İkizler Burcu Çocuğu Özellikleri

ikizler Burcu Çocuğu, ikizler Burcu Çocuğunun Özellikleri, ikizler Çocuğuna Nasıl Davranılır? ikizler Çocuğu nasıl yetiştirilir, ikizler Çocuğu nasıl eğitilir?

İkizler Burcu Çocuğu Özellikleri

İkizler Burcu Çocuğuna Nasıl Davranmalı? İkizler burcu çocuğu nasıl eğitilir? İkizler burcu kız çocuğu ve ikizler burcu erkek çocuğu genel özellikleri ve davranış nitelikleri.

İkizler Burcu Çocuğunun Kişilik Özellikleri

İkizler çocuğu ile başa çıkabilmek pek kolay değildir. Onun için daima farklı oyuncaklar ve yapısına uygun hareketli oyunlar bulmak zorundasınız. Onun en keyif alacağı ortamlar oyun bahçeleri, açık havadaki parklardır. Hem kendisi gibi çok çocuğu bir arada bulabileceği ve açık havada dilediğince dolaşabileceği yerlere sık sık götürerek rahat edebilirsiniz.

İkizler burcu çocukları meraklı yapısı ve kolay kavrama yeteneği ile her şeyi çabuk öğrenirler. Ama çabuk sıkıldıkları için, bir konuya ilgisini uzun süre tutamazsınız. Enerjisini sınırlamadığınız ve onu bağımsız bıraktığınız sürece kendisini keşfedebilecek böylece sağlıklı bir biçimde gelişebilecektir.

İkizler Burcu Çocuğu En Belirgin Özellikleri Nelerdir?

İkizler burcu çocukları meraklı, konuşkan, enerjik ve zeki bir doğaya sahiptirler. Oldukça sosyaldirler ve her zaman çevrelerindeki insanlarla etkileşim halindedirler. İkizler burcu kız çocuğu ve İkizler burcu erkek çocuğu en belirgin özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz.

1- Konuşkan: İkizler burcu çocukları, konuşkan bir yapıya sahiptirler ve konuşmayı çok severler. Sözlerini seçerken oldukça akıllı davranırlar ve kelime oyunlarından hoşlanırlar.

2- Meraklı: İkizler burcu çocukları, meraklı bir doğaya sahiptirler ve her şeyi keşfetmeye ve deneyimlemeye açıktırlar. Bu nedenle, yeni şeyler öğrenmekten ve deneyimlemekten hoşlanırlar.

3- Zeki: İkizler burcu çocukları, zeki bir yapıya sahiptirler ve hızlı bir şekilde öğrenirler. Zeka ve zekice düşünebilme yetenekleri onların hayatlarının birçok alanında faydalı olabilir.

4- Sosyal: İkizler burcu çocukları, sosyal bir doğaya sahiptirler ve insanlarla etkileşim kurmayı severler. Bu nedenle, arkadaş edinmeleri kolaydır ve başkalarının hislerine ve ihtiyaçlarına duyarlıdırlar.

5- Esnek: İkizler burcu çocukları, esnek bir yapıya sahiptirler ve yeni durumlara ve değişikliklere kolayca uyum sağlarlar. Bu nedenle, her zaman değişen koşullara hızlı bir şekilde adapte olabilirler.

6- İkiyüzlülük: İkizler burcu çocukları, ikiyüzlü olabilecekleri bir doğaya sahip olabilirler. Bu, insanlarla etkileşimde bulunurken özgüvenlerini korumak için duygularını saklamalarından kaynaklanır. İkiyüzlülük tabiri yanlış anlaşılmamalıdır. Bu onları kısa sürede çok farklı bir ruh haline bürünebilmeleri ile ilgilidir. Adı üzerinde ikizler burcu.

İkizler burcu çocukları ayrıca sabırsız, dikkatsiz ve kararsız olabilirler. Bu nedenle, onların dikkatlerini çeken konulara ilgi göstermeye ve seçenekler sunarak karar vermelerine yardımcı olmak önemlidir. Aynı zamanda, onların merakını desteklemek ve öğrenme sürecine katkıda bulunmak da önemlidir.

İkizler Burcu Çocuğu Akıl, İletişim ve Zeka İle İlgilidir

Hava elementinden olan İkizler tamamıyla akıl, entelektüel ve zekayla bağlantılıdır. Yaşam, düşüncelerin, fikirlerin ve bunları ifade etmenin etrafında döner. İkizler burcunun kendi mental yapabilirliklerini ve kapasitesini ölçebilmek ve doğal olarak işlek zekasını kullanabilmek için, süregelen uyaranlara ihtiyaç duyduğu gerçektir. Bu çocuğun iletişimsel yanı kuvvetli olduğu için, etrafındaki her şey, herkes ve her olay hakkında soru sorar, bilgi edinmek ister ve öğrendiklerini de diğer insanlara aktarmak ihtiyacındadır.

