Oğlak Yay Uyumu, Oğlak Burcu ile Yay Burcu Anlaşabilir mi?

Oğlak Yay Uyumu, Oğlak Burcu ile Yay Burcu Anlaşabilir mi?

Oğlak Yay Uyumu

Oğlak Burcu Yay Burcu Uyumu. Oğlak ve yay nasıl anlaşır? Oğlak Burcu ile Yay Burcu Anlaşabilir mi?

Oğlak Erkeği Yay Kadını Uyumu veya Oğlak Kadını Yay Erkeği Uyumu

 

Oğlak Burcu Yay Burcu “Uyum Analizi”

Oğlak Yay İlişkisi Nasıldır?

 • Uyumsuz
 • Zorlayıcı
 • Zıtlıklar
 • İyimser ve Gerçekçi Çatışması
 • Ateş ve Toprak

Oğlak ve Yay burcunun uyumu her iki tarafında karşılıklı fedakarlık yapıp sabır göstermesi ile mümkün olabilir. Oğlak burcu satürn etkisi altında olduğu için gerçekçidir. Yay burcu ise Jüpiter etkisi altındadır ve Oğlak burcuna göre aşırı iyimserdir. Ne yay Oğlağın neden bu kadar ciddi olduğunu; ne de Oğlak yayın neden bu kadar iyimser olduğunu hiçbir zaman anlayamayacaktır.

Yay burcunun dünyaya bakış açısı Oğlak burcuna göre çok farklıdır. Yay değişken burçlar arasında yer alır. Esnektir ve her ortama kolayca adapte olabilir. Oğlak burcu ise öncü burçlar arasında en sert yapıya sahip olan burçlar arasındadır. Satürn oğlak burcunu sert bir kabukla kaplamıştır. Herşeyi olduğu gibi algılar ve nettir. Yay, oğlak için tipik bir polyanna gibidir. Değişken ve öncü burçlar ancak birlikte verimli olabildiklerinde uyumlu olabilirler.

Oğlak burcu her zaman en kötü ihtimallere hazırlıklı olur. Tedbirlidir ve acele etmez. Sürekli kendisini ve yaşamını kontrol altında tuttuğu için katı, disiplinli ve sıkı bir otokontrol sistemine sahip olarak yaşamını sürdürür. Yay burcu oğlağın bu yanını sürekli eleştirecektir. Oğlak burcu da yayı hayata tozpembe gözlüklere baktığı için suçlayacaktır.

Her oğlak yay ilişkisi tabiki karamsar bir tabloya sahip olmaz. Bu söylediklerim her ikisi de doğum haritasında burçlarının özelliklerini net olarak taşıyorlarsa olabilecek ihtimaller arasındadır. İki insan birbirini sevmiş ve farklılıklarına saygı duymuşsa herşey daha güzel olabilir.

Oğlak Yay Uyumu, “İletişim Uyumu”

Oğlak Yay iletişim uyumu nasıldır? Oğlak ve Yay arasında İletişim sorunu yaşanır mı? Oğlakla Yay arasında aşk ve iletişim nasıldır?

İlişkinin belki en güzel yanlarından biri Oğlak burcu stres altında kendisini yorduğunda Yayın rahat ve esprili yaklaşımları onu rahatlatacaktır. Yay burcu edindiği tecrübeleri, yaşadıklarını ve görüklerini paylaşmayı seven bir burçtur. Oğlak burcu ise daha mekaniktir. Kendisini serbest bırakarak sohbet edebilmesi pek kolay değildir. Nedenler ve sonuçlar onun için önemlidir. Sohbete başlamadan önce ne için sohbet edileceği ve sonunda ne elde edileceği ile daha çok ilgilidir.

Oğlak burcu eğer burç özelliklerine uygun bir iş alanında çalışıyor ve yay burcunun da bu alana ilgi duyduğunu biliyorsa iş hayatında olan bitenleri yayla paylaşıp onun fikirlerini almak isteyecektir. Eğer yayın ilgi duymadığı bir alansa sonuç alamayacağı bir sohbeti başlatmayı istemez.

İlişkinin belki en verimli yanı Yay burcu teoriler üretir, fikir verir; Oğlak burcu ise öncü olduğu için bu fikirleri gerçekleştirir. Doğum haritalarında bu konuda benzer noktalar varsa verimli bir ilişki de olabilir. Mesela Oğlak burcu seyahat, turizm, kültürel faaliyetler ve taşımacılık gibi alanlarda çalışıyorsa oğlak yay uyumu bu verimlilikten dolayı çok iyi bir gelişme gösterebilir. Yayın vereceği fikirleri oğlak burcu ustalıkla uygulayacaktır.

