Kova Yay Uyumu, Kovayla Yay Anlaşabilir mi?

Kova Yay Uyumu, Kovayla Yay Anlaşabilir mi?

Kova Yay Uyumu

Kova Burcu Yay Burcu Uyumu. Kova ve yay nasıl anlaşır? Kova Burcu ile Yay Burcu Anlaşabilir mi?

Kova Erkeği Yay Kadını Uyumu veya Kova Kadını Yay Erkeği Uyumu

 

Kova Burcu Yay Burcu “Uyum Analizi”

Kova Yay İlişkisi Nasıldır?

 • Uyumlu
 • Gelişime Açık
 • Birbirini Destekleyen
 • Verimli

Kova burcu ile Yay burcu arasındaki birliktelik uyumlu ve son derece verimli bir birliktelik olabilir.

Kova burcu

 • gelecek,
 • yenilikler,
 • teknoloji,
 • sınırların aşılması
 • ve toplum

ile ilgilidir.

Yay burcu ise

 • eğitim
 • farklı kültürler
 • yabancı diller
 • seyahatler
 • ve yüksek eğitim

ile ilgilidir.

Her ikisinin ihtiyaç duyduğunu bir diğeri tamamlayabilir. Birbirlerine engel değil, destek olmaları için yeterince nedenleri olacaktır.

Kova Yay Uyumu, “İletişim Uyumu”

Kova Yay iletişim uyumu nasıldır? Kova ve Yay arasında İletişim sorunu yaşanır mı?

Kova burcu her ne kadar gelecek, değişim ve teknoloji ile ilgili olsa da sabit bir burçtur. Yay burcu ise değişken bir yapıya sahiptir. Yay kovaya göre daha esnektir. Zaman zaman tartışmalar yaşamaları kaçınılmazdır. Ancak yaşayabilecekleri tartışmalar kesinlikle kırıcı olmayacaktır. Her ikisi de tartışmaları sever, kova çoğu zaman ses tonunu yükseltse de cümlelerini tebessümle bitirir. Yay, entelektüel bir kişiliğe sahiptir. Tartışma onun için kesinlikle bir kavga demek değildir. Sonuna kadar fikirlerini savunur, eleştirir, birikimleri ile saldırır ama tartışma bittiğinde herşey normal seyrine döner.

Bilimsel ve Entelektül.. Bundan daha güzel bir karışım olabilir mi. Yay burcu da Kova burcu da konuşmayı seven burçlardır. Duygu ve düşüncelerini sözel olarak aktarmayı ve paylaşmayı severler. Saatlerce bir konu hakkında konuşabilirler. Gerekirse tartışırlar, sabit kova ikna olup tartışma biterse şayet sohbetlerine kaldıkları yerden devam edebilirler.

Kova burcu teknolojik yenilikler, yapmayı planladığı projeler ve birlikte vakit geçirdiği arkadaşları ile ilgili; Yay burcu ise gezip gördüğü yerler, farklı yaşamlar, küçük bir kareye sıkıştırılmış hayatlar ve tanıştığı yeni insanlarla ilgili her zaman doyurucu ve verimli sohbetlere dalarlar.

Her iki burçta mutfak işlerine sıcak bakmazlar. Her ikisi de diğerinin iyi yemek yapabileceğini ümit ederek birlikte olmuştur ancak her ikisi de aç kalacaktır. Sorunu aşmak için sık sık dışarıda yemek yemeye çıkmaları kaçınılmazdır. Mutfak dolabının için büyük ihtimalle hazır yemekler ve dondurulmuş gıdalarla dolu olacaktır.

Kova Yay Uyumu “Cinsel Uyum”

Kova ve Yay burcu cinsel yönden ne kadar uyumludur? Kova yay cinsel uyumu tatmin edici olabilir mi?

Ateş burçları ile Hava burçları cinsel yönden uyumludurlar. Yay ve kova için cinsellik ilişkinin seyrini belirleyen temel unsur olmayacaktır ancak yay burcu ateş elementi olduğu için cinsel yaşam, enerjisini yönlendireceği alanlardan biri olacaktır. Ateş burçları hava elementi ile güçlenir. Hava da ateşle kasırgalar başlatabilir. Bu ilişkinin en şaşırtıcı yanlarından biri, yay burcunun kovaya yatakta söyleyecekleri olacaktır. Kova burcu bu kadar derin entelektüel bir kişiliğe sahip insandan duyduklarına inanamayabilir. Yay içinden geleni söyler ve yapar. Bir süre sonra bu durumun kendiliğinden açığa çıkan bir durum olduğunu kova da kabullenecek ve eşlik ederek senfoniye katılacaktır.

