Başak Burcu Çocuğu Özellikleri

Başak Burcu Çocuğu, Başak Burcu Çocuğunun Özellikleri, Başak Çocuğuna Nasıl Davranılır? Başak Çocuğu nasıl yetiştirilir, Başak Çocuğu nasıl eğitilir?

Başak Burcu Çocuğu Özellikleri

Başak Burcu Çocuğuna Nasıl Davranmalı? Başak burcu çocuğu nasıl eğitilir? Başak burcu kız çocuğu ve başak burcu erkek çocuğu genel özellikleri ve davranış nitelikleri.

Başak Burcu Çocuğunun Kişilik Özellikleri

Başak çocuğu, sessiz ve uyumlu tavırlarıyla dikkati çeker. Dost canlısı, yardımsever ve paylaşmayı seven çocuklardır. Onun kesin alışkanlıkları vardır. Kendisine ait şeylerin yerini değiştirmeniz, özel dünyasına karışmanız, düzenini altüst etmeniz, onu huzursuz edecektir. Başak burcu çocuklarının analitik zekaları küçük yaşta kendini göstermeye başlar.

Peri masalları veya uydurma şeyler başak burcu çocuğunun, pek hoşuna gitmeyecektir çünkü gerçekçidir. Her şeyin nedenini ve gerçeğini öğrenmek ister. Bu nedenle bitmez tükenmez sorularıyla karşılaşabilirsiniz. Sorularını büyük bir sabırla ve ciddiyetle cevaplamalısınız.

Zihinleri hızlı çalıştığından, ilgisini bir konu üzerinde fazla tutamaz. Konsantrasyonunu sağlayabilecek ilgi alanlarına yönelttiğinizde büyük bir ciddiyetle çalışmasını sürdürecektir.

Başak Burcu Çocuğu En Belirgin Özellikleri Nelerdir?

Başak burcu çocukları, detaylara dikkat eden, pratik, çalışkan ve titiz bir doğaya sahiptirler. Başak burcu kız çocuğu ve Başak burcu erkek çocuğu en belirgin özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz.

1- Detaylara odaklanma: Başak burcu çocukları, detaylara dikkat etme konusunda oldukça iyidirler. Hata yapmaktan kaçınmak için her şeyi kontrol etme eğilimindedirler.

2- Analitik düşünme: Başak burcu çocukları, analitik düşünme becerilerine sahiptirler. Olayları mantıksal bir şekilde değerlendirirler ve somut sonuçlara ulaşmaya çalışırlar.

3- Pratik: Başak burcu çocukları, pratik bir doğaya sahiptirler. Kendilerini düzenli ve verimli bir şekilde organize etmeye çalışırlar.

4- Çalışkan: Başak burcu çocukları, çalışkan ve disiplinli bir doğaya sahiptirler. İşlerini tamamlama konusunda kararlıdırlar ve genellikle yüksek bir başarı düzeyine sahiptirler.

5- Titiz: Başak burcu çocukları, titiz ve detaylara odaklı bir doğaya sahiptirler. Çevrelerindeki her şeyin düzenli ve temiz olmasını isterler.

6- Eleştirel: Başak burcu çocukları, eleştirel bir bakış açısına sahiptirler. Kendileri ve başkaları hakkında eleştirel düşünürler ve gelişmek için kendilerine yüksek standartlar belirlerler.

Başak burcu çocukları ayrıca, endişeli, eleştirel ve kuralcı olma eğilimleri gibi zorlu özelliklere sahip olabilirler. Bu nedenle, onların özelliklerini anlayışla yaklaşarak desteklemek ve güçlü yönlerini vurgulamak önemlidir.

Zekayı ve Düşünceyi Temsil Eder

Yazın son güneşli günlerinde doğan bu bebekler, zekayı ve düşünme mekanizmasını sembolize eden Merkür tarafından yönetilir. Başak çocuğu ilk yaşlardan itibaren kendini düşündükleriyle ve zekasıyla özdeşleştirirken, yaşamını da bu formata bağlı olarak organize eder. Gözünden hemen hiç bir detayı kaçırmayan Başak burcu çocukları, sürekli bilgi toplayarak, faydalı olanları tutar ve gerisini bir kenara bırakır. Yani bu küçük Başak burcu çocuğu bir tür zihinsel sindirim sistemine sahiptir.

Pratik ve Detaycıdır

Başak Zodyak’ta düzenli oluşu, çalışkanlığı ve üretkenliğiyle tanınır. Temelde organizasyon ve düzene ait inanılmaz bir yeteneği olmasına karşın, küçük Başak her zaman odasını toplamayabilir. Ama odasındaki dağınıklığın bile kendi içinde bir düzeni olduğuna şüphe etmemek gerekir. Sahip olduğu her oyuncağı ve objeyi mutlaka kullanmak isteyen küçük Başak çocuğu, faydalı tutumlu olmak konusunda doğal bir yeteneğe de sahiptir.