Çok Yönlü Becerilere Sahiptir

İkizler burcu çocuğu çok yönlü becerilere sahiptir. Erişkinlikte aynı anda her türlü konuyla ilgilenebilme, farklı alanlara kanalize olabilme olarak ortaya çıkar. İkizler insanı dikkatini farklı şeylere yönlendirmeyi sever ve birbirinden çok ayrı konulara ilgi duyabilir. Bu burcun en belirgin özelliği, hayatının hiç bir alanında tek bir şey ya da tek bir konu ile yetinememesidir. Çocuklukta da bu özellik, huzursuzluk, çabuk sıkılma olarak kendini gösterir. İlgilerinin farklılığından doğan enerji ve konsantrasyon kaybı zaman zaman problemlerin yaşanmasına neden olabilir.

Sosyal Yönlerini Geliştirmelerinde Yardımcı Olun

İkizler erken yaşlardan itibaren sosyal yanlarını kullanmak ve insanlarla birlikte olmak isterler. Genellikle utangaçlık nedir bilmeyen İkizler burcu çocukları, çok farklı yapıdaki insanlarla kolaylıkla dostluk, arkadaşlık kurabilme yeteneğine ve yeterli özgüvene sahiptirler.

İkizler burcu üyeleri, çocukluk kavramına en çok yakışanlardır. Çok parlak bir zekaya ve kuvvetli bir entelektüelliğe sahip olmalarına rağmen, erişkinlikte bile, bir yanları hep çocuk kalır. Dolayısıyla, erişkinlikte de çocuksu yanlarını koruyan İkizler, bu defa insanlarla, yaşamla ya da ciddiyetle oyun oynamaya devam edeceklerdir.

İkizler burcu çocuğu gibi çocuklar bilinçli bir ailede eğitilmezlerse; yaramaz, söz dinlemez, ele avuca sığmaz çocuklar olarak ifade edilebilirler. Onların davranışlarının doğuştan gelen özellikleri ile ilgili olduğu unutulmamalıdır. Eğer çocukların hangi davranışının hangi nedenlerden dolayı ortaya çıktığı bilinirse, kompleksten uzak, kabiliyetlerini keşfetmeleri daha kolay olacaktır.

İkizler Burcu Çocuklarının Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

İkizler burcu sözel ve sosyal becerileri ile ön plana çıkan bir burçtur. Yapısı gereği çok sayıda arkadaşı olacaktır. Merkür etkisinden dolayı zekası çok hızlı çalışır. Dili zihninden geçen düşünceleri aktarmakta yetersiz kaldığı için çok hızlı ve fazla konuşacaktır. Hemen her şeyi yüzeysel olarak öğrenir. İkizler çocuğunun ayrıntılara inmesini beklemeyin. O bilgiyi alır ve ulaşabildiği herkese yaymaya çalışır. Onun görevi bilgi elde etmek ve olabildiğince çok insana ulaştırmaktır.

Arkadaş seçiminde seçici olması gerektiğini, arkadaşlarını kendi yeteneklerini destekleyen insanlardan seçmesi gerektiğini öğretmelisiniz. Onun hassasiyetlerini anlamanız gerekir. Doğum haritasını inceleyerek onun yeteneklerini ortaya çıkarmaya çalışın.

 • Diğer çocuklarla kıyaslamayın
 • Onun sizden farklı özelliklere sahip olduğunu unutmayın
 • Onun sizin gibi olmasını istemeyin, olduğu gibi kabullenin
 • Onu yeteneklerine uygun mesleklere yöneltin

Bu konuda aşağıdaki makaleleri mutlaka inceleyin ve yeteneklerine uygun şekilde yaşamdaki yerini almasını, kendisine düşen rolleri en iyi şekilde üstlenmesini sağlayın. Unutmayın çocuklar bizlere verilen emanetlerdir. Onları yaşama hazırlamak anne ve babaların görevleridir.

İkizler burcunun olumlu yanları (Güneş burcu İkizler)

 • Enerjik
 • Güler yüzlü
 • Hareketli
 • Okumayı sever
 • Meraklı ve araştırmacı
 • Hoşsohbet
 • Eğlenmeyi ve eğlendirmeyi sever
 • Öğrendiklerini öğretir
 • Birden fazla işle meşgul olabilir

İkizler Burcu Çocuğu ve Dikkat Edilmesi Gereken Olumsuz Özellikleri

 • Çok geveze
 • Sizi bıktıracak kadar çok konuşur
 • Gereksiz her ayrıntıyı anlatır
 • Aklından geçen her şeyi seslendirir
 • Sabah başka biri akşam başka biri olur
 • Güvenemezsiniz
 • Çok flörtçüdür
 • Herkesi ayartmaya çalışır
 • Hiç durmaz sizi yorar

Ruhsal yönlerini keşfetmek için 8. Ev İkizler Burcu konusuna bakabilirsiniz.

 

İlgili Konular

Burçlara Göre Meslek Seçimi

Doğum Haritasında Ruhsal Yeteneklerin Belirlenmesi

Doğum Haritasına Bakarak Meslek Tercihi Nasıl Yapılır?

 

Aslı Temel’in Makalesi Temel Alınarak Hazırlanmıştır.

İkizler burcu hakkında diğer bilgiler

İkizler Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

İkizler Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

 

İkizler Burcu Çocuğu ve Genel Özellikleri

www.akrepblog.com

Son Güncelleme 29 Mart 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.