Ateş grubu burçları kışkırtıcı ve tahrik edicidir. Cinsel yaşamlarında sertlikten hoşlanabilirler, Yay burcu birlikte olduğu insanı etkilemek için hırçın davranışlar sergileyebilir. Kova burcu sınırları aşıp herşeyi denemeyi seven bir burç olduğu için tahrik olur ve yayın tavırlarını sorun yapmaz.

İkilinin cinsel yaşamlarında dikkat etmeleri gereken önemli konu, “Gözden ırak olanın, gönülden de ırak olabileceği” ihtimalini gözardı etmemeleridir. Yay burcunun uzun seyahatleri, Kovanın başlayınca sonu zor gelen arkadaşlarla takılmaları, birbirlerine kendilerini unutturmamalıdır.

Kova Yay Aşk Uyumu

Kova ile yay burcu aşk uyumu, iki farklı burç grubunun birbirlerini en iyi şekilde destekleyen uyumlarından birini sunar. Kova burcu Yay’da; Yay burcu ise Kova’da eksik yönlerini tamamlama imkanı bulacaklardır. Hiçbir ilişki mükemmel değildir, uyum ne kadar güçlü olursa olsun aile eğitimi, çevre ve bireysel birikimler ilişkinin ne kadar uzun süreli olacağını belirleyecektir.

İki burcun ilişkisi temelde ideal bir aşk uyumu sunmaktadır. Temel üzerine inşa edilecek binanın ne kadar sağlam olacağı ise irade ve iradeyi etkileyecek birikimlerle ilgilidir.

Sevdiğiniz insan doğum haritasında tipik yay burcu etkileri taşıyorsa, sizi tebrik etmek gerekir. Çünkü kova yay uyumu çoğu zaman çok renkli ve verimli geçebilir. Yaşadıkça verim alabileceğiniz bir ilişki olma ihtimali yüksek bir ilişkidir. Birlikteliğin canını değil tadı çıkarmaya çalışın.

Aşk ve Evlilik Uyumu için Yapılması Gerekenler

Kova ve Yay burçlarının birlikteliği evlilikle sonuçlanmışsa eşlerin henüz sorun yaşamadan veya birlikte yaşamaya başlamadan önce oturup sorun çıkabilecek noktaları belirlemeleri gerekir. Kova Yay aşk ve evlilik uyumu için şu noktalara dikkat etmeye çalışın.

 • Hangi konularda sorunlar yaşanıyor?
 • Sorun yaşandığında kim nasıl tepki veriyor?
 • Sorunlar belirdiğinde neler yapılması gerekir?
 • Sorun yaşandığında neler yapılmalıdır?
 • Taraflar birbirlerini kırdığında nasıl hareket edilmelidir?

Tüm bunlar önceden konuşularak bir strateji belirlenebilir. Böylece sorun henüz yaşanmadan önlenebilir.

Aşk ve tutku zamanla azalabilir ancak sevgi ve saygının korunması ilişkinin sağlığı açısından son derece önemlidir. Bunun sağlanabilmesi için de eşlerin karşılıklı iletişim halinde olmaları gerekir. İletişimin nasıl sağlanacağı nasıl bir yöntem izleneceği hiç önemli değildir. Bazı insanlar yazmayı ve okumayı, bazı insanlar dokunmayı ve dokunulmayı ve bazı insanlarda konuşmayı ve dinlemeyi sever ve bu yolla anlarlar.

Bir noktayı asla unutmayın. Sorunlar sizden kaynaklanıyor ve ayrılmayı çözüm olarak görüyorsanız bir sonraki ilişkinizde de benzer sorunlar tekrar yaşanmaya devam edecektir. Sorunların çözüm yolu kaçmak değil kaynağını anlamaya çalışmaktır. Kova yay uyumu sizin elinizde, uyumu nasıl devam ettireceğiniz ise ikinizin alacağı kararlar ve belirleyeceği yöntemlerle ilgilidir.

 

Kova burcu erkeği ve kadını

Kova Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Kova Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

Ay Kova Burcunda, Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Yükselen Kova Burcu Genel Özellikleri ve Etkileri

 

Yay burcu erkeği ve kadını

Yay Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Yay Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

Ay Yay Burcunda, Olumlu ve Olumsuz Etkileri

Yükselen Yay Burcu Genel Özellikleri ve Etkileri

 

Kova Yay Uyumu

25 Mayıs 2019
AkrepBlog.com

Son Güncelleme 31 Mart 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.