Başak diğer insanlar için bir şeyler yapmaktan mutluluk duyar. Toprak grubu doğasında hakim olduğu için, diğerlerine pratik bir şekilde yardımcı olmayı, erişkinler olarak da servis verebilecek bir konumda bulunmayı, kısacası, yararlı olmayı sever. Başak burcu çocuğu, erken yaşlarındaki oyunlarda, erişkinlikte de iş yaşamında ortalama bir tavır alarak, sahne gerisinde kalmayı tercih eder. Fakat sessiz yaklaşımları, her zaman yararlı şekilde kullanmaya dikkat ettiği yoğun enerjisinin kamuflajıdır. Başak çocuğu hatayı hemen fark ettiği gibi hiç bir alanda “ikinci” iyi ile yetinmek istemez.

Detaylara olan dikkati inanılmazdır. Bir çocuk bile olsa, küçük Başak çocuğu, hiç bir şeyi kaçırmaz ve neyin yanlış olduğunu anında söyler. Gözlem gücünün yüksekliği, her şeyin kalitesi hakkında kolayca yargıya varabilmesine ve hem kendisi hem de diğer insanlar için çok yüksek standartlar oluşturmasına nedendir. O’na gözlem yeteneğini, dikkatini ve analitik yeteneklerini geliştirici hediyeler almayı ihmal etmeyin.

Başak Burcu Çocuklarının Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Başak burcu analitik yeteneği gelişmiş, çalışkan ve titiz  bir burçtur. Neşesi, güler yüzü ve davranışları ile topluma pozitif enerji yayan bir çocuktur. Ayrıntılara, tertip düzene ve temizliğe dikkat eder. Bu özelliklerinin yaşamını zorlaştırmasına izin vermeden eğitmeye çalışın çünkü temizlik hastalıklarının başlangıcı bu burç konumu ile ilgilidir. İlk hareketlerinde çekingen ve utangaç olabilir bu konuda komplekse girmemesi çok önemlidir.

Yapısı gereği çok sayıda arkadaşı olacaktır. Arkadaş seçiminde seçici olması gerektiğini, arkadaşlarını kendi yeteneklerini destekleyen insanlardan seçmesi gerektiğini öğretmelisiniz. Onun hassasiyetlerini anlamanız gerekir. Doğum haritasını inceleyerek onun yeteneklerini ortaya çıkarmaya çalışın.

 • Diğer çocuklarla kıyaslamayın
 • Onun sizden farklı özelliklere sahip olduğunu unutmayın
 • Analitik yeteneklerini geliştirmesinde destek olun
 • Ayrıntılara takıldığı için hemen her şeyi eleştirebilir bu konuda kırıcı olmaması gerektiğini öğütleyin
 • Onu yeteneklerine uygun mesleklere yöneltin

Bu konuda aşağıdaki makaleleri mutlaka inceleyin ve yeteneklerine uygun şekilde yaşamdaki yerini almasını, kendisine düşen rolleri en iyi şekilde üstlenmesini sağlayın. Unutmayın çocuklar bizlere verilen emanetlerdir. Onları yaşama hazırlamak anne ve babaların görevleridir.

Başak burcunun olumlu yanları (Güneş burcu Başak)

 • Sempatik
 • Neşeli ve enerjik
 • Analitik zekaya sahip
 • Düzenli ve tertipli
 • Temiz ve bakımlı
 • İyi bir arşivci
 • Hoşsohbet
 • Çalışkan
 • Yardımcı olmayı sever

Başak Burcu Çocuğu ve Dikkat Edilmesi Gereken Olumsuz Yönleri

 • Temizlik hastasıdır
 • Her şeyin, her yerin temiz olmasını ister
 • Hastalık hastasıdır
 • Her yerde virüs, bakteri ve mikrop olduğunu düşünür
 • Her yemeği yemez
 • Çok seçicidir
 • Bağırarak konuşur
 • İşkoliktir
 • Her şeyi eleştirir

Ruhsal yönlerini keşfetmek için 8. Ev Başak Burcu konusuna bakabilirsiniz.

İlgili Konular

Burcuna En Uygun Meslek Hangisi?

Doğum Haritasında Ruhsal Yeteneklerin Belirlenmesi

Doğum Haritasına Bakarak Meslek Tercihi Nasıl Yapılır?

 

Aslı Temel’in Makalesi Temel Alınarak Hazırlanmıştır.

Başak burcu hakkında diğer bilgiler

Başak Burcu Erkeği Nasıl Bir Erkektir? Tüm Özellikleri

Başak Burcu Kadını Nasıl Bir Kadındır? Tüm Özellikleri

 

Başak Burcu Çocuğu ve Genel Özellikleri

www.akrepblog.com

Son Güncelleme 29 Mart 2023 Akrep

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içeriği izin alınmadan sesli, görsel veya yazılı olarak kullanılamaz. Kaynağı belirsiz yazılar belirtildiğinde siteden silinir veya kaynak bilgisi eklenir. İçerikler sadece RSS özeti makalelere link verilerek kullanılabilir.