, hıçkırıklara boğulmadan, çarçabuk hayatta kalma çaresini bulur. Gerek O’hara gerekse Koç burcu kadınları, geleneklere karşı gelecek, ilerleyen bir ordunun karşısına çıkacak, hatta sevdiklerini tehdit ettiği zaman buz gibi bir soğukkanlılıkla bir erkeği alnının ortasından vuracak kadar gözü pektirler.

Scarlet, ölesiye aç, yalnız ve arkadaşsızken, bir erkeğin gelip kendisini kurtarmasını beklemeden, yumruğunu göklere uzatıp haykırdığında, hiçbir zaman olmadığı kadar Merihliydi. “Bundan da kurtulacağım ve yaşayacağım… yaşadığım kadar da bir daha hiçbir zaman aç kalmayacağım… Yalan söylemek, aldatmak, çalmak veya öldürmek pahasına olsa bile, Tanrı şahidim olsun, bir daha asla aç kalmayacağım! ” Çok sonraları, duygulan paramparça olmuş, çok sevdiği çocuğu ölmüş ve sevdiği adam hayatından çıkıp gitmek üzereyken, bu tipik Koç burcu kadını hala şöyle söyleyebiliyordu: “O’nu geri getirmenin bir yolunu bulacağım. Aklıma koyduktan sonra elde edemediğim hiçbir erkek olmadı. Ne de olsa, yarın başka bir gündür.

Evet, Scarlet O’hara, Merinin bütün dayanıklılığı ve felaketten sonra tekrar fırlayıp düştüğü yerden kalkma yeteneğiyle, burçlar aleminin bu ilk burcunun canlı bir örneğini göstermektedir. Titreşen kirpikleri ve tam zamanında akan gözyaşlarıyla, kadınca rolünü sonuna kadar en güzel şekilde oynayabilir; ama erkekler ortalıkta yokken bir erkeğin işini de aynı yetenekle üstlenebilir.

Scarlet’in karakterini dikkatle incelemeniz, bir Koç kadınıyla ne yapmanız gerektiğini fevkalade iyi anlamanızı sağlayacaktır ve tabii, O’na sahip olma cesaretini gösterdikten sonra bekleyebileceğiniz ödüllerin neler olduğunu öğreneceksiniz. Saldırgan davranışlarına katlanmak zor olabilir, ama pırıl pırıl iyimserliği ve geleceğe olan inancı moralinizi çok yükseltebilir.

Koç Burcu Kadını Güzel midir?

Güzellik görecelidir, net bir cevap verilemeyecek bir sorudur bu. Koç burcu kadını güzel midir? Güzel olmasa da o kadar tahrik edici bir enerjisi vardır ki genetik etkenler onu fiziki olarak güzelleştirmemiş olsa bile bu enerjisi ile sizi etkilemesini çok iyi bilir. Bakış açınıza göre tüm koç burcu kadınları tabiki güzel olmayabilir ama koç burcu kadınlarının hemen hepsi kesinlikle etkileyici bir enerjiye sahiptirler.

Koç burcu kadını güzelliği ile sizi etkiler mi onu bilemem ancak sert, cesur ve maceracı yapısı ile bunu çok iyi becerdiğini söyleyebilirim.

Koç Burcu Kadını Nasıl Bir Eş ve İlişki İster?

Koç burcu kadını, dürüst bir nedene dayanıyorsa, sizi kendisine kompliman yapmaya zorlayacaktır. Bırakın O’na hayran olduğunuzu bilsin, ama sakın fazla ileri gitmeyin. Çok duygusal olduğu için, O’nun duygularını canlı tuttuğunuz sürece, aşktaki sadakati çok büyüktür. Burada tipik bir Koç çelişkisi vardır: açık açık peşinden koşmanızı istemez, gene de çok mesafeli davranırsanız çabucak ilgisini kaybeder.

