Yay Kova Uyumu, Yay Burcuyla Kova Burcu Anlaşabilir mi?

Yay Kova Uyumu, Yay Burcuyla Kova Burcu Anlaşabilir mi?

Yay Kova Uyumu

Yay Burcu Kova Burcu Uyumu. Yay ve kova nasıl anlaşır? Yay Burcu ile Kova Burcu Anlaşabilir mi?

Yay Erkeği Kova Kadını Uyumu veya Yay Kadını Kova Erkeği Uyumu

 

Yay Burcu Kova Burcu “Uyum Analizi”

Yay Kova İlişkisi Nasıldır?

 • Zekice
 • Hareketli
 • Mantıksal
 • Entelektüel
 • Sosyal
 • Arkadaşlar ve Organizasyonlar

Yay burcu ateş Kova burcu ise hava grubunda yer alırlar. İlk bakışta anlaşmaları zor görünebilir. Nitelik olarak ta birbirlerinden farklıdırlar ancak Kova burcunun sabit Yay burcunun ise değişken olması uyumlu olmalarını sağlayacaktır. Yay burcu entelektüel kişiliği, Kova burcu ise olaylara ve hayata mantıksal yaklaşımları ile birbirlerini desteklerler. Her ikisi de duygusal değildir. Mantık, akıl, zeka, bilgi ve birikim yay ve kova burcu uyumu için anahtar kelimeler olacaktır.

Yay burcu da Kova burcu da sosyal burçlardır. Her ikisi de evliliğe en uzak burçlardır. Doğum haritalarında farklı etkiler almamışlarsa, Özgürlüklerine düşkün oldukları için birbirlerini kısıtlamazlar. Burç özellikleri birbirlerinin yeteneklerini destekler niteliktedir. Yay burcu, yaşadığı çevreden başlayarak yaşamı boyunca ulaşabildiği her yeri dolaşır ve yaşayarak bilgi edinir. Kova burcu da gelişime açık bir burçtur. Teknolojiyi kullanarak, mevcut gelişimlere katkı sağlamaya çalışır. Yay ve Kova birlikteliği verimli olduğu sürece uyumu da beraberinde getirecektir.

Her ikisinin de çok sayıda arkadaşı olur. Yay burcunun arkadaş çevresi geniş bir coğrafyaya yayılır. Gittiği her yerde yeni arkadaşlıklar kurar. Kova burcu da girdiği ortamlarda yeni insanlarla tanışmayı sever. Her iki burçta birikimlerini toplum yararına kullanmayı severler.

Yay burcu istediği zaman çantasını eline alıp herhangi en uzak bir yere yolculuğa çıkabilir. Kova burcu toplum tarafından oluşturulan sisteme doğal olarak karşıdır. Tanıdığı ve bildiği kurallar daha çok kendisi tarafından oluşturulan kurallardır. Yay ve Kova özgür olma ve kısıtlanmama konusunda en ideal uyumu oluşturan çiftlerden biridir.

Yay Kova Uyumu, “İletişim Uyumu”

Yay Kova iletişim uyumu nasıldır? Yay ve Kova arasında İletişim sorunu yaşanır mı?

Yay ve Kova burcu bir araya geldiklerinde mantık ve felsefe ağırlıklı doyurucu sohbetleri olur. Bilgi ve kültür kokan sohbetlere zaman zaman Kova burcunun haylaz kişiliği esprileriyle eşlik eder. Yay burcu da Kova burcu da yaşadıklarını paylaşmayı seven burçlardır. Gün sonunda bir araya geldiklerinde neler yaşadıklarını birbirleri ile paylaşarak, karşılıklı fikir alışverişinde bulunmayı severler. Bu paylaşımlara, Yay burcunun ucu dikenli eleştirileri ile Kovanın esprileri eşlik edecektir.

Her iki burçta özgür burçlar oldukları için, doğum haritalarında su ve toprak etkileri yoğun değilse, birbirlerini sahip oldukları arkadaşlarından dolayı kısıtlamaya gitmezler. Yay burcu ateş elementi olduğu için Kova burcuna göre ikili ilişkiler konusunda daha tutucu olabilir. Kova burcu bunu bilerek hareket edecek olursa aralarında bu konuda ciddi bir sorun yaşanmayacaktır. Ancak ısrarla “sorun istiyorum” denilirse Yay burcu kovaya ateş grubunun etkisi altında olduğunu sert bir şekilde gösterecektir.

