4. Ev Yay Burcu

4. ev yay burcu, 4. evde yay burcu, 4. Ev yay Burcunda, yay 4. evde, 4. ev yay, 4. ev yayda nasıl etkiler?

4. Ev Yay Burcu

4. ev yay burcu hayatımızı nasıl etkiler? Yay burcu dördüncü evde aile hayatımıza ve aile içerisindeki rollerimize nasıl etki eder? 4. ev yay burcu hangi konuları ele alır?

Doğum haritasında 4. ev Aile, toplum, anne ve baba rolleri ile bizim bu rollerden nasıl etkilendiğimizi konu alan evdir.

Genetik bilgilerimiz, geçmişten bize miras kalan değerler, gelenek ve görenekleri ne kadar özümsediğimiz, alışkanlıklarımız, yaşamın başlangıcı ve sonu ile yaşadığımız ev, duygusal yanlarımız, annenin kişiliğinin bizi nasıl etkilediği ve hayatımıza yön verecek temel esaslar bu konumla ilgilidir.

Evde bulunan burcun ne kadar aktif olacağı doğum haritasındaki açılar, evin yöneticisi ve element unsurları ile bağlantılıdır. Eğer bu konumda bulunan burç özellikleri tam olarak yaşamımıza yansımıyorsa etkiyi kısıtlayan açılar var demektir. Bu etkileri kırmak için mücadele etmek gerekir. Kısıtlayan açılar yoksa özellikler büyük oranda hayatımıza yansıyacaktır.

4. Evin Sahibi: Yengeç Burcu

Yöneticisi: Ay’dır.

Yay Burcu: Yöneticisi Jüpiter, Ateş Elementi, Değişken Burç

4. Ev Yay Burcu Genel Özellikleri

4. ev yay burcu kısaca bize neler katar, yaşamımızı ve 4. evin konu edindiği alanları nasıl etkiler?

  • Entelektüel anne ve baba rolleri
  • Kültürel birikim
  • Geniş, etkileyici ve birikimlerin sergilendiği bir ev
  • Özgür olma isteği
  • Yabancı dil eğitimine ağırlık
  • Kültür yoğunluklu konuşmalar
  • Din ve felsefenin ağırlık kazanması
  • Çocuklarda erken yaşta özgürleşme isteği

4. ev yay burcu olan insanların evleri yenilikçi çizgilerden izler taşır. Farklı kültürlere, inançlara ve yaşayışlara meraklı oldukları için evlerinde gezip gördüğü yerlerden mutlaka izler bulundururlar.

4. ev yay burcu konumundan etki alanlar yay burcunun özgürlük tutkusundan izler taşırlar. Merak ettiği yerleri gidip görmesi, ilgi duyduğu konuları yerinde incelemesi ve uzun seyahatler yapması gerekir. Özgür olmak istemesinin temel nedenlerinden biri de tüm bunları yapabilmek için bağımsız olması gerekliliğidir. Aile içerisinde eşlerin birbirlerine aşırı baskıcı ve tutucu olmamaları gerekir.

Yay burcu etkisi 4. konumda yer aldığında ev ve aile kurma düşüncelerinin ertelenmesine neden olabilir. Hayalindeki hayatı yaşamadan evlenmek istemez çünkü evliliğin kendisini kısıtlayacağını düşünür. Ancak kendisi gibi düşünen biri olur ve birlikte hareket etmenin daha cazip olacağına inanırsa evlilik düşüncesini erkene alabilir.

Yay burcu entelektüel bir kişiliğe sahiptir. 4. ev yay burcu olduğunda evini kültürel birikimiyle dolduracaktır. Kitaplarla dolu raflar, teknolojik yenilikler, yaptığı gezilere ait resimler ve ilgisini çeken yayınları evin her yanında görebilirsiniz. Evinin geniş ve rahat olmasını ister. Başkalarının rahatsız etmeyeceği ve özgür olacağı bir ortam arar.

Yabancı Dil ve Dini Konular

Yabancı dile yatkınlığı farklı kültürleri araştırma ve yapacağı seyahatlerde ihtiyaç duyacağı içindir. Ev ortamında da çocuklarının erken yaşlarda dil eğitimine ağırlık vermek isteyecektir.

Dini konular onun için mutlaka irdelenmesi gereken konulardır. Farklı dinleri araştırabilir, ruhuna hitap eden konularda derin düşüncelere dalabilir. Felsefi akımlardan etkilenip kendi özgün fikirlerini ve düşüncelerini geliştirmeye çalışabilir. Çocuklarını da sorgulayıcı ve araştırmacı olmaları için teşvik edecektir.

4. ev yay burcu her zaman gelişime açık bir yapıya sahiptir. Kendisi ile birlikte yaşayan aile bireylerinin gelişimine de büyük önem verir. Kurslar, özel dersler ve etkinliklere katılım ailenin olmazsa olmazları arasında olabilir. 

Anne Baba ve Çocuk Rolleri

Anne ve baba ailede bilgi birikiminin yoğun olduğu insanlardır. İster anne ister baba olsun her ikisi de gelişime açık insanlardır. Çocuklarının gelişimi için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırdırlar. 

Yay burcu eleştirel bir yapıya sahiptir. 4. ev yay burcunda olan insanlarda sorumluluklar yerine getirilmediğinde veya bir şeyler eksik yapıldığında eleştirel bir yaklaşımda bulunabilirler.

Kültürel birikimlerini başka insanlarla da paylaşmak için farklı organizasyonlar ve etkinlikler düzenleyebilir veya bunlara katılabilirler. Çocuklar da bu etkinliklerden sosyal anlamda olumlu yönde etkileneceklerdir.

4. ev yay burcunda olan çocuklar erken yaşta özgürce hareket etmek isteyeceklerdir. Evde kapalı kalmak onlar için köşeye sıkıştırılmışlık hissi verecektir. Aşırı kuralcı tavırlar, emrivakiler ve baskı onlara göre değildir. Bu konumdan etki alan çocuklara sınırları belli arkadaşça yaklaşımlar sergilemek gerekir.

 

4. Ev Yay Burcu
www.akrepblog.com
13 Ağustos 2020

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.