Kendisine hükmeden bir erkeği asla istemez, ama dizinin dibinde hayran hayran kendisini izleyen erkeğe de yakınlık duymaz. Aşkın mutluluğuna erişmeden önce, Koç kadının o ebedi Mars çelişkisini çözmesi gerekir aşığını yönetmek için duyduğu güçlü istek, onun tarafından yönetilmek için duyduğu gizli arzuyla çatışacaktır, inanılmaz derecede idealist olan Koç burcu kadını, bazen, ayaklarını yerden kesecek olan parlak zırhlı cesur şövalyenin dünyayı fethedip büyük bir nezaketle kendi ellerine vermesini ve gene de erkekliğinden hiçbir şey kaybetmemesini boşuna bekler.

Böyle biri yalnız peri masallarında ve Kral Arthur’un sarayındaki efsanelerde olduğu için, Koç burcu kadını çoğunlukla, kendisine yol gösterecek yıldızı olmadan, yoluna tek başına devam eder. Gündüzleri parlak ve heyecan dolu, geceleri ise bazen karanlık ve özlem doludur. Gene de, boşa çıkan rüyaları, için için yanan küllere dönüşünce tam alevin söndüğünü sandığınız bir sırada, Koç başka bir ateş yakmak için yerinden fırlar.

koç burcu kadını özellikleri koç kadını

Sizi Sevmesi İçin Gurur Duyması Gerekir

Koç burcu kadınının sizi sevmesi için sizinle gurur duyması gerekir. Ancak, O’nun yeteneklerini ve gücünü görmemezlikten gelecek kadar da önemli biri olmayın. Sizden çok şey istemesine karşın, karşılığında size bunun iki katını verecektir. Koç burcu kızı, zamanını ve sempatisini harcamakta çok fazla cömerttir, eşyalarını ve parasını mutlulukla paylaşır; ancak, sıra aşka gelince son derece cimridir. Aşk bölümünde “Plan her şey O’nundur” ve kıskançlıktan infilak etmesi işten bile değildir.

Sakın O’nun işitebileceği yerde en sevdiğiniz kadın film yıldızından hayranlıkla söz etmeyin ve O’nun arkadaşlarına çok fazla kompliman yapmayın. Koç burcundan eşi olan bir erkek, erkek sekreter tutarsa daha çok güvende olur. Eğer her şeyde sizden daha önde değilse, çok geçmeden bütün o şiddetli arzuların ve heyecanlı duyguların o kadar çabuk nereye gittiğine şaşar kalırsınız. Koç burcu kadını gerçekten kırıldığı zaman, ateşten buza dönüşür. O’nun ateşi çok sıcak yanar ve çabuk söner. Buzu ise ebedidir. Eğer O’nu gerçekten seviyorsanız, bunu ezberleyin, zaten O’nu başka türlü sevmenize katlanabileceği de şüphelidir.

Koç Burcu Kadını İlişkileri ve Özgürlüğü

Koç burcu kadını sevdiği kişiyi bir heykel kaidesine oturtur, orada erişilmesi olanaksız bir kusursuzluk abidesi olarak yaşamasını bekler, kendisinin bile görmemezlik edemeyeceği kadar çamurlanıncaya değin heykelin kilden ayaklarına bakmamakta inatla direnir. Yanmayan bir giysi giymeden asla bir Koç kadınının aşığını, kocasını ya da çocuklarını eleştirmeye kalkışmayın, O’nun umut dolu planlarına zarar verdiğiniz zaman çok şey isteyen, bencil ve acı sözler söyleyen bir insan olabilir. Gene de huyuna gidildiği zaman, nazik, sadık ve uzlaşılabilir biri de olabilir.

Koç burcu kadını erkeklerin arkadaşlığını kadınlarınkine tercih ettiği ve ister dokuzunda isterse doksanında olsun, tanıştığı her erkekten hayranlık beklediği için, o küçük yeşil kıskançlık canavarlarından pek çok bıçak darbesi yemeniz, mümkündür.

