Akrep Blog

7. Ev Terazi Burcu

7. ev terazi burcu, 7. ev terazi burcunda nasıl etkiler? 7. ev terazi evlilik

7. Ev Terazi Burcu

7. ev terazi burcu evlilik hayatımızı nasıl etkiler? Terazi burcu 7. evde evliliğimizi, eş seçimimizi, kuracağımız ortaklıkları, tercihlerimizi, estetik güzellik ve sanata yaklaşımımızı nasıl etkiler? 7. ev terazi burcu hangi konuları ele alır? 7. ev terazi burcunda olası sorunlar nelerdir?

Doğum haritasında 7. ev Evlilik, evlilik hayatı, sevgi, estetik anlayışımız, güzellik, yapılacak ortaklıklar ve yaşamımızda kuracağımız dengeleri konu alan evdir.

Evlilik hayatımız, seçeceğimiz eş, evlilik yaşamımızla birlikte ortaya çıkacak yeni gelişmeler, evlilik hayatımızın nasıl süreceği, kuracağımız ortaklıklar, ilişkilerimizdeki dengeler, kurulacak ortaklıklar, yakın dostluklar, hak, adalet ve hukuk, güzel sanatlar, müzik, estetik ve güzellik, politika, karşıt görüşler, tercihlerimiz ve seçimlerimiz bu konumla ilgilidir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

7. ev ve evlilikle ilgili açıklamaları atlayıp 7. Ev Terazi Burcu Genel Özellikleri konusuna geç

7. ev ve Evlilik Hakkında

7. ev boşsa evlilik olmaz mı? 7. ev boş olduğunda hangi konumlara bakmak gerekir? Doğum haritasında hangi durumlarda aldatma eğilimi ortaya çıkar?

Doğum haritasında 7. evde gezegen olmaması evlilik olmayacağı anlamına gelmez. Bu konumda sert açılı bir gezegen olmasındansa boş olması daha iyidir.

7. ev boş olduğunda,

 • Kadınlarda Güneş’e,
 • Erkeklerde de Ay’a bakılır

ve bu konumlara göre değerlendirilir. Ayrıca Güneş ve Ay dışında,

 • Kadınlarda Mars ve
 • Erkeklerde de Venüs

etkilidir.

Doğum haritasında Güneş ve Ay ile kavuşumda olan olumlu etkiye sahip gezegenler mutlu ve huzurlu bir evliliği belirtir.

 • Olumlu etkiye sahip İyicil Gezegenler Jüpiter ve Venüs
 • Olumsuz etkiye sahip Kötücül Gezegenler Mars ve Satürn

Doğum Haritasında Eşin Aldatması, Çapkınlık ve Birden Fazla Evlilik ile İlgili Etkiler

Erkeğin doğum haritasında Güneş’le birleşen Uranüs evlendikten sonra da macera arayışında olacağını bu yönde etki alacağını gösterir. Aynı durum kadınlarda da Ay ile Uranüs kavuşumunda görülür. Ancak bu etkilerde mutlaka aldatma olacağı sonucu çıkarılmamalıdır. Eğitim, ahlaki olgunluk ve etkilerin nasıl yorumlanıp değerlendirileceği sonucu belirleyecektir. Belki gözü başkalarında olur ancak bunu dikkate almadan evliliğine sadık kalır. Bu gibi durumlarda eşlerin birbirlerine karşı sevgi ve saygı çerçevesinde yaklaşmaları, hangi etkilerin neden ortaya çıktığını bilmeleri birlikteliğin geleceği açısından son derece önemlidir.

Evlilikte çıkacak sorunların ve bu sorunları şiddeti Gezegenlerin Güneş ve Ay ile oluşturacakları karşıt açılarla ilgilidir.

Doğum haritasında İkizler, Başak ve zıt burçları Yay ve Balık burçları Ay ve Güneş’te bulunuyorsa, 7. evde birden fazla gezegen bulunuyorsa birden çok evlilik görülebilir. Ancak yukarıda da bahsettiğim gibi bu alınan etkilerin nasıl değerlendirileceği ile ilgilidir.