Yay ve Kova burcunun ikili ilişkilerde fazla sorun yaşamamasının temel nedeni, Kova burcu sabit burç niteliğine sahip iken Yay burcunun değişken burç özelliklerine olmasıdır. Kova, savunduğu düşüncelerde geri adım atmaz Yay biraz daha esnek olabilir. Ancak bu durum, Yay burcunun Kova’nın her dediğini kabul edeceği anlamına da gelmeyecektir.

Yay Kova Uyumu “Cinsel Uyum”

Yay ve Kova burcu cinsel yönden ne kadar uyumludur? Yay Kova cinsel uyumu ilişki için tatmin edici olabilir mi?

Yay Kova birlikteliğinde derin duygulara ve tutkulu aşklara yer yoktur. Bu ilişki daha çok zeka ve mantık üzerine kurulu olacaktır. Doğal burç özelliklerinde bu durum her ikisi içinde sorun olmaz ancak taraflardan birinin doğum haritasında su ve toprak hakimiyeti varsa duygusal yönden yetersizlik yaşaması kaçınılmazdır.

Ateş grubu burçlarının enerjileri, hava grubu burçları tarafından her zaman desteklenir. Günü yoğun ve hızlı bir tempoda yaşadıklarında cinsel yaşamlar durağan geçse de birlikte olduklarında ateşli ve sıradışı bir birliktelikleri olacaktır.

Yay Kova ilişkisi kısaca nasıldır? Uyumlu, zekice, pratik, özgür ve destekleyici.

Dikkat edilmesi gereken noktalar:

 • Yay burcu ne kadar acımasız eleştirse de Kova burcu çoğu zaman dağınıktır. Yay burcunun eleştirileri başkaları için ağır olabilir ama Kova burcu için etkili olmayacaktır. Dikkate alınmadığınızı düşünerek komplekse girmenize gerek yok.
 • Hava grubu burçları ev işlerinde çok marifetli sayılmazlar. Mutfak ve ev işleri sizin görev ve sorumluluğunuzda olacaktır.
 • Birbirinizden fazla uzak kalmamaya çalışın.

Aşk ve Evlilik Uyumu için Yapılması Gerekenler

Yay ve Kova burçlarının birlikteliği evlilikle sonuçlanmışsa eşlerin henüz sorun yaşamadan veya birlikte yaşamaya başlamadan önce oturup sorun çıkabilecek noktaları belirlemeleri gerekir. Yay Kova aşk ve evlilik uyumu için şu noktalara dikkat etmeye çalışın.

 • Hangi konularda sorunlar yaşanıyor?
 • Sorun yaşandığında kim nasıl tepki veriyor?
 • Sorunlar belirdiğinde neler yapılması gerekir?
 • Sorun yaşandığında neler yapılmalıdır?
 • Taraflar birbirlerini kırdığında nasıl hareket edilmelidir?

Tüm bunlar önceden konuşularak bir strateji belirlenebilir. Böylece sorun henüz yaşanmadan önlenebilir. Bir sorunu önlemek başladıktan sonra geri dönüşten daha kolay olacaktır.

Aşk ve tutku zamanla azalabilir ancak sevgi ve saygının korunması ilişkinin sağlığı açısından son derece önemlidir. Bunun sağlanabilmesi için de eşlerin karşılıklı iletişim halinde olmaları gerekir. İletişimin nasıl sağlanacağı nasıl bir yöntem izleneceği hiç önemli değildir. Bazı insanlar yazmayı ve okumayı, bazı insanlar dokunmayı ve dokunulmayı ve bazı insanlarda konuşmayı ve dinlemeyi sever ve bu yolla anlarlar.

Bir noktayı asla unutmayın. Sorunlar sizden kaynaklanıyor ve ayrılmayı çözüm olarak görüyorsanız bir sonraki ilişkinizde de benzer sorunlar tekrar yaşanmaya devam edecektir. Sorunların çözüm yolu kaçmak değil kaynağını anlamaya çalışmaktır. Yay kova uyumu sizin elinizde, uyumu nasıl devam ettireceğiniz ise ikinizin alacağı kararlar ve belirleyeceği yöntemlerle ilgilidir.

 

Yay burcu erkeği ve kadını

Yay Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Yay Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

Ay Yay Burcunda, Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Yükselen Yay Burcu Genel Özellikleri ve Etkileri

 

Kova burcu erkeği ve kadını

Kova Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Kova Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

Ay Kova Burcunda, Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Yükselen Kova Burcu Genel Özellikleri ve Etkileri

 

Yay Kova Uyumu

23 Haziran 2019
AkrepBlog.com

Son Güncelleme 30 Ekim 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.