Oğlak Yay Uyumu “Cinsel Uyum”

Oğlak ve Yay burcu cinsel yönden ne kadar uyumludur? Oğlak Yay cinsel uyumu ilişki için tatmin edici olabilir mi?

Yay burcu, ateş grubu burçları arasında yer aldığı için diğer ateş elementi burçları gibi çoğunlukla atletik bir vücuda sahip olur. Oğlak burcu ise toprak burçları arasında yer alır ve diğer toprak elementi burçları gibi çoğunlukla ağır hareketlerinden dolayı kiloludur. Yayın atletik vücudu oğlağı tahrik eder, yay ise oğlak burcunu kilolarından dolayı eleştirecektir. Ateş elementi burçları cinsel yaşamda daha çok hava grubu burçları ile iyidir. Toprak elementi burçları ise su grubu ile iyi anlaşır.

Oğlak ve yay cinsel uyumu ilişki ilerledikçe ikilinin tek doyum noktası haline gelebilir. Oğlak burcunun atması gereken stresi, Yay burcunun harcaması gereken enerjisi vardır.

Oğlak Yay ilişkisi kısaca nasıldır? Zorda olsa ortak noktalarda birleşilebildiğinde yürüyebilecek bir ilişkidir ancak doğum haritasında alınan etkilere bağlı olarak tam bir uyum söz konusu olmayabilir.

Oğlak Yay Uyumu için dikkat edilmesi gereken önemli noktalar:

 • Yay burcu dünyayı tos pembe gördüğü sürece mutludur. İçinizdeki ciddiyeti onun üzerinde fazla gölge yapmamaya özen gösterin.
 • Yay, isteseniz de istemeseniz de dışarı çıkıp uzaklara gitme arzusu duyar. Onun daha mutlu ve huzurlu olması için zaman zaman istediği yerlere gitmesi için rahat bırakmalısınız.
 • Yay burcu iyi bir eleştirmendir. Empati yeteneği gelişmemiş olabilir. Eleştirinin dozunu kaçırdığında sert tepki vermeyin. Sabırlı olun.
 • İş hayatınızı sadece kendinize göre değil yay burcuna göre de ayarlayın. Bir insanla evlendiğinizde artık yaşamın sadece sizin için akıp gitmediğini bilmeniz gerekir.

Aşk ve Evlilik Uyumu için Yapılması Gerekenler

Oğlak ve Yay burçlarının birlikteliği evlilikle sonuçlanmışsa eşlerin henüz sorun yaşamadan veya birlikte yaşamaya başlamadan önce oturup sorun çıkabilecek noktaları belirlemeleri gerekir. Oğlak Yay aşk ve evlilik uyumu için şu noktalara dikkat etmeye çalışın.

 • Hangi konularda sorunlar yaşanıyor?
 • Sorun yaşandığında kim nasıl tepki veriyor?
 • Sorunlar belirdiğinde neler yapılması gerekir?
 • Sorun yaşandığında neler yapılmalıdır?
 • Taraflar birbirlerini kırdığında nasıl hareket edilmelidir?

Tüm bunlar önceden konuşularak bir strateji belirlenebilir. Böylece sorun henüz yaşanmadan önlenebilir.

Aşk ve tutku zamanla azalabilir ancak sevgi ve saygının korunması ilişkinin sağlığı açısından son derece önemlidir. Bunun sağlanabilmesi için de eşlerin karşılıklı iletişim halinde olmaları gerekir. İletişimin nasıl sağlanacağı nasıl bir yöntem izleneceği hiç önemli değildir. Bazı insanlar yazmayı ve okumayı, bazı insanlar dokunmayı ve dokunulmayı ve bazı insanlarda konuşmayı ve dinlemeyi sever ve bu yolla anlarlar.

Bir noktayı asla unutmayın. Sorunlar sizden kaynaklanıyor ve ayrılmayı çözüm olarak görüyorsanız bir sonraki ilişkinizde de benzer sorunlar tekrar yaşanmaya devam edecektir. Sorunların çözüm yolu kaçmak değil kaynağını anlamaya çalışmaktır. Oğlak yay uyumu sizin elinizde, uyumu nasıl devam ettireceğiniz ise ikinizin alacağı kararlar ve belirleyeceği yöntemlerle ilgilidir.

 

Oğlak burcu erkeği ve kadını

Oğlak Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Oğlak Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

Ay Oğlak Burcunda, Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Yükselen Oğlak Burcu Genel Özellikleri ve Etkileri

 

Yay burcu erkeği ve kadını

Yay Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Yay Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

Ay Yay Burcunda, Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Yükselen Yay Burcu Genel Özellikleri ve Etkileri

 

Oğlak Yay Uyumu

8 Temmuz 2019
AkrepBlog.com

Son Güncelleme 30 Ekim 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.