7. Evin Sahibi: Terazi Burcu

Yönetici Gezegeni: Venüs

Terazi Burcu: Yöneticisi Venüs, Hava Elementi, Öncü Burç

7. Ev Terazi Burcu Genel Özellikleri

7. ev Terazi burcu kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 7. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

 • Çekici, estetik, güzel veya yakışıklı
 • Evlilik önceliği olan
 • Tatlı dilli ve güler yüzlü
 • Güzelleştirmeyi bilen sanatçı ruhlu
 • Güven sorunu
 • “Dışarıda yemek yiyelim mi?”
 • Denge sağlamaya çalışan
 • Karar vermekte zorlanan

Evleneceği İnsanda Arayacağı Özellikler

 • Kararlılık
 • Statü
 • Güç
 • Maddi imkanlar
 • Estetik
 • Güzellik
 • Sanat
 • Romantizm

7. ev terazi burcu olan insanlar Venüs etkisi altında oldukları için çekici ve dost canlısı olurlar. Bu ev konumu alanına giren konularda denge unsuru olmaya çalışırlar. Hiç kimseyi kırmamaya çalıştıkları için herkesi dinlemek isterler. Bazen dengenin bozulmaması için haklı oldukları konularda bile geri adım atmak zorunda kalabilirler. Terazi burcu kararsızlık verdiği için bir konuda karar verebilmek ve net bir fikre sahip olabilmek için herkesin fikrini almaya çalışırlar. Sonuçta verdikleri karar aldıkları ilk karardır.

Etkileme Üstadı. İster ve Elde Eder

Güzel görünüşlü, güzelliğe ve giyime önem veren bir konumdur. İnsanları etkilemek ve insanların kendisinden etkilendiklerini görmek hoşuna gider. Cilveli ve edalıdır. Tatlı dilini çok güzel kullanır. Dili ve güler yüzü ile etkileyemeyeceği biri yok gibidir. Modaya uyar ve yakından takip eder. 7. ev terazi burcu konumundan etki alan biri, gözüne birini kestirmişse ne yapıp edip onu etkileyebilecek kararlılığa ve cazibeye sahiptir.

7. ev terazi burcu konumuna sahip insanlar evlilik ve evlilik hayatında estetiğe, güzelliğe ve statülere önem verirler. Evleneceği insanın en azından gözde biri olmasını veya çevresindeki tanıdıklarından daha iyi konumda biri ile evlenmeye çalışırlar. Evlilik konusunda erken yaşta evlenme düşüncesi ön plana çıkacaktır. Terazi burcu 7. evde güçlü bir konumda olduğu için yaşamında gerçekleştirmesi gereken ilk hedeflerinden biri “evlilik” tir. Tanıştığı insanlara bakış açısı “evlenilebilir, evlenilemez” şeklindedir. Küçük yaştan itibaren evlilik konusu zihninde yer aldığı için çoğu zaman büyüdüğü çevredeki arkadaşlarından biri ile evlenebilir.

Evlilikte Doğabilecek İlk Sorun!

7. ev terazi burcu konumundan etki alanlar birisi ile evlenmeyi kafasına koymuşsa ne yapıp edip onunla evlenmeye çalışır. Çoğu zaman da başarılır olur. “Tuttuğu dalı koparır” ancak bu konumdan etki alanlar için çok büyük bir de risk vardır. Evleninceye kadar evlenmek istediği insanı memnun edip onu evliliğe ikna edebilmek amacıyla olmadığından farklı görünebilir.

Yapmayacağı şeyleri vaad edebilir. Evlenmek istediği insanın zihninde öyle bir tablo çizer ki ondan daha iyisini bulamayacağı düşüncesine sahip olur. 7. ev terazi burcu olan veya evlilik konusunda terazi burcundan etki alan biri evlendikten sonra bir anda değişime uğrayabilir. İstediğini elde etmiştir ve artık kendi kişisel hedeflerine dönme zamanıdır.

Kısa dönemde evlilikte sorunlar yaşanmaz çünkü 7. ev terazi burcu insanları ellerini güçlendirmek için tüm imkanlarını seferber ederler. Onun için önemli olan evlendiği insanın kendisine bağlı olması ve evliliğinin devam etmesidir.

7. Ev Terazi Burcu Kıskanç mıdır?

7. ev terazi burcu kıskanç mıdır? Görmemeli, bilmemeli ve başkaları öğrenmemelidir. Onun için toplumda sahip olduğu statü ve konum çok değerlidir. Size güvenmişse bir akrep burcu gibi sizi yakın takibe alıp dedektiflik yapmaz. Evliliğinine zarar gelmeyeceğini bilmesi çok önemlidir. Eğer görüp duydukları yanlış dahi olsa evliliğine zarar verecek çapta ise o uysal, güler yüzlü ve dengeleyici terazi bir anda canavara dönüşebilir.

Eğer evlilik kişisel hedeflerinin önünde engel haline gelmiş ve yürümeyeceğine inanmışsa çok ısrarcı da olmaz. Onun için önemli olan elde etmek istediklerinin ne kadarını alıp almadığıdır. Denge sağlamakta zorlanıyorsa teraziyi elinize verebilir.

Dışarıda Yemek Yemeye Ne Dersiniz?