Şiddetle sahip çıktığı halde, O’na sahip çıkmanıza bir an bile tahammül etmeyecektir. Koç kızı evlenmeden önce de sonra da tamamıyla özgür olmakta ısrar eder. Nereye giderse gitsin, ne yaparsa yapsın O’na güvenmek zorunda kalacaksınız; buna karşın koç burcu kadını aynı güveni size göstermeyecektir. (Kendisini öldürse bile duygularını kontrol altında tutmayı öğrenmedikçe; ki bu onu öldürebilir) bu öyle kulağa geldiği kadar kötü değildir; çünkü bir kez sizin olunca size sadık kalacaktır.

Bir Koç kadını nadiren iki erkeği aynı zamanda sevebilir. Böyle bir kötülük yapamayacak kadar dürüsttür. Olağanüstü durumlar dışında, tamamıyla başka birine bağlanmadan önce size açıkça aşkının öldüğünü bildirecektir.

Koç Burcu Kadını Gerçekçi ve Olduğu Gibidir

Bu kadın tuhaf şekillerde birbiriyle örülmüş derin bir ihtirasa ve mistik bir idealizme sahiptir. Her ilişkide duygulan gerçek ve ebedidir; hiçbir çekinme, kadınca hileler, aldatmacalar ve aptalca oyunlar koç burcu kadınına göre değildir. Konuşması ve hareketleri gibi aşkı da dobradır. Duygularında temiz ve ferahlatıcı bir şey vardır. Ancak, öyle olsa bile, bu duygular O’nun başına sık sık altından kalkamayacağı dertler açar. Onu biraz ehlileştirmek zorunda kalabilirsiniz ve eğer gerçekten size aşıksa, bunu şaşılacak bir yumuşak başlılıkla kabul edecektir.

Koç Burcu Kadını ve İş Hayatı

Mars kızları çoğunlukla meslek kadınlarıdır. Borsa tellallığından komisyonculuğa kadar bir erkeğin yapabileceği hemen hemen her mesleği yapabilirler. Aynı zamanda kesinlikle kadınca meslekler olan modellik ve aktrislikte de başarılı olabilirler.

Gerçek mesleğiyse, sizin için işini terk etmesi zor olabilir. Romantik aşkın ateşiyle dolup taşarken ve kendi masal kitabına deniz kenarında iki kişilik bir masal kulübesi resmi yaparken mesleğini bir süre için bir kenara itebilir. Ama kulübenin boyaları dökülüp tekrar boyanmak isteyince, çatısı akmaya başlayınca ve o ilk tatlı mutluluğu biraz donuklaşınca, Koç burcu kadını tekrar sosyal sigorta kartını ortaya çıkartma hevesine kapılabilir.

Bırakın istediğini yapsın. Boş saatlerini ilgisini çeken bir şeyle doldurmasına izin verilirse, çok daha mutlu, sevgiyle dolu ve hatta daha nazik olacaktır. Tatmin edilmeyen Mars heyecanları, köstebek tepeciği kadar küçük düş kırıklıklarını çok büyük dert dağlarına çevirmek için fırsat kollayabilir.

Bu kadının üstesinden gelemeyeceği hiçbir şey yoktur. İsterse bir gösteriş, isterse sadece yaşamını renklendireceğini düşündüğü bir şey olsun, akıllıca olup olmadığına bakmadan, aklına koyduğu şeyin hemen üstüne atlayacaktır. Koç burcu kadını, tecrübelerden ders almayı öğrenmek için yaratılmamıştır. Koç kadını için yaşam şu sözde özetlenebilir “Gururunuz yok olduğu zaman düşersiniz

nasıl bir kadındır, nasıl bir annedir, kişiliği

Koç Burcu Kadını Kişiliği

Sizin Koç kızının bir kurdun cazibesine ölesiye kapılmasından hiç korkmayın. O’nun kurtlara ve playboylara karşı bağışıklığı vardır. Ancak, bir amacı, özellikle kaybedilmiş bir davası olan bir idealist tarafından baştan çıkarılması çok daha büyük bir tehlikedir. Ama onunla bile Koç kızı başkalarına benzemeyen kişiliğini kanıtlayacaktır. Koç burcu kadınının kişiliği hiçbir zaman tümüyle fethedilemez. Buna karşın, uygun bir erkek O’nu yola getirebilir. Size armağanlar alacak, ödünç para verecek, hastalığınızda size bakacak ve iş bulmanıza yardım edecektir. Ve sizden de aynı şeyleri bekleyecektir.