7. ev terazi burcunda olan insanların mutfak ve ev işleri ile araları çok iyi olmayacaktır. Özellikle 7. ev terazi burcu olan bir bayanla evlenecekseniz ya yemek yapmayı öğrenin veya “dışarıda yemek yemeye ne dersin” cümlerisini çok sık tekrar etmemek adına farklı versiyonlarda söylemeyi öğrenin.

Bu konumdan etki alan insanların görevi yaşamı, aileyi ve hayatı güzelleştirmektir. Güzel yemekler yapıp evle ilgilenmek değildir. Siz ona hazır bir ev verdiğinizde O, evi o kadar güzel bir hale getirir ki inanamazsınız. Az da olsa yemek yapar ama yemek masasını o kadar güzel bir şekilde süsler ki kendinizi ayrıcalıklı bir insan gibi görürsünüz.

Her insanın hayatta ayrı bir görevi ve yeri vardır. Evlilikte beklentilerinizi değil birlikteliği yaşamayı öğrenmelisiniz.

Evlilik ve Romantizm

7. ev terazi burcu insanları romantik ve çekicidir ama duygu derinlikleri yoktur. Eğer su grubu burcu ve toprak grubu burcu iseniz aradığınız ruhsal aşkı ondan bulmanız mümkün değildir. Mekanizması buna uygun değildir. Ancak size sevginin ne kadar estetik ve güzel olduğunu, gülümsediğinde insanın içinin de gülümseyebileceğini çok güzel bir şekilde gösterecektir.

7. ev terazi burcu Kendisinden konum olarak üstte olan, kontrol edebileceği ve yönlendirebileceği biri ile evlenmek ister.

Böylece istediklerini kolayca elde edip kendi hedeflerine yönelebilecektir. Evlendiği insana istediklerini yaptırabilmek için doğrudan sonucu talep etmez. İstediği elmadır ama size elma ağacının altındaki çeşmenin yolunu sorar. Sizin, gelirken elmada isteyip istemediğinizi soracağınızı net olarak biliyorsa bunu yapar.

Kötü ve art niyetli değildir sadece masum isteklerini başkası aracılığı ile elde etmek ister. 7. ev terazi burcu insanı Sevdiğinin kendisi için neler yapabileceğini görmek ister. Açıktan yapmaz çünkü dengenin bozulmasından korkar. Eğer akrep, yengeç veya balık burcu etkilerini taşıyorsanız bunu siz zaten biliyorsunuzdur ama mutlu olması için sessiz kalıp küçük oyununa konuk oyuncu olarak dahil olursunuz.

Ancak asıl sorun güven sorunudur ki 7. ev terazi burcu konumundan etki alan biri size güvensizliği uygulamalı olarak öğretecektir. Bu konumdan etki alan insanların evliliklerinde ortaya çıkan sorunların büyük kısmı güven sorunu ile ilgilidir.

7. Ev Terazi Burcu Cinsel Yaşamında Nasıldır?

7. ev terazi burcundan etki alanlar evlilikte cinsel yaşamlarında nasıldır?

7. ev terazi burcunda olan insanlar flört döneminde sevdiğinin mutlu olması ve dengenin bozulmaması için potansiyelinin üzerinde bir enerji gösterebilir.

Koç, Aslan, Yay, Boğa ve Akrep burcu iseniz, 7. evinizde Mars bulunuyorsa estetik, yakışıklı veya güzel, tatlı dilli bu insanın size göre olmadığını bilmeniz gerekir. Evliliğin “tanıma ve keşfetme” evresi tamamlandığında veya çocuk sahibi olduktan sonra sizinle değil daha çok çocukları ile yatacaktır. İstediği evlilikti evlendi, istediği çocuktu oldu. Bu evre çoğu zaman evliliğin “eee ne oldu şimdi evli değil miydik biz?” evresidir.

Ortaklıklıkları da denge üzerine kuruludur ancak bireysel çalışmaları ortak çalışmalardan daha iyi sonuçlar verecektir. Çünkü, ortaklık dengesini korumak için görmezden gelip sürekli kendisinden feragat etmeye başladığında yıpranmaya ve performansını kaybetmeye başlar. Artık içindekileri taşıyamayıp patladığı an ise ortaklığın bittiği andır.

Terazi burcu hangi burçlarla uyumludur? Hangi burçlarla daha iyi anlaşır? Hangi burçlarla cinsel yaşamında sorun yaşamaz? Terazi Burcunun diğer burçlarla olan Evlilik Uyumu için Terazi Burcunun Diğer Burçlarla Evlilik, İletişim ve Cinsel Yaşam Uyumu linkinden öğrenebilirsiniz.

 

7. Ev Terazi Burcu
www.akrepblog.com
19 Aralık 2020

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.