Bunu şiddetle inkar etse de (hemen hemen her şeyi şiddetle yapar), Koç burcu kadını, kederlendiği zaman sizin de kederlenmeniz gerekir. Mutlu olduğu zaman siz de mutlu olmalısınız. Koç için aşk her şeyi eşit şekilde paylaşmaktır. Sizin jiletinizi, banka hesabınızı, dostluklarınızı ve rüyalarınızı paylaşmayı umar. Karşılığında siz de O’nunkileri paylaşabilirsiniz.

Kuşkusuz, O’nun jileti kırık, banka hesabı azalmış, dostlukları biraz dağınık ve rüyaları da yutamayacağınız kadar büyük olabilir. Ancak O’nun bu konularda bencilliği yoktur. Kendisinden bir sır saklamak O’nu çileden çıkarabilir; Koç’u çileden çıkarmak da pek parlak bir fikir değildir. Sakın O’nu herkesin içinde grameriniz, giyiminiz ve davranışlarınızla utandırmayın. O sizi, hiç olmazsa bu konularda, utandırmayacaktır.

Gururludur Her Zaman Yanında Olmanızı İster

O’nun gururunu, hevesini kırmak, kalbini de kıracaktır. Zaten başkaları bunu O’na sürekli olarak yapmaktadır. Dünya, karşılık veren ve kendini herkesten akıllı zanneden bir kadını hoş görmez. Sonunda kainatı idare edenin aslında kendisi olmadığını keşfedince, gözyaşları içinde koşup kollarınıza atılacaktır; dünyası kararmış ve kederlere bürünmüştür. O zaman O’nu gerçekte olduğu gibi görme şansını elde edeceksiniz.

Dış görünüşündeki tüm güvene karşın son derece savunmasız ve son derece kolay kırılabilir bir insan… Gerçekte O bir Korkusuz bir kadın değildir. Sadece öyle olmak ister. Güce hayrandır ve güçlüleri taklit etmeye çalışır. Koç’ un idealizmi ve insan tabiatına olan iyimser inancı, çoğunlukla gerçekle karşılaşınca param parça olur. Böyle zamanlarda O’nu şefkatle rahatlatın, böylece O’nu belki de hiçbir zaman kaybetmezsiniz. Düşmanlarına karşı O’nu her zaman savunun.

O’nun için savaşmaz ya da O’nun tarafını tutmazsanız, sizi asla affetmeyebilir. (Ama o düşmanlarıyla barıştığı zaman siz de barışmaya hazır olun ve bu da pek çabuk olabilir.) En azından bu konuda adildir. O da sizi savunacaktır. Bir Koç burcu kadını tüm şanı, şöhreti ve serveti, dostlarından birini inciten bir insanın suratının ortasına çarpacaktır. Eğer sizi seviyorsa, böyle bir durumda duyduğu öfkenin sınırı yoktur. Bu kadınlar sadık değillerse, başka hiçbir şey değillerdir.

Nasıl Bir Eştir?

Eş olarak, Koç kadınlarının sayısı oldukça azdır. Ev hayali ile ilgili enerjisi pek yeterli olmadığından, dışarıya ilgileri daha yoğun olabilir. O’nun, ocağın başında ötüp duran mutlu bir Ağustos Böceği olacağını ummayın. İyi bir aşçı olacak ve evi tertemiz tutacaktır hiç değilse görünen kısımlarını… Düğmeleri dikecek, gömlekleri de ütüleyecektir, ama, bunlardan hoşlanmaz. Gene de gerektiğinde bunları yapacaktır (bir Koç kadını, hemen hemen her şeyi, gerektiği zaman yapabilir). O’nun ateşi, bir ocağın sıcak rahatlatıcı alevinden çok, parıldayan bir elmasınkine benzer.

O’nun yapısında hiç inkar edilemeyecek kadar zayıf bir yan vardır ve de sizi yatıştırmaktan çok tahrik edip öfkelendirebilir. Ama heyecanlıdır ve kesinlikle sıkıcı değildir. Sonra da her zaman kaba davranışlarını yalanlayan yumuşaklık anları gelir. Bu yumuşaklığı onaya çıkaracak kadar sabırlı olan erkek için…

Mars kadınlarının içleri her zaman göründüklerinden daha yumuşaktır. Konuşmaları çok akıllıca ve çok çabuktur. Kahvaltıda gazetenizin arkasına saklanmayın. Sizden arkadaşlık bekleyecektir; yoksa yumurtanızı kendiniz pişirirsiniz.

O’nun hastalıktan ya da yorgunluktan yakındığını pek az görürsünüz. Ancak ağrısı olduğu zaman, tonlarca yakınlık bekleyecektir. Her ne kadar, ateşi yükseldiği zaman O’nu yatağına yatırmak için başında bekleseniz de dişi ağrıdığı zaman yanında el pençe divan durmaya hazır olun. Bu kadın, öyle telefon edip gece geç saatlere kadar büroda çalışacağınızı söyleyeceğiniz bir kadın değildir; Şubat’ın ortasında Beş Kasım’daki havai fişeklerin atılmasından hoşlanıyorsanız, o başka!..

O’nun için soğuyan yemeği tekrar tekrar ısıtmak önemli değildir, ancak, gerçekten nerede olduğunuzu ve ne yaptığınızı bilmemekten hoşlanmaz. Bunu öğrenmek için sizi telefonla arayacaktır. Koç eşiniz herhalde amirinizde mükemmel bir izlenim bırakacaktır; tabii, şayet amirinize bu işi nasıl idare edeceğini anlatmasına engel olabilirseniz…

Koç Kadını Fedakardır Ama…

Geçici olarak işten ayrılırsanız, bir işe girip evin geçimini sağlamaktan çekinmez, ancak kendisinden daha az para kazanan bir erkeğe de asla saygı duymaz (bununla birlikte, bir Koç kadını bu nedenle bir erkeği hiçbir zaman terk etmez onun adına özürler icat etmeye daha yatkındır). Nadiren kendini bırakacak olursa, bunu onaylamayan ilk sözünüz O’nun uçarak tekrar aynasına ve parfüm şişesine dönmesini sağlayacaktır.

Sekreterinizin yeni saç biçimini öven bir sözünüzde aynı işi görür, ancak daha tehlikelidir. Ayrıca, erkek sekreter tutmanız konusunda sizi uyarmıştık. Mars kadınında, O’nu yaşından, ne kadar yorgun göründüğü konusundaki en masum bir söze kadar her şeye karşı hassaslaştıran boş bir güvensizlik vardır. Böyle bir sözü, bir kocakarı gibi göründüğünü düşündüğünüz anlamına alabilir.

Evliliğinizdeki arzuyu ve romansı canlı tutun, yoksa Koç kadını çok mutsuz olur. O, mutsuzluğuna neden olan herhangi bir durumu değiştirmekte hiç vakit kaybetmez. Bu da acele bir ayrılığa, ya da ani bir boşanmaya yol açabilir. Çoğunlukla, ailenin para hesaplarını O’nun yapmasına izin vermek pek akıllıca bir iş değildir, ancak eğer banka sizin için bir oyunsa, bunu deneyebilirsiniz.

Koç Kadını Nasıl Bir Annedir?

Anne olarak, bebeğin temiz, mutlu, sağlıklı ve sevilen bir bebek olmasını sağlayacaktır. Herhalde, her ağlayışında onu kucağına almayacak, onu gereğinden fazla koruyup, telaş göstermeyecektir. Ama O’nun çocukları sıcak öpücüklerle çok öpülecek ve kucaklanacaklardır. Bir Koç anne çocuklarına masal kahramanlarına inanmayı öğretecektir. Onları parkta yürüyüşe çıkaracak ve perilerin ay ışığında dans ederken çimenlerin üstünde unuttukları pırıltılı gerdanlıkları gösterecektir; oysa o sırada başka çocuklar sadece çimenlerin üstündeki sabah şebnemlerini görmektedirler.

Koç kadınları çocukları için sihirli bir dünya inşa ederler. Bu, aslında kendilerinin de yaşadıkları yerdir. O, fazla hoş görülü bir anne olmayacak, kesin disiplinde ısrar edecek ve herhalde, çocuklarını bağımsız yetişkinler olarak yetiştirme konusunda çok şanslı bir anne olacaktır. O’nun çocuk psikolojisinde en sevdiği silahlar, tahta bir tokaç, uykudan önce masalları ve iyi geceler öpücükleridir.

Rüyalarınızın Kadını Olabilir mi?

Bu kadın mantıksızca sinirli olabilir ve bazı şiddet sahneleri oluşturabilir. Ancak, birden kabaran öfkesi yazın yağan dolular gibi ortalığı kırıp geçirdikten sonra çok geçmeden eriyip gider. Öte yandan, hiç kin gütmez, intikam peşinde koşmaz, kendine acıma duygularına kapılmaz ve dargınlığı sürdürmez. Bir öfke fırtınasından sonra, O’nun o iyimser Nisan karakteri, yağmurdan sonra birden beliren gökkuşağı gibi tekrar ortaya çıkar.

İnsanların çoğu bir Koç kadının tamamıyla erkeksi olduğunu söylerlerse de sakın onlara inanmayın. O, güçlü kuvvetli görünüşünün altında, tümüyle kadındır; hatta vasat bir erkek için belki fazla kadındır. Aranızda yalnızlık çeken cesur kahramanlar var mı? İşte size, uğruna bütün canavarları öldürmeye değen, rüyalarınızın kadını…

O’nun, o parlak, cesur tebessümüne karşın kolay öfkelenip, kinci olduğunu unutmayın. (Bu O’nun kırılmaya karşı kullandığı kalkandır.) Bir Koç kadınını kuzuya çevirme başarısını gösterebilirseniz, dürüst ve ihtiraslı, sadık ve heyecan verici bir kadına sahip olursunuz biraz öfkeli, otoriter ve bağımsız olsa bile… Ama, biliyorsunuz, her şeye birden sahip olamazsınız.

Koç burcu kadını kaybolan hayallerinizi bulmanıza yardım edecek ve bütün rüyalarınıza yürekten inanacaktır. Gerçekleşmesini istediğiniz hiçbir rüyanız yok mu? Onunkilerden biraz ödünç alın. O’nun yedeğinde çok var. Size olan inancının yarısı kadar siz de O’na inanırsınız, birlikte muhteşem mucizeler yaşayabilirsiniz.

 

Koç burcu erkeğini tanımak ister misiniz? Koç Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Koç Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır?

Linda Goodman‘ın Burçları, Yaşamın İçinden Gerçekçi Bir Dille Anlatan Muhteşem Eserinden Derlenmiştir.

Son Güncelleme 12 Mart 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Laves dedi ki:

  Linda Goodman

  1. Akrep dedi ki:

   Teşekkür ederim.

 2. MeryemS dedi ki:

  Mükemmel anlatmışsın teşekür ederim daha önce böyle derinlemesine anlatan bir blog okumamıştım eline sağlık ?

  1. Akrep dedi ki:

   Teşekkürlerinizi asıl yazara iletelim. Ben sadece düzenlemeler yaptım. Yabancı bir yazardan tercüme. Ne yazık ki yazarın adına ve kaynak bilgisine ulaşamadığım için altına sadece “yazarı ve kaynağı belirsiz” şeklinde not düşmek zorunda kaldım. Burçları çok güzel bir analiz ve anlatım dili ile yansıtmış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.